На море в Гърция 2019 - IV

  • 45 931
  • 763
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 11 069
Навсякъде по света това е задължение на наемодателя и той, а не почиващият, подлежи на глоба, ако нещо.

# 616
  • София
  • Мнения: 11 984
каква муха ми вкарахте...
почнах да оглеждам Лимнос за началото на септември вместо Корфу.

# 617
  • София
  • Мнения: 18 697
Все пак,при настаняване представяте лк или паспорт,издава ви се  платежно при напускане.

# 618
  • софия
  • Мнения: 25 436
каква муха ми вкарахте...
почнах да оглеждам Лимнос за началото на септември вместо Корфу.
Отиди, отиди, ще ти хареса. Там почти няма други освен гърци. Тук-там италианци, тук-там англичани, тук-там българи и това е Simple Smile А, имаше и едно сръбско семейство в нашия хотел, но те бяха единствените, които сме виждали.

# 619
  • София
  • Мнения: 11 984
каква муха ми вкарахте...
почнах да оглеждам Лимнос за началото на септември вместо Корфу.
Отиди, отиди, ще ти хареса.
една седмица стига ли?
Евентуално да хванем първия ферибот в събота сутринта от Кавала и да се върнем следващата неделя.

Има ли плажове без бийчбарове?
И къде е най-добре за шнорхелинг?

# 620
  • Мнения: 11 069
Лимнос е много по-подходящ за кемпер от Корфу. Корфу е доста по-гъсто населен, с по-големи денивелации, тесни пътища, малко останали диви места по брега, обикновено достъпни по черен път. На Лимнос нема никой септември месец, даже може доста неща да не работят (миналата година някои след 1 юли благоволиха да отворят). Освен това е сравнително равнинен и пътищата са ОК за всякакво МПС.

# 621
  • София
  • Мнения: 18 697
А фериботите как ще са?

# 622
  • софия
  • Мнения: 25 436
каква муха ми вкарахте...
почнах да оглеждам Лимнос за началото на септември вместо Корфу.
Отиди, отиди, ще ти хареса.
една седмица стига ли?
Евентуално да хванем първия ферибот в събота сутринта от Кавала и да се върнем следващата неделя.

Има ли плажове без бийчбарове?
И къде е най-добре за шнорхелинг?
Не знам дали ще стигне, зависи колко искате да обикаляте. Разстоянията не са големи, но все си иска време.
На всички плажове, на които сме ходили има, но плажовете са толкова големи, че ако си в частта със свободна зона не разбираш, че ги има. И, както е писала Параход, там не е особено туристик и септември едва ли ще е наплив. Единственото трики е времето. Ако има вятър, ще има вълнение и няма да е гот с ферито.
С информация за другото не съм подготвена Rolling Eyes

# 623
  • Мнения: 11 069
Има плажове без бийч барове на север и на изток. Шнорхелингът не е много ОК според мен. Повечето заливи са плитки, пясъчни, водата е леко мътна заради финия пясък. Около А. Йоанис има някакви камънаци, може там по- да става за гмуркане.

Фериботите обаче са много по-нарядко от тези за Корфу - там си е междуселски рейс през час, тези са 1 на ден, максимум 2, някои дни дори няма.

# 624
  • София
  • Мнения: 11 984
вече проверих феритата - 220 евро за двама и кемпер за двете посоки.
Поръчах на мъжа да разгледа подробно и май ще сменяме дестинацията.

За пореден път тук ми променяте плановете, засега винаги съм била доволна.

А след вълнението, което преживяхме на връщане от Наксос, не се плаша вече. Оказа се и че сме със здрави стомаси и не ни пречи.

Решихме го - сменяме дестинацията. Благодаря ви.

Последна редакция: пт, 02 авг 2019, 16:03 от змия

# 625
  • София
  • Мнения: 1 247
змия добре сте го решили.
Аз лично Корфу го задрасках от списъка с дестинаци. Не е нашето и това е. Това може би е най-поангличанченото място в Гърция, на което съм била. Скъпо, пълно с англичани, и някакви медицински центрове, бавно се пътува. Единствено столицата Керкира има някакъв чар, и мятането на делвите по Великден беше интересна атракция. Да, има и красива природа, но просто ме отблъсна, вместо да ме спечели този остров. Аааа, и беше пълно с боклук навсякъде. Струва ми се, имат някакъв проблем там с този боклук. Кофите преливаха.

# 626
  • София
  • Мнения: 11 984
Аз така задрасках Тасос.
А на Корфу съм била само веднъж преди 10+ години, но беше зима, а и още не се познавахме с мъжа ми. Той също е бил отдавна и решихме да отидем заедно.
Но като чуя за диво и нетуристическо място, веднага ми пламва фитила.
И така на 31 август ще вземем ферито от Кавала.

# 627
  • София
  • Мнения: 1 247
Аз така задрасках Тасос.
А на Корфу съм била само веднъж преди 10+ години, но беше зима, а и още не се познавахме с мъжа ми. Той също е бил отдавна и решихме да отидем заедно.
Но като чуя за диво и нетуристическо място, веднага ми пламва фитила.
И така на 31 август ще вземем ферито от Кавала.
Ей така се прави, раз-праз, рече и отсече. Най-обичам така. Ние даже пътьом сменяме посоката понякога, и тогава ни се получава най-добре.

# 628
  • София
  • Мнения: 11 984
Сега остава да решим къде ще ходим между 14 и 19 август.

# 629
  • София
  • Мнения: 13 137
Змия, купете билети само за отиване. На място са по-евтини.  Wink И без това ще имате цяла седмица на разположение, за да си купите връщането.

Общи условия

Активация на акаунт