Мека мебел - тема 8

  • 117 570
  • 899
  •   3
Отговори
# 855
  • Мнения: 11 624
Благодаря, няма да го отписвам още. Честно казано ходих веднъж в Идея, бях гледала и друг на Камбо, но там въобще не ги открих,, имаше само полски. Но пък бързах и не питах за консултация, та ще се ходи пак Blush
Можеш да го поръчаш от склада им в София директно, ако искаш техен диван. Аз така направих, но първо звъннах на технолога в завода да уточним някои неща, понеже исках и корекции, и друга дамаска. Можете да ги питате и къде е изложен, за да не се разхождате излишно. Хората са много отзивчиви.
Иначе в магазина само ходих да видя модела..

# 856
  • Мнения: 873
Попадна ми реклама на дивани Платан, някой с впечатления от тази фирма?

# 857
  • Мнения: 1 651
Ние бяхме харесали от там един диван, но ги карат от Полша ако не се лъжа  трябваше доста да се чака, докато дойде ( а и то тогава беше във време на пандемия, та времето се беше увеличило още повече) и се отказахме.

# 858
  • Мнения: 10 610
Аз съм в чуденка. Досега сме имали ъглови дивани, тройка с лежанка. На практика обаче те заемат много място и като дойдат гости, трудно сядат 4 човека.
Сега ми предстои обзавеждане на хола и се чудя дали да не купим един троен, един двоен и едно кресло (или лежанка) вместо поредният ъглов.
Холът е около 20 квадрата, няма да слагам големи секции, най-много трапезна маса с 6 стола.

# 859
  • Мнения: 68 653
Зависи дали обзавеждаш за да е удобно на гостите, или на теб...

Аз лежатката не си я давам. Гости..рядко вече....
Аз съм вкъщи 365 дни в годината, те - десетина ...

# 860
  • при него
  • Мнения: 1 230
Зиги, аз съм с тройка, двойка и кресло и хола ни е горе-долу толкова голям. Сега гледам и се зачудих, ако искам маса за хранене там, то просто няма къде ( но е важно и да кажа, че на три от четирите стени, има врати). Според мен, виж внимателно размерите, като харесаш конкретни дивани. Ние сме с Екторп на Икеа.

# 861
  • Мнения: 1 651
Ние пък си бяхме твърдо против лежанка като избирахме диван. Взехме ъглов с облегалки от двете страни, но пък е и достатъчно широк за излежаване.
Лежанките са супер неудобни при повече хора и като цяло не ни кефят.

# 862
  • Мнения: 68 653
Ами ние си я избрахме за нас лежанката. Ние ще живеем там и на нас гледахме да ни е удобно. Не обзавеждам заведение..че да мисля за посетителите Grinning

Но всеки си знае. Не налагам нищо. Само споделям гледна точка..

# 863
  • Мнения: 10 610
Досега ни беше тясно и не можехме да каним много гости.
Сега ще се развихрим Heart Eyes
Благодаря за мненията!

# 864
  • Мнения: 11 624
Нашият е с лежанка, но има и облегалка по цялата дължина на лежанката. Поръчах и допълнителни възглавници за нея, за да може да се седи и обляга нормално. Та с две допълнителни възглавници, уцелихме два заека  Simple Smile

# 865
  • Мнения: 10 379
Досега ни беше тясно и не можехме да каним много гости.
Сега ще се развихрим Heart Eyes
Благодаря за мненията!

Пак не можеш да каниш много гости на 20 квадрата. Моят хол също е с подобна площ и ще го преобзавеждам, но съм се спряла на ъглов диван плюс маса с поне 4 стола в другата половина. Мечтая за такава маса, много неудобно е да сервираш вечеря или обяд на ниска маса с малка площ. Така че, предпочитам по-малък диван, но да има удобна маса, на която да седнем като се съберем.

# 866
  • Мнения: 2 475
Да питам тези, чийто канапета са от плюш, гледам, не се махат ковърите, няма ципове 6 как се почиства, набива ли се с прах?
И друго, канапето, което харесах, е на крачета, дървени са, та ме притеснява дали са издръжливи, че малкото много обича да скача навсякъде из къщи. Благодаря.

# 867
  • Мнения: 1 651
Poni69 или пък може да вземете само една маса с регулируема височина . Става и за ниска холна и за висока трапезна.

# 868
  • Мнения: 11 624
Да питам тези, чийто канапета са от плюш, гледам, не се махат ковърите, няма ципове 6 как се почиства, набива ли се с прах?
И друго, канапето, което харесах, е на крачета, дървени са, та ме притеснява дали са издръжливи, че малкото много обича да скача навсякъде из къщи. Благодаря.
Преди време имахме едно плюшено диванче, което стоеше в кабинета и и рядко се ползваше. Голяма проклетия този плюш. Ще кажа и защо: винаги викам фирма да ми пере меката мебел. Това диванче беше проблем, защото плюшът не носел на почистващите препарати - или трябвало само с вода да се пере или с много лека концентрация на препарат, ама много лека. И с прахосмукачка не е препоръчително. Отделно, като минаха 5-6 години, и по ръбовете взе да се втвърдява и да се рони и остана само основата на плата. Изхвърлихме го. Иначе в началото  беше едно гладко-гладко и ми хвана окото.

# 869
  • Мнения: 10 610
Досега ни беше тясно и не можехме да каним много гости.
Сега ще се развихрим Heart Eyes
Благодаря за мненията!

Пак не можеш да каниш много гости на 20 квадрата. Моят хол също е с подобна площ и ще го преобзавеждам, но съм се спряла на ъглов диван плюс маса с поне 4 стола в другата половина. Мечтая за такава маса, много неудобно е да сервираш вечеря или обяд на ниска маса с малка площ. Така че, предпочитам по-малък диван, но да има удобна маса, на която да седнем като се съберем.
Нямам предвид 15 човека гости, а 6-8, макс. Маса ще има с поне 6 стола, но все пак гости ще идват и само на кафе.

Общи условия

Активация на акаунт