ДОБЪР ГИНЕКОЛОГ В РУСЕ и ЛОШ - отново в русе

  • 240 318
  • 1 481
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 79
Да не би Пейкова да работи с 3Д видеозон.На мен ми казаха,че има в транспортна болница и ходих,но не е 3Д, а цветен и малко по-модерен от останалите в града.Ама срамота е в Русе да няма 3Д видеозон.

# 61
  • Мнения: 169
Да не би Пейкова да работи с 3Д видеозон.На мен ми казаха,че има в транспортна болница и ходих,но не е 3Д, а цветен и малко по-модерен от останалите в града.Ама срамота е в Русе да няма 3Д видеозон.

Не съм сигурна, че видеозона е 3D. За ултразвуков видеозон, за фетална морфология не е задължително да е 3D.
За такъв видеозон съм сигурна, че има в АГ- Русе, но как става прегледа там - не знам.
Цветен в транспортна болница?! - От кога?

# 62
  • Мнения: 79
Ами от няколко месеца ми казаха че е.
А какво ще рече ултразвуков видеозон?Съвсем се обърках вече.

# 63
  • Мнения: 275
Ами от няколко месеца ми казаха че е.
А какво ще рече ултразвуков видеозон?Съвсем се обърках вече.

Те всички са ултразвукови, т.е. това, което си представяме като видеозон.

# 64
  • Мнения: 169
Ето малко инфо:
"Ултразвуковия скрининг се провежда от 10 до 22 седмица на бременността. Като особено ефективен за откриване на големи аномалии, напоследък се приема т.нар. ранен ултразвуков скрининг през 10-16 седмица на бременността.

Теоретично ултразвуковото изследване би трябвало да бъде една от най-ефективните форми за профилактика на генетичните болести, тъй като чрез него могат да се открият до 80% от вродените малформации.
На практика изследването има 2 съществени ограничения:

Необходимостта от ултразвуков апарат от висока класа  с разрешителна
способност от 0,1 мм (не е задължително да бъде триизмерeн).

Висококвалифициран ултразвуков специалист, които може
да открива  промени в морфологията на плода на т.нар. II-III ниво.
Първият проблем може да се каже, че до голяма степен е решен. У нас има достатъчно качествени ултразвукови апарати, включително и триизмерни.

Особено тежко е положението с квалифицирани специалисти.
В момента с възможности за провеждане на ултразвуково изследване на II ниво са няколко десетки акушер-гинеколози, от които само 3-ма имат международен сертификат за целта. Последните се намират в “Майчин дом” – София.

Проблемът с недостатъчната квалификацията на ултразвуковите специалисти се демонстрира непрекъснато със съобщенията в средствата за масово информиране за родени деца с малформации, при които бременността е била “проследявана” включително и във водещи наши АГ заведения. "
 цялата статия - http://www.bg-mamma.com/site/content/view/744/

# 65
Здравейте! Аз не съм доволна от д-р Шишкова. Отидох на преглед преди да забременея. Нищо не ми препоръча. Забременях и с голяма радост отидох на преглед. Имах всички симптоми. Каза ми че не съм бременна и че нямам нищо в матката си. Накрая се оказа, че съм била бременна, тя ми направи вагинален преглед на следващия ден прокървях.Накрая спонтанен аборт Sad. Много съм доволна от Д-р Дуваджиев и сестра Дуваджиева. Бреди да забраменея ми препоръча да пия Фолиева киселина.Обяснява абсолютно всичко. Сега съм бременна за втори път. Много е внимателен, обяснява всичко на видиозона за бебчето. Препоръчвам Ви го Simple Smile

# 66
Някой може ли да ми каже къде точно се намира кабинета на Д-р Ю.Георгиев понеже и аз не съм доволна от Д-р Пейкова.

# 67
  • Мнения: 403
Кабинетът на Ю. Георгиев е в новата кооперация на кръговото при Альоша, в която има още няколко медицински кабинета. На сградата откъм Альоша има табела нависоко с имената на някои от докторите и се вижда отдалече. Там е и лаборатория Здраве. Влиза се откъм улицата, която води към Пантеона.

# 68
  • Мнения: 4 111
ЛОШ - др. Груева.  Stop
Ако някой иска да знае защо, ще отговоря изчерпателно.

# 69
  • Мнения: 772
кажи де?чувала съм долу-горе добри неща за нея като специалист,като човек е отделен въпрос

# 70
  • Мнения: 4 111
От къде да започна... newsm78
Естествено, че говоря като лекар каква е, а какъв човек е... то не се ли подразбира?
Преди години, когато бях на 16 и имах нередовен цикъл тя ми предписа противозачатъчни хапчета за нормализиране. Дотук добре. Тези хапчета се оказа, че били някакви помощи от някъде  #Crazy струваха 0,90 лв при нормална цена на противозачатъчни 5лв. за него време. Аз слушам обаче лекаря и пия каквото каже, нали? Резултатът беше драстично напълняване за рекордно кратко време (нали разбирате колко хормони е имало в тези хапчета) с нацепвания по кожата, които са ми скъп спомен.
Може би глупостта беше моя, че след години отидох пак при нея. Не си спомням какво ми имаше, мисля, че беше течение, предписа ми хапчета за пиене и свещички от една марка, искам да кажа с едно име,  в упътването на което изрично пишеше да не се взема от хора , работещи с машини, шофьори и др. , а тя дори не ме попита дали работя, камо ли какво. Резултатът от хапчетата беше разтройство още вечерта (свързвам се с нея, казва да продължа хапчетата само  #Crazy ). Така да бъде. На другия ден имах меко казано ЗВЕРСКО  #Cussing out  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire главоболие, неописуемо, несравнимо е главоболието, което е изкуствено причинено от лекарства. Мислех си, че ще умра. Мина ми същия ден, но ме "държа" около 8 часа. Приключих с Нея.
Имах колежка, която ходеше при нея и беше доволна. Не се намесих, замълчах. Не е казано, че като е сбъркала с мен ще сбърка и с нея, казвам си. Пък и може да са близки, връзки и т.н.
Колежката ми много искаше да забременее, стана, слава богу, има прекрасно момченце, но преди да роди, скъпата ни гинеколожка така я беше наплашила, че нямало да може да го роди, голяма му била главата, оказа се че такова нещо няма, роди си го нормално, но НЕ при нея. Колежката ми трепереше от страх, мъжът и искаше да я убива онази. Знаете колко важно е една бременна да бъде спокойна или поне да не бъде плашена без причина.
Поувлякох се, но казах по-горе, че ще бъда изчерпателна. Който иска да върви при нея, аз там НЕ СТЪПВАМ!!!  Stop

# 71
  • Мнения: 295
Добър - д-р Луиза Тончева, кабинет-срещу Кооперативния Пазар. За лош не знам, случих на добър специалист от първия път.

# 72
  • Мнения: 214
здравейте мам4ета от русе  Hug
за пръв път съм бременна, на 34 г. съм.
записах се при доктор Ники Петров в III поликлиника да ме следи, по препоръка на GP-то. преди да го посетя не бях чувала никакви отзиви за него. маля, ако го познавате дайте инфо
лека бременост на всички  бъдещи мами love001
и послушни бебета на ветеранките baby_neutral

# 73
  • Мнения: 275
От къде да започна... newsm78
Естествено, че говоря като лекар каква е, а какъв човек е... то не се ли подразбира?
Преди години, когато бях на 16 и имах нередовен цикъл тя ми предписа противозачатъчни хапчета за нормализиране. Дотук добре. Тези хапчета се оказа, че били някакви помощи от някъде  #Crazy струваха 0,90 лв при нормална цена на противозачатъчни 5лв. за него време. Аз слушам обаче лекаря и пия каквото каже, нали? Резултатът беше драстично напълняване за рекордно кратко време (нали разбирате колко хормони е имало в тези хапчета) с нацепвания по кожата, които са ми скъп спомен.
Може би глупостта беше моя, че след години отидох пак при нея. Не си спомням какво ми имаше, мисля, че беше течение, предписа ми хапчета за пиене и свещички от една марка, искам да кажа с едно име,  в упътването на което изрично пишеше да не се взема от хора , работещи с машини, шофьори и др. , а тя дори не ме попита дали работя, камо ли какво. Резултатът от хапчетата беше разтройство още вечерта (свързвам се с нея, казва да продължа хапчетата само  #Crazy ). Така да бъде. На другия ден имах меко казано ЗВЕРСКО  #Cussing out  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire главоболие, неописуемо, несравнимо е главоболието, което е изкуствено причинено от лекарства. Мислех си, че ще умра. Мина ми същия ден, но ме "държа" около 8 часа. Приключих с Нея.
Имах колежка, която ходеше при нея и беше доволна. Не се намесих, замълчах. Не е казано, че като е сбъркала с мен ще сбърка и с нея, казвам си. Пък и може да са близки, връзки и т.н.
Колежката ми много искаше да забременее, стана, слава богу, има прекрасно момченце, но преди да роди, скъпата ни гинеколожка така я беше наплашила, че нямало да може да го роди, голяма му била главата, оказа се че такова нещо няма, роди си го нормално, но НЕ при нея. Колежката ми трепереше от страх, мъжът и искаше да я убива онази. Знаете колко важно е една бременна да бъде спокойна или поне да не бъде плашена без причина.
Поувлякох се, но казах по-горе, че ще бъда изчерпателна. Който иска да върви при нея, аз там НЕ СТЪПВАМ!!!  Stop

И от това, че си имала странични ефекти от лекаства съдиш, че е лош специалист .......  newsm78 newsm78 Недей така! Малко култура се иска ...

# 74
  • Мнения: 4 111
Теб май те е домързяло да прочетеш цялата статия, през ред ли я чете или си роднина на въпросната лекарка. Първо - завърших с изречението "Който иска да върви при нея, аз там НЕ СТЪПВАМ!!! " и второ - не само страничните ефекти са причините, които съм споменала. Отвори си очичките  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт