10.07 - 16.07.2019 СЕДМИ КЛАС. Първо класиране

  • 116 416
  • 2 335
  •   1
Отговори
# 1 410
  • Мнения: 21 455
Точно това наричат четвърто класиране, Didia. За по-кратко. И през предходните години си беше така.

# 1 411
  • Мнения: 1 722
Не може. Движите се като топ в шах -  само напред.

Топът може да се връща назад, като пешка Simple Smile

# 1 412
  • Мнения: 310
Наздраве на всички. Има доволни хора като моя милост, но и много разочаровани родители и деца. Кураж на всички, които са избрали да се борят. Не се отказвайте, всичко е възможно. Аз през цялото време повтарях, че всичко е на късмет, най-вече класирането, но смятах чинно като гламава и се получиха сметките. И пак късметът, си е късмет. 4 точки по-малко и нямаше да е вътре. Има и естествено изненади, като детето/децата? с 500, което е писало Първа пералня и е запратило школото на първо място в листата на мончовци и сие  Laughing

# 1 413
  • София
  • Мнения: 11 961
             И аз се сещам за една далечна година,в която две отлични оценки на изпита поставиха кандидата на 3-то място в класирането  в специалност "Право"  и бях убедена,че дипломите на всички след него са много по-високи като общ успех.Тогава влизаше и общият успех при класиране.

И сега влиза. Wink Ако става въпрос за СУ.
                   Говоря за мнооооого далечна година и влизането не ставаше лесно както сега! Yum Право имаше само в СУ!
И в мнооого далечната /вероятно по-малко/ година, когато аз кандидатствах, влизането също не ставаше никак лесно - а едно от най-трудните беше, заедно с медицина, и за първи път откриха Право и в Икономическия. Но говорехме за общия успех от дипломата, като балообразуващ елемент. Отново го има - върнаха го преди 2 години.

ПП. Четвъртото класиране е именно директорската квота - и тази, и миналата година.

# 1 414
  • София
  • Мнения: 2 686
Наздраве за децата - успех и на приетите на първо и на чакащите второ!

Шарлотче, то има подпис на детето, но както една любезна мама тук сподели - съгласно семейния кодекс родителят представлява малолетното си дете.
Всъщност се самоуспокоявам, защото и моята не е в София, та се надявам да няма проблем.

Майчета от миналогодишното НВО, има ли много чакане, било то за записване или подаване на заявление, имате ли спомени?

Трябва утре да свърша таз работа..., та се зачудих.

# 1 415
  • Мнения: 182
Извинете много за глупавия въпрос, но какво е директорска квота? Щом има свободни места след трето класиране защо да не се нарича четвърто такова?

# 1 416
  • столицата
  • Мнения: 3 791
Ако толкова се затръшкат да сте с дете вземете някое под наем😁
Как ще докажат, че не е вашето!х

# 1 417
  • София
  • Мнения: 11 961
Извинете много за глупавия въпрос, но какво е директорска квота? Щом има свободни места след трето класиране защо да не се нарича четвърто такова?
То си е четвърто /поред/, но се извършва от и в рамките на самото училище - подават се документи в него, класирането се извършва от него и се обявява от него. Не е централизирано класиране, общо за всички училища.

Сънчо, бързо става.

# 1 418
  • Мнения: 1 305
Пешката може да се движи само напред.

Няма чакане при записване, става доста бързо.

# 1 419
  • Мнения: 2 305
Има и естествено изненади, като детето/децата? с 500, което е писало Първа пералня и е запратило школото на първо място в листата на мончовци и сие 


Интересно е как желанията на децата са различни от тези на възрастните. Ние логично поставяме на първо място училището с най-висок бал, а при децата не е така.

# 1 420
  • София
  • Мнения: 8 276
Аз не че участвам, но да попитам Rolling Eyes Дидева?

Трето класиране.
1. Хипотетично записано е детето на 1/2 класиране.
2. Обявяват свободните места и то (родителите) решава да участва.
3. Отписването кога става? След обявяването на свободните местата?
Миналата година по спомен това място, от което се е отписало детето не участваше в бройката за 3то класиране. Тази година обаче подаването е през системата, означава ли това, че мястото ще се появи в системата и детето ще може да участва и за него (съответно и други деца)?

# 1 421
  • Варна
  • Мнения: 483
Рядко пиша, но ви чета редовно. Много благодаря на всички за коментарите,  мненията и съветите. Много тежки седмици бяха за мен😥. С вас времето мина сякаш неусетно.  При мен девойката много се колеба между МГ и Пета във Варна. Аз тъкмо се навих Пета за първо желание и тя се отказа. Така, че решението си е изцяло нейно. Ще учи в МГ.
Успех на всички, които продължават в класирането!

# 1 422
  • Мнения: 289
Извинявам се, но не мога да намеря баловете за София област.

# 1 423
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 459
Обичаме те, Дидева, благодарим Yellow Heartза цялото присъствие! Flowers Hibiscus
+1

# 1 424
  • Мнения: 21 455
Аз не че участвам, но да попитам Rolling Eyes Дидева?

Трето класиране.
1. Хипотетично записано е детето на 1/2 класиране. На първо или второ, нали? Не на половин. Joy
2. Обявяват свободните места и то (родителите) решава да участва.
3. Отписването кога става? След обявяването на свободните местата? Да, ако се е записало и иска да играе на трето. Може да решат, че не си струва, като видят местата
Миналата година по спомен това място, от което се е отписало детето не участваше в бройката за 3то класиране. Тази година обаче подаването е през системата, означава ли това, че мястото ще се появи в системата и детето ще може да участва и за него (съответно и други деца)? И миналата, и по-миналата година подаването беше през системата. Там се качват свободните след второ класиране места, подадени от директорите. Няма как това място да се появи в списъка.

Общи условия

Активация на акаунт