На море в България 2019г! - 3

  • 38 149
  • 741
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 2 524
Това ми напомня за една почивка в Приморско - ММ все ходеше на едни скали в началото на южния с очилата на детето. Идва по едно време и ми съобщава :"Видях братовчедка ти". Аз почвам да се чудя къде и коя точно от родата ми е видял. Пък то водна 🐍.

# 661
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
Сторм, разсмя ме.
На мен ми беше много полезен постът за Бялата лагуна, от доста време съм му хвърлила око.

# 662
  • Мнения: 2 081
От водните змии не ме е страх , но медузи мразяя

# 663
  • Мнения: 1 069
Момичета, някой да е ходил това лято в Магнолиите Приморско? Ще се радвам да получа отзиви от това лято! 😚

Кухня - перфектна.
Икономичните стаи , в страничните корпуси - чисти, но с миризма на влага.
Анимация само на френски.

# 664
  • София
  • Мнения: 5 954
За Магнолиите Приморско съм писала, ето оценките според мен:
Храна, обслужване, локация, плаж - 10
Стаи, чистота и удобства - 6 ( заради миризмата на мухъл и леко старото оборудване, иначе е чисто)
Анимация - 2 ( само на френски)
Комари - 0 ( ужасно много комари Ill )

# 665
  • Мнения: 5 435
Момичета, някой да е ходил това лято в Магнолиите Приморско? Ще се радвам да получа отзиви от това лято! 😚

Кухня - перфектна.
Икономичните стаи , в страничните корпуси - чисти, но с миризма на влага.
Анимация само на френски.

А сега, как да разбера каква стая съм резервирала? Бяхме преди три или четири години, мисля че се води страничен корпус, но не помня миризма на влага!
Връщам се назад да чета мнението и на другата съфорумка!

# 666
  • В.Търново
  • Мнения: 6 686
Благодаря за инфото за Бялата лагуна!
Явно след ремонта ще имат още по-високи цени догодина.

# 667
  • Сф
  • Мнения: 10 666
Анимацията ясно ,че е на френски,но включват ли децата българчета или са по- скоро като напъдени?
Защото в Оринджа така ,една година немци ,обаче и английски ползваха заради всички гости!
Не са ми изолирали детето.Обаче имам лош спомен от един французин шовинист. Sad

# 668
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
Здравейте! Следя темата, но не намерих информация за Бялата лагуна от тази година. Много ще съм благодарна, ако някой може да сподели впечатления. Благодаря!
Скрит текст:
Ще напиша малко повече информация за хотела,защото тази местност и този хотел като че ли са малко познати.Ние вчера се прибрахме от там.Много сме доволни.Само да предупредя,че нашето семейство обича точно такъв тип почивки - почивки в "нищото" - т.е. без търговски улици,без магазини,без шумотевица и барове и дискотеки. Иканталъка е точно такова място. Бяхме резервирали апартамент-чисто е всеки ден чистеха и се стараят камериерките.Плажът е без нито една вълничка,чист-едно момче всяка сутрин прави оборка,чисти шезлонги и подрежда,чисти водораслите,дори мие масичките.Шезлонгите са от тези с мрежичка- страшно удобни,чадърите страхотни.В целият комплекс блести от чистота.Сутрин трябва да се запазват шезлонги,ако държите да сте на първа линия.Плажът пред плажният бар е по-добрият.Единственият проблем може би за някои ще е ивицата камъчета при влизане в морето-около 1,5 до 2 метра има камъчета.Пред вишката на спасителя почти няма и оттам лесно се влиза .Два дни видяхме малки водни змии - надявам се,че знаете ,че не са опасни-безвредни са-дори им се радвахме много с дъщеря ми/тя обича всякакви животни/.Отлично обслужване-симпатични млади хора,усмихнати и позитивни.Добра анимация,ненатрапваща се -ако желаеш включваш се.Всяка вечер шоу програми,един път плажно парти,всяка вечер детска дискотека.Любими Лоло и Бърни/двама аниматори облечени като жирафче и мече / забавляват децата - започват още от закуска в ресторанта,та до следобед.На рецепция дори се продават плюшени играчки мечета и жирафчета-всяко второ дете носеше...
Храната -изобилна, много разнообразна, сутрин задължителния сок ябълка и вишна-албенските -присъстват и тук,както във всички хотели на Албена.Има ги и на плажния бар-но трябва да си искате,че ги вадят отвътре.Някои от ястията си бяха безвкусни,явно съобразени със западния вкус,но винаги има огромно разнообразие,така че гладни няма да останете.Мен лично ме дразнеше постоянното жужене на многото гласове вътре в залата и държах да се храним на терасата,за да има свободна маса обаче трябва или в началото или по към края на храненията да се ходи,в пика е изнервящо да чакаш маса.Вътре винаги има свободни маси!
Най-страхотното нещо са басейните- минерални-прекрасни,чисти и топли / с изключение на двата инфинити-бяха винаги по-студени/,но другите 7 -страхотни.Има за всеки вкус- до плажа има един бебешки и два плувни с различни дълбочини,още един с пързалки за по-малки деца - по-плитък.Горе - над ресторанта-на 4-ти етаж още 5 - двата инфинити ,един огромен като лагуна-от плитък, до дълбок - постепенно преминава,още един голям детски и един с големи пързалки- по-дълбок за големи деца и възрастни.Чух на рецепция,че се оплакват от липса на вода на горни етажи,при нас нито един ден не е имало проблем-нашия апартамент беше 2205 -корпуса до плажа...В комплекса има и супермаркет на Алдо-ако ви потрябва нещо,само че цените му са тройни!За супермаркет желателно да се ползва другия - извън комплекса.
Друга информация,ако някой реши да почива там-искайте от рецепция втора карта за стаята,дават само по една,а не е удобно/особено за семейства като нашето-всеки по различно време слиза на плаж/.
Единствен минус няма сладолед на баровете-сладоледа е в ресторанта по време на обяд и вечеря.
Тази година почивахме първо 8 дни в апартхотел Роял Бей - наблизо до Бялата лагуна в същата местност Иканталъка- утре ще дам отзиви и за него,че стана дълъг поста.Само последно да пиша че цената на Бялата лагуна в момента е повече от страхотна -резервирах през Съни турс https://www.visit.bg/hoteli/bialata-laguna-balchik-380/ - за нашия период ми направиха отстъпка -40% както е по оферта + /-5%-от Съни турс/ +/-3%/ пак от агенцията за редовен клиент.
Да си допълня поста с още минуси-за нас не бяха от особено значение,но да съм обективна.Във офертата на Съни турс е упоменато междинно хранене между закуска и обед - такова на практика нямаше -изнасяха само два вида плод на плажния бар.И безплатните коктейли изброени в офертата са всъщност платени!За сладоледа писах...Предполагам,че като са намалили почти наполовина цените, са махнали и някои от допълнителните екстри!

Прочетох, че комплекса е с два корпуса, единият до морето, а другият на 700 м. от плажа, което е далечко. Вие в близкият до морето ли бяхте? Другият корпус в какво състояние е, басейните само при този до плажа ли са? Наистина ли е минерална вода в басейните - в сайтовете не видях такава информация.

# 669
  • София
  • Мнения: 5 954
Анимацията ясно ,че е на френски,но включват ли децата българчета или са по- скоро като напъдени?
Защото в Оринджа така ,една година немци ,обаче и английски ползваха заради всички гости!
Не са ми изолирали детето.Обаче имам лош спомен от един французин шовинист. Sad
Не, не включват , поне ние като бяхме
Това  бяха група млади хора, французи, самите аниматори... много мили.. много спортни и активни... готини, все ни поздравяват... супер любезни....Но на английски най- много по един поздрав..
Те се занимават 99% с френските гости... диско...шоу...закачки... вицове.... всичко на френски
Ние като бяхме, хотела беше пълен с френски туристи 55+.... представете си... диско и смешки на френски, вечер френски филми в кино салона и скечове на френски ( ние гледаме тъпо, на вицовете не се смеем  Grinning )
Изобщо деца имаше малко , дори с французите, една стая за деца видях, малка, скучна , нямаше какичка или друго
За мен най-тъпото не беше това, щото нашите деца тогава бяха малки и анимация не знам дали щеше да ги интересува, ама тъпото беше че чадърите и шезлонгите на общия плаж бяха само за франсетата, с червените гривни примерно... за нас с жълтите гривни, платени ( ето това малко ме подразни, тогава, сега може да е друго)

# 670
  • Мнения: 1 069
Аз не видях тази година млади французи.
Само, както писаха над мен 50+

# 671
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Зависи по кое време сте ходили в Магнолиите. Ние бяхме преди 4-5 години към 20-ти август и имаше много млади семейства с деца. Последната седмица си заминаха - явно им започваше учебната година и контингентът се смени рязко с по- възрастни. Моите отзиви са подобни на вашите -  като цяло ми хареса хотелът, но комарите - не.

Последна редакция: ср, 31 юли 2019, 18:58 от Скубиду

# 672
  • София
  • Мнения: 1 489
Имам добри отзиви от познати за хотел Феникс в Лозенец. Може без изхранване, има вариант закуска и вечеря, разбрах че и други пакети предлагат. Хотелът е близо до плажа, но не знам дали беше на първа линия. Има басейн. Който се интересува може да провери.
Почивали сме преди доста години във Феникс. Не е лошо хотелче, малко. Закуска и вечеря 10 дни едни и същи. Но най-големият проблем беше, че допълнителното легло за детето беше от онези дървени шезлонги с дюшек отгоре. Дано са си взели бележка. И ако на някой му е проблем, близо е до гробището. За нас не беше.
Не е на първа линия, и на втора не е. Но не е далече от плажа, 7-8 мин.
В Лозенец половината хотели са близо до гробището. За съжаление се е разраснало градчето и не е било предвидено явно да става толкова голямо, та сега гробището е точно в центъра. Стига прозорците ни да не гледат директно там, не мисля, че е голям проблем. Simple Smile))
За хотел Кремиковци съм писала отзив, мисля че сумарно му дадох 3 от 10, само заради гледката и заради това, че басейните бяха топли. Не съм чела отзиви, но всеки си има различен критерий за хубаво и чистота. На мен ми се стори мизерия. В сравнение с него, в Томас, като изключим това, което описах, направо беше рай, като обстановка и чистота.

# 673
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 107
Е хайде де , сериозно ли ?  от Кранево  никой ли няма отзиви тази година ?

# 674
  • софия
  • Мнения: 86
[video][/video]
Имам добри отзиви от познати за хотел Феникс в Лозенец. Може без изхранване, има вариант закуска и вечеря, разбрах че и други пакети предлагат. Хотелът е близо до плажа, но не знам дали беше на първа линия. Има басейн. Който се интересува може да провери.
Почивали сме преди доста години във Феникс. Не е лошо хотелче, малко. Закуска и вечеря 10 дни едни и същи. Но най-големият проблем беше, че допълнителното легло за детето беше от онези дървени шезлонги с дюшек отгоре. Дано са си взели бележка. И ако на някой му е проблем, близо е до гробището. За нас не беше.
Не е на първа линия, и на втора не е. Но не е далече от плажа, 7-8 мин.
В Лозенец половината хотели са близо до гробището. За съжаление се е разраснало градчето и не е било предвидено явно да става толкова голямо, та сега гробището е точно в центъра. Стига прозорците ни да не гледат директно там, не мисля, че е голям проблем. Simple Smile))
За хотел Кремиковци съм писала отзив, мисля че сумарно му дадох 3 от 10, само заради гледката и заради това, че басейните бяха топли. Не съм чела отзиви, но всеки си има различен критерий за хубаво и чистота. На мен ми се стори мизерия. В сравнение с него, в Томас, като изключим това, което описах, направо беше рай, като обстановка и чистота.
10 години летуваме на Лозенец(до миналата година) и гробището съм видяла само веднъж при една разходка извън централната част.... Има супер много места за настаняване, които са от другата страна на градчето, посока Оазис,така че инфото за гробището не е най-коректно. Доволна съм от хотел Алпина-големи стаи, два басейна, прилична храна. Един път сме били и в хотел Корал, над малкия плаж, също нямам забележки,но няма басейн, което за мен е минус.

Общи условия

Активация на акаунт