Развитие по темата "Съвет как да накарам майката на доведения ми син..."

  • 110 622
  • 5 227
  •   1
Отговори
# 5 160
  • Мнения: 146
Даскалка е навлязла много сериозно в личното пространство на детето, с това дебнене и записване. Ровене из личните му вещи, рисунки, играчки. В същото време не дава то да нарушава нейното лично пространство, слага ключалка с пръстов отпечатък.

# 5 161
  • Мнения: 7 006

Какво, аз пиша в темата, естествено че съм в публиката. Отбелязана си, дишай сега. Joy
Абе,аз си дишам,ама следващия път не проупскай да отбележиш и себе си,я как хубаво можеш да отбелязваш..

Правилното трябваше да е

Публиката, в която сте и вие, сме за линч.
Не, не сме бели.

Вместо

Публиката, в която сте и вие, е за линч.
Не, не сте бели.

Ако мисленето не ти е сила, не го прави мой проблем, моля!
Не,бе..
Не за моето мислене,а за твоя некоректен словоред идеше реч.
Но сега,след като уточни,че имаш великодушието да се причислиш към публиката която е за линч,ми стана много по-леко на душата.
Тенкс фор мейкинг май дей:)

# 5 162
  • Мнения: 15 619
Женски глупости, Какво. Тъй си оправят деня. Joy С "кого да обидим".

# 5 163
  • Мнения: X
То от толкоз лаишки диагнози май ще се окаже, че жената е за диагноза - то 400 страници душевен ексхибиционизъм, а уж била пуснала темата за съвети. Да, бе. По-скоро да си развява болните фантазии, че и с жар подпира темата да не замре вече намсиколкостотин страници. Това не се постига лесно, ей!, на вас майтап ви се струва Joy. 5000 поста как мислите се четат. Аз се чудя как намира време за друго, след като е нонстоп отдадена да се вихри у форумо.

Последна редакция: сб, 27 юли 2019, 07:55 от Анонимен

# 5 164
  • Мнения: 18 713
Прочетох два пъти поста за шамара, ударен от колега на майката. Изключително трудно ми е да повярвам. Тук дори и за насилие над животно има сериозни наказания. Да удариш дете на обществено място, пред свидетели....  Абсурдно ми звучи и никой трезвомислещ индивид не би го направил. Скрийншот от майката не доказва нищо.

И ние не вярваме. Но явно е важно темата да не замре - всеки ден нова драма.

# 5 165
  • Мнения: 1 432
Аз не вярвам, значи не съществува такова нещо е малко ... средновековно. Точно както практиката на свеки да се опитва да се отървава от мене чрез магии. Няма лошо.

Майката не е чистачка в Лондон, бъркате я с майка й, която е такава, но тук. Каже някоя съфорумка нещо и хайдеее, цял форум като папагали.

Една нормална, логична причина ми дайте да искам да се "отърва" от детето както го описвате тук - психопатско, планирано, и т.н., чак ужас ви разтресе, че  можело да го нараня или убия. Много сериали гледате. Тази работа там я правят наобратно - срещу легитимния наследник на богаташа, чиято втора съпруга се опитва да го разчисти от пътя си, за да стане наследник нейното дете. Освестете се малко.

# 5 166
  • Мнения: 4 577
Умишлените записи на някой с цел доказателство за вина нарушават ей тоя закон.
https://econ.bg/%D0%9D%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B2 … .158279_at.5.html
На който му се чете, да чете.
Къде видя умишлен запис с цел вина Joy
Е , не.
Няма да пиша повеече, тук стана ,- всеки рови в нета.
Са
То голям купон, да си полуграмотен , и от една статия в нета да си вече магистрат.
[/b]
Tays, а не е ли същото с диагнозите? Четеш в нета и после си психиатър?
Не знам дали има чисто юридически проблем със записите, но има огромен морален. Разбира се, че записи могат да се манипулират. Даскалка решава какво и кога да снима. Тя контролира поведениего си на записите и то може да е съвсем различно от обичайното й поведение. Всяко дете се държи понякога невъзможно. Ако реша да снимам сина ми, само в тези случаи и знам как да го провокирам да изпадне в амок (знам, но разбира се не го правя), мога да го изкарам най-агресивното дете. Не мога да си представя каквито и да било институции да погледнат с добро око на подобни записи.
 Tays, ти смяташ ли за нормално пастрок/мащеха да заснема сина ти, да съхранява негови рисунки, да ги пуска във форум с цел да се обсъждат и по тях да се правят заключения за психичното му състояние? Че даже ти сама няколко пъти ни подкани да ги тълкуваме. Наистина ли това ти се струва етично и нормално?
Какво може да докаже снимка с вратовръзка и букет??? Загриженост и гледане? Ненормалникът, който уби жена си и после и детето, имаше любвеобвилни снимки, гушнал дъщеря си в църквата.
А по отношение пускане във ФБ - и аз съм против, но намирам за абсолютно ненормално и недопустимо пускането им тук. Честно казано съм учудена, че модераторите го позволиха.

# 5 167
  • Мнения: X
Абе, даскалке, я ни осветли по един въпрос - как ти остава време да ядеш, че и други работи да правиш, като си все залепена за форума? Хайде, недей да скромничиш, искаме да знаем тайната ти Joy

# 5 168
  • Мнения: 15 619
Аз не вярвам, значи не съществува такова нещо е малко ... средновековно. Точно както практиката на свеки да се опитва да се отървава от мене чрез магии. Няма лошо.

Майката не е чистачка в Лондон, бъркате я с майка й, която е такава, но тук. Каже някоя съфорумка нещо и хайдеее, цял форум като папагали.

Една нормална, логична причина ми дайте да искам да се "отърва" от детето както го описвате тук - психопатско, планирано, и т.н., чак ужас ви разтресе, че  можело да го нараня или убия. Много сериали гледате. Тази работа там я правят наобратно - срещу легитимния наследник на богаташа, чиято втора съпруга се опитва да го разчисти от пътя си, за да стане наследник нейното дете. Освестете се малко.
Дай една нормална причина, ти да си си объркала живота, а да искаш други да се променят, че да ти го оправят.

# 5 169
  • Мнения: 18 713
Аз не вярвам, значи не съществува такова нещо е малко ... средновековно.

Имаме някаква представа как функционират тези общества и каква е санкцията за ударено пред хора дете.
До тук всичките ти фантастични истории и доказателства бяха оборени, а за някои ти дори си призна, че не било точно така.

# 5 170
  • Мнения: 14 972
Таф, понеже си интелигентен човек , ще ти отговоря.
Ставаше дума за законосъобразно поведение.
За етично не сме обсъждали.
Но това, което Даски е направила , може всеки да обсъжда и да интерпретира както си иска.

Аз няма да участвам в подобен дебат, наистина. Да ми се цитира конституцията, а  после да ми се обяснява, че използвам неправилни думички... тъпичко е да се подхлъзна в такава посока.
Днес ще чета новите хрумки на съфорумките, очаквам да надминат вчерашните.
На теб- приятен ден, Таф.Flowers Hibiscus

# 5 171
  • Мнения: 220
Даскалка зададе нова тема-"Логична причина ми дайте да искам да се "отърва"от детето"
Оскар заслужава.......мисля , че героинята е худ. измислица.

# 5 172
  • София
  • Мнения: 7 810
Виждам, че тук има достигнати нови висини, чак конституцията е впрегната в титаническата битка на армията на доброто със злодейката - Даскалка.  Mr. Green
Да се призове целия FB за издирване на нещастно дете, тормозено от зла мащеха, е "гениална" идея. Грехота ще е да не бъде използвана и за други благородни каузи.
Например - група във FB "Така те говорят за теб - позна ли се?", където да пускаме цитати от теми, например свекървенската. Тъй де, добре е жените да знаят какво говорят снахите зад гърба им, и със синовете си ще споделят. Това е добър начин за заздравяване на семействата!  Grinning
А сега сериозно.
Авторката счита, че детето има проблеми - най-малкото поведенчески, подозира и заболявания. Сигнализира родителите му за необходимостта детето да се заведе при специалисти, за да се изясни от каква помощ има нужда.
Реакцията:
Цитат
27 юни 11:38
Alexa1991, той е недиагностициран, но учебникарски пример за RAD и ODD. Родителите му бягат като дявол от тамян от това да започне сериозна терапия, пази боже да не се разбере в града, че ходи по лекари. А аз нямам права да инициирам терапия и така.
Кой носи вината в случая, ако детето действително се нуждае от помощ? Каква точно - как можем ние или тя да знаем без прегледи и изследвания при специалисти? Ако всичко е наред - чудесно, ами ако не и е нужно нещо да се направи? Баща му го записа вече за бъдещ комбайнер и с това се приключи въпроса. Защо това не ви възмущава?

# 5 173
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
               Разбрахме,че записите са направени за защита на Даскалка,в случай на инцидент и да не ѝ се търси отговорност.Има ли записи на таткото и майката,които да доказват тяхната безотговорност?Че тя е сигнализирала,ама никой не ѝ е обърнал внимание.

# 5 174
  • Мнения: 4 577
Авторката счита, че детето има проблеми - най-малкото поведенчески, подозира и заболявания. Сигнализира родителите му за необходимостта детето да се заведе при специалисти, за да се изясни от каква помощ има нужда.
Реакцията:
Цитат
27 юни 11:38
Alexa1991, той е недиагностициран, но учебникарски пример за RAD и ODD. Родителите му бягат като дявол от тамян от това да започне сериозна терапия, пази боже да не се разбере в града, че ходи по лекари. А аз нямам права да инициирам терапия и така.
Кой носи вината в случая, ако детето действително се нуждае от помощ? Каква точно - как можем ние или тя да знаем без прегледи и изследвания при специалисти? Ако всичко е наред - чудесно, ами ако не и е нужно нещо да се направи? Баща му го записа вече за бъдещ комбайнер и с това се приключи въпроса. Защо това не ви възмущава?
Напротив, възмущава ни. Всички казахме, че за съжаление родителите са безотговорни. Но също,  лично мен ме възмущава етикетирането с лека ръка на едно дете. Това, което Даскалка сподели за възпитателните си методи, категорично не се прилага  при деца с поведенчески проблеми, всъщност е вредно за всякакви деца. Имаше сериозни противоречия в казаното от нея - хем отказват да го восят при специалисти, хем има диагностицирани обучителни трудности със съгласието на родителите, но после отказали ресурсната помощ в училище.
Аз лично не виждам никаква загриженост към детето, напротив. Има желание за очерняне и валидиране на изгонване на детето, като баща му остане при Даскалка. Това е, което толкова възмущава и кара тази тема да тече вече 400 страници.

Последна редакция: сб, 27 юли 2019, 09:20 от TafTaf

Общи условия

Активация на акаунт