Някои ОКТОМВРИЙЧЕТА са вече на плаж, другите още стягат багаж!

  • 22 214
  • 291
  •   1
Отговори
# 255
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
Привет, момичета,

Затънала съм до шия в работа – и вкъщи, и на работа, но днес реших да открадна известно време и да се обознача и аз. Иначе редовно ви чета и се осведомявам за всички, но пусто, като нямам време за отговоря и си оставам само мислено с вас.

Ние още не сме приключили ремонта, но края му се вижда. След като разбрах, че мъжът ми няма да свърши работа (или поне не тази година! Laughing), извикахме майстор, който, за щастие, днес приключва. Така че, до края на седмицата очаквам да се пренесем отново вкъщи, че то колкото и да сме в добри отношения със свекърва ми и зълва ми, друго си е вкъщи.

Аз да ви се оплача и да ви попитам дали и вие нямате такъв проблем: Симона се е залепила като ваденка за ... баба си и не я оставя на мира.  Само да мръдне жената крачка встрани и тя надава вой сякаш я колят. Shocked А когато я няма, непрекъснато повтаря жално „баба!”. Нощем се събужда и иска да се мести на леглото при баба си, като най-често заспива върху нея. Въобще голяма любов. То няма лошо, не съм ревнива и даже малко съм щастлива, че не съм аз лепката, ама то ми става вече неудобно – жената не може да свърши нищо от Симона!  Пък и се чудя какво ще бъде като се приберем вкъщи...

И друго: Симона вече трета седмица е болна. Не е нищо страшно – хрема и преди това кашлица, която вече овладяхме, но от онзи ден почна да вдига температура 38,5 – явно защитните й сили са намалели. Водих я на лекар вчера. Каза, че освен леко розово гърло, нищо сериозно, явно всичко идва от носа. Бре че упорита хрема. Заради нея сутринта и дадох 5 вида сиропи. Попитах докторката за витамини и имуностимуланти и тя ни препоръча витамини Киди и Есберитокс на капки. Последният не се оказа в удачна форма за Симона, защото е на спиртна основа и тя никак не се радва да го пие. Може би следващият път ще пробвам с хапчета, както Иренка. Ще ми се да чуя и вие какво давате, ако въобще давате.

Иначе с яслата имаме напредък – вече сама си влиза, а от вчера е по цял ден и само от време на време проплаквала. Душичката ми тя! Чувствам се ужасно гузна и лоша майка! Още повече, че в момента чета страхотна книга за родители: „Изкуството да бъдеш родител”. (Горещо я препоръчвам!) Та от тази книга разбирам, точно както и инстинктивно чувствам, че на 2 години детето психологически не е узряло да посещава детски заведения и в най-добрия случай мястото му е до майка му. Тези, които прочетат книгата, ще разберат защо. Не че ще се случи нещо свръх лошо, ако посещава ясла, но предвид важността на този бурен период на развитие (между 2 и 3 години), не е добра идея да оставяме друг да въздейства върху детето ни. Последното е мой извод. Както и да е, очевидно в българските условия нямаме много голям избор – трябва да работим, за да подпомагаме семействата си.

Що се отнася до гърнето, ние нямаме никакъв напредък, но не се и опитваме. Симона прекрасно знае какво е гърне и за какво служи, но явно още не е дорасла да го ползва. В тази връзка ми се ще да ви копна един пасаж от горната книга, на който аз лично много се смях: „В безкрайната си мъдрост на зрели люде много родители изчисляват часа, в който да поставят хлапето на гърнето и да проверят дали пък няма да предизвика раздвижване на червата му. Това средство им изглежда толкова логично, че дори не забелязват колко е нелепо. Може би ще схванете по-добре, ако ви опиша следната ситуация: представете си, че в този момент, докато четете, някакъв триметров гигант внезапно ви вдигне, отнесе ви в тоалетната и ви постави на седалката, като ви заяви със силен и нетърпящ възражение глас: „Време е да се изходите." Представете си също, че ви принуди да седите там пет или десет минути. Каква ще е реакцията ви? Същата като да детето ви при сходни обстоятелства. Смешно сравнение, ще кажете. Размислете и преценете дали много родители не се отнасят с презрение към биологическите нужди на децата си, като действат като три¬метровия гигант”. Сега да не си помислите, че нещо ви назидавам! Ни най-малко! Въобще не съм такъв човек и уважавам премислените и осъзнати решения на другите.

Ох, аз влязох само да се обознача, пък пак се отплеснах... Embarassed

Много ми е мъчно за Кремито. Дано да се оправи скоро... Марго, не си спомням да съм прочела за резултатите от изследванията. Кажи как са?

ЧЕСТИТО и на мама Anya за втората бременност! Радвам се, когато чувам такива хубави новини. Трябва да ви кажа, че мен бременността и раждането много ме промениха. Станала съм доста по-чувствителна към децата и искрено се вълнувам, когато чуя, че някоя жена е бременна и чака бебе – може би защото още си спомням моите трепети. Преди не бях такава, да не кажа, че бях съвсем индиферентна към децата. Аз също твърдо искам да имам второ дете, но като гледам напред във времето и предвид плановете и мечтите ми, не виждам кога точно ще се случи. А определено не ми се щат изненади, защото към момента не можем да си ги позволим финансово.

Чакайте да ви споделя новата идея за подарък на Симона. Малко си вкарвам автогол предвид шума, но мисля, че на нея ще й хареса. Става дума за малко детско пиано – видях го в сайта на Комсед, има си и столче май. После в магазина на София прес, видях едно още по-хубаво – със светлини и някакви други екстри. Понеже бабата и лелята ще взимат детски чин, та за нас остана трудния избор. Чудя се още какво да поискам от другата баба.

За общия РД има време, но не е лошо все пак да определим някаква дата и да запазим място някъде, защото съботите и неделите от рано се резервират и после може да ни е трудно. Аз лично предлагам срещата да се състои на 4 или 5 ноември, макар че малко смешно звучи7 среща на октомврийчета през ноември! Що се отнася до клуба, Ади май  беше пуснала списък със всички клубове в София, можем да изберем някой, който да е удобен на повечето мами. Аз съм с кола и на мен ми е все едно мястото.

Хайде стига съм досаждала. Живот и здраве, другата седмица ще мога да пусна снимки от морето и от новата стая на Симона.

Целувки на всички   bouquet
 

# 256
  • Мнения: 990
Сядам да чета книгата!  Peace
Не съм ви писала отдавна, но след като писах писах писах и всичко ей така си изчезна ... отказах се! Пак ще ви пиша, но не днес!  Simple Smile

# 257
  • Мнения: 2 959
Слънчеви привети, Момичета!

Дорий, по твоето описание за сватбата, май не е имало никакви поводи да се притесняваш, освен разбира се презрамките на роклята Ти. А Ти такова мислене му хвърли, за разни ръченици и изказвания! Викито с Вас ли беше?Hug
Мамарени, а откога Ванката е тръгнал на ясла? Жалко за изчезналият Ти постинг, колко ли нещица и информация са се загубили! Hug
Пиленце, доста интересна ми звучи таз книга, но нещо не ми отваря сайта. Кой е автора? А за морските снимки и от детската стая, наистина ще е интересно да ги видим! Дано по- скоро овладеете таз температура! Hug
Сядам да чета книгата! ...
Стели Мели, недей точно сега, когато от 02.10. тръгваш на работа, а Валката на ясла. Ти да не се премисли нещо за работата? Жалко и за Твоят постинг, но наистина утре ще чакаме един нов и по- голям. Разказвате ли приказки още с малкият Си принц? Татито работи ли по сайта? Hug
Вили, Ти кога ще ходиш да говориш с шефа Си? Hug
Ади, как беше вчера работата втора смяна, доста изморително, нали?! Hug

Лек и приятен нов ден Ви желая! Поздрави на Октомврийските Ни мами бременелки- Аня, Козлю и Волната Душа, а също на позабравилите ни Иренката, Пимпа, Ралничето, Селина, Мимето, Мирка, Мили.

# 258
  • Мнения: 990
Здравейте момичета,
дано този път успея да си пусна постинга, че вече n-ти път не успявам...
Калида, разбрала си ме погрешно, никога не съм имала намериение да го давам на ясла... Определено съм против това място, особено тази в нашия град... Не мисля, че ще го научат на нещо, не е като в детската градина, аз затова ви бях писала за програмата "Стъпка по стъпка" там са между 2 и 3 годишни децата, но са при учителка, не при медицинска сестра... С това може би си се объркала, за там говорех, че може да го пусна... Така или иначе, началникът ми разреши отпуските, понеделник съм на работа, но само да си пусна рапорта, после в къщи цяла зима! Simple Smile
Пиленце мерси за книгата,  така и не успях да я започна, но днес следобед докато спи Малкият ми принц, ще чета, усещам, че е точно като за мен! Колкото до гърнете, не се притеснявай, ние "примерните без памперси" само пишкаме там и то задължително прав, поне така му е интересно, иначе сигурно нямаше да седне, ако беше момиче... та сега даже пишка прав във всевъзможни съдове, включително и в детската си градинска лейка  Rolling Eyes А за акането... пълен провал сме, преди ми казваше и сядаше, а сега се инати и не му се сяда, та ако го хвана... Иначе за мой ужас в гащите, само идва да ми съобщи, та да го измия, иначе голям чистник е станал, само се мием, чистим... Голяма хигиена  Laughing
Колкото за идеята за общия рожден ден, страхотна е само че ние не можем да се включим тази година, но за догодина обещавам да дойдем!
Болничките дечица да оздравяват, а бременните мами да хубавеят и да се радват на коремчетата си!  bouquet

# 259
  • Мнения: 505
здравейте
и днес временцето не е за навън....и ще трябва да се борим с Диди за място пред компютъра..добре че сега реши че и се спи и има възможност да ви понапиша нещичко... не се ЧУДЕТЕ..ние още си спим кога веднъж кога ДВА пъти..не мога да се преборя с вредния и навик да се буди рано сутрин..и ей го кое време е а тя кърти вече първия си дневен сън...а други деца сега едвам се събуждат от нощния си сън... ooooh! #Crazy
Кали, още не съм ходила при ШЕФА..че много ми е трудно да се реша..много НЕПРИЯТЕН човек е и ще ме натовари с отрицателна ЕНЕРГИЯ, която да ми държи влага доста време..но ще трябва да се организирам и ща неща да се ЖЕРТВАМ... Sick Rolling Eyes Sick
Ели, това дето го казваш за Симона и баба и в пълна сила важи и за нас...само дето обекта на ПРИЛЕПВАНЕ съм аз  #2gunfire никъде не мога да изляза без нея..ето вчера трябваше да посрещна едни гости и тъй като блока е малко скътан между строежите излязох да ги упътя и оставих МОМИТЕ сами..е няма да ви обяснявам че каката се е видяла в чудо какво да я прави и за да реши проблема и сложила обувки и яке и слезнали пред блока да ме чакат... #Crazy изправиха ми се косите като ми казаха...добре че не сме на някоя натоварена с движение улица... ooooh!
Рени, добре дошла отново в редиците..хайде вече с пожелание за поредовно включване...

Марго, стига си се ослушвала а вземи напиши нещо на момичетата... казвай взе ли фотото... Hug

Аза да не ви пропадат постингите правете като мене аз почти винаги (стига да не забравя) си го копирам първо преди да го пусна да се публикува..че и днес щеше да ми зачезне ТВОРЕНИЕТО, като го дадох за публикуване...добре че си бях свършила работата та след като ми излезе онзи досаден текс за ПЕЙДЖ КЕН НОТ ФАУНД... #2gunfire #Cussing out си го копнах отново и сега можете да го четете в първия му вариант...

А ето ви една снимчица за това на какъв тормоз е подложена ЕЖЕДНЕВНО кака ни при писането на домашни... уж си драска по листа , който сме и дали..но глада да издебне момента да се РАЗПИШЕ и върху тетрадката на кака си.... а тя милата така се дразни като види дори и НАЙ-МАЛКАТА драскотина в тетрадката си..да не говорим че вече имахме инцидент..при това в тетрадка от тези упражнителните с дадени примери по математика, в която не мога да скъсам листа и да пишем на чисто...както направихме с едно УКРАСЕНО от Диди домашно по английски...  #Crazy

Последна редакция: ср, 27 сеп 2006, 10:31 от wily

# 260
  • Мнения: 834
Вили, кво се ослушвам, бе Душо...Няма пък да пиша сега. #Cussing out Ядосана съм на минета. Mr. Green Вчера писах, днес писах....и все изчезват. Ай, сиктир, после ще пиша.
Само да се похваля, че от събота Камелия е добре и вече наваксва с яденето като прасе. По цял ден ядене....и ме радва, разбира се. Нищо, че си топи солетите в буркана с мед Sick

# 261
  • Мнения: 686
Момичета, здравейте!   bouquet

Извинете, че не съм влизала напоследък  Embarassed Какво да ви обяснявам - Големият брат...
И сега съм за кратко, защото искам днес да реша въпроса с празнуването на РД-то другата седмица. Искам да намеря готин клуб с място и за възрастни и не от най-скъпите. ПОМАГАЙТЕЕЕЕЕЕ ПЛИЙС  Rolling Eyes В общи линии реших празникът да протече така: на деня (другата сряда) торта в яслата, следобедно да си го вземем и само тримата (мама, татко и аз  Laughing) да отидем например в Софияленд, където да си поглезим рожденичето. Можем после да минем и през някой друг детски клуб или Макдоналдс и така да го веселим и да му угаждаме на МАХ  Laughing
В съботата, която ще дойде, да поканя близки приятели с деца в детски клуб, където да се повеселим 2-3 часа, а вечерта да го оставя у майка ми и да поканя приятелите без деца у нас на по чашка (уиски с фъстъци  Wink)
Още не съм измислила подаръка и тук съм напълно безпомощна. Още нищо нямам като твърда идея. Освен тези мотори, дето се карат само с натискане на крачето  newsm78 Вие какво решихте за предстоящите празници? А за подаръците?
Надявам се, че ще си направим общ рожден ден. Ако има идеи, хайде да ги събираме и обменяме, за да го подготвим от рано  Wink

Доколкото минах по диагонал през последните две странички, научавам само хубави неща, което е прекрасно!
Така че на Танчето да й е честита бременността! Маргото, да ни е добре дошла! И дай Боже да са ни здрави дечицата и леко да изкараме идващите студени месеци!  Praynig
Извинете, че не мога да отговоря на всеки, но толкова задачки ме чакат.
Колкото до Биги, още не мога да се ориентирам и аз самата. Някои от тях са ми симпатични - като Тодор например. Други не мога да понасям - БИЕКЪМчето  Laughing Сървайвър засега ми скучнее. Е, и Биг брадър не е като миналия сезон, ама аз съм пристрастна  Blush Иначе питайте - каквото мога, ще ви казвам  Wink

Хубав ден и целувки на всички вас и вашите мъници (някои още в кореми)   bouquet Heart Eyes  bouquet

# 262
  • Мнения: 2 040
Здравейте всички, немога да пиша много, че трябва да слагам масата за вечеря, та само да кажа че от днес Никол е пак болничка ... няколко пъти се обади да кашля снощи и нощес и сутринта както се бяхме запътили за яслата, реших да мина през докторката, та тя ми разби надеждите че Никол е за ясла ... леко червено гърло и по- добре в къщи да се оправим, отколкото в яслата да го доразвие .. иначе само Оксилокоцинум каза да й давам и така ... вече сме в схема: 1 седмица ясла, 1 седмица в къщи ...
Сега спинка, но след всяко кашлюкане се събужда и иска да съм до нея, та едва се измъкнах сега ... и тая хрема не ни напуска вече няколко седмици и незнам кво става вече ...

За купона съм ЗА, стига да няма някой спиращи това фактори, но има време до тогава ...
За подаръка сигурно ще е чина или медицински комплект на плот като кухнята дето й взех ...
Ставам, като имам време пак ще пиша ...

# 263
  • Мнения: 382
Здравейте момичета Hug

Да не би да гледате мач,и затова ви няма newsm78

Ние нали сме почти до стадиона,и почти на живо ни е Laughing Laughing Laughing

Иренка,дано Николетка се оправя бързо PraynigНо тази схема една седмица на ясла ,една болни,ми е до болка позната Whistling
Аз след всички болести на Иван,реших,че трябва да има някакъв алтернативен вариант за неговото лечение и укрепване.Сега вече втори месец сме на поддържаща хомеопатична схема.Още не мога да кажа дали има резултат,но през това време на два пъти тръгва да се разболява,започна да кашля и едни сополи-река.Само с два препарат,на вторият ден вече беше спрял да кашля.А доктора на прегледа ни даде и нещо за хремата,като каза,че най-много до два дни трябва да му се пресуши,и да ти кажа имаше резултат Shocked ПОне си казах,че ако не му помогнат няма да му навредят.То май вече не остана АБ,който не сме пили. Shocked

Вили,каката определено има голяма помощница в домашните Grinning Аз се чудя защо Иван като взема да пиша нещо и веднага започва да дърпа химикала от ръцете ми #Crazy Ти мислиш ли да даваш Дидито на ясла?

Марго,много се радвам,че малката Бамбуча вече е добре и си похапва Hug Това означава,че може по-скоро да се включиш с постинг Grinning

Мили,много хубаво сте го измислили рожденият ден.А за моторчето,мисля че ако му го купите няма да съжалявате.Иван доста беше впечатлен от неговият и не слезе почти един цял дообяд от него.Но честно да ти кажа,не знам дали е много оправдано от финансова гледна точка,защото на вторият ден му паднаха някакви гумички от гумите,на багажника отзад,видя също сметката WhistlingНа нас ни го подариха и аз после като видях колко струва направо паднах #CrazyГледах миналата седмица в Бонжур имаше доста интересни играчки,едни големи като масичка,но такава разни инструменти и всякакви джаджи.Имаше и влакчета с релси,но като за по-малки деца(като нашите) Grinning Аз поне реших,че от там ще ходя да избера нещо.

Пиленце,мисля,че идеята ти за Общият рожден ден в началото на ноември е добра HugСтига и другите мами да са съгласни.Така поне на всички ще са минали рождените дни Grinning Нещо не ми се отваря тази книжка,но ще пробвам пак.Аз имам няколко,които също са много истински написани,но определено са ми ориентир,а не закон,но и доста полезни неща съм научила и приложила на практика Grinning

Кали,Ванката ходи на ясла от 11.септември,но беше и няколко дни в къщи заради кашлицата.Доста се притеснявах първите дни ,че всичко ще е от начало като не беше ходил толкова дълго време,но той разби притененията ми Grinning Ходи с голямо желание и му харесва,поне виждам,че е весел и спокоен.Има голям напредък,събува си сам панталоните и долните гащи и сам си носи гърнето и сяда(но това е друга тема Laughing) И изобщо се бори за голяма самостоятелност,едва ли е само от яслата,но определено има тласък и от там Grinning

Тези дни ако пак липсвам да не се сърдите много  Heart Eyes Но имаме страшно много търчане ,защото почнахме ремонт на апартамента където ще се местим,живот и здраве и е лудница #Crazy

Хайде лека нощ,да спите в кош smile3524

Само да кажа,да мислите ново заглавие,защото май ще потрябва скоро Grinning



# 264
  • Русе
  • Мнения: 769
Момичета и аз се включвам набързо. От 2-3 дни само чета и не мога да открадна малко време да драсна някой ред.  Blush Сега набързо и колкото помня, без да препрочитам написаните от вас постинги ще споделя нашите емоции.
Първо по отношение на форумската ни среща в Русе, която беше на 15.09 вечерта. Аз отидох с баткото, защото му е интересно да е в нашата компания. Но това беше голяма грешка с последици за мен. Наложи се да си тръгнем в 22.30, защото на Христо му се спеше зверски. От нетърпение за първия учебен ден беше станал сутринта в 6 ч., за да се къпе, прическа и прочее подготовка, после цял ден емоции, игри със съучениците и вечерта направо се отпусна като бебе на стола в заведението. А аз толкова очаквах да изляза тази вечер и мъжа ми гледа малчо,а трябваше да се прибирам рано. На другата вечер мъжът ми излиза с колеги и се прибра в 2 ч. Е, честно ли е да имам такъв късмет. По-вече никакви деца по вечерните срещи.  Naughty Иначе беше хубаво, запознах се с нови майки ..., по-различно е от ежедневните ми контакти с познати хора.
Вили, и при нас е голям проблем опазването на домашните от набезите на Анджи. Види ли химикал, молив или каквото и да било за писане и рев, рев, докато не го докопа и той да пише. И вече имаме собствени "графити"- стената в детската е надраскана с химикал. И не мога да я чистя, защото сме рисували героите на Мечо Пух, като бордюр по всички стени и като се търка върху тях, боите се размазват. Най-много ме е яд, че разбира, че е направил бела, но пак вика "пиши Баю, пиши Баю" (нарисувани са Заекът, Йори, Тигъра, Мечо Пух, Прасчо, и Ру).
В понеделник вечерта ходихме тримата на театър- гостува Театър 199 с "Веселите разплюеви дни". Малчо го оставихме да го гледат брат ми и семейството му, а ние- живот Party. Няма нужда да ви казвам, че беше хубаво- направо глъдка свеж въздух в сивото ежедневие. Само, че представлението беше от 20ч до 22.40 ч. и докато си преберем детето и сложа всички да спят не остана време за писане, но ви четох.
А вчера ми беше много нервен ден. Първо доставчика ни на интернет монтирали някакви усилватели и скоростта ни беше много ниска, а телефона прекъсваше по време на разговор. По обяд се обадих да разбера какъв е проблема и кога ще го отстранят, те отговориха, че вече почети всичко е на ред. И в резултат на разговора след около половин час вече нямах нито телефон нито интернет. А в 13 часа трябваше да ми се обадят от фирмата, в която работех преди майчинството за да ми съобщят как ще се развият нещата по-нататък. В предишен разговор шефът ми намекна, че ще ми предложат друга работа, а аз не искам да се връщам там и се надявах да ме съкратят. И така в мен всичко вреше и кипеше и обикалях от стая в стая и споменавах на ум всички техници от кабелната. Но днес се срещнах пак с шефа и му казах (въпреки огромното притеснение), че това предложение не ме устройва и смятам да си търся друга работа и засега поне нещата се развиват коректно- обещаха да ми изплатят отпуските и обезщетенията, както се полага, но ще видим накрая какво ще стане. newsm78
По повод подаръкът на Анджи, аз съм се спряла на нещо далеч по-скромно от коментираните досега подаръци, но Христо не е имал това и реших да го взема за Анджи поне. А изненадата е голяма надуваема топка с дръжка, която се прекрачва от детето и то подскача с нея. Племенниците ми имат такава и много се забавляват с нея. На Анджи може да му е голяма сега, но дори само да я рита, носи или влачи пак ще му хареса, а и нали растат с всеки изминал ден.
За друго сега не се сещам, а и времето напредна, така,че лека и приятни.  Hug.

# 265
  • Мнения: 2 959
Привет и от нас, Момичета!

Иренка, бързо оздравяване на Николетката, желая! И дано по- скоро се възстанови напълно детенце, за да има мама време и за нас! Hug
...да отидем например в Софияленд, където да си поглезим рожденичето...
Мили, а не затвориха ли вече София Ленд, или се бъркам нещо? Hug
Вили, много добре Ви изглежда детската стая на двете Ти кукли! Hug
...никога не съм имала намериение да го давам на ясла...
Стели Мели, явно наистина не съм Те разбрала, като пишеше за "Стъпка по стъпка" мислех че става въпрос за някоя новаторска ясла, но явно не. Но важното е че при Вас нещата са се развили в най- добрият вариант! Hug
Ралниче, огромната топка мисля че ще е добър избор, Дана много й се радваше. Дано всички неуредици от отминалите дни са вече само минало, занапред само весели емоции Ти желая! Hug
Мамарени, успешен ремонт Ти желая и дано следващото Ти включване е вече от новият апартамент! Hug
...Ядосана съм на нета. ...Вчера писах, днес писах....и все изчезват...
Пимпа, да знаеш пък аз как му се ядосвам на Твоят нет, заради него Те губим от толкоз време. Но важното е че Ками се е оправила, и дано утре вече Нета не Ти създава проблеми! Hug
Пиленце, леко довършване и на Теб на ремонта и лека работа! Hug

Лек и хубав четвъртък Ви желая!

# 266
  • Мнения: 990
предложение за тема:
"Октомври месец пак дойде, подаръци ще има ОКТОМВРИЙСКОТО дете!", 
"За рожденни дни се стягайте, Октомврийчето да забавлявате!"
бях се вдъхновила и за още... ами като забравям вече! ooooh!

# 267
  • Русе
  • Мнения: 769
предложение за тема:
"Октомври месец пак дойде, подаръци ще има ОКТОМВРИЙСКОТО дете!", 
newsm10 Браво на мама Стели  newsm10

# 268
  • Мнения: 505
здравейте и от мен...
пак използвам времето докато Диди спи, а каката още не се е върнала от училище , за да драсна някой ред...
да да ама не..докато напиша първия ред и познайте Диди се събуди..че нали сме пак с две спанета.. ooooh! и творението май ще ми се обърка...


Иренка, що така с Никол и яслата..много е неприятно че е болничка така честичко..дано ви мине по-скоро... Praynig

Кали, детската ни стая още е до никъде..то коя ли от стаите още е ГОТОВА..ама ми писна да ви се ОПЛАКВАМ от работещият ни татко..та ще ви спестя сега тези подробност..важното е да сме здрави пък другото малко по малко ще се нареди..това си го повтарям все ки ден..та да не изперкулясам тотално...

Рали, идеята за топка е чудеска , ние имаме такава НАСЛЕДСТВО от каката и Диди още не я използва по предназначение, но с помощта на Петя има удоволствието да и се наслади истински...а иначе аз за сега клоня към идея за КЪЩИЧКА за подарък... ама от тези по.големите в което да влизат и двете да играят..като така се надявам с един куршум да ЗАСТРЕЛЯМ два заека - Петя и Диди... но още не съм намерила точно такава каквато търся...а много време нямам нали и двете ми МОМИ са СКОРПИОНКИ... да се държа

Стела, предложението за заглавие на новата ТЕМА ми хареса..това с ПОДАРЪЦИТЕ...

Рени, това за Ванката и яслата е чудесно..само това да се чува..и без БОЛЕСТИ.. а за ремонта ви пожелавам по-скорощно завършване и пренасяне..казвай къде..а Диди за ясла не съм го мислила ... а и няма места в нашата ..та сега ще ходя да подам молба за догодина.. направо за градина-първа група..но да видим....

Ели, успешно привършване на ремонта... Hug

днес намирих интересни попадения за подаръци ....
ТУК ИМА ДОСТА КОЛИ С АКУМУЛАТОРИ...
може и да си харесате нещичко....

хайде да спирам..че Диди вече май е гладна..че ми нападна остатъците от една чепка грозде...

Последна редакция: чт, 28 сеп 2006, 15:45 от wily

# 269
  • София
  • Мнения: 3 092
МИскам да намеря готин клуб с място и за възрастни и не от най-скъпите. ПОМАГАЙТЕЕЕЕЕЕ ПЛИЙС  Rolling Eyes

Ето едно предложение http://www.slonbalon.com/ - изпитано  Peace Клубчето е ново, има много играчки, има зала за родителите, в която не се пуши (ако е важно за някого), има екран, на който се вижда детското отделение - там има камера - нали ме разбрахте... Предлагат меню и за родителите, най-добре по предварителна заявка, има и алкохол, работят с торти на сладкарница Романс-Симеоново и още една - не помня коя.
Това щеше да е предложението ми и за общият ни РД. А за дата за срещата предлага някои от съботите или неделите, след средата на Октомври - примерно 14 и 15 (май е рано) 22(неделя), 28(събота). Казвайте за кога, "къде" е по-лесно Simple Smile

За подарък - мъка, мъкаааа. Каквото и да измисля не среща въодушевление. Ама и аз все едни такива големи, заемащи много място неща избирам...Вчера минах през Хиполенд-а в новия Сити-център (нямах време и само се отбих набързо). Исках да видя какво предлагат и да се сетя за нещо идейно за подарък, ама не Sad Имаше от онези кончета, дето се клатушкат, но изобщо не ми харесаха. Едните бяха плюшени, но почти не се клатеха - с много малка амплитуда. Другите бяха пластмасови и изглеждаха ужасно. Харесах и някакъв надуваем батут пълен с топки, но и той е доста обемен, не че няма къде да го държа, ама ще заеме цялата стая, а не става да се надува и спада непрекъснато, ще ме домързява...Имаше и акомулаторни коли, но не са много малки, а зимата да ги кара из апартамента...не знам, май се отказвам от тази идея Sad
Много ми хареса идеята на Ели с чина, но от сайта, който беше пуснала не видях как се поръчва, може и онази дъска/чин на чико...ама много ще маже с фулмастрите навсякъде...
Имаше и от онези пързалки на Мони, дето ги бях харесала, но едни деца се пързаляха на тях и толкова искри хвърчаха...много се наелектризирват, ужас!!!
Май накрая ще се спра на някаква кола с дистанционно, имаше много варианти в Хиполенд, или просто ще заведа Мишо там и ще видя какво му привлича вниманието.

Купих му игри с букви  Embarassed не ме линчувайте, ама много ги запомня и са му интересни. Току се присети и започва да крещи "Мамооо лист! Пиши М А !" и т.н. Диктува ми или аз му пиша и той ги познава. Или той ми казва да напиша Т, аз пиша С и той се сърди, вика "Неее, пиши Т" Не че знае много букви, но малкото който знае ги търси във всичко написано - заглавия във вестници, надписи по стени навън. Вчера гледал някаква пързалка в парка, надраскана със спрей и казал на детегледачката си "Мими, няма М!"  Mr. Green
А днес направил страшно изказване - разхождали се навън и той непрекъснато бърбори "Ето този БУС!" "Няма Бус" "Ето този КАМ (камион)" видял на спирката до нас някаква жена с кожено палто и голяяяма яка от лисица и се втурнал към нея викайки "Мимии, ето тази МЕЦА"  ooooh! А пък въпросната Меца явно била оперирана от чувство за хумор и се развикала на кака Мими как можела така да учи детето, да обижда, да се погледнела тя на какво прилича и т.н.  Shocked
Ох отнесох се. Тези дни "наваксвам" с работата, Кали 3 дни бях "втора смяна", ама не мога много да работя в къщи, че Мишо само ме дърпа за нещо. Добре, че кака Мими вече е на линия!
Ще влизам по-редовно да видя какво сте измислили за срещата. А сега отивам да вия какво става с брадърите  Mr. Green Този сървайвар нещо не ми привлече вниманието, нищо не правят само някаква кака си плацика силиконовите цици по цял ден в морето - адски интересно, няма що!
Лека вечер от мен!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт