На море в Гърция 2019 - IV

  • 45 686
  • 763
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 637
Ние спахме в Ханя последната вечер от почивката ни, защото полетът ни беше в 8,15 ч. на следващата сутрин. Тъй като сутринта излезе много силен вятър по северното крайбрежие и морето не ставаше за къпане (освен Ставрос), стигнахме в Ханя още по обяд - е, няма такава лудница, а беше още 10 юни. Движението беше много натоварено и хаотично, един основен булевард беше затворен за ремонт, а навигацията на Google се насмете тотално и доста време ни мота около стария град по разни еднопосочни улички. Съпругът ми много се изнерви и по едно време решихме да спрем на един паркинг и тръгнахме пеша да търсим студиото, което се оказа в една от най-тесните улички на стария град. В града обаче нямаше вятър, а печеше ужасно и беше голяма навалица от разхождащи се хора - явно заради невъзможността да отидат на плаж, всички се бяха втурнали да разглеждат Ханя. Изгубихме доста време и накрая, без дори да разтоварим багажа, само взехме ключовете от стаята и се изнесохме към Ставрос. В този момент съжалих, че промених първоначалната си идея и не запазих последната нощувка в Хорафакя, което е доста спокойно място и съвсем близо до летището. Хубавото беше, че привечер, след плажа, ситуацията в Ханя се беше поуспокоила и успяхме да намерим лесно безплатния общинския паркинг, който беше близо до студиото и докато аз нося част от багажа, мъжът ми изчака да се освободи място и паркира успешно (по съвет на хазяйката за 5-10 минути се случвало и в нашия случай се оказа права). Оттам нататък вечерта ни мина много приятно и сутринта стигнахме много спокойно до летището (за около 20 мин.), но истината е, че тази нощувка ми струваше доста нерви и вероятно не бих повторила нощувка в стария град на Ханя, въпреки уникалната атмосфера. Това цялото го описах, за да не се изненада някой неприятно като мен и да е подготвен за подобни ситуации. Иначе рано сутринта преди полета се събудих от прекрасна песен на славей съвсем наблизо, която се чуваше въпреки затворените прозорци и работещия климатик. Не можех да повярвам как жужащата лудница от предната вечер се беше укротила и всичко беше безкрайно спокойно.
А това беше гледката ни от балкончето:

# 61
  • Мнения: 368
Здравейте! Извинявам се, че нахълтвам така в темата,но имам чуденка и ще съм ви много благодарна ако ми помогнете. Искаме да направим мини почивка за почивните дни края на септември за 3 нощувки и се двоумим къде да изберем:Торони или Сарти. Разгледах картата и на двете си харесах хубави плажове.Искаме хубави ресторанчета с гледка към морето. Сигурно е много обсъждано,но дали изобщо ще става за плаж в края на септември? На тези места все още ли си е сезона по това време или вече е приключил и почти всичко е затворено? Извинявайте много, но досега не сме почивали на Халкидики в края септември!
Благодаря и усмихнат ден!

# 62
  • Мнения: 10 967
В Сарти имате шанс за по-голямо оживление. Аз предпочитам Торони, но е въпрос на вкус. Иначе сезонът продължава официално до 30 септември, навсякъде ще има отворени ресторанти и хотели, но не всички. След 15. 09. започват да затварят и бийч барове. Времето ще става за плаж, ако е слънчево и не е имало продължителни и обилни валежи по-рано през месеца. Миналата година и целия октомври ставаше за плаж.

Общо взето, след средата на месеца можете спокойно да отидете без резервация или да резервирате в последния момент, така че най-добре изчакайте да видите времето как ще е и каква ще е настройката ви тогава.

# 63
  • Мнения: 368
Параход,много,много ти благодаря за отговора!

# 64
  • Мнения: 9 478
Днес ми потвърдиха, че всичко с превода през transferwise е наред и ще почиваме втората седмица на септември в Сивири.

 Да попитам има ли комари в района?

Последна редакция: ср, 10 юли 2019, 23:32 от Вαнилия*

# 65
  • Мнения: 82
Снимка от Фрикес-Итака
Там времето отдавна е спряло и плажовете са с обли бели камъчета!!!!!

И едно от един уникален плаж,на който нямаше НИКОЙ!!!!

# 66
  • Мнения: 2 244
Ние сме в Неа Ираклица, и тук няма кьорав комар. Ходя от 5 години в Гърция на море, и за пръв път ми се случва.

Относно почивката ни ще кажа, че тук не е нашето място. Но пък хотелът е ок, плаж, близък ресторант, люлки, което все пак прави почивката успешна. Децата са щастливи, следователно и ние сме доволни. За следващия път май назрява план за нещо по-приключенско, за да има и за душата. Ходихме и до Кавала, попили съветите от темата. Ако някой се интересува, мога да споделя каквото видях из района.

# 67
  • Мнения: 1 177
[
Снимка от Фрикес-Итака
Там времето отдавна е спряло и плажовете са с обли бели камъчета!!!!!

Много е красиво! Имали много морски таралежи? /Безумно ме е страх страх от тях, поради случка преди време/ Cold Sweat

# 68
  • Мнения: 165
Ние сме в Неа Ираклица, и тук няма кьорав комар. Ходя от 5 години в Гърция на море, и за пръв път ми се случва.

Относно почивката ни ще кажа, че тук не е нашето място. Но пък хотелът е ок, плаж, близък ресторант, люлки, което все пак прави почивката успешна. Децата са щастливи, следователно и ние сме доволни. За следващия път май назрява план за нещо по-приключенско, за да има и за душата. Ходихме и до Кавала, попили съветите от темата. Ако някой се интересува, мога да споделя каквото видях из района.

Моля те сподели ,ние заминаваме скоро за Кавала и бих се радвала да чуя мнения Simple Smile

# 69
  • Мнения: 1 035
Здравейте! Събирам информация за о. Кастелоризо. Тази година избрахме да почиваме в Турция - Каш, но островчето е много близо до турска земя. Така че, обмислям дневна разходка. Единственото което знам е разписанието на ферибота и цената, която не е малка - 25 евро. Та ....заслужава ли си?  Какво може да се види? Добри плажове? Благодаря предварително за отговорите! Хубаво лято  Nature High Brightness

# 70
  • Мнения: 10 967
Не мисля, че изобщо има плажове на Кастелоризо. Но архитектурата на единственото градче е изключително красива. Струва си и още как! Отдавна мечтая за него, понеже от Гърция е доста отдалечено и трудно за достигане.
Непременно да снимаш и споделиш с нас!

Ето тук можеш да прочетеш повече за него
http://www.greece-is.com/5-reasons-visit-kastellorizo/

# 71
  • Мнения: 2 244
Не знам какво точно те интересува, но предполагам обичайните неща, плаж, кое къде е. Ние сме в края на Ираклица, май се води Саранта. Центърът на селото се стига по едни тесни улички, в които трябва да си виртуоз и късметлия, за да паркираш. Има голяма детска площадка и фаст фууд до нея, което на моите деца им хареса. Пред плажа видях безкрай заведения едно до друго, а зад тях всяка къща е квартири. Няма атмосферата на гръцко село, а си е курорт. При нас е малко по-човешко, и има повече пространство. Има Масутис и Лидъл.
Съседното Неа Перамос е още по-гъчкано и туристическо. След Перамос на юг има бийч барове един след друг, до които водят отбивки от пътя. Ние бяхме в Парадайз, че ми го похвалиха, но предполагам, че са горе-долу еднакви. Големи паркинги, имат си душове и тоалетни, но е гмеж. Морето и плажът са хубави. Май няма да повторим. В посока към Кавала видяхме големичко село, Палио, не знаех, че е толкова етажирано. Кавала ми хареса, вечер е приятно оживено. С осветената крепост изглежда романтично. Трудно се паркира. Накрая оставихме колата с ключовете на таблото, да я препаркират. Това на паркинга на пристанището. Лунапаркът е симпатичен, ако си готов да оставиш 20 евро на монети по атракционите 😁!

# 72
  • София
  • Мнения: 11 942
Здравейте! Събирам информация за о. Кастелоризо. Тази година избрахме да почиваме в Турция - Каш, но островчето е много близо до турска земя. Така че, обмислям дневна разходка. Единственото което знам е разписанието на ферибота и цената, която не е малка - 25 евро. Та ....заслужава ли си?  Какво може да се види? Добри плажове? Благодаря предварително за отговорите! Хубаво лято  Nature High Brightness

Ако влезете в Турция с кола, доколкото знам не можете да я напуснете без кола. Т.е. не можете да вземете ферибота без колата.

# 73
  • Мнения: 10 967
Те, предполагам, ще стигнат до Каш със самолет, а и на Кастелоризо кола не е нужна, то е една плюнка островче. Иначе е регламентирано качването на коли на ферибота по някакъв начин, не съм сигурна точно какъв, но много хора са пътували от сушата в Турция с кола до гръцките острови (Лесбос, Хиос и т.н.), от темата също. Мисля, че ги записваха нещо.

# 74
  • Мнения: 364
Мисълта за Гърция не ми дава покой.😂
Намерих изгодна оферта за Нидри,Лефкада - има ли хубави плажове наблизо, пясъчни ли са?
Била съм преди години в Агиос  Никитас, плажувахме на Катизма.Силно препоръчвам и тогавашния ни хотел - Politia.

Общи условия

Активация на акаунт