ОКТОМВРИйски мами 2019 - тема 6

  • 23 612
  • 756
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 266
Аз пък имам едно друго питане - само на мен ли ми се струва странно, че преди преглед в болница Щерев трябва да попълниш декларация, в която записваш името на бащата, имаш ли си мъж, нямаш ли... На тях какво им влиза в работата точно? Sad Sad Sad аз отивам за медецински преглед, не на семейна консултация

Това е американски тертип, според закона за защита на личната информация на пациента. При бременност се, счита че в случай на нужда , право да получава инфо , /както и да взема решения / по презумция има право бащата на бебето.Подозирам , че това е причината.

Likeawind ,  като се замразява кърма  обикновено се поставя датата, на която е замразена.Счита се за годна 6 месеца. Размразява се като от фризер се постави в хладилник и после се затопля на водна баня.Консумира се или с биберон и/или в каши и пюрета
Аз бях замразила 3 фризера с кърма /моя, на майка ми и на свекърва ми/ .Използвах 1 колектори за кърма, като събирах кърмата потичаща от т.Нар. рефлукс. Като кърмиш от едната ,другата инстинктивно потича. Понеже кърменето вървеше паралелно със захранването и използвах ефекта на рефрукса, така и не стигнах до запасите.Но в един хубав ден размразих кърмата и изкъпах сина ми в нея. Дожаля ми да я изхвърля☺ Но  за сметка на това,  Борис е красив като Клеопатра ❤

# 61
  • Мнения: 943
Относно помпите за кърма, аз съм се насочила към ръчна. По отзиви на познати, не може да се каже дали механичните или електрическите са по-добре. На всеки различна помпа му е по-удобна. Зависи си от жената. Но все пак, като цяло, за изцеждане от време на време (когато бебето се кърми предимно) се предпочита ръчната. Това по отзиви на мои познати.
А да ви питам, стерилизатор ще купувате ли?

# 62
  • Мнения: 315
Изкъпа го в кърмата?!? Много интересно, не бях чувала до сега. И какви са ползите за детенцето от това?

Аз както казах се надявам да кърмя доста дълго време, но все пак съм и все още студентка и ще трябва да оставям бебето с някой от време на време и да се храни с изцедена кърма от бутилка, така че ще трябва да взема стерилизатор , не ми се иска да е за микровълновата, а електрическия е двойно по-скъп, но пък специално за това не ми се свидят пари. Не че като порасне детето няма да използва микровълнова или пък аз няма да му претоплям там манджите, но не искам още от самото начало.

# 63
  • Мнения: 989
Аз си купих евтина помпа за кърма- ръчна- за около 30 лв., за да имам готовност да я ползвам в болницата ако се наложи.
После ако видя, че ползването ще е редовно, ще се ориентирам към електрическа. Но на първо време бих искала да имам нещо под ръка.

# 64
  • Мнения: 3 234
Кърма не съм замръзявала. Преливах. Само ме беше яд, че нямаше банка да я дарявам. Никога не ми е трябвала в последствие. Няколко бебчета около нас оказваха да пият после размразена кърма.

Слаби са ръчните помпи. Ако има запушвания или трябва да се ползват често, оставаш без ръце, губиш много време и е с минимален ефект. За това електрическите са по-хубави. Цените им дори втора ръка са високи и частично инвестицията се възвръща. Аз вече имам опит с моите млекоцентрали и няма да чакам да видя ще ми трябва ли. Ползвах я активно от втория ден в родилното до края на кърменето.

Няма проблем бебетата да се къпят. Не съм обработвала пъпа със спирт после. Проблем не е имало.

foniolx, много козметики за тяло съдържат мляко. Прави кожата мека.

# 65
  • Мнения: 266
Изкъпа го в кърмата?!? Много интересно, не бях чувала до сега. И какви са ползите за детенцето от това?

Аз както казах се надявам да кърмя доста дълго време, но все пак съм и все още студентка и ще трябва да оставям бебето с някой от време на време и да се храни с изцедена кърма от бутилка, така че ще трябва да взема стерилизатор , не ми се иска да е за микровълновата, а електрическия е двойно по-скъп, но пък специално за това не ми се свидят пари. Не че като порасне детето няма да използва микровълнова или пък аз няма да му претоплям там манджите, но не искам още от самото начало.
Честно казано не знам за някакви конкретни ползи.😂😂😂Реших , че след като е супер полезна по принцип, ще е ок за кожата☺.Просто ми дожаля да я изхвърля , а беше много при това срока изтичаше ☺

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Аз имах ръчна и се оправях добре. После я продадох, но то 2 месеца кърмене беше. Сега братовчедка ми каза, че имала електрическа...ще й я взема, тя така и не кърми. В болницата тук видях,че имат ел.помпи с еднократни накрайници, така, че ще имам няколко дни за ориентир какво и дали да купя. Ака раждате в Бг в частна болница би трябвало да имат, питайте...

# 67
  • Мнения: 1 521
Аз за стерилизатор мисля да си използвам уреда за готвене на пара.
Вит б12 ми е 427. Което е приемливо, но е добре да е още нагоре при бременност, при състояние на не бременност е добре и по нисък.
Вит Д ми е 27 което се води Достатъчност, но трябва да е по- висок.
Тук искам да спомена за Вит Д, че е единственият, който не е добре да е над нормите. Много е вероятно ако го приемате през цялата бременност след това бебето да се роди с по затворена фонтанела. Също така може да се наложи след това да не давате допълнително на бебето. Вит Д и желязо е добре да се приемат с цитрусови плодове, за по лесно усвояване.

# 68
  • Мнения: 3 234
Ака раждате в Бг в частна болница би трябвало да имат, питайте...
Имат, но точно когато ти трябва е заета. 😂 А на мен спешно ми потрябва, когато кърмата слезе изведнъж и за минути отиваха нещата към мастит, та посред нощ мъжа ми с помощта на охраната ме снабдиха с помпата и ми се размина.

Нищо не съм стерилизирала. Но и не съм ползвала биберони и шишета. Ако случайно ми се наложи, ще ползвам добрия стар метод с врялата вода.
Приятелка обаче караше на АМ и стерилизатора й беше верен приятел.

# 69
  • Мнения: 309
Аз ще съм без стерилизатор, ще изварявам шишетата с вряла вода.
Относно механичната (ръчна) помпа, на мен ми свърши идеална работа и въобще не съм губила време, камо ли да ме болят ръцете, нито помпата е била слаба, даже напротив, пушка беше Grinning. Но всяка жена е различна, на едни ръчната е ок , а на други електрическата. Ако и аз съм, като млекоцентрала този път, и аз бих се замислила за електрическа, но първия път не бях и ръчната свърши чудесна работа.

# 70
  • Мнения: 4 008
От какво се получава мастит от неизцеждане ли?

# 71
  • Мнения: 943
Труди, от коя ръчна помпа си доволна? За сега съм се насочила към Авент, но все още събирам мнения.
Аз мисля да взема стерилизатор и то електрически, тъй като нямаме микровълнова фурна.

# 72
  • Мнения: 3 234
От какво се получава мастит от неизцеждане ли?

Цеди се само за леко облекчение. Колкото повече цедиш, толкова повече произвеждаш кърма и става по-зле.

При мен преливаше от кърма и слизаше много бързо. Дори бебето не й смогваше. Цедях колкото да облекча. При препълване зърното се изглажда и става невъзможно сукане/изцеждане и от там кърмата застоява в каналите и става мастит. Може да бъде и бактериален. За това хигиената и грижата за гърдите е важна. Не бива да се удрят или нараняват по какъвто и да е начин. Трябва да се ползва само удобно бельо, най-добре естествени материи и специално за кърмачки.

# 73
  • Мнения: 77
По препоръки на приятелки си взех ръчна помпа на Авент. Надявам се да влезне в употреба и дълго да си я ползвам.
Стерилизатор реших, че не искам да купувам. Добрия стар метод ще свърши работа с врялата вода. Но се намериха приятели, които ще ни дадат. Та за всеки случай ще имаме. Simple Smile

# 74
  • Мнения: 309
Труди, от коя ръчна помпа си доволна? За сега съм се насочила към Авент, но все още събирам мнения.
Аз мисля да взема стерилизатор и то електрически, тъй като нямаме микровълнова фурна.
С първата ми бременност бях с ръчна на Медела, услужи ми снаха ми. Много добре изстискваше тази помпа. Сега си взех на МАМ, по принцип харесвам шишетата им, но ги спряха в България за съжаление. За Авент съм чела хубави мнения.

Последна редакция: ср, 10 юли 2019, 12:21 от Trudy

Общи условия

Активация на акаунт