За майчинския инстинкт!

  • 2 879
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 701
Разглеждах тази тема и ту се успокоявам, ту се притеснявам!http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=2309.0

Знам, че е твърде рано още да мисля за това, но имам доста раждали приятелки и сега актуалната тема е коя кога е усетила за пръв път майчинския инстинкт. Повечето твърдят че са го почувствали още когато са разбрали, че ще имат бебе. От първия ден обикнали това което е в тях.
Мисля, че аз нямам грам такъв инстинкт. Не чувствам нищо. Абсолютно нищо освен гадене, неразположение и досада.
Освен тов разглеждах снимките от кърмаческия конкурс. Sad
Още едно нещастие за мен. Не мога да си представя някога да кърмя. Гнусно ми е! Някак противно. Sad Аз май няма да бъда добра майка.

# 1
  • Мнения: 7 474
Спокойно, аз го почувствах чак , когато беба стана на 3 мес. и започна да се усмихва  Wink 

# 2
  • Мнения: 116
А бе я се успокой,хубава,лоша детето ти друга мама няма да си има, пък и лошите майки не се замислят много по темата, а кърменето ще се справиш, пък ако не голяма работа ,затова са сухите млека ( е сега ме изядоха с парцалите) азадски си исках детето ама като ме хвана повръщането 4 месеца нон стоп, сериозно се замислих за аборт, ама мина и замина

# 3
  • Мнения: 1 448
Все едно за мен си чета, само че преди година някъде  Hug Не се притеснявай изобщо, това е нормално състояние, сега хормоните ти бушуват и такива състояния са си в реда на нещата  Naughty Аз два месеца ревах що кърмя, после 2 ревах що вече не кърмя, ей тва ако е нормално здраве му кажи! Горе главата, ще си блестяща майка Simple Smile Майчиният ти инстинкт ще дойде и ще те връхлети като ураган когато най-малко очакваш   bouquet

# 4
  • Мнения: 145
Аз също имим приятелки, които вече имат деца и някои от тях са ми казвали, че са се чувствали по същия начин. Радвали са се на това, че ще имат дете, но някак си не са можели да приемат себе си като майки. Дори ми споделиха, че в първите дни когато са ге носели за кърмене, те не са усещали нищо към децата. Чак след няколко дни се е зародило това силно майчинско чувство и инстинкт. Мисля, че при всеки, този процес е индивидуален. Със сигурност, когато ти е за първи път раждането е шок и за самата майка и определено смятам, че трябва да мине малко време за да се осъзнае и да разбере какво всъщност се е случило.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 795
Въъъъъй, на мен втората нощ в родилното ми идваше да зарежа бебето там и да се прибера вкъщи. Не го направих, естествено  Grinning Сега вече е поотраснал, време му е за ясла, а аз не мога да си представя как така ще се разделя с него. До такава степен го чувствам като част от себе си, че когато отиде някъде с баща си, дори само за малко, ужасно много ми липсва. Така че не се притеснявай, ще дойде и при теб това чувство. Между другото в родилното ми направи впечатление нещо. Имах възможност да видя няколко майки, родили и все още не са им донесли бебетата. Та, пита ги акушерката:"Искате ли да ви донесем бебетата да си ги нахраните?" и те:"Да, да". Излиза акушерката и момичетата се споглеждат:"Ами сега какво ще ги правим като ги донесат?"  Grinning Та така де, не се притеснявай за това чуство. На мен по-скоро ми се струва, че твоите приятелки леко преувеличават, може би за да не ги помислят за лоши майки. Що се отнася до кърменето-изборът е твой, но за всеки случай почети малко в кърмаческия форум, поне да имаш представа. Инак с шишето е много лесно  Grinning Хайде, късмет и не се притеснявай за тези работи  Peace

# 6
  • Мнения: 2 019
когато види6 беб4о 6те го по4уства6 Grinning

# 7
  • Мнения: 4 806
wish, често се случва да не се усети веднага онзи майчински инстинкт, който очакваме.
Не се тревожи, че сега нищо не изпитваш. Донякъде изпитвам съмнение в думите на някои мами, че изпитали инстинкта още като разбрали, че са бременни. След време всичко си идва на мястото.

А за кърменето... Как да кажа - вярвам в ползата от него. Не само физическта, но и психическата, и за мама, и за бебето. Не бързай със заключенията, преди да си гушнала малкото същество. Преди да са минали първите часове, дни, седмици на вашето опознаване. Това е един нов свят, който тепърва има да се открива пред теб. Прекрасен свят.

# 8
  • Varna
  • Мнения: 288
И аз си мислех,че нещо съм сбъркана EmbarassedПри мен майчинския инстинкт се появи когато сина ми беше вече на 2-3месеца.Сега когато съм бременна с второ дете вече е съвсем друго!

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 468
Когато бях бременна с първото си дете, и аз се чувствах сякаш това не се случва на мен. В момента, който гушнах детето си, разбрах, че ще съм най- добрата майка на света за него!
С дъщеря ми усетих нещата , още когато видях двете чертички на теста...Но с нея всичко е наистина различно по други причини.

# 10
  • на село
  • Мнения: 1 028
И при мен не се появи майчински инстинкт от първите дни. След като родих чувствах облекчение че всичко е минало нормално, че бебето е здраво, но някак си го чувствах .... все едно съм му не майка а....... кака Laughing Гледаш го отстрани и някак не можеш да повярваш че е твое и че зависи от теб. Чак към края на първия месец нещата си дойдоха на мястото. Май че беше когато ми се усмихна за първи път   newsm76  newsm76 newsm76

# 11
  • Мнения: 197
И при мен не се появи майчински инстинкт от първите дни. След като родих чувствах облекчение че всичко е минало нормално, че бебето е здраво, но някак си го чувствах .... все едно съм му не майка а....... кака Laughing Гледаш го отстрани и някак не можеш да повярваш че е твое и че зависи от теб. Чак към края на първия месец нещата си дойдоха на мястото. Май че беше когато ми се усмихна за първи път   newsm76  newsm76 newsm76
smile3521

# 12
  • Мнения: 8 505
когато види6 беб4о 6те го по4уства6 Grinning

Или малко по-късно-поне при мен не стана веднага.

# 13
  • Мнения: 7 186
Спокойно, аз го почувствах чак , когато беба стана на 3 мес. и започна да се усмихва  Wink 

И при мен така беше. Peace

# 14
  • Мнения: 505
Споко! То и аз не знаех къде съм няколко месеца. Знаех, че трябва да го обичам - ама докато намерих начина.  Laughing Laughing Не му мисли - ще ти се появят инстинкти по някое време. Само не се шашкай и не се тормози. Всичко ще се нареди от самосебе си. Вервай. Сега дай една усмивка.  Mr. Green

# 15
  • Мнения: 4 621
Когато гушнеш бебето, видиш първата му усмивка и го чуеш да гука ще го почувстваш Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 6 743
Аз пък си мисля, че дойде още с бременността  Hug

# 17
  • Мнения: 1 100
Ами то като 4овек повръЩа непрекъснато и не се 4увства добре ниЩо друго не го интересува. Аз първите месеци едвам издържах на гадното повръЩане. В такива моменти на 4овек не му е до никой и ниЩо, камо ли до май4ин инстинкт Sick

А Що се отнася до това:
Освен тов разглеждах снимките от кърмаческия конкурс. Sad
Още едно нещастие за мен. Не мога да си представя някога да кърмя. Гнусно ми е! Някак противно. Sad

И на мен никак не ми допада кърменето от тази гледна то4ка Embarassed Мисля 4е една помпа за кърма би реШила проблема... newsm78

Да видим мамите какво Ще кажат по въпроса. Това 4увство на неприязън към кърменето дали е 4есто среЩано явление Thinking

# 18
  • Мнения: 683
Все едно за мен си чета, само че преди година някъде  Hug Не се притеснявай изобщо, това е нормално състояние, сега хормоните ти бушуват и такива състояния са си в реда на нещата  Naughty Аз два месеца ревах що кърмя, после 2 ревах що вече не кърмя, ей тва ако е нормално здраве му кажи! Горе главата, ще си блестяща майка Simple Smile Майчиният ти инстинкт ще дойде и ще те връхлети като ураган когато най-малко очакваш   bouquet
И аз така. Осъзнах, че го обичам няколко месеца, след като родих - като заприлича на човече, йато започна да прави съзнателни гримаси на мен, да ми гука, като се разболя... чак това. И не мисля че съм ТОЛКОВА лоша майка.
Така, че спокойно. Ще се справиш   bouquet

# 19
  • Мнения: 639
Скоро си говорихме с мъжа ми как едно време не ми пукаше дали някой ще се бутне в мен или аз в него,а сега като има много хора около мен изпитвам ужас някой да не ме удари и само паранои ме гонят всичко да е наред с бебчо.За мен това е поява на майчеия инстинкт newsm78

# 20
  • Мнения: 603
при първото ми дете дойде след като се прибрах от болницата,а сега с малката още като се роди,може би защото беше при мен в стаята(в болницата) и си я гледах постоянно smile3503

# 21
  • Мнения: 1 860
 Аз започнах да го чувствам "по-така", 3 дена след като се роди бебо. Цялата си бременност изкарах така сякаш съм сама на целият свят и по същият начин, като теб си мислех, че ще съм ужасна майка. Еми, НЕ съм!  Hug

Последна редакция: вт, 11 юли 2006, 04:29 от nana_cool

# 22
  • Мнения: 579
Спокойно,хормоните си казват думата.Сигурна съм,че за твоето дете ти ще си най-добрата майка на света  Heart Eyes

Лека и безпроблемна бременност   bouquet

# 23
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
Моето бебче е почти на месец,а аз още не мога да свикна с това!Не мога да го приема!Докато бях бременна не ми се вярваше,че точно аз ще си имам бебе!Ами аз не бях готова(не,че сега съм)  Laughing
По въпроса за кърменето  newsm78 и аз така си мислех,но....по-добре кърма отколкото АМ!Но все пак ти си решаваш!
Лека бременост и безпроблемно раждане!

# 24
  • Мнения: 394
Я спокойно.Кви са тия твои приятелки не мога да разбера. newsm78Още от първата секунда-да бе да. Outta Joint
Нещо бъркат радостта от това,че ще ставаш мама с майчински инстинкт.Аз се осъзнах,че имам дете чак след 6м. сигурно.Не се очаква да си лудо влюбена в детето си още от видеозона.Тогава,какво да кажем за татковците-те не се осъзнават мнооооого дълго време.Това прави ли ги лоши бащи?
Съвсем нормално е да си уплашена,да си задаваш хиляди въпроси,да се подценяваш-но не трябва.Всичко си идва толкова естествено,природата се е погрижила за всичко.Няма въобще да усетиш как става преминаването.Наслаждавай се на бременноста си(до колкото е възможно),и бъди в хубаво настроение.Всичко ще си дойде по реда и при теб,както при всички мами.

# 25
  • Мнения: 2 241
Не се притеснявай, не си дефектна Simple Smile, и аз отначало се чудех какво ми става и защо не чувствам това, което според мен би трябвало да почувствам към бебока.. После нещата си дойдоха на мястото Simple Smile.

# 26
  • Мнения: 2 292
 Wink Wink Wink това е защото в момента чувстваш само неудобство за себе си, но ако почнеш да се притесняваш по някакъв повод за бебето (да не се случва дано) много бързо ще видиш ,че си имаш съвсем нормален майчински инстинкт .

# 27
  • Мнения: 723
Може би трябва да изясним какво разбираме под 'майчински инстинкт'. Мисля, че всички го разбираме по различен начин, затова е трудно да се определи кога някой го е изпитал. От друга страна, скоро четох, че майчинският инстинкт бил мит, който карал жените да изпитват следродилна депресия, понеже не го усещали веднага и се депресирали, а той всъщност не съществувал. Не съм съвсем съгласна с това, но все пак си мисля, че приказките за този инстинкт са малко пресилени. Според мен той се проявява когато усетиш, че знаеш от какво точно има нужда твоето дете, предусещаш потребностите му и се държиш адекватно на тях. Това не може да стане веднага след раждането, трябват поне няколко дни, за да опознаем собственото си дете. А чувството на притеснение и отговорност за бебето в корема ни е нашата майчина обич, а не инстинкт - мисля, че точно тези две понятия се бъркат. Това е моето мнение, но може и да греша.  Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 7 078
Wish, за твоето дете ти ще бъдеш най-добрата майка на света, не се сравнявай с приятелки, не мисли за кърмене, всяко нещо с времето си. Майчинската обич ще дойде от сърцето ти бъди сигурна, тя е важна за бебето.

# 29
  • Мнения: 63
Аз обичам това което е в мен но много ме е страх за самата мен. аз пък се притеснявам не съм ли много голям егоист. Не трябва ли да се раздавам за бебенцето а не да се приснявам за мен.

 дали го имам тоя инстинк и аз се чудя.

 Поздрави

# 30
  • София
  • Мнения: 3 861
Като гушнеш малкото човече,което разчита единствено и само на теб,ще се появи майчиния ти инстинкт.Всичко с времето си Hug.

# 31
  • Мнения: 200
Американци са правили изследване в тази област. Оставили са две гладни бебета в две стаи да плачат. Майките им били сигурни, че ще лазпознаят плача на бебетата си. И двете майки се обръкали - взели другото бебе. Според това изследване майчинския инстинкт идва чак когато бебето проговори.

При мен незнам как е  newsm78. Трябва да се замисля. Всъщност какво е майчински инстинк?

# 32
  • София
  • Мнения: 5 079
За първи път почувствах нещо силно когато ми го показаха след раждането и го целунах по меката топла косичка... Heart Eyes
А относно кърменето - ами не е ни най - малко гнусно, дори бих казала че няма по естествено нещо на този свят. Това е един неповторим начин да се НАУЧИШ ДА ОБИЧАШ детето си. Peace
За целта трябва да опиташ, вярно е, че за некърмил никога човек гледката на снимки отстрани е смущаваща, но всичко е толкова индивидуално - и на мен може да не ми допадне да гледам отстрани нечии разголени цици + бебе на тях, но когато става въпрос за МОЕТО кърмаче, гледката ме разтапя, разчувства и ме кара да преливам от обич. Предполагам, че повечето мами чувстват по същия начин нещата.

# 33
  • Мнения: 79
Не се тревожи за тези си чувства.Аз съм убедена ,че при повечето мами е така, а тези които твърдят обратното преувеличават.Радвах се много на първата си бременност, но въобще не можех да си представя, как ще кажа на някого" О, на мама" Laughing Когато родих,  първото което почувствах е облекчение, че всичко е свършило и вече няма да ме боли.Дори като ми показаха бебето го погледнах с половин око BlushДаже май като извадиха плацентата проявих по-голям интерес newsm62 Първото което почуствах като ме качиха в стаята беше любопитство да видя бебо.А когато ми го дадоха за пръв път почувствах едно много приятно чувство.Не че у дома после не си поплаквах около месец-два.Не мисля, че в това има нещо ненормално.А сега имам усещането, че моето момченце е било цял живот покрай мен и не мога да си представя, че някога го е нямало Grinning
Сега съм в началото на втората си бременност и отново ме е страх, но този път от друго.Ще обичам ли второто си дете по същия начин.Няма ли да ущетя с нещо първото.Ще помоля майките с такъв опит също да споделят какви мисли са ги вълнували Hug

# 34
  • Варна
  • Мнения: 2 171
...Всъщност какво е майчински инстинкт?

Според мен майчинският инстинкт е това, което ме накара въпреки "спокойният" сигнал на бебефона, да скоча и да установя, че в съседната стая бебето ми е повърнало когато беше на двадесетина дни, или това, което те кара да си заведеш детето на лекар, въпреки че неразположението му е сравнително слабо и да се окаже, че наистина е било необходимо да го видят, или да го хванеш секунда преди жестоко падане- такива неща. Това, което се описва в темата по ми прилича на майчина любов Peace

# 35
  • Мнения: 2 096
wish, и аз чакам бебе за февруари, но да ти кажа, не се тревожа, че нямам още майчински инстинкт. Чувствам се леко болна и въпреки, че минаха повече от 2 седмици от както разбрах че съм бременна, все още викам на любимия - "ти сигурен ли си че е вярно, според мен теста е грешен, а доктора заблуден". А той ми казва - "той може и да е заблуден, ама аз видях точката на екрана". Незнам, аз много желаех това дете преминах през възход и падение за него, а сега - само радост, но нищо повече. Но не се тревожа, че ще съм лоша майка. Мисля си, че усещането и инстинктите ми ще се появят когато е нужно. Не познавам майка, която да не си чувства детето. А и дефакто на този етап то е още една точица. Нека порасне и стане бебе, нека се роди мисля си че тогава.. не съм сигурна, обаче много се надявам да е така...,

# 36
  • Мнения: X
Хе-хе и аз исках да избягам на втория ден след раждането. Майчината ми любов се появи към третия месец и става все по-силна с всеки изминал ден, а майчиния инстинкт е нещо съвсем друго..... мисля, че Катюша много добре го е описала. Не се чувствай зле, от липсата на любов към бебето, тя идва постепенно с времето и естествено с бебето. Ще видиш, като поотрасне и ти дойде да го ошамариш за някоя магария  Mr. Green има да си викаш тогава - к'ъв инстинкт, к'ви пет лева, нооо...... трябва време, споко, неата сами ще си дойдат на мястото.

# 37
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
wish, често се случва да не се усети веднага онзи майчински инстинкт, който очакваме.
Не се тревожи, че сега нищо не изпитваш. Донякъде изпитвам съмнение в думите на някои мами, че изпитали инстинкта още като разбрали, че са бременни. След време всичко си идва на мястото.

А за кърменето... Как да кажа - вярвам в ползата от него. Не само физическта, но и психическата, и за мама, и за бебето. Не бързай със заключенията, преди да си гушнала малкото същество. Преди да са минали първите часове, дни, седмици на вашето опознаване. Това е един нов свят, който тепърва има да се открива пред теб. Прекрасен свят.

Много добре казано Hug Всяко нещо с времето си! Сега гледай себе, си - да си в добра кондиция и тялом и духом! А инстинкта - той затова се нарича инстинкт, няма да пропусне и теб Heart Eyes Като видиш малкото беззащитно телце, което има САМО теб, тогава ще се чудиш как си живяла без него Grinning

# 38
  • Мнения: 4 806
ще си позволя да допълня Катюша (извинявай, мила, просто добре се е получило при теб)...

да усетиш, че не обича шапки на третия ден от раждането (както се оказа по - късно), макар да не може да покаже все още по никакъв начин
да усетиш, че не се чувства добре, въпреки, че на пръв поглед нищо му няма на детето
да откриеш кои играчки ще хареса, а кои не
да знаеш, че след като е седнало ще стане след 10 секунди (въпреки, че е много уморено и отдавна  търси къде да седне) (а това се случи преди два дни, и го казах на мъжа ми и той засече по часовник) и да протегнеш още преди това ръка, за да не падне
да намериш начин да го убедиш да си пие лекарството, като никой друг не е успявал
да знаеш при кое падане да се притечеш на помощ, а на кое да кажеш "хайде, ставай, нищо ти няма"...
да избереш домашно подквасено мляко при захранване, а не АМ, защото него няма да пие (пробвахме няколко вида, но само пищеше)
и още много много да...направиш нещо, по нашепванията на вътрешния глас, при което само малкото човече има значение, а ти и всички останали практически не съществувате

# 39
  • Мнения: 5 391
wish, често се случва да не се усети веднага онзи майчински инстинкт, който очакваме.
Не се тревожи, че сега нищо не изпитваш. Донякъде изпитвам съмнение в думите на някои мами, че изпитали инстинкта още като разбрали, че са бременни. След време всичко си идва на мястото.

А за кърменето... Как да кажа - вярвам в ползата от него. Не само физическта, но и психическата, и за мама, и за бебето. Не бързай със заключенията, преди да си гушнала малкото същество. Преди да са минали първите часове, дни, седмици на вашето опознаване. Това е един нов свят, който тепърва има да се открива пред теб. Прекрасен свят.
  202uu

# 40
  • Мнения: 240
Аз пък си мисля, че дойде още с бременността  Hug

при мен стана така  newsm76

# 41
  • Мнения: 505
Сега съм в началото на втората си бременност и отново ме е страх, но този път от друго.Ще обичам ли второто си дете по същия начин.Няма ли да ущетя с нещо първото.Ще помоля майките с такъв опит също да споделят какви мисли са ги вълнували Hug
Споко - обичта ти ще се дублира.  Laughing

# 42
само два часа след като родих ми я подадоха в ръцете и не знаех изобщо за какво става въпрос. Гледах я и ми беше някак си безразлично, но това продължи около един ден-след това всичко си дойде на мястото, споко няма от какво да се плашиш. Само защото си задаваш този въпрос, значи ще бъдеш една чудесна майка newsm10

# 43
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Съгласна съм, че е трудно да изпитваш инстинкт към нещо още толкова абстрактно, и определено обичта към детето расте с него, за някои започва от момента на раждането, мен лично вълната от любов ме обля по-късно същия ден, и оттогава само се увеличава.

Кърменето за мен е прекрасно, ако не си чела по въпроса, използвай времето си да се поровиш в кърмаческия. По време на кърмене се отделя окситоцин - хормона на любовта, който се отделя при оргазъм. Дпри и отстрани да ти се вижда гадно, съвсем различно ще е, като го усетиш самата ти. Не се отказвай да кърмиш!

НО - ако сега изпитваш само досада, както сама казваш, задай си все пак още веднъж въпроса - искаш ли го това дете. Аз съм против идеята да се възпроизвеждаме всички, защото така се прави. Не е необходимо всички да са родители. 

Такива мисли много ще ти се въртят из главата по време на бременността, и няма как, това е огромна промяна в живота ти. Лека бременност!

# 44
  • Мнения: 878
Това все едно аз съм го писала преди една година Crazy,пак ще си говорим след една година мила,хиляди пъти ще ти се променят чувствата по време на бременоста,а относно кърменето моя съвет е да изчетеш всичко в библиотеката на кърмаческия и като се роди бебето опитай,пък ако не ти е приятно(което ме съмнява) никoй насила няма да те накара да кърмиш.Пожелавам ти лека и безпроблемна бременост. Peace

# 45
  • Мнения: 1 383
За  кърменето да ви кажа, на тези които се гнусят от него. Въпреки, че бях кърмила големия си син, и кърменето ми беше носило само радост и удовлетворение, като бях бременна с малкия и аз изпитвах известно отвращение при мисълта пак да кърмя. Естествено след раждането тези мисли се бяха изпарили. Още кърмя. Но, мисълта ми е, че може би особеното състояние на бременната я прави по-раздразнителна и гнуслива, има нужда да защитава личното си пространство, което е полезно всъщност. Но появи ли се бебето, нещата се променят... Тогава всички грижи за бебето изглеждат напълно естествени.
Никога, никога преди да родя първото или второто си дете, не можех да си представя чувствата, които ще изпитам към него. Но при мен майчинското чувсто се появяваше веднага след раждането. Знам че не винаги е така, и жените не трябва да се чувстват виновни, ако дойде по-късно. Между другото, аз не обичам да се занимавам с деца. Никога преди да имам собствени, не съм се радвала на чуждите деца, не съм изпитвала желание да ги пощипвам и да им говоря глезено. И от такова дърво като мен, смятам че излезе нелоша майка   Embarassed и скромна...

# 46
  • Мнения: 1 878
Ей никой не е роден майка  Mr. Green това става постепенно и бебето расте и ти снего като майка  Hug. Всичко ще се подреди и ТИ ЩЕ СИ НАЙ-ДОБРАТА МАЙКА ЗА ТВОЕТО БЕБЕ не го забравяй и го остави то да те води в инстинктите  Hug

# 47
  • Мнения: 1 701
Благодаря ви, че споделихте с мен и ме успокоихте! Наистина ви благодаря!
Относно въпроса дали искам това дете - ами не знам как да се чувствам след като не мога да ям, почти прекарвам деня си над тоалетната мъчейки се, не мога да спя (поради същата причнина) и всичко ми е едно толкова далечно. За сега са само неприятни емоции. Болки, гадене ...
И през ум не ми е минало да махам детето си!
Успях да изчета всичко на един дъх. Сега поуспокоена, ще продължавам да водя борба с гаденето. За сега губя! Sad

# 48
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
 Милата с това гадене е доста неприятна работа аз бях така с първата ми бременност и родих момиченце нямах нито инстинкт нито любов не знаех какво да изпитвам.В родилното видях една майка как се мъчеше да кърми и болки изпитваше и аз се уплаших и не кърмих за което съжалявам сега Cry.А сега с второто имах огромно желание да кърмя и кърмих известно време, но се появиха обстоятелства които ми попречиха, а и нямах силна воля и се отказах,но чувствата ми с второто са много по-силни отколкото с първото и сега се съмнявам дали съм добра майка защото постоянно се карам и пренебрегвам голямото ми дете като че ли изпитвам омраза към първото #Cussing out.Има ли други такива майчета да споделят опит Praynig

# 49
  • Мнения: 1 878
Не го мразиш просто в сравнение с беззащитното бебе баткото изглежда огромен и груб и твоя майчински инстинкт е да защитиш сега малкото, с времето нещата се уреголират и всичко си идва на мястотот- поне при нас стана така и така си обяснявам мойте страсти преди месеци  Crazy

# 50
  • София
  • Мнения: 7 209
И аз много се страхувам каква майка ще бъда - изобщо не мога да си представя да не работя, и да си седя вкъщи Sad
И даже отсега се замислям за бавачки.... И в същото време почвам да страдам защото бебенцето ще има такава майка  Cry...... Ох, незнам, дано си дойдат нещата по местата.....

# 51
  • Мнения: 8 917
Разглеждах тази тема и ту се успокоявам, ту се притеснявам!http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=2309.0

Знам, че е твърде рано още да мисля за това, но имам доста раждали приятелки и сега актуалната тема е коя кога е усетила за пръв път майчинския инстинкт. Повечето твърдят че са го почувствали още когато са разбрали, че ще имат бебе. От първия ден обикнали това което е в тях.
Мисля, че аз нямам грам такъв инстинкт. Не чувствам нищо. Абсолютно нищо освен гадене, неразположение и досада.
Освен тов разглеждах снимките от кърмаческия конкурс. Sad
Още едно нещастие за мен. Не мога да си представя някога да кърмя. Гнусно ми е! Някак противно. Sad Аз май няма да бъда добра майка.
При всеки е различно и няма как да се сравнява - несе затормозявай, всичко  ще е ОК  bouquet

# 52
  • Мнения: 1 975
Виж миличка, в началото на бременността няма нищо приятно - гадене, сънливост и т.н., но когато усетиш бебчо да рита вътре в теб всичко ще се промени, поне при мен е така и смятам, че и други са били така, така че споко. Какво е това "няма да съм добра майка"  newsm12

# 53
  • Мнения: 505
Не го мразиш просто в сравнение с беззащитното бебе баткото изглежда огромен и груб и твоя майчински инстинкт е да защитиш сега малкото, с времето нещата се уреголират и всичко си идва на мястотот- поне при нас стана така и така си обяснявам мойте страсти преди месеци  Crazy

Хаха абсолютно се съгласявам с тебе! Като ни изписаха от родилния дом с малкото - баткото изглеждаше огромен.  Laughing Joy Гледах го много странно и се питах как може за 4 дни синът ми да е станал такъв "ръб".  newsm78 Вероятно са интстинкти.  Peace

# 54
  • Мнения: 575
По едно време и аз се бях притеснила, че нещо нищо не усещам и, че не съм готова, и че не знам как и какво да правя.Притеснявах се че не усещам промяна в мен, загриженост или нещо подобно...Но се улавям че понякога , на ум , говоря на бебето. Надявам се, че като се роди всичко ще си дойде на мястото.
Относно кърменето...може да е много полезно за бебето, но и на мен ми изглежда гнусно. И мисля да се ориентирам към помпата.

# 55
  • София
  • Мнения: 44 228
вероятно гаденето скоро ще отшуми, ти ще си починеш и ще се успокоиш малко, бебо ще почне да те подритва скоро, лека-полека нещата ще си дойдат по местата. А като родеш и гушнеш бебето със всеки изминал ден все повече ще го обичаш и все повече ще расте майчинския ти инстикт...не се притеснявай. Когато започнат грижите за детето и като го гледаш как расте и се превръща в ъв все по-самостоятелен индивид ще усетиш майчинското чувство - не се съмнявай, че ще си страхотна майка Wink

А за кърменето, аз мн исках да кърмя и до ден днешен ми е огромно удоволствие да го гледам как суче, а като беше и по-малък като се напапа и се унесе и се усмихваше, абе мн мила картинка ми е и това еса моменти на невероятна близост между мама и бебе Wink не мисли сега дали ти се струва гнусно или не, като се роди ще пробвате - може да ви хареса, ако не ...здраве да е наистина има изкуствени млека и с тях ще оцелее и порасне бебето Wink въпреки че по-добро от кърмата няма...а мен пък това с помпите ми е гадно....ама на разни хора....Winkне се стягай отсега за такива неща. Пожелавам ти скоро да отмине гаденето и да се радваш на спокойна бременност и леко раждане Wink

# 56
  • Мнения: 4 806
няколко думи за кърменето (по повод написаното от бубу то) ... още на петия ден от раждането на моето момиченце видях най-блажената усмивка - след кърмене. Не можех да повярвам на очите си, защото беше прекалено малка, но усмивката я имаше. Е, няма да казвам, че и по - късно често се появяваше, а като отказа да суче, си поплаках едно хубаво, че много мъчно ми стана.

# 57
  • Мнения: 1 040
Изкарах бременността много леко и щастливо - имах чувството, че не искам да свършва никога - коремчето, риткащото бебе, вълненията, вниманието на околните...От една страна исках да си видя бебчето колкото се може по-скоро, а от друга все още не можех да възприема мисълта, че е трябва да се грижа за някой друг и аз да съм всичко на света за някого Rolling EyesДолу-горе така се чувствах и първите 2 месеца след като родих - липсваше ми бременността - треудно ми беше, защото сама се грижих за бебчо (таткото и бабите работят), нямах време за нищо...Тук-таме ме нападаше следродилна депресия, но неусетно всичко се променя - като гледаш как пред очите ти израства едно малко същество и започваш, че то е неделима и много важна част от живота ти, чудиш се как може досега да го е нямало Simple Smile Постепенно осъзнаваш, че това е ТВОЕТО детенце, а ти си МАЙКА!

# 58
  • Мнения: 116
Да добавя и мнението на мъжа ми по повод майчиния инстинк, според него това си е чисто майчино изкукуригване и параноя  Laughing

# 59
  • Мнения: 942
При мен май дойде с бременоста newsm78

# 60
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Благодаря ви, че споделихте с мен и ме успокоихте! Наистина ви благодаря!
Относно въпроса дали искам това дете - ами не знам как да се чувствам след като не мога да ям, почти прекарвам деня си над тоалетната мъчейки се, не мога да спя (поради същата причнина) и всичко ми е едно толкова далечно. За сега са само неприятни емоции. Болки, гадене ...
И през ум не ми е минало да махам детето си!
Успях да изчета всичко на един дъх. Сега поуспокоена, ще продължавам да водя борба с гаденето. За сега губя! Sad
Ами след като си сигурна в желанието си, късмет! Гаденето ще свърши, бебко ще те поритне, а пък като го гушнеш, ще видиш ти любов! Peace

# 61
  • Мнения: 1 701
Почти ме разплакахте! Благодаря ви! Simple Smile
Ще си обичам малкото бебе, когато се появи. За кърменето - още има време!
  bouquet Благодаря ви!

Общи условия

Активация на акаунт