Масло от канабис (CBD) легално ли е или не?

  • 18 736
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, чувала съм и съм чела много за темата за маслото от цбд включително и тук във бг мама има много теми, и знам че е много полезно и че помага за различни видове блоести, но това което все още не мога да рзабера напълно е дали CBD маслото е напълно легално тук в България и има ли проблеми ако го притежаваш?

Имайки в предвид че се продава от един куп сайтове и магазини в България включително и фрамар и зоя.бг и е само CBD без THC съставка която е забранена.

Ще съм ви благодарна за каквито и да са мнения.  

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Задаваш въпрос, а после си отговаряш сама... Simple Smile

# 2
  • Мнения: 3
Задаваш въпрос, а после си отговаряш сама... Simple Smile

Stuck Out Tongue Winking Eye

ха ха да, но просто понеже исках да си поръчам от един сайт в чужбина тъй като разбрах че са много добро качество и на много добра цена, обадих се в митницата да попитам и ми казаха че само ще вляза в проблеми Fearful.

Фирмата от която искам да си поръчам е от Хокландия и познавам много много хора (не от БГ) които си купуват от нея и са страшно доволни.

Какво означава че ще влезна в проблеми и защо ми го казаха това ако е толкова легално и се продава тук???

# 3
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Не е легално. За каккви цели ти е?

# 4
  • Мнения: 3
Не е легално. За каккви цели ти е?

Главно за болки в ставите и стрес. Ако не е легално как го продават навсякъде във зоя.бг във фрамар, итнт?

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
То, тревата е "полу-легална", та маслото ли...

# 6
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Покрай сухото гори и мокрото, та ми е затрит поста, но го имам в памет:

# 7
  • София
  • Мнения: 2 497
Аз съм проучвала, защото все пак CBD и конопено семе/брашно, се продава във всеки втори по-голям магазин, хранителна добавка са.
Нямат нищо общо с THC, легални са и са разрешени за ползване.
Само че има един проблем - при шофиране, ако се направи тест за наркотици, последните
1. Изкарват 50/50 фалшиво отрицателен резултат
2. Не различават cbd от thc, така че излиза, че си нелегален. Или трябва да си носищ опаковката в джоба и, ако ти излезе положителен резултата, да ходиш на кръвна проба....

Слагах си аз в смутито семена, но спрях.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Жабуренето с кислородна вода, казват, успешно заблуждавало дрегерите...

# 9
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Ей, ама тук какви неща може да научи човек... Брех.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Само така съм чувала. Simple Smile Не гарантирам на 100%, че върши работа. Да не вкарам неволно някого в беля...

# 11
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Жабуренето с кислородна вода, казват, успешно заблуждавало дрегерите...
1. Ако ще се жабуриш в кислородна вода бъди сигурен, че някой снима видео, защото ще се получи зрелищен клип.

2. Дрегерът твърде слабо го засяга какво става в устата ти. Изпаренията идват от дробовете.

# 12
  • Мнения: 230
Легално ли е, или не? Не  разбрах!

# 13
  • Варна/Белгия
  • Мнения: 310
    В България CBD се води като хранителна добавка и е законно, но наистина при една проверка или кръвни резултати на кснабиноли излиза положителен резултат.

    # 14
    • Мнения: 2
    Не съм много съгласна с твърденията, че ще излезе на тестовете. Доколкото знам, тестовете са за наркотици, а CBD няма психотропен ефект, за сметка на братчето си TCH. Стига в маслото да няма TCH повече от законовата рамка, която мисля, че е 0,2%, няма да има проблем с теста. Да не говорим, че в БГ се продават CBD продукти с не много високо съдържание на CBD, което също едва ли ще окаже влияние на тестовете.

    Общи условия

    Активация на акаунт