10.07 - 16.07.2019 СЕДМИ КЛАС. Първо класиране

  • 115 914
  • 2 335
  •   1
Отговори
# 1 470
  • Мнения: 1 032
Имам един не много умен въпрос: по време на записванията дали случайно училищата няма да работят и в събота и неделя? Че иначе времето се скъсява наполовина?
Знам, че е малко вероятно, но тая някаква надежда...

не само, че не работят през уикенда, ами като звъннах за днес да питам  - от 9 до 17ч. все едно ние за тях работим...

# 1 471
  • Мнения: 5
Здравейте! Колкото повече чета, толкова повече ми става неудобно да пиша. Определено балът на дъщеря ми не е на нивото на вашите деца...но мързела не мори - той мъчи. Та....все пак колкото и да ме е срам имам един такъв въпрос: Балът ни за училището, което най-много искаме (съответно паралелката) е 229, а на първо класиране най-ниския бал е 290т.Та..имаме ли някакъв шанс, според вас, на второ класиране?

# 1 472
  • Мнения: 308
Добро утро!
И на нас 73-то не ни е удобно като локация, но сме го писали по-напред от 1 АЕГ (в последното е приета), но ще играем и ние на второ, пък каквото излезе. За трето няма да ми стигне смелостта (не съм рисков играч), но както мине второ ще го мислим тогава.
И за да не е само сух отчет от моя страна, слагам и една новина, не видях да е коментирана вчера
https://m.offnews.bg/news/Obshtestvo_4/Sedmoklasnik-ot-SMG-skri- … botat_707063.html

Аз много харесвам 73, но локацията наистина не е много удобна, в нашия случай щяха да отиват 2 часа на ден в пътуване. Въпреки това след 10 минути дърпане на компа и крякане, синът ми беше категоричен да пишем 73 преди английската, която всъщност му е фаворит, но включи само паралеката с английски и немски. Според моите изчисления бал 441 за момче има някакви шансове на второ и според това, което гледам тези шансове са за паралеките с френски и руски. Аз така го бях изчислила, че ще закачи на второ в 73, на първо не, но сега гледам, че с немски и английски и на второ, няма да стане с този бал. Миналата година видях резултати на момче, влязло на 2-ро в 73 с две по 80 точки, тази година е много тегаво. Мал шанс е, че улучихме година с една паралека по-малко.Пожелавам Ви късмет на второ класиране. Винаги има възможност нещата да се обърнат във Ваша полза, пералнята няма да Ви избяга, само може да се качите по-нагоре. И ще Ви стискам палци, защото въпреки неудобната локация, 73 е по-доброто училище от 1 пералня според мен и определено английският лесно се учи  в школи, за разлика от немски, който в наше време е по-голям актив от английски и образованието в Германия и Австрия за сега е безплатно. Но и да останете в пералнята, не забравяй, че никога не знаеш какво печелиш, когато губиш и че Господ си знае работата Wink

Новината я четох по-назад в темата. За мен това е пример за неуспял математически гений Grinning

Последна редакция: пт, 12 юли 2019, 09:17 от Petruna

# 1 473
  • София
  • Мнения: 1 110
Бланка-образец за участие във второ класиране търся, ако някой може да даде линк!

# 1 474
  • София
  • Мнения: 6 149
Бланка-образец за участие във второ класиране търся, ако някой може да даде линк!
Ще ви я дадат в училището, където е класирано детето. Няма нужда да я търсиш предварително.

# 1 475
  • Мнения: 1 032
Бланка-образец за участие във второ класиране търся, ако някой може да даде линк!

дават на място в училището

# 1 476
  • София
  • Мнения: 5 352
Здравейте! Колкото повече чета, толкова повече ми става неудобно да пиша. Определено балът на дъщеря ми не е на нивото на вашите деца...но мързела не мори - той мъчи. Та....все пак колкото и да ме е срам имам един такъв въпрос: Балът ни за училището, което най-много искаме (съответно паралелката) е 229, а на първо класиране най-ниския бал е 290т.Та..имаме ли някакъв шанс, според вас, на второ класиране?

Кое е училището? За София ли става дума?

# 1 477
  • Пловдив
  • Мнения: 537
И аз днес на ММ го обяснявах това. В далечната 1994г.кандидатствах в СУ и УНСС с математика и АЕ. В УНСС математиката беше супер лесна. Донаборници и девойки със супер високи резултати не се класираха по първо желание. Не обичам аз лесни изпити Hands Point Up
Ехеее, Ани К и аз в същата далечна 1994 кандидатстват в УНСС с география. Падна се тема, която се падаше за 3-та поредна година!!! Половината зала не я беше пипнала и излезе още в 10 часа. Беше жесток удар...но страшен късмет за тези, които я бяхме чели. Така аз влязох с оценка около 5 държавна поръчка, а съучениците ми с МАТ с оценки около 5,80 бяха платено обучение....
Но отделно от това, още след матурата по БЕЛ му казах, че беше обидно лесна според мен! За децата, които се трудеха цяла година, които се отказаха от спорта за да учат, за тези които пропуснаха десетки уикенди, ходейки по пробни изпити, и най-вече за тези сега, които ги делят 0,25 стотни или 1т. от заветното училище....
Русалке, и за мен е тенденциозно. Още като излязоха резултатите от матурата по БЕЛ 12 клас, си викам, тези сега ще дадат лесен български, та да изпъкнат със 7 клас...И друго - струпването във високите балове, пренапълва силните училища и щеш не щеш избираш професионалните паралелки...Нека не се обиждат тези, които са си избрали като първо желание, но според мен така "се помага" и на онази идея процентното пренареждане профилирани-професионални...

# 1 478
  • Пловдив
  • Мнения: 9 679
Ако някой се интересува от Пловдив - информация от пресата.
от други области са кандидатствали 357 деца
деца, които не са подали заявления за първо класиране - 350
деца, които не са класирани никъде поради малък брой изброени желания - 350

viara_iv, тенденцията към насочване към професионални гимназии я има от доста време.
Лошото е, че те ги съсипаха тези училища, сега се опитват да им възвърнат част от блясъка. Говоря основно за материалните им бази. Поне в Пловдив е така. Но пък в същата статия, от която взех горните данни, пише, че 3 дуални паралелки в Пловдив са се запълнили още на първо класиране.

Последна редакция: пт, 12 юли 2019, 09:20 от dundi73

# 1 479
  • там край реката
  • Мнения: 153
Кой ще хвърли боб за падане на баловете за второ класиране в Пловдив Grinning

# 1 480
  • Мнения: 103
За нас сагата приключи. Записан в МГ Варна, математика и немски. Успех на всички деца!

# 1 481
  • Мнения: 39
Добре, че сме с момче, че конкуренцията при момичетата в ЕГ с наистина страхотни резултати е голяма.

# 1 482
  • Мнения: 2 066
Някой пита за Варна - понеже снощи се поразрових в предните 2 години - има доста странни движения на баловете в Червърта - има паралелки, в които падат с 13-15 точки, има такива и с по 1 точка. Дъщеря ми е приета с испански, но не й стигат 4 точки за желаната паралелка с 3 и 4 профил Бел и Г, ще участва на второ и много се надявам да се вдигне нагоре. Иначе и тя по испанската мода - вече не ще и да чуе за друго училище, събраха се отбор приятели и съученици и отсега се кроят планове Simple Smile

# 1 483
  • Мнения: 5
Здравейте! Колкото повече чета, толкова повече ми става неудобно да пиша. Определено балът на дъщеря ми не е на нивото на вашите деца...но мързела не мори - той мъчи. Та....все пак колкото и да ме е срам имам един такъв въпрос: Балът ни за училището, което най-много искаме (съответно паралелката) е 229, а на първо класиране най-ниския бал е 290т.Та..имаме ли някакъв шанс, според вас, на второ класиране?

Кое е училището? За София ли става дума?

Да! За София става въпрос и училището е 19то.

# 1 484
  • Мнения: 296
За инфо - Втора английска работят от 8.00 ч. до 18.30 ч. днес, в понеделник и вторник.

Общи условия

Активация на акаунт