На море в Гърция 2019 - IV

  • 46 018
  • 763
  •   1
Отговори
# 540
  • Sofia
  • Мнения: 1 183
Хахаха, за Навагио и аз си го помислих, че бяхме и с автобус.
Ще го мисля, момичета. Нещо ми влезе под кожата тази Кефалония, но ще трябва да убедя и съпружието.
Сега Септември се очертава един, надявам се, лежерен Тасос и ще гледам да ви зарадвам с красиви снимки.

Уникални снимки, Параход. Почвам да мечтая Heart Eyes

Последна редакция: чт, 01 авг 2019, 11:11 от AnMary

# 541
  • София
  • Мнения: 11 987
Кефалония е прекрасна.
Миленка е права, че всеки километър си заслужава.

# 542
  • софия
  • Мнения: 25 461
Тъкмо бях почти сигурна къде ще ходим догодина и пак тези пътища. Пелион ми беше кошмар, а е толкова изкушаващ и красиво.

# 543
  • София
  • Мнения: 18 700
Умирам за такива пътища,особено с мотора като сме.Само снимам.

# 544
  • Мнения: 369
Кефалония ми остана в сърцето завинаги! Ние спахме на Асос,прекрасно селце. Обаче пътя наистина е лекичко екстремен,но пък иначе няма да се насладим на уникалните гледки. Искам да ви споделя за един плаж на Кефалония, който си е доста туристически, но пък е с полегато дъно и фин пясък,може на хора с деца да им е удобен. Казва се Макрис Гиалос Бийч.


# 545
  • София
  • Мнения: 1 247
Макрис Гиалос е наистина чудесен плаж,но на такава мега гмеж другаде май не съм попадала. Както сутринта нямаше много хора,така към обяд, както си лежах блажено и обръщайки се,ръката ми плясна по задника (с извинение) една рускиня,която беше си долепила хавлията почти до моята,и като се огледах,плажът вече беше плътно застлан с оранжеви хавлии,пясъкът не се виждаше. Та,лично за мен този плаж е твърде пренаселен

# 546
  • Мнения: 11 091
Абсолютно се присъединявам към мнението на Тодоричка. Макри Ялос е наистина прекрасен плаж, и сме ходили на него късно вечер, когато 5000-те шезлонга са празни. Но наистина избягваме толкова населени места в Гърция, а на Кефалония той е единственото такова място.

# 547
  • Мнения: 369
Ние когато ходихме почти нямаше хора,това средата на юни. Може би в сезона е лудница! Аз също нехаресвам пренаселени плажове.

# 548
  • Мнения: 7 159
Да се включа и аз с мнение за Макрис Гиалос Бийч/Кефалония. Според моите разбирания за плаж би ми харесал, но извън сезона. През юли, в опит да го видим поне, нямаше един свободен шезлонг. Слязохме до плажа, погледнахме и си тръгнахме.

# 549
  • Мнения: 11 091
Фран, да използвам присъствието ти да попитам, кое наричаш плаж Каминия? Частта на залива Мунда, която е най-близо до Кателиос ли? Понеже то е един непрекъснат многокилометров плаж, който в различните си части носи имена Каминия, Потамакия и Мунда. Ние предпочитаме най-крайната част до носа, там няма заведения, само гнезда на костенурки и един малък хотел - Мунда бийч, от който стопанисват известен брой чадъри.
Впрочем мислила съм си, че ако човек иска настаняване на хубав плаж и не държи на други признаци на цивилизация в близост, този хотел е идеален за целта.

# 550
  • Мнения: 7 640
Параход, ledi, змия, и другите щастливки
дайте линк към подробните описания за маршрут, приблизителен бюджет и други препоръки за Кефалония.
Май-май за по малко от седмица не си струва да се тръгва

# 551
  • Мнения: 7 159
Параход, ние бяхме настанени във Влахата. По препоръка на приятелка ходихме до Каминия и изкарахме един ден там. Обходихме целия плаж пеша и стигайки най на юг съм се отчела, че съм била в най-южната точка на Кефалония.😂 Наистина ивицата е много дълга и да кажа, че като плаж не е нищо особено, но е широк, пясъчен, спокоен и много плитък-може би 70-80 метра навътре морето не ме покриваше. Видяхме и хотела за който говориш, има и чудесни вили с басейни малко преди него. Частта пред заведението “ Kaminia beach” ни допадна най-много, може би и заради самото заведение, където хапнахме и пийнахме прекрасни неща.

Иначе като отправна точка за обиколка на острова и първо посещение не го препоръчвам за настаняване, понеже е прекалено на юг. Няма нищо интересно и не се впечатлих от нищо.
Пускам снимки от плажа и от “ Kaminia Seaside”
Скрит текст:

Последна редакция: чт, 01 авг 2019, 15:11 от Фран

# 552
  • Мнения: 5 898
Всичко друго разбирам, но бюджет!!!! На Кефалония има вили с басейни за по 300-400 евро на вечер. И стаи за по 50. Едни ядат прясна риба на килограм по два пъти на ден, а други са на гръцка салата.

# 553
  • Мнения: 7 159
Параход, ledi, змия, и другите щастливки
дайте линк към подробните описания за маршрут, приблизителен бюджет и други препоръки за Кефалония.
Май-май за по малко от седмица не си струва да се тръгва
В горния пост Fancy правилно ти каза, зависи от паричките, които си склонна да отделиш.
Ако сега тръгвам за пръв път, ще си отделя поне 14 дни за Кефалония, 10-те/пътуването не влиза в тях/ не ми стигнаха. Бих ги разделила на по 7 нощувки съответно по на юг и по по на север. Но и едно настаняване около столицата или Влахата като отправна точка за обиколка е ОК.
Първият ден от почивката отделихме на Йоанина, Метеора и нощувахме в Лефкада. На следващата сутрин взехме първия ферибот за Фискардо. Препоръчвам подобно разделяне на маршрута София-Кефалония.

# 554
  • София
  • Мнения: 553
Някой да е чул за Свороната или Песада в Кефалония....
А някой да препоръча място, където е бил в Кефалония....

Общи условия

Активация на акаунт