Нашите кухни - 79

  • 50 773
  • 781
  •   1
Отговори
# 390
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
За да се направи 3д проект с тази врата тя трябва да е вкарана в библиотеката на програмата за да се използва. Малко ще тези които ще се заиграят да го правят.

# 391
  • Мнения: 41 019
За да се направи 3д проект с тази врата тя трябва да е вкарана в библиотеката на програмата за да се използва. Малко ще тези които ще се заиграят да го правят.

А и да го направят, не се знае в действителност на твоята светлина как ще стои. Според мен за цвят и украси визуализацията не помага много.

А конкретно по въпроса - аз не бих си докарала толкова много релеф. Ама за вкусове не се спори.

# 392
  • Мнения: 811
Предположих, че няма да е никак просто, но реших да питам за всеки случай Simple Smile

# 393
  • София
  • Мнения: 1 870
Здравейте!
Имам нужда от идеи къде да разположа в тази стая кухня. В сиво е радиаторът под прозорец, а в синьо е къде в момента минават тръбите (от бившата кухня са изнесени на терасата, на която има тясна мивка).
Искам по възможност да се обособи сравнително функционална кухня ако може да е на ъгъл би било чудесно, но просто не мога да измисля как да стане основно заради радиатора и щранга на топлофикация.
Ще се радвам на мнения!
Скрит текст:

# 394
  • Мнения: 4 071
Наистина за пръв път чувам за тази марка (което не е по вина на марката, естествено Smile).
Това, че се произвежда от голям концерн с присъствие и в България, не значи, че поддържат на склад резервни части тук. Дори за обикновените марки бяла техника, които ги има във всеки магазин, някои части не се поддържат на склад тук и се изписват по заявка.
А след като е толкова премиум марката, в случай на повреда  ще доставят необходимите части. Отделен въпрос е дали техниците в България имат опит с ремонти на тази марка.
Наистина не виждам смисъл да се опровергаваме една друга (или един друг), беше даден линк към тази марка, аз и шадоу изказахме мнението си.

По повод на марките, на мен любима от британските марки автомобили ми е Ягуар, не Ролс Ройс. Подчертавам любима, а не по-добра, по-хубава, по-качествена, по-престижна и т.н. - да не почне пак спор за едното нищо.

Дали знаете или не знаете за марката не ми представлява интерес/стига да не давате "меродавни" заключения/, както и личните Ви предпочитания   за автомобил/марка и клас/.
Темата е анонсирана  за "нашите  кухни"
Ако проявявате интерес към дадена марка има адрес за кореспонденция, където  възникналите въпроси, получават конкретен отговор. Дали ще е Asko/премиум марка на Горенье /или V-zug, Miele, Bora или друга, решавате  Вие. Въпрос на потребителски избор и желание да се плати.


Последна редакция: вт, 13 авг 2019, 00:40 от niljaniljo

# 395
  • Мнения: 445
Здравейте! Преди време бях писала относно проекта ми за бъдещата кухня, но сега бих искала да ви попитам за мивката. Харесала съм си от полимермрамор...имате ли отзививи за тях?

# 396
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Здравейте! Преди време бях писала относно проекта ми за бъдещата кухня, но сега бих искала да ви попитам за мивката. Харесала съм си от полимермрамор...имате ли отзививи за тях?

Само китайските евтинджоси са по-калпави от полимермраморните мивки.

# 397
  • Мнения: 39 405
Мер, аз не разбрах, искаш кухнята да е ъглова, но да се запази ли сегашното усвояване на балкона?

# 398
  • София
  • Мнения: 1 870
Нямам претенции за балкона, бих го усвоила и изцяло просто не мога да измисля как и къде да разположа всичко така че да не е разпокъсано.

# 399
  • Мнения: 445
А каква бихте ми препоръчали?

# 400
  • Мнения: 39 405
Мер, то и да е разпокъсано, пак ще изглежда добре. Стига да се направи с вкус. За мен е супер, ако може да се отделят всички кухненски уреди за кухнята около балконската част. Може би ще е по- нагледно, ако дадеш и снимки. Така, самата стая ще изглежда по- просторна.

# 401
  • София
  • Мнения: 945
Здравейте! Нашите правят ремонт на апартамента и сега са на етап кухня. Дали са им цена 6800 лв за шкафовете плюс термоплот, стенен панел, лайсна, цокъл и лед осветление. Това е цената с доставка и монтаж. Шкафовете са ЛПДЧ с плавно затваряне, като два са с механизъм - от тези тесните за бутилки, един е с три чекмеджета, един колонен шкаф с ниша за свободностоящ хладилник. Тъй като нямам никаква идея за цените на кухни, ще съм благодарна, ако дадете мнение. На мен ми се струва доста, все пак не е МДФ, а и кухнята е малка - стандартна панелна кухня.

Това е проекта:

Скрит текст:


# 402
  • Мнения: 9 807
Мередит, на практика, според мен, това, което ти пречи, е радиаторът, и тесният балкон.
1 м. широк балкон означава, че ако сложиш стандартен шкаф с ширина 60 см., няма да можеш да застанеш пред него и да го отвориш, дори да е с вратички по 30 см. ширина.
За да не бъде разпокъсана кухнята (за удобство), уредите могат да се наредят по външната стена на балкона, радиаторът да се измести в нишата при щранговете (има високи и тесни радиатори), а стената зад сегашния радиатор да се махне.
Много е къртенето, но пък иначе, ако не направиш преустройството сега, ще даваш пари за кухненски шкафове, а няма да са ти удобни и след време пак ще решиш да къртиш и преустройваш.  

При тези преустройства на мен ми изглежда практично позициониране на кухнята по част от дългата стена, на твоята скица зад вратата на хола, ето по този начин (като в обявата)
https://m.imot.bg/details/1b155062114808480
Но пък при теб ще стане много дълъг пътя на водата, и най-вече на мръсния канал за мивката.

Последна редакция: вт, 13 авг 2019, 10:30 от man_darin_ka

# 403
  • Мнения: 2 912
Здравейте!
Имам нужда от идеи къде да разположа в тази стая кухня. В сиво е радиаторът под прозорец, а в синьо е къде в момента минават тръбите (от бившата кухня са изнесени на терасата, на която има тясна мивка).
Искам по възможност да се обособи сравнително функционална кухня ако може да е на ъгъл би било чудесно, но просто не мога да измисля как да стане основно заради радиатора и щранга на топлофикация.
Ще се радвам на мнения!
Скрит текст:
Кърти се стената на която е радиатора, а той се мести на другата стена.
https://i.pinimg.com/564x/1d/79/ae/1d79ae668e9b697e552155e4618f96f3.jpg
https://i.pinimg.com/564x/f1/24/ac/f124aca45a754e981970d1893839f2fa.jpg
https://i.pinimg.com/564x/ad/a0/6b/ada06be2da4e2837ddc6cb75b9cfeb38.jpg
https://i.pinimg.com/564x/57/76/75/5776756ef5122429737405b31a25fc52.jpg
https://i.pinimg.com/564x/db/54/38/db54389c4ca0d8f7eaad4721e6ef068d.jpg

# 404
  • София
  • Мнения: 1 870
Natt, благодаря ти, ти и в другата тема ми беше пуснала снимки, но те са с доста повече място според мен.
Mandarinka, проблемът е че ако махна стената и всичко се подреди по външната част на терасата, мивката трябва да остане в ляво заради тръбите, печката идва да е пред прозорец и няма къде да се закрепи аспиратора ако предположим че хладилника и той е някъде в дясно на другата стена на терасата. Още повече че не знам дали е добра идея да натоварвам толкова терасата, че си е тераса, а не лоджия. Но съм си го записала това като опция Hug

Снимки ще мога да кача в някакъв момент, но сега нямам.
Аз товаа, което бях измислила е радиаторът да си остане и над него да се направи плот. На терасата отляво да е мивка плюс миална малка, отдясно печка плюс 40 см шкафче и вътре в самата стая хладилник и един висок шкаф за съхранение. Но пак ми идва рапзокъсано и не особено функционално.
Ще се редактирам след малко и ще кача нарисувано какво имам предвид.

Общи условия

Активация на акаунт