На море в България 2019г! - 3

  • 38 174
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • Трявна
  • Мнения: 174
Прочетох, че комплекса е с два корпуса, единият до морето, а другият на 700 м. от плажа, което е далечко. Вие в близкият до морето ли бяхте? Другият корпус в какво състояние е, басейните само при този до плажа ли са? Наистина ли е минерална вода в басейните - в сайтовете не видях такава информация.
Доколкото знам Съни турс предлагат настаняване само в корпуса до морето - за другите - парковите си мисля,че няма места / тях ги гледах на ранни записвания,че не беше висока цената им  и предполагам,че бързо са ги напълнили/поне в сайта не виждам цени за тях.
Ние бяхме в близкия до морето. Горните  5 басейна,заедно с по-големите пързалки са много близо до парковите корпуси.Ако има място в тях, то разстоянието не бива да Ви притеснява - тези 700 метра се решават с два асансьора/терена е с голяма денивилация/ - единия Ви смъква 4 етажа надолу , прекосявате един пешеходен участък от 10-20 метра и сте на втори асансьор - 5 етажа надолу и сте на плажа.Но доколкото разбрах, сградите в парка плачат за ремонт и не са особено комфортни.Водата открай време я водят минерална.Разгледайте снимките в сайта на Букинг ,за да добиете представа за местоположението на парковите корпуси.https://www.booking.com/hotel/bg/white-lagoon.bg.html?aid=323176 … t_room=#hotelTmpl
И само да допълня към този пост,за да не пиша нов ,че 100 лв на човек на ден за хотел ОИ на първа линия ,с включени шезлонг и чадър на плажа,с басейни и пързалки за мен изобщо не са много!!!

Последна редакция: ср, 31 юли 2019, 23:29 от Sarlita

# 706
  • СОФИЯ
  • Мнения: 345
Скрит текст:
Това, което сме заглеждали като варианти са следните: Кранево, Синеморец, Градина, Каваци не знам доколко отговарят на нашите изисквания. Моля напишете някакво мнение за тези места, ако трябва някои да изключим и да се добавят други за да се ограничим до 2-3 места. Отделно и цените ни се струват високи, както пишете.
Миналата година бяхме в Албена и ни хареса, но не ни се повтаря и тази все пак да има някакво разнообразие.

Как е плажа на Кранево и ще има ли какво да правят децата?
На Синеморец кой от двата плажа е по-хубав и отдалечени ли са много не един от друг, а от хотелите и квартирите?
Аз точно Албена мислех да предложа, но е изключена от списъка.
Градина и Каваците са къмпинги, макар и презастроени, не са курорти и не предлагат лунапаркове и аквапаркове.
И в Синеморец няма кой знае какви забавления за децата, но може да се намери нещичко - батут, надуваем замък и в централната градинка има  3-4 атракциона за децата. Белла Виста бяха пуснали изгодни .оферти за август, ако са останали свободни места - там има активности и анимации за децата.
От плажовете - само Бутамята е подходящ за малки деца, плажът при устието на река Велека е много красив и спокоен, но морето е доста дълбоко и не е за всеки. На мен най-много ми харесва Силистар - каква вода..., какъв пясък..... Simple Smile  има и по-малко хора, но там се ходи с кола.

Те децата не са претенциозни биха били доволни и на една разходка в парк или люлка, пързалка. Аз просто така ги изредих като неща, които биха били в плюс, така че това не е най-важното.

Скрит текст:
Аз пак ще си похваля Поморие - идеално за семейства с деца. Винаги си наемаме апартамент на крайбрежната улица в стария град. С две деца сме нощували и за под 100 лв в голям нов апартамент. За изхранване - варианти много на съвсем прилични цени. Забавления също не липсват - центъра е много приятен, лунапарк, разходка с корабче. Бургас и Несебър са на ръка разстояние. Много го обичам Поморие за почивка.
Мислехме го и този вариант, но само плажа не ни харесва заради тъмния пясък, тясната ивица и опасенията, които имаме за чистотата на водата (все пак е близо и до Бургас), но може и да грешим. Всъщност там се отбивахме един път за малко и самия град ни хареса и на плажа хвърлихме едно око, но както казах не ни допадна. Може и да грешим.

Последна редакция: чт, 01 авг 2019, 10:59 от AnMary

# 707
  • Мнения: 6 305
Hrisikoteto, на плаж Градина, може да погледнеш тази оферта дали те устройва. https://www.deals.bg/Hotel-Royal-Biych-sozopol-hotel-9190
  Мой колега вече 4 г. подред го посещава. Среден клас хотел, но той си го харесва. На първа линия е.
Друг хотел на Градина с по-нормални цени е този. https://www.visit.bg/hoteli/blek-siy-star-chernomorec-2666/
Назад в темите имаше отзиви от него. Ако Кристал се включи може да даде отзиви за него от лято 2018 г.

# 708
  • Мнения: 1 368
Последно като бяхме на Велека имаше вълни над 2м. и детето го беше страх да седи 5 метра далеч от морето. Наистина шумът беше различен.

# 709
  • В.Търново
  • Мнения: 6 689
Това е ужас...
Да Confused
Колко големи деца ?, и нас това ни чака де.. Flushed
Казала съм на мъжа ми, че ако ще плащаме по няколко хиляди лева на лято за море ( то ние ходим по няколко пъти на година) по- добре да купим едно студио в Равда за 18-19 хил евро със спалня и разтегателен диван. За 10 тина години ще ни се "изплати" от почивки на нас, че и  бабата+ дядото ще ги пращаме...
Аман от тези цени... Пък с големи деца нямам думи Confused
За тази цена едва ли ще намерите студио по морето. Grinning

Привет от Приморско и от мен. Аз селянията тук я преглътнах с 2 валеряна.Ама щерката е супер доволна и като се има предвид че сигурно идва с нас за последно.....ще пия валериян!
Голям зор да намерим 8 нощувки без предварителна уговорка. Скокнахме на един хотел Ашрам ,супер любезни собственици. 110лв апартамент - чисто студио си е и тясно отгоре на всичко.ММ ще спи на диван и като го разтегнахме едва се минава.Взех че и всичко бързах и платих.Ако не бях избързала можеше и да намерим нещо по широчко и да е с две стаи поне, ама нейсе.Иначе гледка море супер.И първа линия до входа на северния плаж.Чисто.Плажа натъпкан ама то какво да е.О и се нахранихме на обяд за 12 лв!!! Не съм имала такава сметка в ресторант ама никога!
За хотел Ашрам юни месец бях коментирала, че не се чисти качествено, мръсно в стаите, нищо че са любезни собствениците.Стаите са много тесни, леглата тип спалня също.

Последна редакция: чт, 01 авг 2019, 00:02 от rusalka1

# 710
  • Мнения: 2 319
Аз пак ще си похваля Поморие - идеално за семейства с деца. Винаги си наемаме апартамент на крайбрежната улица в стария град. С две деца сме нощували и за под 100 лв в голям нов апартамент. За изхранване - варианти много на съвсем прилични цени. Забавления също не липсват - центъра е много приятен, лунапарк, разходка с корабче. Бургас и Несебър са на ръка разстояние. Много го обичам Поморие за почивка.
Може ли някакви координати на въпросния апартамент?

# 711
  • Мнения: 2 524
Hrisikoteto, ето една ФБ с директни оферти - има Поморие, има и Несебър, който пък аз ти препоръчам.
https://www.facebook.com/groups/1182751198527292/
Снощи ми се наложи за едни играчки и книжки на малкия към 22 часа да съм на центъра на Сънито. Намерихме места на синя зона, и паркинги има достатъчно. Пияни отново не срещнах, явно им беше рано. Обаче целия център около Кубан беше много мръсен - кофички, хартийки, а през деня беше чисто. Повече вечерно време няма да стъпя, защото се задуших от скарите на дървени въглища и блъсканицата.

# 712
  • София
  • Мнения: 1 182
Ние резервираме от Букинг. В т.н. руска част на стария град има много предложения. Отделно ако се разходите по крайбрежната улица почти навсякъде пише, че има свободни места. Сутрин и в района на аквапарка обикновено чакат собственици като едно време.
Пясъкът в Поморие е тъмен, но пък ситен и няма нито едно камъче. И пясъка и морето са изключително чисти. Бистра прозрачна вода, като до ранния следобед няма вълничка. После духа, но пък в жегата е приятно. Поморие има работеща пречиствателна станция и водата е кристална. Децата много се радват на рибки, раци и рапанчета. Много рядко има и по някоя медуза

# 713
  • София
  • Мнения: 5 960
Русалка, Има, има доста оферти около 20 хил евро за студио по морето, обзаведено. Е , сега, едва ли са първа хубост. Сигурно компромисна локация или такси поддръжка или кой знае, кофти строеж. Аз по огледи не съм ходила.. признавам си. Че на Слънчака има студиао и за по - малко пари. И то обзаведени. Извинете за отклонението от темата. Но ако ще давам по 3-4 хиляди на сезон за почивки ( а ние ходим по няколко пъти на море, че и повече даваме) , то по - добре студио да купя... и за старини ще си имам. Мъжа ми си мечтае да идем да живеем на морето, той си го представя вечно лято там... Grinning

# 714
  • Мнения: 790
И ние сме мислили по въпроса да си купим, но да ходим постоянно на едно и също място на почивка мен ме влудява Simple Smile

# 715
  • Мнения: 5 435
Има за по 20хиляди евро, приятелка купиха преди няколко месеца на Слънчев бряг, хол с кухня на едно и спалня за 50000лв.  Така че се намират, да допълня, че и обзаведен. Явно не е като преди няколко години!
Сутринта мернах по сутрешният блок на Нова за измамени туристи с резервация, която са направили. Но не успях да го изгледам.

# 716
  • София
  • Мнения: 5 960
Е, нали виждате какво пише жената за 5 нощувки с две деца на 15 сет години. 2200-2300 лева са й искали.
Затова казах, че то по - добре да си купи човек Thinking  Децата растат...това ако са цените .. ужас...

# 717
  • Мнения: 2 852
rusalka1 , явно съм пропуснала коментара ти за хотел Ашрам ,за сега е много чисто наистина ,ама сме 2ри ден.И е тясно с гласна съм.Просто без предварителна резервация не съм в позиция да мрънкам.Има кухня 4 чинии 1 салатна и 4 вилици и лъжици-това е.Една купичка няма ,чаши няма ,нож няма.Кухнята е за украса.Била съм и в по лоши условия.Важно е морето и плажа и времето с любимите хора.

# 718
  • Мнения: 6 301
На мен пък ми е хубаво да почивам в собствен имот, все едно съм у дома си, не ме е гнус да пипам дистанционни, кранове на мивки, брави и др.подобни, невидяли почистване от години, всичко ми е познато, абе добре ми е.

# 719
  • Мнения: 5 435
Ох като отидем на хотел, мм винаги ми се смее, но почиствам дистанционното с мокри кърпи и задължително тоалетната чиния, нося си доместос, гнус ме е.

Общи условия

Активация на акаунт