Развитие по темата "Съвет как да накарам майката на доведения ми син..."

  • 110 508
  • 5 227
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18 578
Нали тя все иска ясни отговори и основното във всички нейни теми е как нито мъжът й, нито никой я отразяват. Но да продължава, няма да е първата, която цял живот ще се оплаква.

# 16
  • Мнения: 2 220
Авторке, четох предната тема, ще чета и тази с интерес. На твоя страна съм.

# 17
  • Мнения: 9 748
Писах и в предната тема, ще го напиша и тук.
Майката определено не иска детето в Англия, бащата е на същото мнение. Единодушни са в решението си детето да живее в България.
За авторката остава един полезен ход - да ошамари мъжа си (и с думи може) и да вземат окончателно решение кой с кого ще живее и кой кого ще отглежда.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 36 649
Тя мъжа лесно ще го ошамари, но окончателно решение трудно ще вземат. Искат различни неща, а мъжа се обръща накъдето го отвее вятъра.

# 19
  • София
  • Мнения: 7 996
Авторке, много енергия губиш, за да живееш в семейство, което не ти харесва и върху чийто решения не можеш да повлияеш.

# 20
  • Мнения: 9 748
High,  имах навремето един шеф, който обичаше да казва на колегите "Никой не ви е обещал добро отношение'', та и в този случай. Никой не й е обещал на даскалка да е лесно, особено когато се жениш за мекушав, но желан член, с допълнително утежняващи вината качества.

# 21
  • Мнения: 4 618
Айде още една тема, че предните 20 страници не бяха достатъчни. Изливаш си помията на грешното място, насочи я към мъжа си.

# 22
  • София
  • Мнения: 24 839
Според мен, авторката може да повлияе и още как!
Дотук е повлияла да вземат детето и да го гледат.
Купила е и жилище за целта.
Сега, като е поставила ултиматума и ако той е в посока освобождаване от ангажимента, очаквам детето да бъде върнато при бабите и мъжът да почне да я гледа предано в очите.

# 23
  • Мнения: 19 981
За мен мъжът е малко повечко мекушав от приемливото. Така наречената бивша жена (защото тя явно си е като член на сегашното му семейство) показва поведение, което е като все едно са си пак семейство, само дето тя нещо като временно е с друг мъж, някъде там, ама май за малко, май не се знае там ли, тук ли. Циганска работа. И тя му се качва на главата, барабар с детето, което явно си е майчичко. А те всички заедно ведро танцуват върху главата на Авторката.

# 24
  • Мнения: 188
Детето може да е при баща си, но той да не се грижи за него. Това е мъжката версия на жена, която си търси мъж да издържа децата й.  Майката и бащата на детето са влези авторката за бавачка едва ли не, защото е новата съпруга на бащата на детето. Аз този филм никога не бих го играла. Не я обвинявам, но е време да го зареже тоя и да си живее живота. Никакви деца не бих искала от него, ако за първото дете не се грижи и го остава на мен да се оправям сама. А отношението на майката е под всякаква критика - да са се оправяли?Това детето авторката ли го е раждала, че да полага толкова много грижи и да неглижира себе си?Емоционалната грижа за това дете и нерви по дърветата ли растат? За финансовата част няма и да го коментирам. Да си поемат отговорност за детето. Ако трябва да изхабя толкова много нерви, защото мъжа ми има дете от предишен брак и не иска да полага грижи за него, няма да го търпя въобще.

Последна редакция: сб, 06 юли 2019, 13:53 от Anonymousia

# 25
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Мъжът и желае детето да живее с тях .
АбсурТ полемиките за "безкористната" обич на мащехите е излишна . Grinning Авторката не е законна половинка.
Омразата им е взаимна . Авторката сигурна ли е в искренните и преданни чувства на партньора си ? Решенията му са в противовес с нейните желания .
Мисля, че цялата фамилия я използва материално. Грижите и дотирането и няма да бъдат оценени, нито характерите им променени. Съществува и хипотезата да се появи нова претендентка, с хъс  за "безценния"и промяна на статуквото ,  а настоящата да влезе в роля на бившата.   

# 26
  • София
  • Мнения: 24 839
Мъжът и желае детето да живее с тях .
АбсурТ полемиките за "безкористната" обич на мащехите е излишна . Grinning Авторката не е законна половинка.
Омразата им е взаимна . Авторката сигурна ли е в искренните и преданни чувства на партньора си ? Решенията му са в противовес с нейните желания .
Мисля, че цялата фамилия я използва материално. Грижите и дотирането и няма да бъдат оценени, нито характерите им променени. Съществува и хипотезата да се появи нова претендентка, с хъс  за "безценния"и промяна на статуквото ,  а настоящата да влезе в роля на бившата.   

Какво точно желае мъжа ѝ, дори тя не знае, та се чудя ти откъде си толкова сигурна?
Даскалката не прави впечатление на балък, а на жена която знае какво иска и прави всичко възможно да го постигне. Явно, не е от тези, които бързо подвиват опашки и бягат с 200.
Затова си мисля, че ще знае как да излезе от ситуацията, но язък за детето, че не е случило на майка.

# 27
  • Мнения: 13 771
Аз пък не съм на нейна страна. Ама никак!
Като чета - "мен никой не ме е питал", "аз дали искам", аз това, аз онова", "аз, аз, АЗ"..., тих бяс ме хваща! Егоист, та дрънка! Мащеха като по книга...
Детето, майката и бащата са налични преди нейната поява сред тях. Как са се развили отношенията там си е тяхна работа, не са единствените, които са се разделили и криво-ляво разпределили грижите за общите деца. Договорките им - също. Тя е отишла при заварено положение. Като не иска да гледа чуждо детето (а то не е и чуждо, а на мъжа й), просто няма работа при такъв човек. Като не е искала това или онова - ми да не се е завирала между тримата. Събира си багажчето и си заминава. Толкова е просто! Човекът си има дете и ангажименти към него и заради нея няма да ги пренебрегне. Не видях да го е крил от нея, да я е лъгал! Ама госпожата си е правила тънките сметчици как малкият ще се появява от дъжд на вятър, най-много по 1-2 пъти месечно, а може и по-нарядко, ако отиде в чужбина при майката или остане при бабите и дядовците, и тя ще си живурка женена, неангажира с нищо и щастлива... Да, ама си е направила сметките без кръчмар. И това, че се е пообъркала, въобще не й дава правото да им се налага кой и къде ще живее, да командва майката и да тормози детето.
Хора, които не обичат и не искат чужди деца, е редно да си търсят половинки без деца. Не вярвам толкова пък да няма друг подходящ и за нея!
Че и втора, ако не и трета, тема пуска. Не ни стигаха глупостите от първите две, сега отново ще ни тероризира.

Последна редакция: сб, 06 юли 2019, 14:17 от птица

# 28
  • Мнения: 18 578
Не четете.
Детето е станало ангажимент, чак когато бабата, която го е гледала, е оценила издръжката му и денонощния си труд на еди колко си лева. За икономия са го  прибрали един вид.

# 29
  • Мнения: 1 864
Аз разбирам авторката, че не иска да гледа детето, но не разбирам как тя досега не схвана, че майката НЯМА да си го вземе и както някой, по нагоре написа, защо изобщо се е захванала с мъж с дете и продължава да седи при него като не иска да се грижи за детето?

Майката и бащата са единодушни по отношение на това къде ще живее детето, само автокрката продължава да си драпа да стане на нейното, а на никой не му пука какво иска тя. Голямо развитие.

Авторката, не разбра ли, че не може ТИ да решаваш къде ще живеят чуждите деца? Правомощията ти стигат единствено до там да кажеш, че не желаеш детето да е в ТВОЯ дом.  От там нататък обаче е редно да си зададеш два въпроса:
1. Ако обичаш този мъж, нормално ли е да го поставяш в ситуация да избира между теб и детето си и готова ли си да избере него?
2. Наистина ли ти е толкова важен точно този мъж, който очевидно не е добър родител и такъв баща ли  искаш за детето си?

Проъдлжавам да не доумявам защо се буташ още там...

Общи условия

Активация на акаунт