Развитие по темата "Съвет как да накарам майката на доведения ми син..."

  • 110 614
  • 5 227
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 869
Не се возим на твоя влак и признаваме, че не бихме стояли в тази ситуация. Нима това не е съвет? Какво не му харесваш? Понякога това е единственото правилно решение - да излезеш от ситуацията, щом нещата не могат да се подредят както ги искаш.

Самата ти пишеш, че единствено родителите са тези, които имат задължения към децата си. По същия начин и само те са хората, които решават къде ще живее детето. Като гледам ТЕ са го решили. Ти сама казваш, че никой за нищо не те е питал. Какво очакваш тогава?

И ще си позволя да не се съглся съвсем с теб. Щом се събираш с мъж с непълнолетно дете, живеещо при него, по дефолт малко или много и ти ставаш задължена към него докато е зависимо от вас.
Аз ако се събера да живея с друг мъж ще очаквам и той да се ангажира с детето ми и да го приема като член от семейството ни. Иначе просто няма да живея с този мъж. Няма такъв филм - искам теб ама да се оттървем от детето. Само че твоя мъж и затова няма топки, както и да бъде отговрен родител. Затова всички те питаме - какво търсиш при такъв?

# 46
  • Мнения: 9 844
"Хората - каза малкият принц - се пъхат в бързите влакове, но вече не знаят какво търсят. И затова започват да се движат, но се въртят в кръг..."
Из "Малкият принц"

# 47
  • Мнения: 1 432
Алина, като свое става при осиновяване или при починал биологичен родител.

При жив такъв нещата са съвсем различни. Никой не може - и не трябва да прави опити - да го/я замести.

# 48
  • Мнения: 14 840
Даскалка
И в първата тема ти писах, че се съмнявам детето да остане при майката. Но макар че разбирам и теб, някак си не е много правилно ти да искаш да го разкараш. Все пак съпругът ти му е баща и детето има пълно право да живее с него. Съгласна съм че майката трябва да поеме своите отговорности и задължения, но няма как да я принуди насила. С бащата може и хиляди разговора да имат, тя да даде хиляди обещания и да не изпълни нито едно. И пак отначало. Лошо си се вторачила в детето, бизнеса, парите.
Имам чувството, че си човек свикнал да дирижира всичко и всички около себе си, че държиш да става така като само ти искаш. И сега ти се получава греда. И това те побърква.

# 49
  • Мнения: 11 573
Боже, прибери си вересиите.
Нямаш никакво право да се месиш в отношенията им. Много важно че живееш с бащата.
Роди си едно дете и му направлявай живота.
Аман от загрижени мащехи.
Ако съм мъжа ти досега да съм ти била шута.

# 50
  • Мнения: 5 272
Даскалке, толкова драматично и досадно става... На мен ми е необяснимо защо ти се занимаваш с бившата му, защо изобщо кореспондираш с нея, защо ти си отнела ангажиментите и функциите на този мъж. Първо си поела грижите за детето му, второ си осигурила жилище, 3то изкарваш парите и 4то се разправяш с бившата му. При това положение ти сама си си виновна. За това и продължаваш да тъпчеш на едно място, защото знаеш че сама си виновна и не можеш да си го обясниш как си се докарала до тук. Според мен ти трябва да се вгледаш в себе си и сама да решиш дали ти харесват драмите и токсичния живот и или да се махнеш от дам, или да ги приемеш такива каквито са.

# 51
  • София
  • Мнения: 24 839

Самата ти пишеш, че единствено родителите са тези, които имат задължения към децата си. По същия начин и само те са хората, които решават къде ще живее детето. Като гледам ТЕ са го решили. Ти сама казваш, че никой за нищо не те е питал. Какво очакваш тогава?

И ще си позволя да не се съглся съвсем с теб. Щом се събираш с мъж с непълнолетно дете, живеещо при него, по дефолт малко или много и ти ставаш задължена към него докато е зависимо от вас.
Аз ако се събера да живея с друг мъж ще очаквам и той да се ангажира с детето ми и да го приема като член от семейството ни. Иначе просто няма да живея с този мъж. Няма такъв филм - искам теб ама да се оттървем от детето. Само че твоя мъж и затова няма топки, както и да бъде отговрен родител. Затова всички те питаме - какво търсиш при такъв?

Нека бъдем точни- детето НЕ Е живеело с баща си, когато авторката се е събрала с него- бащата. Живеело е при баба си, а майката си е била била вече шута в Англия.
Авторката е купила ново и по- голямо жилище, за да осигури нормална обстановка на момчето.
Години се е опитвала да го възпитава, учили са заедно, за да навакса изоставането в училище, водила го е на психолог заради проблемно държание. Т. е., изпълнявала е задълженията на майката- изцяло и донякъде на бащата.

И когато се оказва, че сближаване с детето не се получава и то продължава да страда за майка си, и когато се разбира, че зад гъпба на тази, която го отглежда, родителите се договарят да ѝ го наложат до осми клас, даскалката е обвинена, че видиш ли, не обичала детето. И че искала да го махне от вкъщи.  Laughing

ПП. И за миг авторката не е задала въпроса какво да прави с мъжа си и как да се развиват отношенията с него.
Пита нещо друго, но къде по- лесно е да се направим на велики и да я оплюем за решението да бъде с него, защото пречи на милата мама на детенцето да се развява по света.

# 52
  • Мнения: 1 869
Алина, като свое става при осиновяване или при починал биологичен родител.

При жив такъв нещата са съвсем различни. Никой не може - и не трябва да прави опити - да го/я замести.

Не съм писала, че трябва да заместваш майката, а че се налага да приемеш, че детето ще бъде част от живота ти. И че живеейки с баща му, то става член на твоето семейство, макар и да не си му майка. Независимо дали ти харесва или не.

# 53
  • София
  • Мнения: 17 885
Просто си направи едно дете и му купувай на него ританки и маратонки, не си харчи парите за "деца", които те ритат и мразят. И се отърви от човека с "неповторимите идеи". Вече всичко е измислено, няма незаменими кадри, ще намериш друг, в когото да си буташ парите. А мъжът ти е държанка, не просто човек, който е намерил инвеститор.

# 54
  • Мнения: 10 998
Даскалка, ако този мъж е единствения начин да си поддържаш бизнеса и да изкарваш пари, то трябва да се примириш с детето. Аз смятам, че е 100 пъти по лесно да изкарваш пари, отколкото да гледаш дете, особено пък и чуждо, не съм наясно обаче в твоята конкретна ситуация колко е важен този мъж. Но ако няма да се разделяте, приеми детето, като досаден шеф, без който обаче няма желаните пари. Явно с майката няма да се получат нещата. Гледай го колкото можеш, да има храна, да е топло вкъщи, не се вълнувай толкова и то ще порасне. Не се опитвай да го промениш. Много биологични родители така си гледат децата и всички са щастливи. Колкото и теми да пуснеш, нищо няма да се промени.

# 55
  • Мнения: 1 869
absurT, аз лично изобщо не я обвинявам, че не обича детето. А просто, че трябва да приеме, че иска или не, то е факт и живее с баща си. Така са решили двамата му родители. Ама авторката тропа с краче и вика: "пречи ми". Еми хубаво ти пречи, ама е живо, дете е и все някъде трябва да живее. Бащата си го иска при себе си...значи единственото което остава е да работят върху поведението му и да го научват как аджеба трябва да се държи, защото очевидно не знае. Тегаво ще е това за авторката, спор няма, ама след като сама се е набутала там и продължава да стои, какво друго да направи?

# 56
  • Мнения: 20 156
Даскалка, направо ти завиждам за търпението. Simple Smile
Аз досега да съм ги наритала всичките – и мъжа, и жената, че и разгащеното им дете.
То пък бива, бива мушмороци, ама чак толкоз не бива.

# 57
  • Мнения: 1 432

Самата ти пишеш, че единствено родителите са тези, които имат задължения към децата си. По същия начин и само те са хората, които решават къде ще живее детето. Като гледам ТЕ са го решили. Ти сама казваш, че никой за нищо не те е питал. Какво очакваш тогава?

И ще си позволя да не се съглся съвсем с теб. Щом се събираш с мъж с непълнолетно дете, живеещо при него, по дефолт малко или много и ти ставаш задължена към него докато е зависимо от вас.
Аз ако се събера да живея с друг мъж ще очаквам и той да се ангажира с детето ми и да го приема като член от семейството ни. Иначе просто няма да живея с този мъж. Няма такъв филм - искам теб ама да се оттървем от детето. Само че твоя мъж и затова няма топки, както и да бъде отговрен родител. Затова всички те питаме - какво търсиш при такъв?

Нека бъдем точни- детето НЕ Е живеело с баща си, когато авторката се е събрала с него- бащата. Живеело е при баба си, а майката си е била била вече шута в Англия.
Авторката е купила ново и по- голямо жилище, за да осигури нормална обстановка на момчето.
Години се е опитвала да го възпитава, учили са заедно, за да навакса изоставането в училище, водила го е на психолог заради проблемно държание. Т. е., изпълнявала е задълженията на майката- изцяло и донякъде на бащата.

И когато се оказва, че сближаване с детето не се получава и то продължава да страда за майка си, и когато се разбира, че зад гъпба на тази, която го отглежда, родителите се договарят да ѝ го наложат до осми клас, даскалката е обвинена, че видиш ли, не обичала детето. И че искала да го махне от вкъщи.  Laughing

ПП. И за миг авторката не е задала въпроса какво да прави с мъжа си и как да се развиват отношенията с него.
Пита нещо друго, но къде по- лесно е да се направим на велики и да я оплюем за решението да бъде с него, защото пречи на милата мама на детенцето да се развява по света.

Благодаря за горното, не мога през няколко страници да повтарям какво и що е било от Адам и Ева.

И аз съм в потрес от преобладаващата реакция, ама на Simple Smile Очевидно всички засегнати имат права, а аз - само задължения. Как не ме е срам да надигам  глава и да притеснявам горката майчица, че и мъжа ми 🤣🤣🤣

# 58
  • Мнения: 1 869
Абе ти майчицата си я притеснявай колкото искаш, ама не можеш да влияеш на решенията й. Да не мислиш, че ще си вземе детето за да не ти пречи? След като е толкова безотговорна, какво очакваш от такъв човек?

# 59
  • Мнения: 1 432
Базила, все си мислех, че трябва да има някаква елементарна човещина в цялата работа. Във всяко семейство трябва да има и компромис, но не да се прави само от едната страна.

Търпеливите хора са най-опасни, нали знаеш. Точно силата, с която понасят разни неща може и доста бързичко да разчисти Авгиевите обори при нужда.

Общи условия

Активация на акаунт