На море в Гърция 2019 - IV

  • 45 952
  • 763
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 3 385
В Палио по всяка отбивка вляво в посока Ираклица има плажчета, някои с барове, други натюр.
За мен това е един плаж 😁 с различни бийч барове, свободна зона и т.н. 😀

# 301
  • София
  • Мнения: 553
Някой да е бил скоро на Офринио? Препоръчаха ми го като място подходящо за деца с плитко море.

# 302
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Някой да е бил скоро на Офринио? Препоръчаха ми го като място подходящо за деца с плитко море.
Ще мога да дам отзиви след сряда!

# 303
  • Мнения: 2 405
И аз ще чакам отзивите за Офринио и от вас и от приятели, които заминават сега на 24ти :=)

# 304
  • Мнения: 9 484
Аз знам, че плажът е хубав, но е доста пренаселено.

# 305
  • Мнения: 3 385
Зависи в коя част на плажа сте. Ние в Офринио бяхме в апартамент в края на селцето, далеч от центъра, но пък беше относително спокойно. Водата беше чиста, но на влизане в морето имаше камъни. След метър, два е пясъчно дъното. Но точно в началото, където се разбиват и вълните, беше каменисто и  хлъзгаво. Имаше поставени торби с пясък (Да преминеш като по своеобразен мост), но се бяха  разместили...

Пп двама души от групата настъпиха водни таралежи там.

# 306
  • Мнения: 192
Кой остров Тасос или Скиатос заслужава повече да се види? Кой е с по-красива природа и плажове?

# 307
  • София
  • Мнения: 11 987
Имам въпрос към тези, които са посещавали Пелопонес през зимата.
Върти ни се в главата да направим 12 дневно пътуване веднага след Коледа.
Въпросите са за времето (много ли е ветровито), какво работи и каво е затворено за зимния сезон?
Идеята е да се ограничим в източната половина на полуострова.

# 308
  • Мнения: 5 776
Въпрос на късмет е какво ще е времето, случвало се е до края на декември да сме по къс ръкав. Вятър като излезе и държи по 3-4-5 дни, но и това не е постоянно. Според мен е чудесно за туризъм когато целта не са плажовете. Спокойно може да разгледате Епидаврос, Нафплио, Монемвасия, пещерата в Кастаня
Скрит текст:
, фиорда на Герака, там има и пътечка да се качите на замъка горе, откъдето гледката е зашеметяваща. Затворени са част от хотелите общо взето, поне в нашия район заведенията си работят, някои отварят само за уикенда, но пак има достатъчно за избор и през седмицата.

# 309
  • София
  • Мнения: 11 987
Въпрос на късмет е какво ще е времето, случвало се е до края на декември да сме по къс ръкав. Вятър като излезе и държи по 3-4-5 дни, но и това не е постоянно. Според мен е чудесно за туризъм когато целта не са плажовете. Спокойно може да разгледате Епидаврос, Нафплио, Монемвасия, пещерата в Кастаня
Скрит текст:
, фиорда на Герака, там има и пътечка да се качите на замъка горе, откъдето гледката е зашеметяваща. Затворени са част от хотелите общо взето, поне в нашия район заведенията си работят, някои отварят само за уикенда, но пак има достатъчно за избор и през седмицата.

Много ти благодаря.
Нафплио и Монемвасия сме ги посещавали повече от веднъж, но толкова ни харесват, че бихме се връщали отново и отново.
Епидавъра сме го виждали веднъж.
Пещерата ще я разгледам.
Има обаче доста места, които не сме виждали.
Хотели не ме интересуват, защото сме с кемпер.

Разбирам, че е подходящо и ще го обмислим сериозно.

# 310
  • Мнения: 5 776
Да, да, знам че сте с кемпер, ориентировъчно го написах ако още някой се интересува.  И все за теб се сещам когато видя подредени свободно кемпери на една полянка до морето до Палеокастро, че на дългите бягания минавам покрай тях.

# 311
  • София
  • Мнения: 11 987
Къде е това Палеокастро, защото в Гугъл мапс излизат много места с това име?

Може да се паркираме и ние там и по нова година да те чакаме с бутилка вода на някое от бяганията ти.

Последна редакция: пн, 22 юли 2019, 21:38 от змия

# 312
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Хубава е да се уточни за град става въпрос и точно така ли се изписва името.

Защото аз съм ходил на остров Корфу и там има град Палеокастрица.  

# 313
  • Мнения: 11 073
Печикамъков, Мария живее в Гърция и това Палеокастро й е в махалата, определено не бърка името Stuck Out Tongue

Ето за тук става въпрос, мисля https://goo.gl/maps/kwy9WgBWQzEJ2qaP9 и няма нищо общо с Палеокастрица, макар произходът на името да е общ (стара крепост).

# 314
  • София
  • Мнения: 11 987
Мария, там със сигурност някой ден бих искала да ти подам бутилка вода.

През зимата как вървят фериботите към Китира?

Общи условия

Активация на акаунт