На море в България 2019г! - 3

  • 38 110
  • 741
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 1 069
Не сме спазвали часове на хранене в Казабланка.Четери години подред сме ходили.На мен ми е любимия хотел.Развалиха анимацията за това не ходим.Най вкусната храна беше там.База за сравнение Серенити ,Приморско дел сол.,Парадайс Св влас.В петък отиваме в Арапя дел сол,малко е компромис но тази година така се наложи.
Ще очаквам отзивите ти от Арапя дел сол и най-вече за разстоянието от хотела до плажа, самият плаж и морето. Големите ми деца с внука искат да направят едно по-бюджетно море в края на август - началото на сертември, но още не са решили къде, така че всяка информация ще е от полза.
В темата за Арапя съм дал актуално инфо.
До неделя сме там.
Плажа е на 5 мин път, с количка е тегаво.

Морето е перфектно чисто сутрин, следобед става мръсно. Жена ми я хвана вирус и съм сигурен, че е от морето, а не от храната в Дел Сол-а.

# 421
  • Мнения: 904
Storm 76 е казала нещо много важно - процентите печалба, които се залагат. На места са и по-големи, а когато се изразяват в трицифрени числа значи нещо не е на ред. И мисля, че не е редно да сравняваме  цените на хотелите в България и в други държави и да казваме, че там е по-скъпо защото струва еди колко си евро. Да не забравяме, че там плащат разходи също в евро. По-важното е какъв им е процентът печалба.


Не става въпрос за сравняване на печалбите на хотелите и хотелиерите, мен това като потребител не ме вълнува чак толкоз много , а идвеше реч за това ,че се твърди ,че  в еди кои си 3 държави има по-изгодни оферти. Изгодни за кого ,за средно статистическия българин , не мисля.

# 422
  • Мнения: 6 298
Aiwabg, благодаря! Точно това подозирах, по отношение на достъпа до плажа и чистотата на морската вода. Ще очаквам отзивите и на Rumkа73.

# 423
  • Мнения: 5 262



Е, то това всеки  може да каже. Дайте контрааргументи.
Аз съм също на мнението на Фаталина.

+1
Ето една оферта за четиризвезден хотел в Римини (Италия), като ще сравняваме морски почивки. Първата, коят оми попадна.  Без басейн, без безплатни шезлонги и чадъри на плажа, НВ настаняване. И кое му е по-евтиното , че не разбрах?
https://www.alexandriatravel.bg/early_booking/early_booking_holi … =306&oid=1647

Търкаме си клавиатурите май, докато ни дойде времето за почивка. Ама както и да е.

Римини е такъв боклукчарник в сравнение с много от нашите курорти и плажове … В Италия има много по хубави и по евтини места за морска почивка. 

Римини Плажа е ужас , морето е ужас и ако един ден не почистят изхвърлените от морето боклуци не можеш да стигнеш до водата от пластмаси, кучешки л … на и пр.
В сезона го чистят.



Последна редакция: чт, 25 юли 2019, 00:07 от bella_ciao

# 424
  • Мнения: 155
Момичета, имате ли впечатления от  Wave Resort - Поморие? Някой беше ли вече там?

# 425
  • Мнения: 2 361
Не искам да разводнявам темата, само за сравнение, тъй като се засегна-бяхме на ОИ в Турция края на юни, 5-звезден, но бюджетен хотел щ, на брега на морето. Струваше ни 2000 лв за двамата заедно със самолетните билети. Не съм била на най-добрите ОИ в Бг, но бях страшно впечатлена по отношение на храна, обслужване,  чистота.. Най-хубавото беше, че храната беше поднесена по много естетичен  начин, масите са подредени както си трябва, има приятна музика на живо, изобщо усещането е като да си в изискан ресторант, а не в стол. Непрекъснато се отсервира, за да няма натрупване на чинии. Като пчелички са направо. Добре,ама...морето не става Поне не и за моите критерии при положение, че съм израстнала в близост до Албена.
Преди два дни бяхме на Албена-цените за топ сезон в повечето хотели са долу-горе в този диапазон. Там пясък и хубаво море да искаш, но базите стари, занемарени, храната еднообразна и като цяло с не особено добро качество, персоналът-недостатъчен.
Та в крайна сметка ще ми е много трудно да избера за в бъдеще , защото и двете неща са важни и ако можеше да съчетая плажът тук с техните хотели и обслужване, щеше да е супер Simple Smile
Набелязала съм си обаче Дюни за следващия път, за да мога да преценя и с по-висок клас хотели как е. Та...въпрос на приоритети и компромиси, пълно щастие няма.

# 426
  • Мнения: 534
Количката ще  я добутаме някак до плажа,ама с вируса направо не знам.Дано ни прескочи.

# 427
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Всеизвестно е, че на Арапя Дел сол почти всички ги хваща вируса, то даже не е вирус, а направо бактериална инфекция от морето.За това аз все прескачам този район.Може би и за това все още държи по-сносни цени този хотел.

# 428
  • Мнения: 75
Здравейте! Хотел Фиеста М Слънчев бряг някой може ли да даде отзиви?

# 429
  • Мнения: 433
Как е времето във Варненско?
Св.Св.Константин и Елена най-вече ме интересува.

# 430
  • Варна
  • Мнения: 483
Как е времето във Варненско?
Св.Св.Константин и Елена най-вече ме интересува.
Променливо е. Вторник вечерта доста валя и се захлади. В момента е ту облачно ту слънчево.

# 431
  • Варна
  • Мнения: 14 540
На св.Константин и Елена има мъртво вълнение. Всяка година в този период, морето взима жертви. Удави се 40г.мъж.

# 432
  • София
  • Мнения: 5 948
На св.Константин и Елена има мъртво вълнение. Всяка година в този период, морето взима жертви. Удави се 40г.мъж.
Скоро във Фейса се разпространиха снимки, подобни на тези в линка, снимани и обяснени мъртвите течения....
Със съвети как да се измъкне човек, ако попадне в тази ситуация
Абе опасно е...

# 433
  • Варна
  • Мнения: 14 540
Не може да се измъкнете. Опасно е и за опитни плувци. Аз съм попадала .Без адекватна, чужда помощ си труп . Най опасен е плажа до Станцията на  МВР

# 434
  • Мнения: 617
Глупости, мъртвото течене завлича навътре, а не удавя. Най-много след 50 метра изчезва. Удавя паниката

Общи условия

Активация на акаунт