На море в Гърция 2019 - IV

  • 45 935
  • 763
  •   1
Отговори
# 45
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 179
Marii, има плажове - и диви, и не толкова. Честно казано, не знам имената. Разгледай в мапса или в tripinview.
Зависи и до къде ще стигнете с обикалянето. Има много за разглеждане. Ние затова избрахме май, че не е и толкова жега. Беше спокойно и се получи страхотно пътешествие. Спахме на къмпинг Мелтеми преди Гитио и плажът беше пясъчен и много голям. Нямам идея как е в сезона.
Но ако е само за плажуване на различни плажове, аз бих избрала настаняване по-близо до брега.

# 46
  • Мнения: 3 812
Какво имаш предвид от Спарта на долу? Мани?
Мислим да отседнем в Спарта, а плажа да бъде към малките селца на долу , Selinitsa, Elos, Trinisa,Githio.

Защо Спарта? Отседнете в Селиница/Гитио и от там са ти лесно достъпни, на 1.5-2 часа: Вътрешно Мани, лесно се пътува до Ареополи, Монемвасия, Елафоинсос  т.н.

# 47
  • София
  • Мнения: 482
Здравейте, къде да проверя какви са опциите за транспорт от/до летището в Ханя? Някакви препоръки за нощувки, като локация? Летището е близо и при полет в 9ч сутринта, вероятно не е необходимо да сме до автогара или гара?

# 48
  • София
  • Мнения: 1 686
Има автобус, но не е много начесто http://www.chania-airport.com/transportation.html. Другият вариант е такси. А най-добре си е кола под наем, ако имате шофьор.

# 49
  • Мнения: 9 484
Благодаря за отговорите относно застраховките.

Вчера резервирах и пратих депозит през сайта transferwise.
За 100е ми взе 0.98 комисионна, платих с дебитна карта.

# 50
  • Мнения: X
Здравейте, коли дават под наем - тва е ясно, някой виждал ли е да дават велосипеди под наем на Крит?

# 51
  • София
  • Мнения: 1 686
Мотори съм виждала, че дават компаниите за коли под наем. Мисля, че и колела се отдават, потърси в нета.

# 52
  • Мнения: 11 070
Велосипеди - безплатно или под наем, често предлагат самите места за настаняване, попадали сме на няколко такива (и още доста съм виждала при търсенията си за резервации). Но не знам дали можеш някъде да филтрираш по такъв признак.

# 53
# 54
  • Мнения: 193
Какво имаш предвид от Спарта на долу? Мани?
Мислим да отседнем в Спарта, а плажа да бъде към малките селца на долу , Selinitsa, Elos, Trinisa,Githio.

Защо Спарта? Отседнете в Селиница/Гитио и от там са ти лесно достъпни, на 1.5-2 часа: Вътрешно Мани, лесно се пътува до Ареополи, Монемвасия, Елафоинсос  т.н.

Отседнали сме в Селиница в The Olive Yard. Плажа на Селиница е ужасен,но плажовете на Мавровуни и Скутари са чудесни плажове и не далеч. Плануваме да обиколим още доста от плажовете на запад и на изток до Елафонисос... тук сме само от 3 дни...Селиница или Гитио са добри отправни точки и според мен. Гитио е сякаш по-добре... В Селиница няма абсолютно нищо... всяка вечер ходим в гитио да се храним или на разходка...видяхме Карета Карета вчера вечерта на пристанището... беше много вълнуваща първа среща:heart_eyes:

# 55
  • Мнения: 18 428
Наистина е много вълнуващо да видиш карета-карета. Миналата година такива писъци нададох, като я видях и ММ развълнуван обясни на близкостоящата сервитьорка, че сме видяли костенурка. А тя безизразно каза: “Ъ, карета-карета.”

# 56
  • София
  • Мнения: 482
Има автобус, но не е много начесто http://www.chania-airport.com/transportation.html. Другият вариант е такси. А най-добре си е кола под наем, ако имате шофьор.
Благодаря! Значи ще вземем кола под наем от летището, но ще трябва да търсим апартамент или хотел с паркинг.

# 57
  • Мнения: 11 070
Паркирането е проблем в Стария град, извън него е ОК.

# 58
  • Мнения: 1 400
Благодаря за новата тема.
И аз вече с нетърпение чакам нашето моренце, но то е чак втората половина на август - далече, далече.....
Вече всичко съм резервирала, остава ми само да избера , навръщане къде да отседнем за няколко дни на минерална вода - в Гърция или на познато в България😀

# 59
  • Мнения: 193
Моля да споделите кой къде е хапвал вкусно в Гитио и  наоколо.По рейтинг на Tripadvisor вчера вечеряхме в Saga Fish Restaurant в Гитио.Освен страхотно обслужване и отношението на собственика,друго не ме впечатли.
Днес има много силен вятър...ако някой даде идея за някой закътан плаж ще съм много благодарна.☀️☀️☀️

Общи условия

Активация на акаунт