Блогъри и влогъри от България и чужбина - да ги обсъдим - 8 / Юли 2019

  • 181 335
  • 3 928
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 252
За мен първите дни и седмици с бебчето вкъщи са толкова съкровени, неповторими и прекрасни (въпреки недоспиването, болките и неразположенията след раждането - без значение нормално или секцио), че последото, което съм мислила е да се чекна за снимки, да клюкаря с приятелки и да се мажа с грим, за да покажа на света, че #мамасихубавее.
Въпрос на вкус и приоритети Simple Smile

Добре, чудесно, други пък мислят и чувстват различно.

Ужасно много насадени предразсъдъци и комплекси се ширят в тази тема.

# 541
  • Мнения: 286
Остават впечатление при жените,които не са раждали,че всичко е много лесно. Много е лесно да не спиш нощем,много е лесно са се върнеш веднага във форма. Бебето става междудругото и се гледа ей така. Раждането и то е много лесно,кърменето и то. Майките в реалността говорят друго. Що една влогърка не каза един път "Ох да трудно ми е,изморена съм и искам да си почина,но не мога".  А те ми се ухилили и ми говорят,как всичко е въпрос на организация и в нас е проблема. Честно много повече бих уважила Пепе,ако сподели,че наистина не и е лесно вместо да ма се хили като зеленчук.

# 542
  • Мнения: X
Ужасно много насадени предразсъдъци и комплекси се ширят в тази тема.
И желание да се забрани на потребителите да имат мнение...различно от хвалби, разбира се.

# 543
  • Мнения: 3 794
За мен първите дни и седмици с бебчето вкъщи са толкова съкровени, неповторими и прекрасни (въпреки недоспиването, болките и неразположенията след раждането - без значение нормално или секцио), че последото, което съм мислила е да се чекна за снимки, да клюкаря с приятелки и да се мажа с грим, за да покажа на света, че #мамасихубавее.
Въпрос на вкус и приоритети Simple Smile

Добре, чудесно, други пък мислят и чувстват различно.

Ужасно много насадени предразсъдъци и комплекси се ширят в тази тема.

Последното изречение от поста ми, което си цитирала е точно това - всеки си има вкус и приоритети.

Аз изживях ужаса от възможността да родя преждевременно, затова за мен е абсолютно ненормално, вместо да си гледаш и гушкаш бебчето, което седмици наред е било в кувьоз, да си правиш селфи с послание колко си хубава!
Ева Лонгория е прекрасна и беше красива с излшните кг след раждането.
Нашите блогърки и “ВИП” персони са на светлинни години от класата на Лонгория и не защото не са световно известни, а защото не могат да разберат красотата в обикновените и простички неща. Правят жалки опити да надскачат една друга, но лично за мен не са нищо особено. Не следвам нито една, чета темата, защото разсъжденията и мненията тук са ми по-интересни. От време на време преглеждам някое строи и така Simple Smile

# 544
  • Мнения: 3 743
Единственото нещо, което мен ме дразни, е наблягането върху това, че бебето нищо не е променило в живота ти...

Ей това и аз не го разбирам. Аз примерно в момента деца не желая точно защото не искам да си променям живота. Звучи ми абсурдно майки, известни и неизвестни такива, да ми обясняват, че нямало промяна животът продължавал по старо му. Имам чувството, че за някои хора родителството е като хоби - да си вземеш почивка от работа и да си разнообразиш контактите.

Не бих съдила жена с дете, че е излязла навън без него и се чувства добре от факта. Изолираната среда може да е много вредна за психиката, камо ли в такъв стресов момент. Само да не ми нарушава, ако може и на мен спокойствие и да наглее като Мона.

Последна редакция: пт, 05 юли 2019, 11:24 от Emiliana V55

# 545
  • Мнения: 411
Единственото нещо, което мен ме дразни, е наблягането върху това, че бебето нищо не е променило в живота ти: нито фигура, нито социален живот, нито дори нощен сън. Дори и да е така, не разбирам смисъла му.

Не съм фен на наличието на новородени в кафенета и други заведения. За мен на тях там не им е мястото. Я някой пуши наоколо, я вируси. Парк, планина, градинки - супер. Моето бебе е от ден 1 след изписването навън. Но и до ден днешен не съм го водила в заведение или мол. Има време.
Точно! Абсолютно излишно е да се правиш, че нищо не се е променило при положение, че света ти съвсем друг вече.
А за заведенията и аз съм крайна, даже бях чела интервю с психолог за това, че да водиш бебета по заведения е вид форма на агресия срещу тях. Толкова не са си на мястото там, че няма на къде повече.
Преди няколко седмици отиваме с ММ по повод в изестен, луксозен ресторант, като очакваме тишина, спокойствие, атмосфера, все пак вкъщи нон стоп слушаме нашето си дете и такива "бягства" са наистина по голям лукс. Някакво семейство беше довело новородено, буквално на дни изглеждаше горкото и се скъса да реве през цялото време. То изкуствена светлина, климатик, музика, хора говорят, движат се насам-натам. Майката обикаляше около масите на хората, подрусвайки го и опитваща се да овладее ситуацията, а то ти става и жал и мъка. През това време гордия татко си цъкаше телефона сам на масата. Сигурна съм, че всеки искаше да ги ошамари тия неадекватни хора. Сигурно и те, като инфлуенсърите бяха убедени, че всичко е точно, не пречат на никого, детето не им пречи на излизанията, а самото то си е екстра, то бебетата си реват, нали...

# 546
  • София
  • Мнения: 1 573
Що една влогърка не каза един път "Ох да трудно ми е,изморена съм и искам да си почина,но не мога".

Казвала съм го, макар и никога да не е било фокус това. Резултатът е, че под едно от последните ми видеа имаше коментар как им писнало да се оплаквам, че съм уморена и нямам време 😂
Хората масово искат да гледат положителни и красиви неща и си пускат ютуб, за да се разсеят от собственото си не така положително и красиво ежедневие. Аз поне не бих седнала да гледам как някой охка и пъшка цяло видео

Последна редакция: пт, 05 юли 2019, 12:15 от Адри́

# 547
  • Мнения: 3 794
Адри, въпросът не е да се тюхка и оплаква безцелно, а да сподели нещо, което има стойност. Аз видеа не гледам въобще. Като чета тук коментарите - не изпускам нищо Simple Smile

# 548
  • Мнения: 6 887
Аз не следя буквално всички, така че имах предвид тези, които аз гледам. От тях единстено Зорница докато беше бременна с Катерина обясняваше нещо смислено.
След цирка, който Полина спретна в началото, въобще не ми е пример за нищо. Харесвах я преди този момент, в който един път се изложи да лъже, втори път се изложи да обяснява и трети път се изложи да се оправдава.  

# 549
  • Мнения: X
Има някаква надпревара между известните коя е с по-плосък корем и колко кила е свалила часове след раждането. Няма нищо по-естествено от това коремът на току що родила жена да е по-голям. Няма нищо лошо да сваляш излишните килограми една година. Въпрос на организъм.
Но е грозно да се обиждат жени, че разбираш ли са по-пълни от наложената представа за красота.
На мен вече ми писна от нагласени, филтрирани и обработени фотоси, показващи перфектни тела и лица. Гледа ми се нещо естествено, човешко, а не клонирани киборзи.
Споменахте Малкоданска - ами, тя милата е като щека. Боли ме да я гледам по телевизията, имам чувството, че всеки момент ще се счупи.

# 550
  • Мнения: 932
Болезнено кльощава е Малкоданска,ама аз по принцип не харесвам толко слаби.Никой не каза ,кво му е на мъжа на Константина..няма да мога да спа сега.😂

# 551
  • Мнения: 3 743
Малкоданска точно, винаги е била слаба, ген си е при нея. И на мен не ми харесва, но предполагам не може да направи много по въпроса. Тя е неприятна най-вече с държание, защото се има за много хай, мъжът ѝ пък е страшен сноб и сухар, най-вероятно и тя е така въпреки, че по-лежерно го раздава.

Иначе да, надпреварата е жестока, всичките родни вип-ки се изредиха да постват снимки на кореми, коя от коя по-скоро след раждането. И аз не обичам да коментирам толкова външен вид, ама като ти го навират нон стоп в лицето няма как.

# 552
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Изпуснала съм ! Полина пак ли го развя това бебе ? Не беше ли си дала почивка ? И аз имам бебе, ама то след няколко дни ще вземе титлата дете, щото става на годинка и как да не ми се е променил живота.. промени се, всичко се завъртя около малкото невинно човече.
Аз ако бях на тези девойки щях да снимам дискретно бебето и да го показвам - я някое краче, я някоя ръчичка, в гръб или нещо подобно..

# 553
  • Мнения: 286
Не да се оплакват ами да не представят нещата толкова изкуствено. Предпочитам да гледам как някоя споделя реални неща от ежедневието си,които се случват на всички. Да предпочитам да гледам как някоя споделя за дадена ситуация и как е излязла от нея,отколкото Пепе и Полина,които не казват нищо смислено напоследък. Да и Милена не споделя лоши неща,но не ме дразни да я гледам,защото никога не се е превъзнасяла. Ели също, Петканови и те ме разтоварват. Има тънка граница между това да представиш нещата без да натоварваш някой и това да ги представиш прекалено изкуствено. Еми честно да ви кажа в началото като почнах да гледам влогърки-Пепе,Полина, Валери започнах да си мисля какво не ми е наред на мен,че не пътувам,не съм родила и не мога да се справя с дадена задача.... После намерих темата и се почувствах по-добре. Еми по-малко натоварващо ще е Валери да излезе и да каже "Пътувам,защото приятеля ми работи в туристическа агенция не защото събирам от закуски" или "Не ми е лесно с две малки деца като мъжа ми е в Дания" "С Филип се скарахме" случва се на много двойки. Защо да си мислим ние зрителите,че нещо не е наред с нас при положение,че проблема е в егото на дадените влогърки (визирам Пепе,Полина,Валери,Ивана дори Петканова макар,че я харесвам)?
 Не би ме натоварило да гледам някой да се оплаква дори се чувствам по-добре,че не съм само аз. Много се надявам да имам деца и исщам да виждам а трудната страна на родителството.

# 554
  • Мнения: 3 792
Пирина ми е изключително неприятна. Преди ми беше симпатична,но с това поучаване и натъртване как точно трябва да си гледаме детето,направо ми става лошо.Кърмене та кърмене... И уал, не харесвам бебеносенето,предпочитам това толкова “непрактично” нещо- добрата стара количка.


Пирина да не се изявява много, много колко ѝ било лесно, че мъжа ѝ гледал детето, че това е много далеч от реалността. Излизала е 5 пъти на кръст, прибирала се е по спешност обикновено, отделно е споделяла как излизат така, че най-късно в 8 да са се прибрали, че детето да спи, защото не можело да спи навън. Няма лошо, всяко дете си има режим, който родителят му е създал и се съобразява с него, просто да не се прави че е много свободна и има такъв невероятен мъж, че ѝ позволява да си прави каквото си иска, защото определено не е така.
И преди някой пак да се е обадил - не го знам от ИГ или ФБ. : )

Общи условия

Активация на акаунт