На море в Гърция 2019 - IV

  • 46 128
  • 763
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 1 902
Затова винаги взимайте резервния ключ и го дръжте на място, различно от мястото на първия ключ.
точно така,ние винаги пътуваме с резервен ключ,който стои в моята чанта Simple Smile

# 361
  • Мнения: 11 136
Gigi gagi, има и филм, мелодрама на Панделис Вулгарис https://www.imdb.com/title/tt3253650/

Мама Галя, не съм сигурна законово как са нещата с лодките! Дано живеещите в Гърция дами се включат.
Но по принцип може да се плажува в територията - забранени са строителство, къмпиране, обработка на земеделска земя, палене на огън и т.н.

# 362
  • Мнения: 18 557
Мда, никога не се бях замисляла за резервния ключ, че може да се наложи да го ползваме.

Хм, за лодки не съм чувала ограничения, освен че може да се влиза само в светлата част на деня. Може би за защитени местности има ограничения.

# 363
  • Мнения: 11 136
Alia1,
не са ни тормозили май силни ветрове на Лефкада, но и не сме се задържали дълго за основна почивка там. На грозния вътрешен бряг не духа по принцип Simple Smile

# 364
  • Мнения: 1 410
Параход, пропуснала съм , че са направили филм.
Благодаря, ще го гледам!

# 365
  • София
  • Мнения: 1 902
Alia1,
не са ни тормозили май силни ветрове на Лефкада, но и не сме се задържали дълго за основна почивка там. На грозния вътрешен бряг не духа по принцип Simple Smile
На Лефкада като реши да духа,става много страшно!

# 366
  • Мнения: 18 557
Ама пък стават яки снимки тогава на вълните и синьото море. Когато ние бяхме, кьорава вълничка нямаше. Егремни си го снимахме като тепсийка.

# 367
  • Мнения: 11 136
Ето снимки от плаване с каяци около Бростомница, виждат се доста от плажовете. http://www.iztreshteam.org/galeries/kayak/brostomnitsa/

# 368
  • Мнения: 2 265
Здравейте, направих запитване за Ставрос,както ми препоръчахте, но да попитам там плажът с финен пясък ли е и водата дали е плитка?
Не знам защо при такова разнообразие от курортни селца хората, които летуват за пръв път в Гърция, се насочват към Неа Перамос, Керамоти и Ставрос. Халкидики е доста по-живописен. Но от изброените аз все пак бих предпочела Ставрос. Само в слаб сезон сме били, и е възможно усещането ми да не отчита всички фактори. Но, основното предимство за мен е, че Ставрос има голям собствен плаж, докато Перамос е по-скоро отправна точка, от която с кола се ходи на няколкото плажа след селото. Пясъкът не е супер фин, но е ок. И водата не е кристално синя, но също е ок. Не бих взела квартира в най-централната част, а по-встрани, напр. Марица студиос. Другия плюс за мен е, че Ставрос си е гръцко село с постоянно население, има си стара част и поне малко може да се усети какво е Гърция, докато Перамос (и Ираклица) са много туристически. А, и в Ставрос е по-евтино Simple Smile

# 369
  • Мнения: 4
Струва ми се далече все пак тръгваме от Варна и затова така се ориентирах......където и да сме се надявам да си изкараме добре:)

# 370
  • Мнения: 812
Alia1,
не са ни тормозили май силни ветрове на Лефкада, но и не сме се задържали дълго за основна почивка там. На грозния вътрешен бряг не духа по принцип Simple Smile
На Лефкада като реши да духа,става много страшно!
Това звучи доста стресиращо:dizzy_face:. Как е откъм Василики?

# 371
  • София
  • Мнения: 1 902
Alia1,
не са ни тормозили май силни ветрове на Лефкада, но и не сме се задържали дълго за основна почивка там. На грозния вътрешен бряг не духа по принцип Simple Smile
На Лефкада като реши да духа,става много страшно!
Това звучи доста стресиращо:dizzy_face:. Как е откъм Василики?
Ходим на Лефкада всяка година.Обичайно духа на сърфиските плажове след 14ч. но на два пъти сме нацелвали ужасен вятър по целия остров,ходехме да се крием ори общината,че на плажа ни люляше здраво кемпера и въобще не можеше да се излезе(но това е по-скоро изключение)

# 372
  • Мнения: 1 370
Alia1,
не са ни тормозили май силни ветрове на Лефкада, но и не сме се задържали дълго за основна почивка там. На грозния вътрешен бряг не духа по принцип Simple Smile

Докато бяхме на Лефката (4 дни) нямаше никакъв вятър. Нито на Катисма, нито на Егремни, нито на Порто Кацики.
Имаше някакъв плаж основно с платноходки... Може би там ще подухва повече. Затова пък на Санторини какъв вятър ни брули... Корабът не можа да потегли навреме, защото не всички можеха да се върнат на него с лодките.

# 373
  • софия
  • Мнения: 25 560
Дали духа някъде или не е силно относително и непредвидимо. Преди 3 години на Лимнос листо не помръдваше, тази година духа разхлаждащо през цялото време. По едно и също време от годината.

# 374
  • София
  • Мнения: 5 376
Някой питаше, точно на Василики приятели ходят да карат кайт сърф.Щото духало яко.

Общи условия

Активация на акаунт