Шестокласници 2019/2020

  • 38 290
  • 759
  •   1
Отговори
# 570
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Взеха да ги оформят при нас, но засега само за два предмета има официално инфо.

# 571
  • Мнения: 2 986
При девойката не са оформени още, но не очаквам изненади.
Има много болни. Вчера в класа й са били 15 деца от 30, другите отсъстващи. Какво чакат с грипната ваканция, да се разболеят и малкото здрави ли?

# 572
  • Варна
  • Мнения: 2 327
При нас само петицата по физическо е ясна Simple Smile Е, не очаквам други, но пък ФВС е единственият предмет с абсолютно стабилни показатели - три петици Simple Smile Такава ни е системата - оценяват ги на конкретни умения, а това че детето има успехи (включително медали от републикански първенства) в друг спорт не е достатъчно, за да има отлична оценка... Добре, че девойката не го изживява Simple Smile
Сега вълнението е свързано с представление по мотиви от 'Радини вълнения', в което са й дали една от главните роли и вечер репетираме у дома. Много сериозно гледа на задачата си и ми пълни душата - изглежда ми толкова пораснала! Ето, похвалих се Simple Smile
Слънчев ден, момичета Simple Smile

# 573
  • Мнения: 2 047
Моят синковец , както се очертаваше да завърши всичко със 6 и вчера ми донесе 2 по ИТ- първата в ученическата му кариера. Така, че още може да има изненади до края на срока Simple Smile . Не мога да го науча като има нещо ,което не разбира да пита - той все всичко си знае , отделно и по този предмет ( май като гледам не много и по другите) не е отварял учебник.

# 574
  • София
  • Мнения: 4 040
Моят вчера носи 6 по музика. “На какво те изпитаха?”- питам, щото съм сигурна, че не знае как изглежда учебникът. А той: “Изпях две песни. Сребърни ята и Мамбо” Майкоуууу! Joy

# 575
  • Русе
  • Мнения: 1 514
До кога продължава учебната година - до 15 или до 30 юни?

# 576
  • София-Младост
  • Мнения: 23 345
До кога продължава учебната година - до 15 или до 30 юни?
Край на втория учебен срок на учебната 2019/2020 година:


16.06.2020 г. – IV – VІ клас (16 учебни седмици)

# 577
  • София
  • Мнения: 4 899
Не е оформен по всички предмети, но горе-долу е ясно какви оценки ще има.
Вчера се пребори с поправянето на две тройки по ЧП и в крайна сметка ще е с петица за срока, което си беше победа. Днес му  е класното по математика, там се бори за шестица. По БЕЛ също ще трябва да го изпита поне още веднъж, защото е точно между 5 и 6.
Най-голямата ни радост е, че спечели сребърен медал на Многознайко по АЕ. Изкарал 27 точки от общо 30, което доста го доближава до златото, но и този му резултат е фантастичен.

# 578
  • Мнения: 13 805

Има много болни. Вчера в класа й са били 15 деца от 30, другите отсъстващи. Какво чакат с грипната ваканция, да се разболеят и малкото здрави ли?

Същото при нас - десет от 24. Някои даже го освобождавали от училище, т. Е. Са идвали болни?!?!. Треперя на всяко кихане. Каза че първата вълна се връщали в училище но били сополиви. Каквото му е писано ще стане.

# 579
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
при нас няма болни.
няма оформени оценки по нищо.
единствено по втория чужд език се очертава 4 и ще трябва да измислим нещо. Simple Smile ще предложа на баща му да ни заведе на екскурзия из Германия Simple Smile Simple Smile по-добре ще е от уроци и езикови занимални. Simple Smile
класирал се е на областния кръг на математиката.
ще участва в лингвистичното кенгуру - предложението си е признание, защото идва от учителите по английски и са само 7-8 деца от трите паралелки.
тази година отказа всички олимпиади Sad учителката, която ги беше запалила миналата година напусна и явно това е причината... Sad

# 580
  • Мнения: 174
Моята дъщеря всеки ден следи в кои градове са обявили грипна ваканция и чака да обявят и в София:) Честно казано, аз също се надявам  да им дадат поне още 2 дни покрай междусрочната. След като мина класната по математика миналата седмица, вече спря да учи, много енергия изхаби покрай нея и сега релаксира Wink

# 581
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
аз май го писах...
на родителската, преди седмица-две подметнаха, че междусрочнта може би ще бъде последвана от грипна... Wink

# 582
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Кали,поздравления за Тони за английския!Много ме радват такива деца.
Моето не се записва по олимпиади,а и доколкото ми е споделяла не винаги им казват за такива.Сега в събота ще участва на някакво състезание по английски с четене,слушане и писане.Но езиците са и страст и се справя доста добре.Преди известно време чу немска реч по някой от каналите и каза,че е много звучен езика( щях да припадна).Направо ви завиждам,че децата учат и втори език При нас такава екстра няма.В края на пети клас я бях записала на испански.За огромно съжаление групата се разпадна и не можа да продължи,а и нямаха учител.Иначе и досега може да брои,да пише елементарни думи на испански.
За болните- и при нас доста деца отсъстват.От 8 момичета в класа,в момента, са останали 3.
За оформянето на срочните оценки нищо не зная,но ги скъсаха от изпитвания и контролни тази седмица.

# 583
  • Мнения: 19 296
Явно грипът настъпва. При нас не знам има ли отсъстващи.
Дано обявят по-дълга междусрочна ваканция. И без това този ден сряда е наникъде.

# 584
  • София
  • Мнения: 4 899
Вилиан, благодаря ти!
И при нас не всеки път казват за олимпиади и състезания, но като цяло има активност в тази посока и децата могат да избират дали да ходят.
За втория език цялостната организация ми се струва безумно хаотична и неподредена.
По наше време като че ли не беше така. Например, моето момче от 1-ви до 4-ти клас учеше руски. Не му допадна по ред причини и в 5-ти клас вече имаше право да го смени. Реши да е италиански, засега учи с удоволствие и му се отдава. Нооо, в гимназиите, за които сме се насочили да кандидатства никъде няма италиански, с изключение на едно училище, което не ни е приоритет. И ще се окаже, че вторият език ще се смени за трети път с някой друг, най-вероятно испански. И така от трите езика, накрая няма да знае ни един като хората.
Добре, че поне АЕ върви по мед и масло /пу-пу!/.

Грипът е повсеместен явно.
Ако им подарят два дена покрай междусрочната ваканция, ще е добре.

Общи условия

Активация на акаунт