Мнения за неелитни училища след седми клас в София- Тема 2

  • 64 025
  • 799
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 6 925
Здравейте, радвам се на темата. Синът ми е 6 кл. и вече мислим къде са добри езиковите паралелки с 1ви Английски език.
Ако имате добри отзиви, моля кажете училище, паралелка!
За София от т.нар. втори ешалон според мен 32 СУИЧЕ е най-добро.

# 241
  • Мнения: 774
Защо трябва да се говори за първи и втори ешалон ?Кой ги определя и кои са училищата първи и втори ешалон в София? Това за мене е градски фолклор и не трябва да се делят така училищата.Излишно психиране у учениците.

# 242
  • София
  • Мнения: 8 280
Защото темата е точно за това.

# 243
  • Мнения: 774
Щом е такава темата моля да ми напишете кои са училищата от втория ешалон в София?

# 244
  • София
  • Мнения: 62 595
По-лесно е да се напишат тези от първи - това са гимназиите, които знаем още от времето на соца - всички официални езикови, 73-то, НПМГ, СМГ, НГДЕК. Това прави по по-малко от 500 места за пол. Нататък брой останалите като втори. Не съм сигурна къде попадат двете икономически.

# 245
  • Мнения: 6 925
Търсенето ги определя. Условно "елитните" или "първи ешалон", които не коментираме тук са: СМГ, НПМГ, ТУЕС и всички ЕГ (без 33ЕГ), 73 СУ и разните специализирани към МК (нгдек, музикално, художествено). От частните към "първи ешалон" вероятно са само ПЧМГ и АК, там не съм запозната много.
Всички останали са за тази тема Simple Smile.

# 246
  • София
  • Мнения: 18 027
Море789,  темата си има заглавие все пак и е разбираемо да не се пише за училища, спрягани от години  в  пространството с дразнещото Ви наименование   - било заради  висок бал на входа, заради челни позиции на ДЗИ на финала, заради значителен брой  класирани в годините на следващи кръгове деца по олимпиади и други състезяния или по други критерии... А дали залужено елитните се определят като такива или другите незаслужено остават недооценени - това  е друга тема. Ако не Ви харесва категоризацията на гимназии по ешЕлони, просто се абстрахирате от нея и готово. Ако Вие или детето Ви имате ясна и точна представа какво иска/искате,  какво по-хубаво - не би трябвало грам значение да има дали някой определя избраната гимназия като елитна или не чак толкова. Иначе става  малко в стил "плащане на данък обществено мнение". Wink

# 247
  • София
  • Мнения: 8 280
Всички знаем кои са най-добрите училища, но има много умни деца, които остават извън тях, точно затова се търсят най-добрите училища и за тях.
За някои училища 2/3 ешалон са резервен вариант, някои не успяват на самото НВО да покажат максималното или защото БЕЛ и Мат не са техните науки...
причини може много да се изброяват, но всеки родителител бих искал да открие правилното място за детето си, ако щеш дори, за да избере по-малкото зло.
Училищата се променят с годините, между самите паралелки има огромни разлики - за гимназиалната Мат. паралелка на 31во съм чела недобри неща, в същото време много добри отзиви за езиковата с НЕ.
Кои са училищата 2 ешалон? Не е чак толкова дълга темата, за да се запознае човек.

# 248
  • Мнения: 774
Благодаря за отговорите.Беше ми полезно за бъдещото ориентиране при подредбата на училищата за НВО през юли тази година

# 249
  • София
  • Мнения: 8
Училищата се променят с годините, между самите паралелки има огромни разлики - за гимназиалната Мат. паралелка на 31во съм чела недобри неща, в същото време много добри отзиви за езиковата с НЕ.

Искам да разбера повече подробности за математическата паралелка в 31 СУЧЕМ. Може ли да споделите впечатленията си или къде да прочета. Благодаря предварително!

# 250
  • София
  • Мнения: 8 280
Училищата се променят с годините, между самите паралелки има огромни разлики - за гимназиалната Мат. паралелка на 31во съм чела недобри неща, в същото време много добри отзиви за езиковата с НЕ.

Искам да разбера повече подробности за математическата паралелка в 31 СУЧЕМ. Може ли да споделите впечатленията си или къде да прочета. Благодаря предварително!
В темата за НПМГ беше писано за проблемите.

# 251
  • София
  • Мнения: 12 228
Някой има ли отзиви за ПГТМД, вече ПГД – Професионална гимназия по дизайн?
Набелязали сме си в ПГД  паралелките - интериорен и графичен дизайн за момента.

Едната ми дъщеря категорично отказва езикови гимназии, като аз съм съгласна с нея.
Тоест търсим училище, където език се изучава РИЧЕ, ако може да има и математика ще е ок, но не  е задължително. За език английски, евентуално немски.
Към момента учи в СМГ, но е в гимназията покрай сестрата си близначка. Харесва математиката, но определено не и се отдава Simple Smile

# 252
  • Мнения: 1 137
Моето дете е в ПГД” Елисавета Вазова”- интериорен дизайн с италиански.( в момента е 8 кл.) Новото в гимназията е , че ще има тази година втора паралелка с интериорен дизайн, но с изучаване на немски език.
От италианския език и учителката сме доволни- учи се доста.  Като часове са 12 на седмица, което е достатъчно да се върви плавно по материала.
Графичният дизайн и рекламната графика са с английски език, но нямам наблюдение върху учителите.
Училището е малко, спокойно намира се в хубав, тих район. Учат само първа смяна до 14.30 и започват от 8.00.
Директорката е много мила жена и дава всичко от себе си за развитието на училището.
Има качени учебни планове на сайта от където може да се информирате какво ще изучават децата до 12 кл.
Тази година ще има зелено училище.
Мисля, че през април са отворените врати за всички, които желаят да посетят ПГД.

Последна редакция: сб, 01 фев 2020, 01:10 от Elea Lea

# 253
  • Мнения: 1 208
А само с резултатите от НВО ли приемат или има допълнителен изпит по рисуване?

# 254
  • Мнения: 1 137
За ПГД- приемат без изпит по рисуване.
Гледа се три пъти оценката от НВО- бел, един път  оценката от НВО- мат, от дипломата информационни технологии и рисуване.
Миналата година след второ класиране нямаше места повече за интериорния дизайн , а за графичния бяха останали 2-3 бройки и бала скача всяка година.
Училището в последните години поради промените, които прави новата директорка става все по търсено.

Общи условия

Активация на акаунт