СЕПТЕМВРИйски мами 2019 - Тема 5

  • 23 179
  • 750
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 442
Момичета, да ви попитам като ви взимат секрет за микробиология и пъхат онова разширяващото нещо, чувствате ли се ужасно като мен? По принцип не е приятно, а откакто съм бременна в направо ужас това нещо. Опъва ми зверски, сухо е и чак боли. Само аз ли съм така? Чак се чудя да нямам някаква инфекция...
Аз си вземам сама, което ми беше доста странно и на последния път даже се бях притеснила дали ще излезе нещо, защото си имах съмнение за гъбички. Е, излязоха си на микробиологията. Даже другата седмица мисля да пусна пак, защото ми остана едно течение и мисля, че не съм ги излекувала. Моя доктор така практикува, не взема той секрет.

# 46
  • Мнения: 846
Не си само ти. Аз съм същата. Винаги с огромно притеснение го правя това. Предишната ми АГ си ме знаеше и ми взимаше директно с четчицата, обаче на сегашната не ѝ казах и ...
Може да помолиш, ако ти предстои скоро пак някоя проба, да ти вземат директно с клечката.

# 47
  • Мнения: 148
И аз съм така, последния път пуснах сълзички от болка, а микробиологията излезе чиста.

# 48
  • Мнения: 1 554
О добре, значи сигурно е нормално от бременността. А Sunshine, от къде си взимаш тампон, че да си вземеш сама секрет? Странно

# 49
  • Мнения: 442
О добре, значи сигурно е нормално от бременността. А Sunshine, от къде си взимаш тампон, че да си вземеш сама секрет? Странно
Дават ми го в клиниката с направлението. И на мен ми е странно.

# 50
  • Мнения: 510
Некомфортно е, наистина. Явно сме станали доста чувствителни. А при мен, както не правим и секс заради забраната, съвсем е кофти...
Може да прозвуча тъпо, ама за първи път чувам, че лекар не взима секрет, а пациентката го прави сама... 🤔🤔🤔

# 51
  • Мнения: 442
Между другото бях ходила за второ мнение при друга лекарка заради скъсената шийка и тя тогава ме наплаши, че съм имала страхотно течение (което аз не виждах). Взе ми секрет, но използва детски спекулум и нищо не усетих. Разбира се микрото беше чисто след това

# 52
  • Мнения: 1 554
И ние не правим секс и също предполагам, че това може да влошава положението. Даже онзи ден трябваше да си слагам една глобулка и малиии, едва я напъхах. Голям зор, триене, сухо, дърпа. Ужас

# 53
  • Мнения: 510
И ние не правим секс и също предполагам, че това може да влошава положението. Даже онзи ден трябваше да си слагам една глобулка и малиии, едва я напъхах. Голям зор, триене, сухо, дърпа. Ужас
Охххх, да... и аз като слагам такива вагинални глобули си е цяло приключение.
Питах АГ за тези овлажняващи вагинални гелове, които ги рекламират с цел предотвратяване разкъсвания по време на раждане. Каза, че мога да почна с масажите, а в самата болница (Токуда), също имали такава практика, по време на раждането правели масаж, само че техните гелчета съдържали и лидокаин. Това я питах по повод, че не мога да си поставя една глобулка, а какво остава да родя вагинално.  Може да ви е полезно и на вас. На една от последните лекции ми дадоха мостричка на Гинофит, не знам дали върши работа. Нека мамитата с второ да споделят.

# 54
  • Мнения: 1 554
Не бях чувала за такива гелове. Какво е това Гинофит?

# 55
  • Мнения: 510
Не бях чувала за такива гелове. Какво е това Гинофит?
Това е гел, който се използва, както при вагинална сухота, така и по време на самото раждане. Уж, свежда до минимум риска от разкъсвания. Виж повече в Google. Иначе има и други специални кремчета за масаж и на перинеума, мисля да си взема и да започна с подготовката.

# 56
  • Мнения: 2 038
За сухота във влагалището моята АГ ми препоръча да ползвам Лактацит за бременни (със син етикет). Аз имах дискомфорт при секс и затова го взех и съм супер доволна.
Иначе доколкото съм чела, нормално е отделянето на повече секрет. МБ скоро не са ми взимали, мисля да питам на следващия преглед.

# 57
  • София
  • Мнения: 1 537
Аз ползвах такъв гел или масло някакво беше, за масаж на перинеума с първата си бременност, на Веледа, доста седмици по-рано се подготвях с това, защото се бях надъхала да раждам естествено. За съжаление не мога да дам мнение дали е ефикасно и дали наистина предотвратява разкъсвания при естествено раждане, защото както вече бях писала по-назад, родих секцио.

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 28
На мен секрет ми взимат само с клечката. Иначе с глобулите и аз предния път едвам я сложих, а слагам през 3 дена винаги, За секс не искам и да чуя Laughing толкова ми е неприятно и сухо и болезнено, че сме го спрели вече от не знам колко месеца. Шегуваме се с ММ че вече съм като девствена, особено и както ми е трудно с глобулите. Чак ме е страх и се чудя след раждането как ще е... надявам се да ми се върне желанието.

# 59
  • Мнения: 510
Аз ползвах такъв гел или масло някакво беше, за масаж на перинеума с първата си бременност, на Веледа, доста седмици по-рано се подготвях с това, защото се бях надъхала да раждам естествено. За съжаление не мога да дам мнение дали е ефикасно и дали наистина предотвратява разкъсвания при естествено раждане, защото както вече бях писала по-назад, родих секцио.
Това масло за перинеум на Веледа, току що видях, че е намалено с 15% в аптеки Медея до края на юли. Да си знаете, момичета. Аз ще си го взема утре. 😁

Общи условия

Активация на акаунт