На море в България 2019г! - 3

  • 38 070
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 9 776
Прави ми впечатление, че за много от хотелите не се предлагат оферти в Букинг. Някой знае ли нещо?

# 691
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 574
Прави ми впечатление, че за много от хотелите не се предлагат оферти в Букинг. Някой знае ли нещо?
Вероятно им е запълнена базата - затова.
Забелязала съм, че през уикендите и официалните празници някои хотели изчезват от Букинга, а през делничните дни се появяват. Някои хотели изобщо не съм ги срещала в Букинг - явно продават легловата си база на постоянни клиенти, чрез собствените си сайтове или посредством туристически агенции.

# 692
  • Мнения: 9 776
Възможно е това, което пишеш. Просто предните години като търсех места за почивки, все там гледах първо, бяха ми като ориентир за цени. После вече евентуално се насочвах директно към местата за настаняване. Макар  че има случаи, когато от хотела са ми давали по-високи цени. Сигурно има обяснение.

# 693
  • Мнения: 6 297
Сторм, радвам се, че курорта ти харесва и че си изкарвате хубаво. Така и предполагах.
Относно цените, не че ги оправдавам, но всичко се увеличи(мин. заплати, ток, вода, горива и т.н.), а и цените в съседните държави последните две години се качиха, така че явно и нашите хотелиери и ресторантьори гледат да не остават по-назад.
2000 лв. за 4-ма възрастни на ОИ в активен сезон за мен си е нормална цена. За сравнение в Гърция и Турция за същото ще излезе минимум 2500 евро. На никой не му се иска, но за съжаление деца над 12 - 13 г. , а в някои хотели над 6 г. ги считат за възрастни.

# 694
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 574
Възможно е това, което пишеш. Просто предните години като търсех места за почивки, все там гледах първо, бяха ми като ориентир за цени. После вече евентуално се насочвах директно към местата за настаняване. Макар  че има случаи, когато от хотела са ми давали по-високи цени. Сигурно има обяснение.
Понякога става въпрос за различни помещения - например в Букинг предлагат обикновена стая, а от хотела -делукс. Друг път - едната оферта е с включена закуска и вечеря, а другата- само със закуска.
Отделно в Букинг имат различни цени в зависимост от условията по резервацията - по-ниски с невъзвръщаема стойност, по-високи - с право на анулация, отстъпки за Genius и така - добре е да се провери на 2-3 места.
Аз предпочитам да платя малко по-високата цена, но да имам някакъв срок за анулация, но това е лично мнение.

# 695
  • Мнения: 6 297
През Букинг цените са винаги много по-високи в сравнение с ТА. Една от причините е защото включват и таксата, която  хотелите плащат към Букинг.

# 696
  • русе
  • Мнения: 643
Относно цените, не че ги оправдавам, но всичко се увеличи(мин. заплати, ток, вода, горива и т.н.), а и цените в съседните държави последните две години се качиха, така че явно и нашите хотелиери и ресторантьори гледат да не остават по-назад.
2000 лв. за 4-ма възрастни на ОИ в активен сезон за мен си е нормална цена. За сравнение в Гърция и Турция за същото ще излезе минимум 2500 евро. На никой не му се иска, но за съжаление деца над 12 - 13 г. , а в някои хотели над 6 г. ги считат за възрастни.


Така е всичко, тук се увеличава, с изключение на заплатите /това че има някакво минимално увеличение не може да се приеме за сериозно / тоест разходите растат а приходите не достигат. Относно почивката в Турция и Гърция не мисля че може да се сравнява, просто сме с различни стандарти и за Гърция пък и с по високи заплати от нашите.
А пък това че нашите хотелиери искат да не останат назад, доста има да учат и да догонват  Турските ни съседи, такаче цените в България за мен си остават необосновано високи, но това е положението все по малко българи за напред ще има в хотелите, то и сега е горе долу така, хотелите работят и са ориентирани към чуждия клиент.

# 697
  • СОФИЯ
  • Мнения: 345
 Ние също сме все още в чуденка къде да почиваме, а времето лети и не знаем въобще дали ще намерим нещо. Семейство сме с две деца на 5 и 7г. и търсим място с по-чист плаж (хубав пясък и равен като за деца и да е по-спокойно морето) и възможно по-близо до него, но и да не е прекалено претъпкано, но пък да има нещо интересно за децата къде да се разходим вечер, нещо паркове, площадки, аквапарк и подобни атракциони (не е задължително всичко). Няма значение дали е хотел или квартира, както и няма значение изхранване дали ще има включено или не, но ако няма поне да има къде да се хапва.
Моля помагайте, че ще ни пропадне лятото (то си има и други причини да не сме избрали още де понеже първоначално искахме в Гърция, но за там така и не открих нещо по джоба ни и след това колата се повреди сериозно и хайде по сервизи и за това още сме наникъде). Периода, за които търсим е от 10.08. за 6-7 нощувки (знам че е другата седмица, но дано да успеем да намерим нещо нали и сезона уж слаб Simple Smile
Това, което сме заглеждали като варианти са следните: Кранево, Синеморец, Градина, Каваци не знам доколко отговарят на нашите изисквания. Моля напишете някакво мнение за тези места, ако трябва някои да изключим и да се добавят други за да се ограничим до 2-3 места. Отделно и цените ни се струват високи, както пишете.
Миналата година бяхме в Албена и ни хареса, но не ни се повтаря и тази все пак да има някакво разнообразие.

Как е плажа на Кранево и ще има ли какво да правят децата?
На Синеморец кой от двата плажа е по-хубав и отдалечени ли са много не един от друг, а от хотелите и квартирите?

Последна редакция: ср, 31 юли 2019, 21:42 от hrisikoteto

# 698
  • русе
  • Мнения: 643
Всичко изброено като изисквания ми се струва не съвместимо. Близко до плажа с хубав широк и не пренаселен плаж е равно на висока цена. Според мен това може да се осигури от хотелски комплекс, където ще има и някакви забавления за децата. Вариант да не сте в такъв тип хотел е апартамент/квартира, но ще бъде компромис с плажа и населеността му, изхранване по заведения и лудница от хора.
Трябва да прецениш с какво може да направиш компромис за почивката си и тогава вече да търсиш.
В Кранево съм била преди доста години и доколкото си спомням беше широк, но пак си имаше хора, иначе от към забавления нищо особено, за другите изброени не мога да кажа нищо, не съм била там.

# 699
  • BG
  • Мнения: 4 456
Здравейте, някакви отзиви как е плажът в Бургас? Имам някакво подозрение, че ще има доста от събратята, дано да греша.

# 700
  • София
  • Мнения: 3 069
hrisikoteto, може да погледнеш в Ахтопол нещо, доколкото знам там плажът е хубав за малки деца, бюджетно е мястото и не е пренаселено, т.е. ще има свободни места.

# 701
  • софия
  • Мнения: 86
Ние също сме все още в чуденка къде да почиваме, а времето лети и не знаем въобще дали ще намерим нещо. Семейство сме с две деца на 5 и 7г. и търсим място с по-чист плаж (хубав пясък и равен като за деца и да е по-спокойно морето) и възможно по-близо до него, но и да не е прекалено претъпкано, но пък да има нещо интересно за децата къде да се разходим вечер, нещо паркове, площадки, аквапарк и подобни атракциони (не е задължително всичко). Няма значение дали е хотел или квартира, както и няма значение изхранване дали ще има включено или не, но ако няма поне да има къде да се хапва.
Моля помагайте, че ще ни пропадне лятото (то си има и други причини да не сме избрали още де понеже първоначално искахме в Гърция, но за там така и не открих нещо по джоба ни и след това колата се повреди сериозно и хайде по сервизи и за това още сме наникъде). Периода, за които търсим е от 10.08. за 6-7 нощувки (знам че е другата седмица, но дано да успеем да намерим нещо нали и сезона уж слаб Simple Smile
Това, което сме заглеждали като варианти са следните: Кранево, Синеморец, Градина, Каваци не знам доколко отговарят на нашите изисквания. Моля напишете някакво мнение за тези места, ако трябва някои да изключим и да се добавят други за да се ограничим до 2-3 места. Отделно и цените ни се струват високи, както пишете.
Миналата година бяхме в Албена и ни хареса, но не ни се повтаря и тази все пак да има някакво разнообразие.

Как е плажа на Кранево и ще има ли какво да правят децата?
На Синеморец кой от двата плажа е по-хубав и отдалечени ли са много не един от друг, а от хотелите и квартирите?
Според мен, точно в тези курорти едва ли ще имате забавления за децата, освен ако не сте в комплекс с анимация и пр. Аква парк и атракционни има в "претъпканите" курорти, та условията ви взаимно се изключват. Преценете с кое изискване ще направите компромис....

# 702
  • Мнения: 2 523


А пък това че нашите хотелиери искат да не останат назад, доста има да учат и да догонват  Турските ни съседи, такаче цените в България за мен си остават необосновано високи, но това е положението все по малко българи за напред ще има в хотелите, то и сега е горе долу така, хотелите работят и са ориентирани към чуждия клиент.
Да, ама да не разчитат. Всеки ден гледам румънци, чехи, руснаци как се бутат на безплатната зона и се циганят за 10 лева чадър. Всичко минава , разглежда и не купува. Вчера един чех отказа да си купи бутилка минерална вода, та даже аз му обясних, че тя не е инклузивна и си купувам водата в близкия магазин на около 50 метра. Ми просто човекът реши да не ходи. Та да не разчитат по морето на чужденците, не ядат репи и те.

# 703
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 574
Това, което сме заглеждали като варианти са следните: Кранево, Синеморец, Градина, Каваци не знам доколко отговарят на нашите изисквания. Моля напишете някакво мнение за тези места, ако трябва някои да изключим и да се добавят други за да се ограничим до 2-3 места. Отделно и цените ни се струват високи, както пишете.
Миналата година бяхме в Албена и ни хареса, но не ни се повтаря и тази все пак да има някакво разнообразие.

Как е плажа на Кранево и ще има ли какво да правят децата?
На Синеморец кой от двата плажа е по-хубав и отдалечени ли са много не един от друг, а от хотелите и квартирите?
Аз точно Албена мислех да предложа, но е изключена от списъка.
Градина и Каваците са къмпинги, макар и презастроени, не са курорти и не предлагат лунапаркове и аквапаркове.
И в Синеморец няма кой знае какви забавления за децата, но може да се намери нещичко - батут, надуваем замък и в централната градинка има  3-4 атракциона за децата. Белла Виста бяха пуснали изгодни .оферти за август, ако са останали свободни места - там има активности и анимации за децата.
От плажовете - само Бутамята е подходящ за малки деца, плажът при устието на река Велека е много красив и спокоен, но морето е доста дълбоко и не е за всеки. На мен най-много ми харесва Силистар - каква вода..., какъв пясък..... Simple Smile  има и по-малко хора, но там се ходи с кола.

# 704
  • София
  • Мнения: 1 180
Аз пак ще си похваля Поморие - идеално за семейства с деца. Винаги си наемаме апартамент на крайбрежната улица в стария град. С две деца сме нощували и за под 100 лв в голям нов апартамент. За изхранване - варианти много на съвсем прилични цени. Забавления също не липсват - центъра е много приятен, лунапарк, разходка с корабче. Бургас и Несебър са на ръка разстояние. Много го обичам Поморие за почивка.

Общи условия

Активация на акаунт