На море в Гърция 2019 - IV

  • 46 017
  • 763
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 11 091
Намерих изгодна оферта за Нидри,Лефкада - има ли хубави плажове наблизо, пясъчни ли са?
Хич няма.

# 76
  • Мнения: 364
Тогава ще се възползваме от хотелския басейн и круизите или ще наемем кола до Катизма.
Благодаря, Параход!

# 77
  • Мнения: 3 825
Здравейте! Събирам информация за о. Кастелоризо. Тази година избрахме да почиваме в Турция - Каш.....

Искрено завидях! И за Каш, и за Кастелоризо! Ходихме с дневна екскурзия от Родос, когато беше все още възможно с разписането на Додеканисос. Струва си да се отиде, дори и заради самото пътуване само, там са едни малки островчета между сушата и острова, приказна е панорамата.

На турците им е по пантофи, т.е. по гумени лодки, та предполагам освен фери ще има и много други възможности на място, огледайте се. Така идват турците на обяд

Поглед към Каш

И поглед от дъното на залива.

Плува се в залива, слиза се по стълби, обаче имаше карета-карета там и всички плуващи излизаха с писък, като се насочт към тях,  аз точно се бях наканила да поплувам, като го видях.


И още малко снимки






Стига толкова, че досадих сигурно, ама така се развълнувах, като си спомних, колко приятно прекарахме този ден!

ПС Ще погледна за името на таверната, много добра беше,  но ето гледката от нея, ще я намериш, сигурна съм.


# 78
  • София
  • Мнения: 1 247
Параход,мисля че Змия имаше предвид,че ако са с кола в Турция,задължително трябва да идат и до Кастелоризо с колата,защото не могат да напуснат Турция без кола.

# 79
  • София
  • Мнения: 5 362
Мисълта за Гърция не ми дава покой.😂
Намерих изгодна оферта за Нидри,Лефкада - има ли хубави плажове наблизо, пясъчни ли са?
Била съм преди години в Агиос  Никитас, плажувахме на Катизма.Силно препоръчвам и тогавашния ни хотел - Politia.

Има плаж, но е камънак. Голям камънак. Ние нощувахме във Никиана, на няколко км е преди Нидри.

# 80
  • София
  • Мнения: 11 987
Параход,мисля че Змия имаше предвид,че ако са с кола в Турция,задължително трябва да идат и до Кастелоризо с колата,защото не могат да напуснат Турция без кола.

Точно това имах предвид.

# 81
  • Мнения: 82
[
Снимка от Фрикес-Итака
Там времето отдавна е спряло и плажовете са с обли бели камъчета!!!!!

Много е красиво! Имали много морски таралежи? /Безумно ме е страх страх от тях, поради случка преди време/ Cold Sweat

Аз лично на 4 ппажа не видях таралеж, а плажовете бяха само с камъчета....

# 82
  • Мнения: 943
Параход,мисля че Змия имаше предвид,че ако са с кола в Турция,задължително трябва да идат и до Кастелоризо с колата,защото не могат да напуснат Турция без кола.

Точно това имах предвид.
Могат кой ще ги пита на едно дневна екскурзия имат ли кола? правили сме го няколко пъти

# 83
  • Мнения: 123
Бихте ли ми препоръчали нощувки около плажа на военните в Неа Перамос?

# 84
  • София
  • Мнения: 5 729
Да питам в Сарти или наблизо някъде има ли селски пазар, от тези за един ден, които правят. За Неа Мармарис знам, че се организира, но дали има и нещо по-близо до Сарти и кой ден е?

# 85
  • Мнения: 3 825
Прочети тази тема назад, Параход е написала всички пазари на Халкидики.

# 86
  • София
  • Мнения: 5 729
Прочети тази тема назад, Параход е написала всички пазари на Халкидики.
Мерси много, баш тоя пост и съседните два съм ги пропуснала.
Сега да питам, някой на Сикия пазара посещавал ли го е и къде се намира горе-долу.

# 87
  • Мнения: 5 776
Гледам новините, това, което е ударило Халкидики е потресаващо Worried

# 88
  • София
  • Мнения: 11 987
Гледам новините, това, което е ударило Халкидики е потресаващо Worried

И аз гледам новините и чакам по-подробна информация. А и загинали има. Поредна трагедия.

# 89
  • Мнения: 1 179

[/quote]
Мерси много, баш тоя пост и съседните два съм ги пропуснала.
Сега да питам, някой на Сикия пазара посещавал ли го е и къде се намира горе-долу.

[/quote]

Ние бяхме на пазара в Сикия миналата събота. Не е за изпускане, много е живописен.  Започва от центъра на градчето, по протежение на уличката, в подножието на църквата.  Няма как да не го намерите, защото идват доста хора и всички вървят на там. Simple Smile /Купихме си страхотни безсолни маслини стафидаки от един дядо с червен пикап/.

Общи условия

Активация на акаунт