На море в Гърция 2019 - IV

  • 45 827
  • 763
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 11 977
Здравейте, тъй като гледам оферти за море в Гърция и ми излизат доста за Фанари. Имате ли мнение  дали си струва или да търся друго?
Как да ти отговорим, ако не знаем предпочитанията ти?

# 256
  • Мнения: 1 178
За моят вкус Фанари е пълна отврат. Нещо, като Приморско ама по-малко. Единственото му предимство е близостта до Маказа, за който пътува от там.

# 257
  • Варна
  • Мнения: 123
Здравейте, благодаря на всички, които отделят от времето си  за насоки и мнения и най-вече благодаря на Параход и Тодоричка, за помощта назад във времето Simple Smile
Ситония ни отпадна, но пък резервирах в района на Парга,  тукhttps://www.booking.com/hotel/gr/ammoudia-residence.bg
Всякакви отзиви, мнения и препоръки ще ми бъдат от полза, там сме в периода 27.07 - 2.08. Хубава вечер за всички!

# 258
  • София
  • Мнения: 1 902
Здравейте, благодаря на всички, които отделят от времето си  за насоки и мнения и най-вече благодаря на Параход и Тодоричка, за помощта назад във времето Simple Smile
Ситония ни отпадна, но пък резервирах в района на Парга,  тукhttps://www.booking.com/hotel/gr/ammoudia-residence.bg
Всякакви отзиви, мнения и препоръки ще ми бъдат от полза, там сме в периода 27.07 - 2.08. Хубава вечер за всички!


Района е доста подходящ за обикаляне Simple Smile Може да вземете и корабче до Пакси/Антипакси,пък ако решите и до Лефкада може да отскочите !

# 259
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Здравейте,
Септември ще ходим на Марония в хотел Исмарос. Разбрах, че на около няма места за разходка вечер, но все пак може ли да споделите впечатления дали е много "диво"?
И има ли от къде да взема поне следобедна закуска на детето - пекарна, магазин? Таверни разбрах, че има но ме интересува дали има и други варианти за изхранване през деня?

# 260
  • Варна
  • Мнения: 123
Здравейте, благодаря на всички, които отделят от времето си  за насоки и мнения и най-вече благодаря на Параход и Тодоричка, за помощта назад във времето Simple Smile
Ситония ни отпадна, но пък резервирах в района на Парга,  тукhttps://www.booking.com/hotel/gr/ammoudia-residence.bg
Всякакви отзиви, мнения и препоръки ще ми бъдат от полза, там сме в периода 27.07 - 2.08. Хубава вечер за всички!


Района е доста подходящ за обикаляне Simple Smile Може да вземете и корабче до Пакси/Антипакси,пък ако решите и до Лефкада може да отскочите !
Благодаря Ви! Миналата година съчетахме Лефкада, Кефалония и Закинтос Simple Smile. Разбрах, че корабчетата за Пакси/Антипакси тръгват от Пристанището в Парга, тепърва ще набирам инфо, разходка по река Ахерон също планирам, чакам и препоръки за   таверни с вкусна храна Simple Smile

# 261
  • Мнения: 790
В Амудия бяхме няколко дни тази година при приятели. Има таверни на уличката успоредна на реката. От там тръгват и корабчетата за разходки, един път в седмицата или два пъти има круиз до Паксос, иначе си тръгват от Парга.
Самото село на мен не ми допадна, плажът и морето също. Пясъкът приличаше на пепел, неприятно ситен, имаше едни клончета по плажа, а водата не беше с характерната прозрачност и цвят на Йонийско море.
Корабчетата в Парга бяха три.Искаха да се направи резервация от предната вечер, на мен ми предложиха цена от 25 евро на човек, но се оказа, че има и по 15. Ние се отказахме от това приключение, защото в този ден в Парга беше над 35 градуса, а тези корабчета почти нямат сенчести места.

# 262
  • Мнения: 943
Ние се върнахме от почивката си на Евия и Скирос.
...
В това е разказ Извинявай някъде да видя да спират повече яхти?

Последна редакция: чт, 18 юли 2019, 16:19 от bubanka

# 263
  • там някъде
  • Мнения: 234
Здравейте!

Предстои ни пътуване до Кавала в края на август. Ще почиваме с две деца. Протеснява ме единствено факта, че нямаме осигурена храна. И тъй като до сега не съм била в Кавала (само за 1 нощувка и то месец декември), бихте ли ме насочили към добри закусвални и заведения, в които децата да могат поне на обяд да хапват нещо готвено. Предполагам че ще ми се наложи да сготвя 1-2 пъти (ще имам такава възможност), но все пак не искам цялата почивка да ми мине пред готварската печка. Ако може да ме ориентирате и като цени как се движат ястията тази година по заведенията, още по-добре Simple Smile. Казаха ми ,че са леко надолу в сравнение с минали години, но аз нямам мои впечатления.

Мерси предварително !

# 264
  • София
  • Мнения: 291
 Здравейте, рядко пиша тук , но  следя редовно темата Blush
Здравейте, благодаря на всички, които отделят от времето си  за насоки и мнения и най-вече благодаря на Параход и Тодоричка, за помощта назад във времето Simple Smile
Ситония ни отпадна, но пък резервирах в района на Парга,  тукhttps://www.booking.com/hotel/gr/ammoudia-residence.bg
Всякакви отзиви, мнения и препоръки ще ми бъдат от полза, там сме в периода 27.07 - 2.08. Хубава вечер за всички!

Бяхме в края на Юли за няколко дни в Парга . Прекрасно място , но е пълно с туристи. Ходихме на плаж в Амудия и седяхме около 1-2 часа . Не ми допадна. Твърде много ми прилича на българското море. Няма  го прекрасния цвят на водата. Пускам  малко снимки за да добиете представа
Скрит текст:


Малко по-надолу ,  посока Превеза има много симпатични плажове например Loutsa beach
Скрит текст:

Корабчетата  от Парга за Паксос и Антипаксос тръгват от 10:00 и се връщат  към 18:00- 19:00. Така  ни казаха . За съжаление бяхме само за 4 дни и нямаше как да отделим цял един ден за такава разходка. Цената е 15 евро за възрастен, а децата са с намаление  50%. Със сигурност ще посетим Парга отново заради тази екскурзия  най-вече заради сините пещери. Много ми се иска да ги видя.
А ето я и Парга  снимана от крепостта
 
 

Последна редакция: чт, 18 юли 2019, 17:06 от nellyli

# 265
  • Варна
  • Мнения: 123

nellyli, Много благодаря за споделеното. Аз поради пренаселеността в Парга, предпочетох Амудия, макар че смятам една вечер задължително да прекараме там в разходки из градчето, качване до крепостта и препоръка за хапване в таверна "Стефанаки". Така или иначе сме с кола и винаги гледаме да вземем максимума. Случвало ни се е за ден да бъдем и на два плажа Simple Smile. За разходка с кораб до островите ми препоръчаха "Вики - 2", мерси и за инфото за цените.  Ако се сетите и за друга подробност, която е оставила положителни емоции, може и на лични.

# 266
  • София
  • Мнения: 291

nellyli, Много благодаря за споделеното. Аз поради пренаселеността в Парга, предпочетох Амудия, макар че смятам една вечер задължително да прекараме там в разходки из градчето, качване до крепостта и препоръка за хапване в таверна "Стефанаки". Така или иначе сме с кола и винаги гледаме да вземем максимума. Случвало ни се е за ден да бъдем и на два плажа Simple Smile. За разходка с кораб до островите ми препоръчаха "Вики - 2", мерси и за инфото за цените.  Ако се сетите и за друга подробност, която е оставила положителни емоции, може и на лични.

Ние отседнахме тук
 
Скрит текст:
Лихнос   което е е на 2-3 км. от самата Парга. Много приятно място и плажа е хубав. Бих казала , че от плажовете около   Парга този ми хареса най-много , особено пред къмпинга . Честно казано  4 дни не ми стигнаха да добия  кой знае какви впечатления. Красиво е много , но ми беше малко пренаселено.  Има прекрасни магазинчета със сувенири и  майсторски ателиета. В един от дните  около 10-11 часа сутринта докато  семейството ми беше на плаж се разходих  из селцето . Тогава успях наистина да му се насладя защото уличките бяха почти празни. Малко е проблемно паркирането, но се намират места  Simple Smile Мисля , че един ден за разходка там няма да ви стигне.

# 267
  • Варна
  • Мнения: 1 595
На мен Парга много ми хареса, красива архитектура, красива природа, оживено е(не винаги харесвам това, но там ми беше очарователно), качвала съм снимки от там, да не се повтарям, споделям тази статия:
https://www.feelgreece.com/bg/blog/top-things-to-do-around-parga
С удоволствие се разхождахме из малките улички, разкриваха се прекрасни гледки, гледката от крепостта е страхотна, самата крепост е на красиво място и има път за разходки, от който се виждат впечатляващи панорами.
По пътя от Парга към Лефкада се отбихме на този плаж, много живописен, пътят до него е също много интересен, черен, но равен, преминава се през горички с много красиви борове, много е впечатляващо като природа, ароматът във въздуха беше разкошен, кошерите насред нищото, гледките от скалите, водата точно в този момент имаше някаква пяна, което не беше много приятно, но според мен е било моментно, но  като местоположение и природа ни впечатли доста, беше интересна отбивка по пътя:
https://www.feelgreece.com/bg/alonaki

# 268
  • София
  • Мнения: 15 216
Ние се върнахме от почивката си на Евия и Скирос.
...
В това е разказ Извинявай някъде да видя да спират повече яхти?

На Скиатос видях най-много.
Запомнила съм една голяма яхта с холандско знаме в залива Pefkos на Скирос.
И доста лодки - сигурно и малки яхти - имаше и на пристанището в Пефки на Евия.

# 269
  • Мнения: 17
Здравейте,
за пръв път ще почиваме на Амулиани в края на август с две малки деца и бих искала,някой посетил острова този сезон да сподели дали навсякъде по плажовете има такса за ползването на чадър и шезлонг или може с консумация от бара?
Бихте ли препоръчали и изпитани места за хапване на острова?
Благодаря ви

Общи условия

Активация на акаунт