"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 44

  • 29 746
  • 722
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 522
Yve_Yve - не знам кое е смешното в това, че се усеща кога е овулацията. При някои жени, вкл. и при мен е доста болезнена и съм сравнявала с фоликулометрия и болката. Съвпада. Това, че при теб не се усеща изобщо не е фактор Wink

Ооо разбира се, че не е фактор! Даже не съм и помислила да се давам за пример! Но не е готино да се пишат и мнения, че 7-8-9 и т.н. дни преди очакваната менструация има положителен тест за бременност, а още повече пък на два дни закъснение да се види нещо на ехограф! Close
То затова и масово в темата се пишат толкова безумни неща, защото някой си усеща-разбираш-ли-овулация-пък-и-оплождане-и-придвижване-нам-си-кво-още Mask

# 61
  • Мнения: X
Здравейте , трябва да ми дойде след 9 дни , но аз се чудя дали е възможно да съм бременна .
От около две седмици имам гадене през деня  и не мога да спра да ям тиквички , а това е храна, която никак не обичам , не съм яла от поне 6 години.Интересно е , че от около две седмици през нощта изведнъж се събуждам , защото буквално не издържам и трябва веднага да ида да пишкам , но като цяло не ставам повече от веднъж на нощ.Имах много интересни придърпвания в яйчниците и особено ме болеше кръста , но не като менструална болка , а някак по особено .И днес доста силно ми се замая главата , и доста време продължи това замайване , ори положение , че бях закусвала сладко и съм пила кафе .А и имам леко по - силно бяло течение ,но знам ли , лятото може да е нормално.То ми е ясно ,че няма как да гадаете ,но дали може да споделите опит? Като цяло гаденето може да е от горещото време , а ставането през нощта , понеже сега се пие повече вода , но възможно ли е и да са симптоми на бременност ?

# 62
  • Мнения: 16 876
Не, не може. Прочети малко за менструалния цикъл на жената и ще разбереш, че няма как да забременееш преди да имаш овулация, а тя не е толкова рано през МЦ.

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 5 156
Абсурдно е да имаш симптоми толкова време преди датата на менструацията. Та някои от тях са ти започнали по горе-долу по времето на миналата менструация и много преди предполагаемата овулация...Внушаваш си. И да е имало оплождане, то тепърва ще настъпва имплантиране.

# 64
  • Варна
  • Мнения: 25 314
Ако говорим за супер дълга лутеална фаза може и да може, но това са някакви много редки изключения. Колко е дълга тая ЛФ, 20+ дни ли, че 8 дни преди М има + тест, а на 2 дни закъснение се вижда сак...

# 65
  • Мнения: 25 835
Тези „аномалии“ дори не са признаци на бременност. Laughing
Искрено се надявам темата да е пързалка, защото в противен случай... страшно е.

ПП А секс изобщо правен ли е този месец, или?

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Всъщност отговора е, че може да е бременна на принципа на "бременна от вчера".
Тя може и да е забременяла докато ние пишем коментари.
Това обаче не е свързано с яденето на тиквички и честите посещения на тоалетната.

# 67
  • Мнения: 4
Здравейте  на всички мами.
С мъжа ми правим опити от 4,5 месеца.
Но този път ми закъсня с 7 дни  и след 7 дни цикъла ми на 8 ми я ден беше розово на 9 ден пак беше розово  на 10 и на 11 и на 12 цикъла ми стана тъмно кафяв  това се брои 5 тия ден от цикъла а на мен ми продължава 7 8 дена  а сега сам 5 тия ден и от вчера 4 тия ден до сега нямам цикъл имам само малки петна и това и някакви симптоми като гадене., повръщане, растроина, дразнител на, преяжда ми се нещо,  ям храни който цял живот не сам ги яла а сега ги ям 😞 помогнете ми моля ви гърдите ми са като силикон
Моля ви помогнете.
Възможно ли е да съм бременна

# 68
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Аз, честно казано, нищо не разбрах. Имам нужда от малко пунктуация и повече логика.
Тест направи ли?

# 69
  • Мнения: 4
не още ще изчакам до понеделник или вторник кажете ми какво искате да ви обясня.

# 70
  • София
  • Мнения: 225
Здравейте,
ПРМ 11.06, контакт с много скъсан кондом на 28 през нощта/29(много ранна сутрин). Последните няколко цикъла са ми по 29-30 дни, та реших, че ову е минала и няма страшно. Днес обаче ми е 32 ден, а м. още няма. Със сигурност знам, че лутеалната фаза ми е 14 дни, т.е. засега се пада гафа да е бил точно по време на овулация... Преди малко направих тест... не се избистри, но го броя за отрицателен(имала съм 2 бременности и знам как изглежда + тест). Въпроса ми е дали мога да му се доверя, че няма бременност или има вероятност да е все още рано?
Благодаря, за отговорите!

Последна редакция: пт, 12 юли 2019, 06:56 от Koralche

# 71
  • Мнения: 8 325
Щом правите секс е възможно да си бременна.
Поста ти е объркан. Но ако имаш 7 дни закъснение,  не знам защо да не направиш тест.
Опитах се отново да прочета поста. С липсата на пунктуация хич не става ясно. Ако сега имаш цикъл, не зависимо дали ден, два или три....хич не си бременна.

# 72
  • София
  • Мнения: 167
50/50 според мен, освен да повториш утре, вдругиден, ако още няма м. При мен след 3-4 дни закъснение даже тест с изтекъл срок на годност ми показа отчетлива втора чертичка.

# 73
  • Мнения: 5 468
Коралче, какво значи, че тестът не се е избистрил? Една черта ли има или две?

# 74
  • София
  • Мнения: 225
Една черта, но на мястото на втората остана едно голямо розово петно... демек и да е имало бледа черта нямаше как да се забележи... нещо дефектен тест...
А си мисля, че ако реално ми е била по- късна овулацията реално нямам и закъснение още... и все пак 13 дни след полов акт би трябвало да покаже .Предишните ми бременности втората черта се показваше 2-3 дни преди датата на м. Ще почакам пък каквото стане.

Последна редакция: пт, 12 юли 2019, 09:44 от Koralche

Общи условия

Активация на акаунт