Развитие по темата "Съвет как да накарам майката на доведения ми син..."

  • 110 550
  • 5 227
  •   2
Отговори
# 5 175
  • Мнения: 48 023
Е то не че не вярваме, че детето е кофти, просто не вярваме на твоята преценка и мотиви
А защо искаш да се отървеш се коментира и е явно. Омръзнало ти е, обидило те е , след помятането се е появила разликата в чувствата към дете и собствено дете, дразни те, простоват е и разваля семейната идилия. Разбираемо чувства, но отново едно е да си ги изпитваш, човешко е ,друго е да се драчиш по тоя начин с дете.
То е на 9. Архива е почнат на 5. Децата в тази възраст са кофти, повечето абсолютно непоносими, особено някакви селянчета. Ама възрастни, дето ги записват и разглеждат като счупен предмет за подмяна, са си доста по сложно кофти казус.
Simple SmileХубав ден Simple Smile
Отивам на село, между другото. Преживява се

# 5 176
  • Пловдив
  • Мнения: 23 773
Виждам, че тук има достигнати нови висини, чак конституцията е впрегната в титаническата би
Кой носи вината в случая, ако детето действително се нуждае от помощ? Каква точно - как можем ние или тя да знаем без прегледи и изследвания при специалисти? Ако всичко е наред - чудесно, ами ако не и е нужно нещо да се направи? Баща му го записа вече за бъдещ комбайнер и с това се приключи въпроса. Защо това не ви възмущава?
Аз по принцип никак не харесвам тоз ...хм... мъж, ама шофьорите взимат повече пари от инженерите. Т.е. правилно се ориентира човека, детето да вземе професионална книжка. Не може всички да са лекари и адвокати.

# 5 177
  • Мнения: 9 790
https://childlawadvice.org.uk/information-pages/the-law-on-smacking-children/

Ако на някой му се чете дали и колко е незаконно да удариш дете в Англия. Информацията е от сайта на правителството.
Дали си чистач или професор в Оксфорд еднакво незаконно е.

# 5 178
  • Мнения: 1 432
Вие ме изкарахте егати супермена 🤣🤣🤣

Архивът бил започнат на 5, когато даже не съм познавала бащата, а той си е бил още щастливо женен 🤣🤣🤣🤣

Е, не. От жегата ще да е.

# 5 179
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
питах,има ли записи на възрастните около детето?

# 5 180
  • Мнения: 4 577
Тя самата ми е пращала снимки от Англия миналата година, където така е издразнил един нейн колега, че му е забил шамар, а други двама са направили нещо (от което имам снимка), което би дошло прекалено на много хора, но са стигнали дотам след не знам колко пъти казване да не дразни и да ги остави на мира. Тя самата пищеше от поведението му там и даже се пробва бързичко да го качи на самолета за наобратно още преди да изтече един месец. Тази година пак не издържа и два месеца да си го гледа, но иначе много го обича и е загрижена за него.
Даскалка , значи искаш да пратиш детето при "майка", която позволява чужди хора да удрят детето й пред нея и снима как още чужди хора му правят нещо, което съвсем ще ни дойде прекалено???? И това в страна, където повишаване на тон и шляпване по дупето са достатъчни, за да ти влезнат социалните в къщата???
И ти искаш да изпратиш детето при такъв родител???
Или просто реши за пореден път да украсиш подобаващо историята?
Аз пак ще попитам другите потребители - ако ваш партньор снима детето ви, изтипосва негови рисунки с цел да му се рисува психологичен портрет във форум, пляска някакви евентуални диагнози, дали ще ви се види напълно нормално??? Или понеже това няма как да се отнася за вашите деца, за такива "дефектни" може????

# 5 181
  • София
  • Мнения: 24 839

А сега сериозно.
Авторката счита, че детето има проблеми - най-малкото поведенчески, подозира и заболявания. Сигнализира родителите му за необходимостта детето да се заведе при специалисти, за да се изясни от каква помощ има нужда.
Реакцията:
Цитат
27 юни 11:38
Alexa1991, той е недиагностициран, но учебникарски пример за RAD и ODD. Родителите му бягат като дявол от тамян от това да започне сериозна терапия, пази боже да не се разбере в града, че ходи по лекари. А аз нямам права да инициирам терапия и така.
Кой носи вината в случая, ако детето действително се нуждае от помощ? Каква точно - как можем ние или тя да знаем без прегледи и изследвания при специалисти? Ако всичко е наред - чудесно, ами ако не и е нужно нещо да се направи? Баща му го записа вече за бъдещ комбайнер и с това се приключи въпроса. Защо това не ви възмущава?

Питаш, защо нищо от неангажирането на родителите, не  възмущава озлобените срещу Даскалка?

След 300+ страници, за мен е ясно- защото се поставят на мястото на родителите със съзнанието, че само те ако искат, ще реагират и ще предприемат каквото решат.
Чуждата просто трябва да прави каквото ѝ наредят, и толкова.
Това е щит на майки, които никога не са се опитали дори да се погрижат за чуждо дете, но с гордост изтъкват неспособността си дори да се опитат, като някакво огромно предимство пред авторката. Не могат да ѝ простят, че е имала куража да го направи. При това- с отговорност и желание за резултат като при свое дете.
Само че, тук ССФ брани със зъби и нокти веруюто "Мъж с дете не се взима" и "Щом мама е щастлива, детето е длъжно също да бъде щастливо".
Откакто започнаха курс към оправдаване на боклука, родил момчето, и възхвала на общите любящо родителски решения зад гърба на Даскалка; откакто стигнаха до предложенията да се пуснат снимките на детето във фейса, че уж да разберяли родителите какво прави авторката, кОпането под дъното навлезе в непознати дълбини.

ПП. И нещо много основно- не могат да понасят Даскалка, защото тя не си позволи да обиди нито една от оплюващите я, от поставящите ѝ диагнози и квалификации и така да се срути до махленското ниво.

# 5 182
  • Мнения: 48 023
Е нали поне от 3 години го гледаш и е на 9 сега? Може и да бъркам, то факти, то чудо
Все тая
Абсурд, тя може и да не обижда, няма и нужда, ти го вършил вместо нея
Имам чувството,че ако двете почнете бизнес с отровни гъби много ще ви върви, с тия разработени профили на свекървата и мащехата от ада Joy

# 5 183
  • Мнения: X
Добро утро. Аз продължавам да следя развитието, нищо ново няма май.

# 5 184
  • Мнения: 4 577
Питаш, защо нищо от неангажирането на родителите, не  възмущава озлобените срещу Даскалка?
В поста ми, точно преди твоя, се вижда ясно как не се възмущавам от майката. Хиляда пъти се написа също, че основният проблем за Даскалка би трябвало да е бащата. Но ти явно я харесваш, защото като теб, постоянно извърта думите на хората. За махленското ниво, ти си последният човек, който може да има претенции, че е над него.

# 5 185
  • Мнения: 9 790
Добро утро. Аз продължавам да следя развитието, нищо ново няма май.
От 200-250 страници насам няма нищо ново.
Все още смятам, че и прогноза за времето да напишеш пак ще е “по темата”.

# 5 186
  • Мнения: 20 023
ТафТаф, снимките Даскалка поясни, че са правени по други поводи и родителите са запознати с тях.
Ти питаш дали родителите ще се възмутят, че поства снимки и рисунки в интернет на ТЯХНОТО дете. Според теб ще се възмутят ли родители, от които единият си лъже от 3 години детето, че ще го вземе да живее с него, праща го да пасе патиците, а другият "си го знаел, че толкова струва" и ще го прави тракторист?

И дали именно това безхаберие не стои зад цялата тази истерия покрай детето, в която се е замесила доброволно и Даскалка, и която се случва нагледно с ходене по психолози, пускане на теми в бг-мама, записи, снимки. Тя поясни не един път, че детето е манипулативно и се държи пред бащата по един начин, пред нея по втори, пред учители по трети и има голяма вероятност да твърди, че тя иска да му направи нещо, направило му е и затова е започнала да го записва, като е представила записа на бащата за потвърждение.
Разбира се, че в едно нормално семейство, при отношения на разбирателство, спокойствие, баланс (поне относителни) подобни прийоми са излишни и зловещи.

Тук имаме различен случай. Някой написа често срещани били подобни казуси. Не точно, поне не с подобна предистория и сюжет на участниците – дете, отглеждано от баба-маг (с 20 думи речников запас) с присъщия модел на поведение и мятано на одеялото с играчките, по-късно с плейстешън-а, изоставено от майката, липса на бащинска/мъжка фигура (която в развитието на момчетата е ключова). Последващо въвеждане (да използвам психопатската терминология) на Даскалка като партньор на бащата, която детето тотално отхвърля, виждайки в нея човек, който иска да му отнеме и малкото, в което се чувства сигурно – егоцентризъм, доминация.
Така че не считам ама грам тривиален този казус, а изключително интересен, предвид особеностите на участващите и бекграунда на детето.

# 5 187
  • София
  • Мнения: 1 201
ТафТаф, снимките Даскалка поясни, че са правени по други поводи и родителите са запознати с тях.
Ти питаш дали родителите ще се възмутят, че поства снимки и рисунки в интернет на ТЯХНОТО дете. Според теб ще се възмутят ли родители, от които единият си лъже от 3 години детето, че ще го вземе да живее с него, праща го да пасе патиците, а другият "си го знаел, че толкова струва" и ще го прави тракторист?

И дали именно това безхаберие не стои зад цялата тази истерия покрай детето, в която се е замесила доброволно и Даскалка, и която се случва нагледно с ходене по психолози, пускане на теми в бг-мама, записи, снимки. Тя поясни не един път, че детето е манипулативно и се държи пред бащата по един начин, пред нея по втори, пред учители по трети и има голяма вероятност да твърди, че тя иска да му направи нещо, направило му е и затова е започнала да го записва, като е представила записа на бащата за потвърждение.
Разбира се, че в едно нормално семейство, при отношения на разбирателство, спокойствие, баланс (поне относителни) подобни прийоми са излишни и зловещи.


Много правилно. Поясни нейната теория, но дали е така .......
То детето беше и диагностирано, пък се оказа , че няма нищо такова. Е в такъв случай, как да сме сигурни, че майката лъже, а бащата не се интересува какво става с детето

# 5 188
  • София
  • Мнения: 24 839
Е нали поне от 3 години го гледаш и е на 9 сега? Може и да бъркам, то факти, то чудо
Все тая
Абсурд, тя може и да не обижда, няма и нужда, ти го вършил вместо нея
Имам чувството,че ако двете почнете бизнес с отровни гъби много ще ви върви, с тия разработени профили на свекървата и мащехата от ада Joy

Ами, не мога да търпя озверяла тълпа да линчува сам човек. Чувството за справедливост ми е заложено, а че тук вършее двойния аршин на ССФ, построен върху емоции и страсти от вида "силно любя и мразя", при игнориране на фактите, не ми помага да се сдържам и аз да отговоря на обидите.

ПП. Разликата между нас с Даскалка и озверелите сътворителки на 300-те страници е, че ние бихме търгували с отровните гъби, описвайки коректно в етикета съдържанието и действието, а те биха ги мушнали тайно в тенджерата на този, който не им изнася..... Joy

# 5 189
  • Мнения: 3 186
Нормално е детето да се държи по един начин с баща си, по друг начин когато е само с Даскалка.
Възрастните също го правим.
Беше обсъдено по-назад.

Общи условия

Активация на акаунт