Нашите кухни - 79

  • 50 668
  • 781
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 466
Искам да сложа ламинат в кухнтята дали е подходящо?От гледна точка на топлина с 2 малки деца които ходят все боси.Помещението е 12м2 .Тези от вас които са с такава настилка какво е мнението ви препоръчва ли се?
Аз съм избрала ето този за хола и ми харесва и в кунята да сложа същия(отделни помещения са) или поне със тези параметри но друг цвят.https://www.kronoflor.com/driftuud-kabana.html

# 76
  • Sofia
  • Мнения: 6 917
При мен в старата кухня хола и кухнята са с днакъв ламинат,защото са едно общо помещение.Не съм имала проблем с ламината

# 77
  • София
  • Мнения: 2 181
При мен в старата кухня хола и кухнята са с днакъв ламинат,защото са едно общо помещение.Не съм имала проблем с ламината
И при нас е едно помещение - кухня, трапезария, хол - с един вид ламинат. Бих препоръчала да е по-висок клас - защото от изпускане на ножа на няколко места има нацъфкано. Нашият е за интензиво натоварени домашни помещения.

# 78
  • Раковски
  • Мнения: 2 168
За вкъщи не е нужно да се хвърляте на много скъп ламинат, като се ходи по чорапи/чехли/бос едва ли ще му стане нещо, ако мястото е натоварено и се влиза с обувки (които внасят песъчинки и подобни неща)  вече е добре да е по-висок клас. В нас наредих около 40кв/м преди 3 години на 18 ле/лв което е добре, ся взех един на 30 лв. Изглежда по-добре и по-дебел ама можех да мина и с по-евтин и по-нисък клас.

# 79
  • Мнения: 7 106
Случка от вчера : готвя супа топчета, готова е и вземам тенджерата от котлона да я преместя на плота. Едната дръжка ми се счупи в ръката и цялата супа отиде на пода. На квартира съм, защото тече ремонт у дома. Тук в кухнята е дюшеме, обаче аз съм го покрила с найлон и отгоре килим. В чужда къща съм и исках максимално да опазя покъщината на хората. И слава Богу че взех тези мерки, защото не ми се мисли как щях да чистя супа топчета от дървен под Weary.
Та за пода на моята кухня съм си взела гранитогрес, макар и аз да се колебаех по едно време дали да не опъна на всякъде ламинат. Случвало се е през годините да изпусна кана с вода, детето е изпускало чиния, пералнята два пъти ми е наводнявала кухнята. Сега се убедих, че много по-малко ще се притеснявам за пода, ако не е ламинат. Хич не ми пука, че щяло да има преходна лайстна или, че не изглеждало естетически добре с две подови настилки в едно помещение. Спокойствието и практичността са ми по-важни, вчерашната случка просто ме убеди в това.

# 80
  • Раковски
  • Мнения: 2 168
Това е така, може да стане без преходна лайстна.

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 466
Не ме притесняват лайстните никак.Идеята е да бъде по топло защото се ходи по чорапи.И финансово защото гранитогреса ни идва двойно като цена .Ламината е клас 32 и смятам че е горе долу като цена добре за 17лева квадрат.

# 82
  • Мнения: 147
След 2 месеца и половина чакане за плота най-после кухнята е готова.
Като за мъж без много вкус мисля че добре ми се получи. Предвид че тъй бях пускал първични дизайни в червено после жълто че и синьо.

Снимката е малко кофти, но поне може да се придобие представа.

# 83
  • Мнения: 39 299
Честито. Гърбът от плочки ли е? Може ли по- близка снимка?

# 84
  • Мнения: 147
Да от плочки е. 20 на 50 вертикално редени само с вертикална фуга. Специално направих гранитния перваз на плота по размер за да ми останат 50 и малко см и да търся такива плочки за да има минимално фуги и рязане.

Вертикалните линии в самите квадратчета съвпадат с вертикалните на вратичките на сивото и бялото. А черното е почти едно към едно с плота от гранит. Релефни са самите квадратчета също. Голям късмет колко добре си паснаха цветовете.

Вратичките са на АГТ. Сивото е това https://rosi.bg/mdf-s-pvc-pokritie---porte-srebro-glanc-4227.html
Стои металическо и зависи колко е осветено.

# 85
  • Мнения: 39 299
Много ми харесва.

# 86
  • Мнения: 7 106
Deyan Denchev, честито, да я ползваш със здраве. Много добре си се справил, не се подценявай. Макар да е много далеч от моят вкус, признавам, харесва ми резултатът.  Изглежда изчистена, свежа и практична!

п.п.  Дано имам късмета и аз в тази тема да се похваля с моята Grinning. Нямам търпение вече!

# 87
  • Мнения: 642
Deyan Denchev, много красиво се е получило. Със здраве да си я ползвате!

# 88
  • Португалия
  • Мнения: 3 931
кухнята е много добре издържана и направена
харесвам мисленето в детайли
обаче,не харесвам мястото на хладилника-би трябвало да е на мястото на черната колона-до мивката
в това си местоположение,изисква двойно повече работа/крачки от домакинстващия

# 89
  • Мнения: 71
Deyan, много хубава, модерна кухня! Поздравления!
Отдавна ви чета и се възхищавам на хубавите, нови кухни, но досега не съм писала тук. Вие ме вдъхновихте и окуражихте да променя моята 30-годишна кухня, че вече не можех да я гледам. Живеем в къща, която е построена от дядо ми и е почти на 100 години, затова исках да запазя духа на къщата и кухнята не е модерна, а в класически стил. Ето снимки преди и сега.

Скрит текст:








Последна редакция: вт, 16 юли 2019, 11:35 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт