10.07 - 16.07.2019 СЕДМИ КЛАС. Първо класиране

  • 116 619
  • 2 335
  •   2
Отговори
# 135
  • Мнения: 338
На сайта на РУО-София може да се видят училищата, в които вече има записани деца с хронични заболявания и т. н
Слънчевата, ако работех в МОН, много проблеми нямаше да ги има😝
Зачудих се на какъв принцип ги приемат децата със СОП. Ясно че е в съответствие със ЗПУО, но нали за някои от училищата трябва да имаш и съответните възможности, не само желание. Имам предвид първия пост със заетото място в СМГ.
СМГ не ме касае лично, не присъства в желанията на сина ми и любопитството ми е само от желание да съм информирана.

Абсолютно същото се зачудих и аз. Даже се разрових кои точно деца са със СОП и т.н. Може би е някое дете с физически недъг, което е много добър математик. Иначе не виждам какво ще прави в това училище. И нас не ни вълнува СМГ да уточня.

# 136
  • Пловдив
  • Мнения: 9 709
И в Пловдив в ЕГ са намалели бройките за момичета...Набива се на очи , че в МГ Системно програмиране от 52 станаха вече 48 местата.

Това са деца с хронични заболявания. Има си наредба за тях.
Лошото е, че не всички са на нужното ниво за такава паралелка. При нас такова дете първо повтори годината, после се премести в друго училище. Нищо против детето, но мястото му не беше там.

kumchowalcho, изобщо не е задължително да е с физически недъг. Има цял списък със заболявания. И съвсем не е нужно да  е добър математик, никой не гледа този вид способности при този вид прием. Знам, че трябва да имат ТЕЛК.
Преди имаха ограничения и ги приемаха в професионалните гимназии, но явно вече не е така.

# 137
  • Мнения: 1 711
         Мен системата ме пуска в сайта, но колоната "Бал" не е попълнена. Става въпрос за РУО Търговище.

# 138
  • Мнения: 1 812
Номинирам нови думички има/няма/ бал. Иначе пак ме пусна системата Wink

# 139
  • Мнения: 21 455
На сайта на РУО-София може да се видят училищата, в които вече има записани деца с хронични заболявания и т. н
Такъв документ не можах да намеря на сайта на РУО-София.
Не съм казала, че изрично са изброени в документ, а че могат да се намерят. Още пътувам и през телефона ми е трудно с линковете.

# 140
  • Мнения: 11 340
Moже ли да ме насочите това БАЛ е попълнено, но какво ми говори?

Например пише
- Желаната специалност - бал 450 /нашия бал е такъв/ това какво означава?

# 141
  • Мнения: 3 982
Четат човеците от МОН! Изчезна надписът "балът ще бъде попълнен след приключване на класирането".

# 142
  • София
  • Мнения: 9 977
Успокоих се, че не съм сама в сънища с класиране...преобладаващо е че са по-скоро кошмари, макар че първият започна с приети на "първо класиране по първо желание" (изглеждаше точно като показаните от миналата година) и после изчезна. А тази сутрин докато осъзная, че всъщност "сме приети в училище, което дори не е писано в желанията" доста се препотих Joy

За протокола - няма нищо в колонка бал, докато оценките от дипломата се появиха много отдаван, повечето споделяха че нямат. Надеждата че ще е днес изтъня и при мен.

Четат човеците от МОН! Изчезна надписът "балът ще бъде попълнен след приключване на класирането".
При мен стои...

Последна редакция: ср, 10 юли 2019, 13:25 от Lana

# 143
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 459
Ама разбира се ,че четат!!!

# 144
  • Мнения: 1 722
При мен си стои "балът ще бъде попълнен след класирането" и все още няма бал, благоевградска област.

# 145
  • Мнения: 3 982
Moже ли да ме насочите това БАЛ е попълнено, но какво ми говори?
 За различните паралелки балът се образува поразличен начин. Срещу всяко желание е сметнат балът, с който детето участва в класацията. Когато тя стане ще съпоставиш неговия бал с минимален и ще имаш ориентир за второто класиране (ако детето не е прието по съответното желание).

# 146
  • София
  • Мнения: 6 172
Четат човеците от МОН! Изчезна надписът "балът ще бъде попълнен след приключване на класирането".
Само на някои, на други си им стои:relieved:.  И колонката е празна.


Moже ли да ме насочите това БАЛ е попълнено, но какво ми говори?
За различните паралелки балът се образува поразличен начин. Срещу всяко желание е сметнат балът, с който детето участва в класацията. Когато тя стане ще съпоставиш неговия бал с минимален и ще имаш ориентир за второто класиране (ако детето не е прието по съответното желание).
А също така, ако има несъответствие в балообразуването за конкретна паралелка (пример от миналата година) ще може да се реагира преди класирането.

# 147
  • Мнения: 7 387


Това са деца с хронични заболявания. Има си наредба за тях.
Лошото е, че не всички са на нужното ниво за такава паралелка. При нас такова дете първо повтори годината, после се премести в друго училище. Нищо против детето, но мястото му не беше там.
                Децата със СОП се класират много преди общото класиране.При това бройките отпуснати за тях не фигурират в общия брой.Поне така беше .Имаше си заповед на РУО до директорите и за условията и сроковете ,в които се кандидатства.Незаетите места от деца със СОП се добавяха към общата бройка,ако не бъдат заети .Практиката показва,че това са най-много едно-две деца в у-ще и то не във всички у-ща.В СФ документи се пиемаха от 03.05 до 21.05.2019.

# 148
  • Мнения: 187
SafeHeaven, може да погледнеш в секция План-прием в системата. Мисля, че бройките на местата са коригирани и там.

# 149
  • Мнения: 1
и при мен седи това за бала непопълнено за София

Общи условия

Активация на акаунт