Свекърви и кърмене

  • 4 693
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 631
моята е печена в това отношение или аз съм много проклета.... не ми е казала нищо от сорта на "съвети"и "добри пожелания" както и кажа така ..... и освен това много ме подкрепя и ме хвали насам натам че кърмя
майка ми малко в началото даваше съвети за сокче, че как ще расте без витамини, и какво толкова то малко сокче да си пиива ....
включително и мъжа ми в началото изразяваше съмнение за "моите схеми" на късно захранване
но аз съм
дебелокоро същество и си карам моята
така че който каквото и да ми каже най общо казано не ми дреме

апропо и аз много мразя термини от сорта  "дай му цица " или "цокцка" или   такива
бебето суче и това е

# 16
  • Мнения: 988
Ооооо, Нели ме подсети...

Значи миналата седмица една вечер свекито беше на гости у нас и докато "гнявеше" детето (хубава диалектна дума която описва точно какво прави моята свекърва) изтърси "Айде след някой и друг месец да те доведат на мен да те погледам, сега не може че мама още ти е нужна" - после се доизясни че говори за кърменето.

Разбирай - след някой и друг месец няма да кърмя вече, а отделно - аз за друго освен за кърмене не съм нужна  Crazy

# 17
  • Мнения: 663
Моята свекърва винаги много ме е подкрепяла в кърменето. Постоянно ме хвали колко дълго кърмя, каква воля била нужна  и т.н. #CrazyНо и тя си има някои изцепки, преди две седмици ни приеха в болница, защото малкия беше пипнал някакъв  вирус и тя ми каза много добре да си помисля дали не съм вдигала температута и дали не съм стояла продължително на слънце, защото била чувала , че кърмата вкисвала лятото, та затова малкия сигурно повръща...

# 18
  • Мнения: 403
Ей, да бе, и аз така чувствам нещата - че с мойто кърмене преча на свеки да се грижи за бебо (третото поред внуче, първото е гледала целодневно, второто - често). Когато е вкъщи, взема го на ръце и се затваря в детската стая, и аз няма как да видя иска ли да суче горкото. Когато вече се разреве много, носи го и ме пита "Да не би да е огладняло?"  #Crazy Колко жалко, че ще трябва да ми го даде да го храня (хихи). Винаги се чувствам изолирана и като кранче за мляко.
Тя с недомлъвки ме разпитва имам ли кърма, докога съм щяла да кърмя, сякаш не е кърмила до годинка и нещо!!!! Ами щом съм преодоляла началните проблеми, значи всичко е наред сега.
Ей т'ва не го разбирам - кърмили са дълго, а пък сега - "дохранвай", "отбивай вече".
Аз съм за втори път майка и вече съм много информирана (от форума) и искам да си гледам детенцето без бабини деветини. С малко повечко мълчание от моя страна, успявам да възпра свеки да ми дава съвети. Като не е твърде в час, не смее да поучава.
А, да, забравих - бебето ми имало целулит (защото още първите месеци оформи яки бутчета), щяло да има проблеми. И това го каза още преди да захраня на 6 месеца, а то на 6 месеца беше 7.500г, ръст 65. 

Последна редакция: вт, 11 юли 2006, 21:10 от m i

# 19
  • София
  • Мнения: 3 648
Целулит!!! Боже!
Моята не е изтърсвала нещо за отбелязване, но свекъра много се чуди, че не пие вода. Казвам му, че неще! не иска, аз му давам, той не иска! И той какво да каже - вдига рамене!

# 20
  • Мнения: 942
Аз за съжаление не мога да похваля моята Cry
Даже от сега почнала да мисли каквикомпотчета да му забърка, че да сме почвали вече да се захранваме(държа да отбележа че бебка е едва на месец и половина).Трябвало се първия или поне след втория месец да започваме захранването,че да свиквало стомахчето,че иначе никога нямало да се научи да яде  #Crazy
А оня ден ме гледа,че слагам контейнерче с кърма във фризера и ме пита за какво е, аз и отговорих,че когато ми се налага да изляза без бебка да свърша нещо и мама ч храни, а тя ми вика "К'во?давате застояла кърма на бебето?" Joy

# 21
  • Мнения: 4 406
аз вече не кърмя, но имам куп бисери от свеки относно храненето- напр. не давай ябълка на детето, тя запича, по- добре ей тези соленки, дето съм опекла... стига с тази супа, ще му разводниш стомахчето!

# 22
  • Мнения: 577
и моята свекърва е за кърменето,но максимум до 3-4 месеца иначе децата помнели и после ги било срам,че са цокали newsm78 #Crazy

# 23
  • Мнения: 854
Моята е кърмила дъщеря си година и 3 месеца и съответно беше много възмутена, че аз кърмя още Борко/това става преди 5 месеца, т.е той като беше на 14 месеца/ - то нямало витамини след годинката в кърмата, за какво му е, до 2 години ли мисля да кърмя, ами лятото като дойде какво ще правя, тогава не се отбива и тем подобни. Аз се подсмихнах и казах, че мен не ми пречи и детето ще си суче докато иска. После тя явно се оплакала на свекъра и той като се обажда един ден по телефона на мъжа ми подхвана темата, ама моят човек го отряза директно. Месец и нещо по-късно като им бяхме на гости пак се почна, тоя път с мъжа ми се води разговора и той вече тотално се вбеси и каза на майка си, че е закостеняла и ние четем и се информираме и навсякъде казват да се кърми по много и т.н./ аз съм го подковала с инфо много отдавна/ Laughing И така, скоро като сме се виждали не се е повдигал въпроса, слава-богу, че аз най мразя да обяснявам по 100 пъти едно и също.
А иначе имаше бисери от сорта на "давай кисело мляко", когато Борко беше на 6 месеца и "абе, дай му кисело мляко, тя кърмата остави я" като беше на годинка Rolling Eyes Ама аз се подсмихвам и толкова, хич не давам обяснения. Хубавото е, че те живеят на 150км от нас, иначе надали щеше да ми е толкова забавно Thinking

# 24
  • Мнения: 663
Евала на мъжа ти !

# 25
  • Мнения: 79
Аз не съм срещала директни упреци, но се дразня като ме пита имам ли мляко, а по едно време редовното беше "Ох на баба празното коремче", защото съседчето до нас ядеше пюрета.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 254
Мойта свеки ме подкрепя в кърменето и не ми се меси в храненето на детето... Но вижте за обличането... побърква ме! според нея все му е студено на детето и само ходи след мен с някоя дрешка или чорапки или нещо подобно... Избиват ми балансите понякога
Относно храненето, единствената забележка беше за водата (разбира се). Беше силно притеснена защо не му давам водичка и заяви един ден, че ако не му давам сега вода после няма да знае да пие. Сега му давам вода за нейна радост, ама той пък не я пие, за моя радост  Twisted Evil

# 27
  • Мнения: 481
Моето свеки по принцип е свястна жена, ама и ние си имаме разногласия за кърменето. Днес ми каза, че не трябва да давам на бебка да суче всеки път когато се размрънка. За сведение детето рядко прави по-малки паузи от 1,5 часа.

# 28
  • Мнения: 5 026
 Е, при нас е ОК!Казва, че няма нищо по-хубаво от това да кърмя възможно най-дълго и се стреми да не досажда с излишни коментари,но понякога не се удържа.Все пак съм доволна!
 Относно термините: собствената ми майка  казва "кравата идва", което ме вбесява.

# 29
  • Мнения: 6 243
Моята не е казала нищо забележително, (смее ли Laughing) но свекито на една приятелка често й носеше прясно мляко, след като роди, като казваше: "Ето малко члечице и за мама Кравка!" hahaha

Общи условия

Активация на акаунт