На море в България 2019г! - 3

  • 38 036
  • 741
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 5 262
Кой ходи на Банско да се бута с гърци.
Австрия, Италия и Словения имат далеч по-изгодни и не на баба му на нивата. Да не говорим за Полша , но е малко далечко.

# 406
  • Мнения: 1 397
А за Банско не съм съгласна... тези много "изгодни" инклузиви сме ги "опитвали" всички
И едно е на баба нивата, на 20 километра от центъра на Банско, където се намира хотела, друго е на 1ва линия на морето с чадъри и щезлонги включени
И на Банско в момента Инклузивите, и то с коментар в качеството, се движат около 60 лева, извън сезона им, който е зимата.

Точно и аз си мислех,че Банско не е най-удачният пример! Ол Инклузива на Гранд Хотел Банско си заслужава,но там е само това!

# 407
  • Мнения: 1 349
Онзи ден се върнахме от Банско. 13 лв спагети и 19 лв пица Маргарита Grinning Мерси.

# 408
  • Мнения: 6 294
Кой ходи на Банско да се бута с гърци.
Австрия, Италия и Словения имат далеч по-изгодни и не на баба му на нивата. Да не говорим за Полша , но е малко далечко.

Е, къде ги видяхте тези по-изгодни оферти в Австрия. То една обикновена вечеря за 4 човека в ресторант тип пицария е 130 евро. Като кажете, така та чак ми е смешно. Не знам какво сравнявате. Кон с кокошка ли? За Банско и за морето говорим за хотели 4 и 5 * на пълен ОИ. Хайде дайте пример за почивка в Италия и Словения в такъв хотел на база ОИ за цена от 30  - 50 евро, за да се възползваме. Мога да дам пример с Хърватска (хотел Хилтън Империал Дубровник 5 *  ) и с Испания ( Гранд хотел Хавана в Барселона 4*). Еми само нощувка със закуста ми е излизало 130 евро на ден.

# 409
  • Мнения: 5 262
глупости.

# 410
  • Мнения: 1 349
Абсурдно е да се сравняват цените в Бг и в чужбина. В чужбина е доста по-скъпо. Камо ли в Австрия Grinning

# 411
  • София
  • Мнения: 1 907
Ресторанта на Казабланка е малък и не побира всички туристи, когато хотелът е пълен.  Затова храненията са на две смени. Макар да бяхме в първата смяна, редовно си висяхме и чакахме да се освободи маса. То затова и го посетихме само един път. Един от многото му минуси е и този.
Ние ходим на море винаги юли-август. В конкретния случай бяхме края на август. В слабите сезони, може и да е достатъчен капацитета, но в силен определено не.

 
Може ли още за минусите на Казабланка?!

# 412
  • Мнения: 1 611
Аз съм доволна от Алгара , заслужава си цената, персонала наистина се старае да угоди на всички...Храната е в изобилие и има всичко- телешко, агнешко,  заешко, риба...Една идея е по- добре от " Белла Виста", макар и от там да съм доволна.Дочувам разговори и от други гости , които също са доволни от цена/ качество и предпочитат Алгара пред гръцкия ОИ.

# 413
  • Мнения: 2 522
За Жерави Приморско,  съм чувала също за смени.
Колкото до храната- ако има 3 вида салати - една от цвекло, което не става щото е почти сурово и твърдо, една със сутрешните яйца объркани със сос и една с твърда маруля и небелени краставици? - ее и 1 лв им е много!
Например в Банско, за много по- малко пари можеш да получиш много по- качествена храна, че и обслужване!
Тия по морето, открай време ловят шарани с трици и наистина прекаляват,  и както се вижда много хора им показаха червен картон това лято!

В Жерави имаше 2 смени, но препоръчителни. Обявих на салонния управител , че не съм в почивна станция, а в хотел четири звезди и ще се храня когато си поискам в рамките на обявения часови диапазон. И с това приключих със смените.

Понеже се занимавам покрай професията ми с различни видове бизнес, та специално за хотелиери и ресторантьори гонят около към 150 % печалба, имат нормативно признати фири и загуби, така че ... сметката им винаги е плюс, друг е въпросът какво обявяват в ГФО и пред данъчните.  Има хотели, които за период от 3 години назад, защото ги следя, цената им се е вдигнало незначително  (например с десетина лева), което не отговаря на поскъпването на живота, усещано от всички нас. Това съвсем незначително поскъпване е за сметка на процента на печалба, който от 150 е станал примерно 130. 

# 414
  • Мнения: 534
Не сме спазвали часове на хранене в Казабланка.Четери години подред сме ходили.На мен ми е любимия хотел.Развалиха анимацията за това не ходим.Най вкусната храна беше там.База за сравнение Серенити ,Приморско дел сол.,Парадайс Св влас.В петък отиваме в Арапя дел сол,малко е компромис но тази година така се наложи.

# 415
  • Мнения: 904



Е, то това всеки  може да каже. Дайте контрааргументи.
Аз съм също на мнението на Фаталина.

# 416
  • Мнения: 2 522



Е, то това всеки  може да каже. Дайте контрааргументи.
Аз съм също на мнението на Фаталина.

+1
Ето една оферта за четиризвезден хотел в Римини (Италия), като ще сравняваме морски почивки. Първата, коят оми попадна.  Без басейн, без безплатни шезлонги и чадъри на плажа, НВ настаняване. И кое му е по-евтиното , че не разбрах?
https://www.alexandriatravel.bg/early_booking/early_booking_holi … =306&oid=1647

Търкаме си клавиатурите май, докато ни дойде времето за почивка. Ама както и да е.

# 417
  • Мнения: 6 294
Не сме спазвали часове на хранене в Казабланка.Четери години подред сме ходили.На мен ми е любимия хотел.Развалиха анимацията за това не ходим.Най вкусната храна беше там.База за сравнение Серенити ,Приморско дел сол.,Парадайс Св влас.В петък отиваме в Арапя дел сол,малко е компромис но тази година така се наложи.
Ще очаквам отзивите ти от Арапя дел сол и най-вече за разстоянието от хотела до плажа, самият плаж и морето. Големите ми деца с внука искат да направят едно по-бюджетно море в края на август - началото на сертември, но още не са решили къде, така че всяка информация ще е от полза.

# 418
  • Мнения: 1 015
Storm 76 е казала нещо много важно - процентите печалба, които се залагат. На места са и по-големи, а когато се изразяват в трицифрени числа значи нещо не е на ред. И мисля, че не е редно да сравняваме  цените на хотелите в България и в други държави и да казваме, че там е по-скъпо защото струва еди колко си евро. Да не забравяме, че там плащат разходи също в евро. По-важното е какъв им е процентът печалба.

# 419
  • Мнения: 3 922
/quote]Може ли още за минусите на Казабланка?!
Амортизирана база, лош плаж, мърляви и изпочупени шезлонги, слаба анимация....Тук съм писала някои неща: https://www.bg-mamma.com/?topic=860751.60. Други след мен са продължили...

Общи условия

Активация на акаунт