Отговори
# 60
  • Мнения: X
Не се боря за нищо. Просто нямам в момента супер много работа и реших да подискутираме. Но хората яко се запалиха по темата. В което няма лошо, добра дискусия стана.

# 61
  • Мнения: 46 565
НСЧ, това ми направи впечатление. Ти смяташ ли, че винаги, когато бащата е добър баща, няма начин майката да пречи на отношенията му с детето? И не може да става дума за грешна преценка от нейна страна за интереса на детето да вижда или не баща си, за мотив отмъщение и прочие?
Има изключения, но да, такива са случаите, на които съм свидетел.
Разбира се всеки е индивидуален, няма как да слагаме всички под един знаменател.

Не се боря за нищо. Просто нямам в момента супер много работа и реших да подискутираме. Но хората яко се запалиха по темата. В което няма лошо, добра дискусия стана.
Разбира се, че ще запалят, щом става дума за деца. Като станеш родител ще разбереш.

# 62
  • Мнения: 2 516
Аз дете нямам. Но когато имам бих го гледал постоянно. Ако законът позволи аз да съм бащинство 2 години.
Ти ли ще го кърмиш?

# 63
  • INFJ
  • Мнения: 9 429
Според мен, всеки случай трябва да се разглежда индивидуално - какви са причините да се стигне до развод, може ли с помощ от психолог да се променят нещата, кой от двамата е човекът, който иска развод. Ако развод иска майката, защото "вече не е влюбена", то бащата трябва да има реален шанс да вземе децата. А тя като иска да хваща пътя.
Ако бях мъж, който иска да си гледа децата, нямаше да спра да се боря за минимум 50% от времето с тях.

Много лесно се раздават разводи, чувствата на възрастните изобщо не ме интересуват, но тези на децата - да.

# 64
  • Мнения: 46 565
Чувствата на децата зависят от тези на възрастните. В дом, в който двамата са останали "заради децата", страдат най-много децата.
Но пак основното си остава желанието. Каквото и да си говорим, повечето мъже не ги искат.

# 65
  • Мнения: 2 652
На суха теория е лесно, авторе. И аз съм с две висши и мога да ти кажа от опит, че бачкането е 10 пъти по-лесно от гледането на деца, за него се иска трето висше. С децата си отговорен 7/24. Искам да те питам също, понеже се похвали с щастлив брак и се имаш за добър бъдещ баща, защо до сега не си се "сдобил" с деца щом си мислиш, че е толкова лесно? Хем ще имаш възможност да приложиш теориите си на практика.

И да, в настоящия форум мъжете са второ качество хора. Основателно или не, се нападат, въпреки, че има и свестни между тях. Наистина се надявам един ден да бъдеш добър баща точно както си се представяш. В днешно време такива са рядкост, факт, за съжаление

# 66
  • INFJ
  • Мнения: 9 429
Те може да стоят заедно само заради децата и пак да имат нормални човешки отношения. Възрастните хора би следвало да могат да си преглътнат драмите в името на нещо по-важно, а именно - децата да имат двама родители.

# 67
  • Мнения: X
https://www.youtube.com/watch?v=HK0JKeOlm0s

Е за тоя епизод на Истински истории говоря.

Искаше ми се да не влизаме в обяснителен режим, да не отиваме към личното, а да говорим за практиката на съда в България, ама вие много обичате личното.

Нямам деца засега, защото жена ми е сирак и искаме да завърши висшето си образование догодина, защото вече и тя е на 27, но не можела да учи по-рано, защото е нямала ничия подкрепа преди да ме срещне и се е налагало да работи.

И затова. Нещо друго?

# 68
  • Мнения: 17 409
Според мен, всеки случай трябва да се разглежда индивидуално - какви са причините да се стигне до развод, може ли с помощ от психолог да се променят нещата, кой от двамата е човекът, който иска развод. Ако развод иска майката, защото "вече не е влюбена", то бащата трябва да има реален шанс да вземе децата. А тя като иска да хваща пътя.
Ако бях мъж, който иска да си гледа децата, нямаше да спра да се боря за минимум 50% от времето с тях.

Много лесно се раздават разводи, чувствата на възрастните изобщо не ме интересуват, но тези на децата - да.

Много ги петлаеш нещата. Майка, която вече не е влюбена в мъжа си, съвсем адекватно може да си гледа децата, а той да реши да се бори, ама как ще се бори и какво ще доказва, не знам. Точно заради такива възгледи смятам за по-привмливо сегашното. Който толкова иска, да не подскача срещу закона, а да си гледа децата, не му пречи законът на емоционалната близост.
Няма защо да се интересуваш от чувствата на децата, освен ако не са лично твоите.

# 69
  • Мнения: 6 172
Разбира се, че Съдът разглежда всеки един от разводите индивидуално. Нали не мислите, че на проформа ги карат.

# 70
  • Paris, France
  • Мнения: 14 137
Познавам доста мъже в. България, които отгледаха сами децата си. Още преди 40г бракоразводният адвокат на майка ми отглеждаше голямата си дъщеря сам, а малката беше останала при майката.

Много съученици на децата ми живеят седмица при единия и седмица при другия родител, но признават, че е тежко и объркващо. Моите деца казваха, че не искат да ходят ту у единия, ту у другия, а да си седят в апартамента в собствените стаи, а ние да се редуваме да идваме да ги гледаме. Има логика

Тук дете на възраст над 14г не може да бъде накарано да се вижда с родител ако не иска.

Майка не е имала против да ида да живея с баща ми, но познай дали той прие!

# 71
  • Мнения: X
Те може да стоят заедно само заради децата и пак да имат нормални човешки отношения. Възрастните хора би следвало да могат да си преглътнат драмите в името на нещо по-важно, а именно - децата да имат двама родители.

Ха, сериозно ли? Да преглътнат драмите заради децата? И да си стоят заедно. Много обичам тези изрази от сорта - заради децата оставали.

Нищо лошо няма да стане от тази раздяла - разбирате се по човешки - кой и кога ще гледа децата и толкоз.

# 72
  • Мнения: 14 966
"Защо българското законодателство защитава майката, а бащата кучета го яли?"

Българското законодателство защитава децата.

Бащата никакви кучета не го ядат. Ако участва още от раждането на детето в грижите за него напълно споделено и адекватно , както майката, при развод спокойно може да получи правата върху детето.
Само че правата върху детето са отговорности.

Авторе, на теб още дете не ти се е родило, а ти проучваш какви са способите да го вземеш от майка му, ако "се скарате" Flushed
Не мога да повярвам просто.
Пишеш във форум от майки, които за децата си са готови на всичко. И решил да пофилософства. Е, браво.
Хипотетично. Но ние нямаме хипотези, ние имаме реални деца.

# 73
  • Мнения: 6 172
Моите деца казваха, че не искат да ходят ту у единия, ту у другия, а да си седят в апартамента в собствените стаи, а ние да се редуваме да идваме да ги гледаме. Има логика
Е, няма що и логиката. На децата трябва да им е ясно, че никой не излиза сух от водата.

# 74
  • INFJ
  • Мнения: 9 429
Едно е децата да имат баща вкъщи, и друго да имат баща всеки втори уикенд.

Общи условия

Активация на акаунт