Първокласници. Тема 1

  • 17 005
  • 758
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7 995
Не са сто страници, но си е ангажимент, за който трябва да мислиш и да отделиш поне няколко минути. Аз също гледам да спестявам време от всякакви излишни, според мен, неща.

# 76
  • Мнения: X
Сто-двеста въпросът е принципен. И нежеланието ми да гледам тетрадки и да подписвам всекидневно не е свързано с неглижиране на собственото ми дете.

# 77
  • Варна
  • Мнения: 25 320
Съгласна съм и не съм казала дума за неглижиране. Просто споделям собствена гледна точка. Никакъв ангажимент и натоварване не ми е, големите ангажименти ще почнат малко по-нататък, когато каже "не разбирам тези задачи" или "не разбирам това правило" или "не ми се учи". Е тогава вече ще имам проблем. Сега го приемам точно като нещо приятно и интересно. Толкоз.

# 78
  • Мнения: X
Аз пък чакам с нетърпения задачите, че да се развихрям. Явно всеки с номера си Simple Smile.

# 79
  • Мнения: 69 235
И нашите ще имат шкафчета, но учителката подчерта, че иска всяка вечер родителите заедно с детето да преглеждат тетрадките, то да им разказва какво са взели, а те да се подписват на мястото на родител, че са прегледали тетрадката.
И аз си представям нещо подобно, абсурдно ми звучи да разчитам на него да ми обяснява какво са взели и как се е справил. Той е толкова необяснителен в това отношение, че няма на къде повече.

Аз самата не можах да се ориентирам коя теградка за какво е. Имаха по 4-5 тетрадки по БЕЛ...плюс три малки от книжарницата, за писане. Не съм проста, но да ви кажа хич не е лесно да разбереш днес в коя са писали и коя трябва да вземеш вкъщи или евентуално да му сложиш за утре Cold Sweat

При нас имаха шкафчета. Голямата раница стоеше там, вземахме я в петък с всички учебници и теградки. През седмицата с една малка от Декатлон- вода, мокри кърпи и др.подобни.
Вечер абсурд да седнем и да разгърнем учебници...та той цял ден е стоял там.

# 80
  • Мнения: X
Е те не са над учебниците цял ден. До обяд и после от 2 до 4. Не, че е малко, ама и аз бях по цял ден на училище в първи клас - сутрин български, следобед математика + сън + игра. Много ми харесваше и не съм се претоварвала. Не, че ще отварям учебници, само казвам.

Последна редакция: пт, 02 авг 2019, 20:12 от Анонимен

# 81
  • Мнения: 69 235
Баща му го прибираше към 17ч....а това сметнато от 8ч са много часове и децата се изморяват. Особено зимата баш по цял ден си клепеха на чиновете. Следобед на практика си пишеха домашните. При това положение не намерих за нужно, а и за човешко, вечер отново да клепи над учебниците.

Не се меся на никого...всеки е свободен да прави с детето си каквото си иска.

Акцентът ми всъщност беше друг - многото помагала и трудното ориентиране в кой точно днес трябва да пише- това ако се занимавате вкъщи.

# 82
  • Варна
  • Мнения: 25 320
Не, и през ум не ми е минавало да се занимаваме вкъщи, просто искам да знам какво учат и как се справя, за собствена информация.

# 83
  • Мнения: X
Аз разбрах акцента, не смятам да учим вкъщи през седмицата, даже вече писах по-горе.

Исках просто да кажа, че и аз съм била по цял ден в първи клас на училище, а тръгнах на 6. Забавлявах се много и ми харесваше, та смятам и за днешните деца не би следвало да е по-трудно. Ние реално си учехме по цял ден, нямаше занималня.

# 84
  • Мнения: 69 235
Месечино...ами аз се ориентирах в петък вечер...преглеждах всички тетрадки и помагала и се ориентирах перфектно как се справя. То си личи - дали е написал всичко, какви и къде има грешки...добива се нелоша представа.

А ако и ти го водиш/вземаш- ще имаш всеки ден и мнението на госпожите. При нас понеже баща му ходеше, аз бях малко встрани...но пак бях информирана.
Споко..всичко ще е наред. Само да са здрави.

Лейди...не знам къде и кога си била първи клас. Аз бях по соца и си бях ПОЛОВИН ден. Следобед си бях вкъщи и си почивах и разполагах с времето си.
Сега съм на Х години, 7 чАса изкарвам на ден и вечер съм изморена. Децата също се изморявят. Лично мнение.

# 85
  • Мнения: X
И аз по време на соца бях първи клас, средностатистическо българско училище. Сестрите ми и те така мисля, че бяха. Всички тръгнахме на 6 г.

Иначе да и аз съм убита след работа, но децата ми никога не са уморени. Не е същото, повярвай ми.

# 86
  • Мнения: 69 235
Сенките под очите на сина ми и ранното лягане ми говорят друго на мен.

# 87
  • shumen
  • Мнения: 18 219
При нас само физическото,технологии и предприемачество и изобразително ще стоят там.Другите учебници госпожата каза,че ще си ги носят всеки ден.
Вкъщи и аз не мисля да учим,но ще видим дали ще успява на занималнята да научава всичко.
Моят сега ходи на лятна занималня и се изморява също.

# 88
  • Мнения: X
Ок, ще говорим пак. Факт е че едно време всички си лягахме рано.

# 89
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 803
В последствие ще се разбере, че не става въпрос вечер просто ей така да си доучвате, а просто на детето няма да му е стигнало времето на занималнята и трябва да довършват вкъщи. Пак казвам, много е важно на каква госпожа ще случите.Моето дете не е посещавали занималня, но класната ни редовно пишеше в групата децата вечер да четат пред родителите и пр. В занималнята нямало време. Кой както иска така да го тълкува. И аз се чудя какво толкова правят 5 часа, че не им стига времето ама явно е така.

Общи условия

Активация на акаунт