10.07 - 16.07.2019 СЕДМИ КЛАС. Първо класиране

  • 116 328
  • 2 335
  •   1
Отговори
# 1 185
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Единият ми близнак е приет на второ желание. Смятам другият да бъде заедно с брат си. Още сега при записването ли ще трябва да ги запиша и двамата? Освен това мислим да пробваме да се придвижим до първо желание.

При вас ще е малко разкарване...

Отивате и в двете училища, където са приети децата поотделно и пишете заявления за второ класиране.

Чакате, излиза второто класиране и ги записваш двамата в училището, където се е класирало едно от децата по-напред Simple Smile

# 1 186
  • Мнения: 7 640
...... ние имаме същия проблем - приети сме в желано у-ще ,но не в желаната паралелка и...при второ рискуваме да отидем там дето не иска детето.За това ни трябва статистика за минимален и максимален бал за да решим записваме ли или чакаме!
    .......

Мисля, че се пази първото място и след второ класиране отиваш или на новото, или оставаш на мястото от Първо.
Поправете ме, ако греша

# 1 187
  • Мнения: 32
Здравейте, поздравления на всички приети по първо желания!
Много моля за съвет, дъщеря ми е с бал 426 и приета в 35 с ФЕ, което при нас е след френската и 133 с ФЕ. Дотук добре, но според публикуваната статистика, мин. бал за момиче в 133 е 424?! Моля за съвет!

Според статистиката балът за ФЕ в 133 е 430 - вероятно на второ класиране да падне, но не е 424, както сте написали (това е за РЕ/АЕ)

# 1 188
  • Мнения: 119
Съжалявам, гледала съм горната паралелка с РЕ на 71 позиция, благодаря Ви, напрежението си каза думата ...

# 1 189
  • София
  • Мнения: 2 100
Някой добър математик изчисли ли, все пак всеобщото очаквано голямо покачване на баловете в сравнение с 2018 случи ли се? 
Имаше залагания, кой ще пие , кой ще черпи с бело:)

# 1 190
  • София
  • Мнения: 1 531
...... ние имаме същия проблем - приети сме в желано у-ще ,но не в желаната паралелка и...при второ рискуваме да отидем там дето не иска детето.За това ни трябва статистика за минимален и максимален бал за да решим записваме ли или чакаме!
    .......

Мисля, че се пази първото място и след второ класиране отиваш или на новото, или оставаш на мястото от Първо.
Поправете ме, ако греша
Със сигурност не е така. Ако се придвижите напред, може да се запишете само в съответната паралелка по-предно желание.
PolarFox, може би не те разбрах правилно. Мисълта ми беше, че след второ нямаш избор между 2 паралелки, а ако се е придвижило детето напред, се записва там.

# 1 191
  • София
  • Мнения: 6 162
Мисля, че се пази първото място и след второ класиране отиваш или на новото, или оставаш на мястото от Първо.
Поправете ме, ако греша
Много грешиш. Място не се пази и не можеш да избираш. Класираш се само на едно място и или се записваш на него или чакаш 3-то класиране. Можеш да се придвижиш напред или отново да те класират на същото място. Едно класиране = едно място.

# 1 192
  • Пловдив
  • Мнения: 61
Здравейте! Ние не сме приети но сме посочили само едно желание има ли начин да се подадат документи за второ класиране с по вече желания.

# 1 193
  • Мнения: 32
Съжалявам, гледала съм горната паралелка с РЕ на 71 позиция, благодаря Ви, напрежението си каза думата ...

Нищо не губите да изчакате второто класиране - все пак 4 точки само е разликата. Успех!

Здравейте! Ние не сме приети но сме посочили само едно желание има ли начин да се подадат документи за второ класиране с по вече желания.

За съжаление няма начин да се допълват желанията за второ класиране.

Последна редакция: чт, 11 юли 2019, 15:40 от Elmet

# 1 194
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
Някой добър математик изчисли ли, все пак всеобщото очаквано голямо покачване на баловете в сравнение с 2018 случи ли се? 
Имаше залагания, кой ще пие , кой ще черпи с бело:)
За Пловдив се случи. Много голямо покачване на баловете. Имахме аванс от 22.5 точки спрямо миналата година , а се закачи на косъм. 20 точки е нагоре бала на желаната паралелка, което си е доста според мен.

# 1 195
  • Мнения: 1 305
Здравейте! Ние не сме приети но сме посочили само едно желание има ли начин да се подадат документи за второ класиране с по вече желания.

Ох, редактирам се, щото нещо не чета както трябва.
Щом детето не е прието по първото си и единствено желание за момента не правите нищо, а чакате да излезе второ класиране. За второ класиране не се редят нови желания.
Ако пак не е прието, чакате да се обявят свободни места за 3-то класиране и подавате наново заявление за участие.

Последна редакция: чт, 11 юли 2019, 16:18 от Dame

# 1 196
  • out of space
  • Мнения: 8 572
...... ние имаме същия проблем - приети сме в желано у-ще ,но не в желаната паралелка и...при второ рискуваме да отидем там дето не иска детето.За това ни трябва статистика за минимален и максимален бал за да решим записваме ли или чакаме!
    .......

Мисля, че се пази първото място и след второ класиране отиваш или на новото, или оставаш на мястото от Първо.
Поправете ме, ако греша

Грешиш ако правилно те разбрах.

Пример:
Приемат те на първо класиране по трето желание.
Вариантите са два:
1. Записваш се и приключваш с одисеята
2. Подаваш заявление за второ класиране (в училището, където са те приели, не в гнездото!)
     - на второ класиране не си се преместила напред и се записваш по третото си желание
              * не се записваш и отиваш на трето класиране, където отново редиш желания за свободните места
     - преместила си се напред на второ или първо желание. Записваш се.

Не можеш ако на второ класиране се преместиш на по-предно желание, да се запишеш с желанието от първо класиране.

# 1 197
  • Мнения: 227
Здравейте досега само четях,но имам въпрос.Къде мога да видя бала за СПГЕ Джон Атанасов гр.София

# 1 198
  • София
  • Мнения: 7 047
В НПМГ паралелката Мат с АЕ, изпреварва по бал НЕГ. Това не съм го очаквала и аз, въпреки че имах съмнения, но бяха най-най-оптимистичните ми! Joy

# 1 199
  • София
  • Мнения: 2 298
Здравейте! Ние не сме приети но сме посочили само едно желание има ли начин да се подадат документи за второ класиране с по вече желания.
Не, няма начин. Ще чакате трето класиране.

Общи условия

Активация на акаунт