Мнения за неелитни училища след седми клас в София- Тема 2

  • 64 309
  • 799
  •   1
Отговори
# 660
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 359
Сградата и дворът на 18-то са много по-хубави. 32 е на гадно място според мен - шумно, мръсно, няма никаква зеленина, върти ми се, че имаше и решетки по прозорците.

# 661
  • Мнения: 2 710
Сградата и дворът на 18-то са много по-хубави. 32 е на гадно място според мен - шумно, мръсно, няма никаква зеленина, върти ми се, че имаше и решетки по прозорците.
Не разбирам какво сравнявате. В едното училище се изучава английски, а в другото немски, френски и източни езици. Нормално е на първо място да бъде желанието какъв език да изучава детето и после да се сравняват училищата, които предлагат този език.

# 662
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 359
Върнете на предишната страница, вижте мненията за 18 и 32 и ще разберете какво сравняваме. Беше споменато за сградите на двете училища и в случая това сравняваме.

# 663
  • Мнения: 7 167
32-ро отвътре е много просторно и обширно, ако мога така да се изразя, стори ми се много приветливо, когато го посетихме за първи път, за разлика например от 7СОУ, което е мрачно. Локацията на 32-ро, с оглед ползването на транспорт, също е по-удобна.  Но наистина зависи най-вече от това кой какво иска да учи.

# 664
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 359
Разбира се. Местоположение и "харесва ли ми сградата" са по-маловажни критерии от това какво иска да учи детето.

# 665
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Имам 2 познати деца от 32 и поради тази причина няма изобщо да го пишем в желанията.

Поради същата причина и ние миналата година ,когато бяхме в това положение дори не се обсъждаще това у-ще.Само,че при мен случая е с доста повече деца.На НВО само 1 дете беше с отличен резултат,останалите при годишни оценки 5 и 6 ,на НВО изкараха средно по около 30 точки.Защо ли?

# 666
  • Мнения: 1 827
С молба за съвет за близко момче. Дете, което обича биологията, но е възможно да не се класира за НПМГ къде да подаде документи още. На първо четене се сещам за 134-то и 7-мо.Живее в близост до метро в Люлин, от гледна точка локация го казвам. Други предложения?

# 667
  • София
  • Мнения: 62 595
Нека си обича биологията, но ако не стигне за НПМГ точно за биология, да влиза там, закъдето му стига в НПМГ или да пише по ред на номерата езиковите гимназии. Локацията е с по-малка тежест в сравнение с нивото на училището. Ако отиде в някоя от езиковите гизназии, пак може да си учи биология допълнително, самостоятелно, да ходи на олимпиади и т.н., но със сигуст ще има много добра подготовка както по език, така и по всички други предмети. Каквито и училища да проучвате, пишете в началото на списъка тези, за които смятате, че няма да ви стигне балът - нищо не се знае, пари не искат за заявлението, нито за броя желания, които вписвате. Сега е моментът да пуснете максимален брой фишове, пък закъдето стигне.

# 668
  • Мнения: 1 827
Andariel, ще си пише майката училищата ясно, въпросът е как да продължи списъка,питам за училища с биология след първите му желания.

# 669
  • София
  • Мнения: 2 442
С дъщеря ми обикаляхме да разгледаме училищата отвън.
32-ро беше отхвърлено като възможност от пръв поглед. Аз съм съгласна с нея, много подтискащо ми изглежда, да не говорим колко прашно и шумно е на две големи улици с интензивен трафик. Но пък е от малкото училища с квоти.

В сградата на 18-то щерката веднага се влюби, било супер. Но в момента, в който го обиколихме, каза, че кварталът ѝ се вижда кофти и че със съжаление ще се откаже и от него. Между другото само сградите на 18-то и 2 АЕГ ми направиха добро впечатление. Всичко друго, което разгледахме, беше или компромис, или направо зле.

31-во е също приятно на вид училище, с добри постижения на ДЗИ, но ни е малко далеч като локация. Все пак вероятно ще го пишем в желанията.

Колебаем се относно поредността на паралелките в 7-мо и 127-мо. И от двете сгради има какво да се желае, но и на двете местоположението е чудесно, като май 127-мо печели с малка преднина пред всички наоколо (22-ро, 9 ФЕГ, 7-мо, 133-то). Просто близостта му до пешеходната част на Витошка и многото кафенета и възможности за хапване на крак, го правят много привлекателно за дъщеря ми, а сигурно и не само за нея. Все пак, на ДЗИ 7-мо се представя по-добре и като че ли е с повече традиции и дисциплина.

В общи линии, смятам, че т. нар. "втори ешалон" държи почти едно ниво и за да се избере училището, превес трябва да има желанието на детето какво точно иска да учи (разбира се) и локацията. Иначе като че ли малко задълбаваме в незначителни подробности.

# 670
  • София
  • Мнения: 62 595
разбирам. Затова написах, че ако беше за моето дете, ако не влезе биология в НПМГ (ако ще учи биология (и химия вероятно, те си вървят заедно двете за медицина и подобни), то да е на най-доброто място. А ако не стига за в НПМГ, да е в НПМГ друга специалност, ако се е явило и на други изпити и се е класирало, или изобщо отпада или е съвсем наза биологията в друго училище. Предпочитам училище пред биология на друго място. След НПМГ записвам езиковите гимназии, а биологията е някъде назад. Към момента къде се движи детето според статистиките? сметката лесно се прави докъде може да стигне балът с БЕЛ и МАТ.

# 671
  • София
  • Мнения: 650
Паралелка с биология има в 119 на Плиска. Имат обзаведен кабинет по биология

# 672
  • Мнения: 1 827
Аndariel, балът е около 360 с математика и БЕЛ*2,не е уао, но може да се класира в прилично училище, по БЕЛ е по - висок, има повече шанс в малкото на брой училища, които вземат БЕЛ*3

# 673
  • София
  • Мнения: 62 595
Според статистиките в кой интервал е детето при стандартния вариант - 2БЕЛ и 2МАТ?  Като погледната миналогодишното класиране с минималните балове, можете да ги съотнесете. Играчка е малко, но поне човек има някакво приближение. Горе-долу всичко следва една и съща логика, тези ученици преди "дете Х" се разпределят горе-долу рамномерно по училищата.

# 674
  • Мнения: 1 827
Andariel, много си мила благодаря. Ясен ми е механизма как да го видя къде има шансове, миналата година я играх тази игра с моята  тогава седмокласничка. Та идеята ми е за препоръка на училище, защото ще видя, че бала му стига примерно за Х училища с бал между 320 и примерно 380 и питам за отзиви за училища с биология. За сега имам идея да пише  119-то,7-мо и 134-то, въпросът е и как да се наредят като поред желания , ще видя по план приема и за други, но конкретната подредба ми убягва, защото нямам отзиви.

Общи условия

Активация на акаунт