10.07 - 16.07.2019 СЕДМИ КЛАС. Първо класиране

  • 116 381
  • 2 335
  •   1
Отговори
# 1 425
  • София
  • Мнения: 6 175
... Има и естествено изненади, като детето/децата? с 500, което е писало Първа пералня и е запратило школото на първо място в листата на мончовци и сие  Laughing
Аз пък размишлявах за детето, което е с бал 435 и е попаднало в 74 СУ "Гоце Делчев", където минималния бал е 71,5. Дали просто му е близо и си е неговото училище? Дали не са се объркали в подреждането? Или в някое "гнездо" са подредили чужди желания в неговия профил... Дано е първото!

На мен 50 човека ми се обадиха да ме питат: "Сигурни ли сте в избора?" И аз от сигурна, станах несигурна. ММ още по-несигурен, та ми повлия и той... Добре, че наборката е сигурна... Освен и аз да си сипА едно бЕло.

# 1 426
  • Мнения: 1 032
Наздраве за децата - успех и на приетите на първо и на чакащите второ!

Шарлотче, то има подпис на детето, но както една любезна мама тук сподели - съгласно семейния кодекс родителят представлява малолетното си дете.
Всъщност се самоуспокоявам, защото и моята не е в София, та се надявам да няма проблем.

Майчета от миналогодишното НВО, има ли много чакане, било то за записване или подаване на заявление, имате ли спомени?

Трябва утре да свърша таз работа..., та се зачудих.

Аз трябва да ходя в 73то - дори неотварят в 8, ми в 9... до 17. Поне в такива дни може по-нормално работно време да сложат. И ще се разправям - не може заради това да си държим децата в София половин лято. Нито пък имат подпис с някаква тежест Rolling Eyes

# 1 427
  • София
  • Мнения: 2 683
Благодаря ви.

Galimar,  и аз днес въртях същата теория на една приятелка.
Името не му го пише на челото Wink
Спокойна нощ на всички.

# 1 428
  • Мнения: 1 032
Детето в 74то звучи като да е имало предвид 73то... ужас

# 1 429
  • Мнения: 1 305
Скрит текст:
Аз не че участвам, но да попитам Rolling Eyes Дидева?

Трето класиране.
1. Хипотетично записано е детето на 1/2 класиране.
2. Обявяват свободните места и то (родителите) решава да участва.
3. Отписването кога става? След обявяването на свободните местата?
Миналата година по спомен това място, от което се е отписало детето не участваше в бройката за 3то класиране. Тази година обаче подаването е през системата, означава ли това, че мястото ще се появи в системата и детето ще може да участва и за него (съответно и други деца)?


Ако документите се изтеглят след обявяване на свободните места за трето, тогава освободеното място ще остане чак за четвърто, тъй като вече няма как да се отрази в системата като свободно.

И понеже по-рано някой питаше дали е рисковано да се откажеш от мястото си от второ класиране и да играеш на 3то. Това, че детето ви освобождава място в училището, не означава, че точно то ще успее пак да се класира за него, тъй като на 3то класиране се пренареждат желанията. От справката, която съм пуснала по-долу се вижда, че не рядко на трето класиране се влиза с по-висок бал от минималния на второ. Това е защото на трето участват деца, които са размисилили за желанията си и са решили да кандидатстват на съвсем друго място, както и деца, които не са си преценили добре бала и не са писали резервни (не)желания и съответно са останали некласирани както на първо, така и на второ.

Справка за първо, второ и трето класиране София, 2018

# 1 430
  • Мнения: 21 455
Има ги и трите в таблицата, която пускам периодично ( дано не е станало досадно). Това, че минималният на трето е по-висок от предходно класиране, не означава, че дете с достатъчно висок бал няма да попадне в същата паралелка на трето класиране. Ако се изпипат нещата, всичко ще е наред.

# 1 431
  • Мнения: 293
Има хора, които пишат най-желаните училища на 3-4 място, защото и без това нямало да ги приемат на първите, или пишат по-слабите училища на първите места... доста неориентирани хора има.

Не е хубаво да се пише  училище само по признак, че детето е изкарало много или че стига за най-елитното училище и един вид да не се набуташ да пишеш не толкова желано училище, пък имаш бал за повече.

И е крайно време от МОН да пуснат и една Графа - среден бал за паралелките. Една птичка пролет не прави и едно записано дете с висок бал застава начело на класацията.

# 1 432
  • Мнения: 32
Извинявам се, но не мога да намеря баловете за София област.

Това е от пост по-рано днес на Дидева (съжалявам не знам точно как се цитира):
http://www.ruobg.com/messages/file_messages_students_23/min_max_bal.docx

# 1 433
  • Мнения: 21 455
Екстра е, важното е да се свали необходимото.

# 1 434
  • Мнения: 119
Имам следната чуденка- според мин. балове паралелката в 133 в ФЕ момичета е с бал 432.500. В сайта на училището има списък с класираните и според него това момиче е 14 по ред, т.е следващите 12 са момчета. Паралелката е с квоти. Защо не са 13/13? Липса на кандидати момчета ли?

# 1 435
  • Мнения: 21 455
Може да има момче с по-висок бал от това момиче и да е преди него в публикувания списък?

# 1 436
  • Мнения: 119
Да, не ми хрумна, по дефолт приемам, че момичетата са следвани от момчетата. Благодаря, и за всичките Ви мнения попреди!  Simple Smile

# 1 437
  • Мнения: 1 305
Има ги и трите в таблицата, която пускам периодично ( дано не е станало досадно). Това, че минималният на трето е по-висок от предходно класиране, не означава, че дете с достатъчно висок бал няма да попадне в същата паралелка на трето класиране. Ако се изпипат нещата, всичко ще е наред.

Това по принцип е така. Просто исках да обърна внимание, хората да не се заблуждават, че на трето балът задължително пада. Ще дам само един нагледен пример, пък всеки да си преценява риска.

127 училище - паралелка АЕ/ИЕ
мин бал първо - 319
мин бал второ - 305
мин бал трето - 351

Както се вижда на трето е прието дете с бал по-висок дори от минималния на първо.
Съветът ми е, ако се участва на трето - желанията пак да са повечко. 

# 1 438
  • Мнения: 21 455
Едно място, един приет, висок бал. Трето класиране е рисково. Винаги е имало доста високи балове там. Затова се играе много внимателно. Всъщност миналата година големият джакпот беше на четвърто, особено след като много училища приемаха дубликати, вместо оригинали.

# 1 439
  • Мнения: 7 375
Точно това наричат четвърто класиране, Didia. За по-кратко. И през предходните години си беше така.
                  Яяяяя,така ли го наричат сега!!! Smiling Imp До колкото видях миналата година има и четвърто класиране и директорска квота след него.До сега рових из незаетите места след 3-то и 4-то.

Общи условия

Активация на акаунт