На море в България 2019г! - 3

  • 38 090
  • 741
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 5 262
а после в студентските години в Св. Влас, когато беше само няколко къщи и едно диско ... @Радка Пиратка@, @О! Тигре-Тигре@, @Пирамиди Фаараони@, @Обичам шопската салата@ , ... някакъв блус, още един, ... @Нашата система 4-4-2@, @...@, ... накрая няколко блуса и д-ж я едвам ни изритваше между 4 и 4 , 30 да спим. 

# 646
  • Мнения: 56
Пишете нещо за Синеморец- има ли хора ,как са заведенията за хранене,препоръки за семейни хотели от които сте доволни ,каквото се сетите!

# 647
  • Мнения: 2
Здравейте! Може ли мнения за къща за гости"Стела"в Приморско!

# 648
  • София
  • Мнения: 1 489
Spastik, Spastik, трябва да оставиш на мъжа ти/приятеля ти да се занимава с резервациите ви.
Това на майтап, ама не ти върви изобщо
От къде го изнамери този хотел Кремиковци, то само името като видиш.... как ще резервираш там ? Thinking
Даже не знаех че има такъв...Grinning
Аз много добре се справям с резервациите, напротив. Тази в хотел Кремиковци я направих докато бях бясна и даже не погледнах добре къде резервирам. Той така резервира в първия срещнат хотел по принцип и затова аз правя резервациите. В Букинг даже са много хубави снимките, там беше пълна мизерия.
Имам добри отзиви от познати за хотел Феникс в Лозенец. Може без изхранване, има вариант закуска и вечеря, разбрах че и други пакети предлагат. Хотелът е близо до плажа, но не знам дали беше на първа линия. Има басейн. Който се интересува може да провери.

# 649
  • София
  • Мнения: 973
Само като погледнах Кремиковци сега в Booking...за последните 6 часа е резервиран 18 пъти. Наистина като погледнеш снимките може и да се подлъжеш , въпреки че като видя родопски одеяла се втрисам.
Spastik напиши някакъв отзив за тоя хотел. Ми то като гледам...всички там доволни от закуска, чистота...само някой ще се намери недоволен.
До към 2010 година редовно ходехме в Китен. След като се родиха децата 2015 година бяхме там, аз бях супер скептично настроена. Но от фирмата на мъжа ми в един семеен хотел поемаха около 70% от нощувката. Ходехме на Южния плаж, от хотелчето по едни стълби слизахме...почти в края на Южния плаж, толкова спокойно беше там. Имаше един плажен бар Весел бар, много приятно местенце. Бяхме 5 дена там, не бих казала, че изкарахме зле, но не е нашето място.
По миналата година минавахме оттам и спряхме до Атлиман....мислех да плажуваме 2-3 часа преди да се прибираме към София, но само като стъпих и видях навалицата...обратно.

# 650
  • Мнения: 1 539
Имам добри отзиви от познати за хотел Феникс в Лозенец. Може без изхранване, има вариант закуска и вечеря, разбрах че и други пакети предлагат. Хотелът е близо до плажа, но не знам дали беше на първа линия. Има басейн. Който се интересува може да провери.
Почивали сме преди доста години във Феникс. Не е лошо хотелче, малко. Закуска и вечеря 10 дни едни и същи. Но най-големият проблем беше, че допълнителното легло за детето беше от онези дървени шезлонги с дюшек отгоре. Дано са си взели бележка. И ако на някой му е проблем, близо е до гробището. За нас не беше.
Не е на първа линия, и на втора не е. Но не е далече от плажа, 7-8 мин.

# 651
  • Мнения: 5 435
Момичета, някой да е ходил това лято в Магнолиите Приморско? Ще се радвам да получа отзиви от това лято! 😚

# 652
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Пишете нещо за Синеморец- има ли хора ,как са заведенията за хранене,препоръки за семейни хотели от които сте доволни ,каквото се сетите!
На Синеморец беше доста тихо и спокойно, поне в началото и средата на м. юли. За хранене - мои близки ми похвалиха  ресторант Хоризонт, а за нощувка - тук https://www.booking.com/hotel/bg/family-saint-george-sinemorets. … 984889;type=total

Последна редакция: вт, 30 юли 2019, 18:32 от Скубиду

# 653
  • Мнения: 904
Spastik, Spastik, трябва да оставиш на мъжа ти/приятеля ти да се занимава с резервациите ви.
Това на майтап, ама не ти върви изобщо
От къде го изнамери този хотел Кремиковци, то само името като видиш.... как ще резервираш там ? Thinking
Даже не знаех че има такъв...Grinning
Аз много добре се справям с резервациите, напротив. Тази в хотел Кремиковци я направих докато бях бясна и даже не погледнах добре къде резервирам. Той така резервира в първия срещнат хотел по принцип и затова аз правя резервациите. В Букинг даже са много хубави снимките, там беше пълна мизерия.
Имам добри отзиви от познати за хотел Феникс в Лозенец. Може без изхранване, има вариант закуска и вечеря, разбрах че и други пакети предлагат. Хотелът е близо до плажа, но не знам дали беше на първа линия. Има басейн. Който се интересува може да провери.


Трябва да се чете, ядосана , бясна,  да се чете, просто да се следят отизи, не става иначе. Все пак става въпрос за пари и добро настроение. В противен случай човек може да се вкара в още по-лош филм.

# 654
  • Мнения: 120
В Синеморец  Хоризонт наистина е добър ресторант за хранене Ако търсите нещо романтично Не е вашият избор

# 655
  • Трявна
  • Мнения: 174
Здравейте! Следя темата, но не намерих информация за Бялата лагуна от тази година. Много ще съм благодарна, ако някой може да сподели впечатления. Благодаря!
Ще напиша малко повече информация за хотела,защото тази местност и този хотел като че ли са малко познати.Ние вчера се прибрахме от там.Много сме доволни.Само да предупредя,че нашето семейство обича точно такъв тип почивки - почивки в "нищото" - т.е. без търговски улици,без магазини,без шумотевица и барове и дискотеки. Иканталъка е точно такова място. Бяхме резервирали апартамент-чисто е всеки ден чистеха и се стараят камериерките.Плажът е без нито една вълничка,чист-едно момче всяка сутрин прави оборка,чисти шезлонги и подрежда,чисти водораслите,дори мие масичките.Шезлонгите са от тези с мрежичка- страшно удобни,чадърите страхотни.В целият комплекс блести от чистота.Сутрин трябва да се запазват шезлонги,ако държите да сте на първа линия.Плажът пред плажният бар е по-добрият.Единственият проблем може би за някои ще е ивицата камъчета при влизане в морето-около 1,5 до 2 метра има камъчета.Пред вишката на спасителя почти няма и оттам лесно се влиза .Два дни видяхме малки водни змии - надявам се,че знаете ,че не са опасни-безвредни са-дори им се радвахме много с дъщеря ми/тя обича всякакви животни/.Отлично обслужване-симпатични млади хора,усмихнати и позитивни.Добра анимация,ненатрапваща се -ако желаеш включваш се.Всяка вечер шоу програми,един път плажно парти,всяка вечер детска дискотека.Любими Лоло и Бърни/двама аниматори облечени като жирафче и мече / забавляват децата - започват още от закуска в ресторанта,та до следобед.На рецепция дори се продават плюшени играчки мечета и жирафчета-всяко второ дете носеше...
Храната -изобилна, много разнообразна, сутрин задължителния сок ябълка и вишна-албенските -присъстват и тук,както във всички хотели на Албена.Има ги и на плажния бар-но трябва да си искате,че ги вадят отвътре.Някои от ястията си бяха безвкусни,явно съобразени със западния вкус,но винаги има огромно разнообразие,така че гладни няма да останете.Мен лично ме дразнеше постоянното жужене на многото гласове вътре в залата и държах да се храним на терасата,за да има свободна маса обаче трябва или в началото или по към края на храненията да се ходи,в пика е изнервящо да чакаш маса.Вътре винаги има свободни маси!
Най-страхотното нещо са басейните- минерални-прекрасни,чисти и топли / с изключение на двата инфинити-бяха винаги по-студени/,но другите 7 -страхотни.Има за всеки вкус- до плажа има един бебешки и два плувни с различни дълбочини,още един с пързалки за по-малки деца - по-плитък.Горе - над ресторанта-на 4-ти етаж още 5 - двата инфинити ,един огромен като лагуна-от плитък, до дълбок - постепенно преминава,още един голям детски и един с големи пързалки- по-дълбок за големи деца и възрастни.Чух на рецепция,че се оплакват от липса на вода на горни етажи,при нас нито един ден не е имало проблем-нашия апартамент беше 2205 -корпуса до плажа...В комплекса има и супермаркет на Алдо-ако ви потрябва нещо,само че цените му са тройни!За супермаркет желателно да се ползва другия - извън комплекса.
Друга информация,ако някой реши да почива там-искайте от рецепция втора карта за стаята,дават само по една,а не е удобно/особено за семейства като нашето-всеки по различно време слиза на плаж/.
Единствен минус няма сладолед на баровете-сладоледа е в ресторанта по време на обяд и вечеря.
Тази година почивахме първо 8 дни в апартхотел Роял Бей - наблизо до Бялата лагуна в същата местност Иканталъка- утре ще дам отзиви и за него,че стана дълъг поста.Само последно да пиша че цената на Бялата лагуна в момента е повече от страхотна -резервирах през Съни турс https://www.visit.bg/hoteli/bialata-laguna-balchik-380/ - за нашия период ми направиха отстъпка -40% както е по оферта + /-5%-от Съни турс/ +/-3%/ пак от агенцията за редовен клиент.
Да си допълня поста с още минуси-за нас не бяха от особено значение,но да съм обективна.Във офертата на Съни турс е упоменато междинно хранене между закуска и обед - такова на практика нямаше -изнасяха само два вида плод на плажния бар.И безплатните коктейли изброени в офертата са всъщност платени!За сладоледа писах...Предполагам,че като са намалили почти наполовина цените, са махнали и някои от допълнителните екстри!

Последна редакция: ср, 31 юли 2019, 07:51 от Sarlita

# 656
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Не знаех, че в Бялата лагуна има вече водни пързалки?!Впечатли ме и голямата отстъпка, а по-рано май имаше само 10%.На колко километра е от Албена?

# 657
  • Мнения: 3 385
Понеже напред отворих въпрос за цени на такситата в Дюни, та да кажа - на стоянката имат ценоразпис. До Созопол е 25 лв., двупосочната цена е 35, ако връщането е след 22 ч. - 45 лв.
Вечеряхме в р-т "Св. Никола". С прекрасни впечатления от преди време, сега обаче се разочаровахме.   Бяхме единствените в заведението, но въпреки това поръчките много се забавиха. Щерката получи пъстърва с пържени картофки след час и половина... собственикът е мил човек, обгрижваше ни, почерпи с порция речни раци, но такова забавяне не е нормално. Иначе храната беше вкусна - риба (чернокоп, попчета), миди, скариди, калмари, салати... хубава тераса до морето, но тази година ми се стори позанемарено в сравнение с преди две години.

# 658
  • Трявна
  • Мнения: 174
Не знаех, че в Бялата лагуна има вече водни пързалки?!Впечатли ме и голямата отстъпка, а по-рано май имаше само 10%.На колко километра е от Албена?
Четох,че Албена е на 20 км.,не съм засичала разстояние...Местността Иканталъка се намира между градовете Балчик и Каварна.А колкото до пързалките и ние се изненадахме доста- на снимките във нета има само едните/поне на тези, на които аз съм попадала/.На живо е много впечатляващ целия комплекс.Ние сме почивали в парковата зона на Бялата лагуна преди много години,когато беше само тя-долу до морето нямаше нищо-само плаж и минерален басейн.Сега комплексът се състои от 4 големи сгради + двата паркови хотела + една луксозна вила.Басейни броих общо 9 , вилата и тя е със собствен басейн/и други 8,които се ползат само от прилежащата сграда към тях/ долу до плажа и се води -апартаменти за плуване.Там пред няколко -мисля,че 4 апартамента има собствен басейн със шезлонги и душове,само за тези наематели...и така пред цялата сграда се редуват апартаменти и  4 басейна ,на трети етаж отново 4 басейна. От персонала научихме,че след този сезон ще съборят парковите хотели и двата-те наистина са много стари и не отговарят на новия имидж на комплекса.На тяхно място ще се построят два нови корпуса.

Последна редакция: ср, 31 юли 2019, 07:42 от Sarlita

# 659
  • Мнения: 6 298
Салрита, всико явно е много хубаво,НО инфото за тези змии, тотално ме отказа. Така през юни 2017 на южния плаж на Поморие както се плациках в морето до мен дойде огромна черна змия. Такъв ужас не бях изпитвала. Едвам излязах от водата. И съм казала, че повече в Поморие никога. Дали са водни или някакви други за мен няма значение, все са змии. Вие пък чак с детето сте им се кефили!!

Общи условия

Активация на акаунт