Шестокласници 2019/2020

  • 38 252
  • 759
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 2 046
Не съм педагог , но аз съм учила в мат.паралелка 3-7 клас и винаги сме имали поне 15-20 зад на ден за домашно.Според мен математиката се учи с решаване на задачи, не еднотипни до откат, а такива с нарастваща трудност. Още повече, че първия модул от НВО са 20 зад за 60 мин и за това скоростно решаване се иска добро познаване на задачите и автоматизация- дали и добре измислено е тема на друг разговор но такава е системата. Затова децата от мат.паралелки "издухват" нашите деца , които решават само трите задачи след урока.При 170 урока за годината и при липса на упражнения, след 3 урока вече е забравил дори и това , което е разбрал.

# 661
  • Мнения: 1 402
Не съм педагог , но аз съм учила в мат.паралелка 3-7 клас и винаги сме имали поне 15-20 зад на ден за домашно.Според мен математиката се учи с решаване на задачи, не еднотипни до откат, а такива с нарастваща трудност. Още повече, че първия модул от НВО са 20 зад за 60 мин и за това скоростно решаване се иска добро познаване на задачите и автоматизация- дали и добре измислено е тема на друг разговор но такава е системата. Затова децата от мат.паралелки "издухват" нашите деца , които решават само трите задачи след урока.При 170 урока за годината и при липса на упражнения, след 3 урока вече е забравил дори и това , което е разбрал.
Тези 20 задачи от първия модул се решават за най-много 30 мин. в спокойна обстановка в къщи...Друг е въпроса под напрежението на изпит! Ако са такива за домашно би било всичко наред!

# 662
  • Мнения: 19 294
лингвистично кенгуру на кембридж училищата. Wink


Чак след състезанието разбрах кое точно е. Защо има толкова кенгура (така ли е мн.ч?). Оказа се, че съм дала нещо съвсем различно за упражнение.
Преди се провеждаше в учебно време.

# 663
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
май не помня да се е провеждало в учебно време.
може би има някое друго кенгуро/тест, които са през учебно време, но това и миналата година беше в почивен ден.
при нас е по предложение на учителя (нещо като признание за постигнатото ниво) и няма как да откаже да участва.

# 664
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
И моят син се яви и с нетърпение чака резултати:)
Учителката по АЕ ли ще им ги каже?

# 665
  • Мнения: 19 294
Сигурно учителката казва резултатите.
Мисля, че в учебно време беше първия кръг по-предната година. Миналата дъщеря ми беше болна.  Нали от всяко училище излъчват по едно дете за следващия кръг в друг град? Даже и междинен кръг имаше при нас, за да отсеят едно дете, освен ако съвсем не бъркам с друго състезание.

# 666
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
при нас - да. не знам как е организирано извън училището.
по спомен от миналата година - имаха много странна система за оценяване.
Simple Smile успех.

има  "Лингвистично Кенгуру",
http://mladabg.org/lists.php?ListTypeID=21&MenuID=0&PageNum=1&ID=154

и на 08.02.2020 - "KANGAROO GLOBAL LINGUISTICS 2020"
https://www.cambridgeschools.bg/kgl-2020

Последна редакция: пн, 10 фев 2020, 13:11 от st. Dobri

# 667
  • Мнения: 2 038
Първа смяна е госпоИцата тоя срок, има повече време, но ставаме с мъка. Сами ли се оправят вашите деца сутрин или вие ги ръчкате. Имам чувството, че ако не стана да я събудя и избутам през вратата, ще иде за голямото междучасие.
Програмата е кошмар, никакви блокове нямат, а чантата й тежи между 7 и 8 кила. Казаха, че не е окончателна, та ще повдигна въпроса на родителската среща.
По математика ударихме на камък с новата учителка, добре, че взима допълнително уроци.  Домашните са за отбиване на номера, за 15 мин. ги е написала.

# 668
  • Мнения: 19 294
Моята сутрин  е много бърза за разлика от останалото време, когато всичко се случва със скоростта на охлюв и се отлага до последната възможна секундичка, за да се ядосам порядъчно и да започна да давам зор. Обикновено обаче сутрин сме вкъщи и я будим, плюс има готова закуска.
Случвало се е да  излезем по-рано и единия път алармата беше звъняла, звъняла, но кой да я чуе. В 7.30 реших да проверя дали е станала и след н-тото позвъняване вдигна. Успя да излезе навреме в 7.41, за да си хване училищния автобус. Даже и закуската си беше взела в пликче. Та, изводът ми е, че бърза според ситуацията.

Да, аз с лингвистичното го обърках.

# 669
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Ние си оставаме първа смяна и през втория срок Simple Smile Но програмата е различна - има по 7 часа във вторник и четвъртък и няма да може да ходи на тренировка - остават му само събота и неделя. В събота бяхме на зимния кръг на "Математика без граници" - 17 точки (поизложи се, вероятно си е мислел за телефона, игри и подобни глупости).

# 670
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
нашият беше на глобалното кенгуру Trollface каза, че текста бил много интересен. не обясни защо, само се смееше като се сети.
ще чакам да видя резултатите по-късно - може и аз да се засмея.

не помня кой се "възхищаваше" на текстовете на ЧП. мисля, че беше кати_абв, но не съм сигурна.
ще ми се да попитам какво е мнението ѝ за правилата в урок "модули" в математиката. Flushed

# 671
  • от Луната
  • Мнения: 1 752

MollyBy
, Добре дошла. Може би те знам по стария ник, защото и аз съм ноемврийска мама. Wink
Балерината намаза и днес ваканция, че беше на очен лекар с баща ѝ семейно Wink, а докторката взела, че им разширила зениците и днес си имам две къртици вкъщи Smiling Imp
И при нас е голям проблем лягането вечер, а този месец мина първа смяна. Като я заплаша, че ще я лиша от благинките ѝ не се впечатлява и в чудо съм се видяла с какво да я накажа за оценката по история.
По математика ходи в събота в училище при класната, която е математичката и един ден при баба си по 2 часа, но за там е страшна драма всеки път и отказва категорично да ходи на състезания.

Роник, сутрин става и се оправя сама, но пък става прекалено рано според мен. Първия час започва в 7:30, а тя става в 6:00. Живеем на 2 мин пеша от училището, но тя иска да си имала достатъчно време да се "мотае", за се разсънела Close

# 672
  • Мнения: 1 402

MollyBy
, Добре дошла. Може би те знам по стария ник, защото и аз съм ноемврийска мама. Wink

Здравей! Ника ми беше БИСИ...Може би и ти си сменила твоя??? Или не си спомням...

# 673
  • Мнения: 19 294
Препоръчайте интересна стая-загадка като за деца на възрастта на нашите.

# 674
  • Мнения: 2 038
Препоръчайте интересна стая-загадка като за деца на възрастта на нашите.
Не е баш стая-загадка, но дъщеря ми беше много впечатлена от едни зали с виртуална реалност. Vrooms се казват.

Общи условия

Активация на акаунт