СЕПТЕМВРИйски мами 2019 - Тема 5

  • 23 558
  • 750
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 452
Аз съм си слагала Гинофит за бактерниални инфекции, но има и друг вид Гинофит - апликатори с гел за овлажняване. Наистина съм чела, че подобряват еластичността и могат да се използват за подготовка преди раждане.

# 61
  • Мнения: 32
Мами, така и така обсъждаме покупки, да ви вкарам и в моята драма Grinning От 1 седмица разглеждам помпи за кърма и съм се хванала за главата от огромния избор на марки, варианти и цени. Още не мога да осъзная как ценовия диапазон е от 20 до 900 лева Grinning Имам много много чуденки по въпроса, но ако мога да формулирам най-важните от тях, може би биха били:
1. Кога е подходящо да се купи помпа за кърма?
2. Ръчна, електрическа или и двете е добре да притежаваме (за всеки случай)?
3. Кои марки "превъзхождат" масата и с какво?
4. До колко лева се счита за нормално да ни коства, защото за мен близо 900 лева е мааааалко прекалено Grinning


Аз имам сериозен проблем няколко дни след като родих. Нямах бебета при мен, защото 2 седмици откараха в неонатологията и гърдите ми "БОМБИРАХА" - на 2 днес станаха огромни и болезнени. Ама толкова, че раждането и шевовете ми изглеждаха като песен. И до момента за мен  слизането на млякото беше най-кофти момента от моето раждане като болка и дискомфорт. Не може да легна по гръб, не можеш и настрани. Тъй като нямах помпа,че ми бяха обещали една ръчна на Томи Типи се опитах няколко пъти да цедя в Майчин дом на двойна електрическа на Медела, която не изкара и 1 капка, сега го отдавам на твърде твърдите гърди, а не в проблем в помпата. И реших, че тази помпа не е и не става за мен. Почнах да цедя на ръка със слафетка, /не можех да дам на бебетата коластрата и първото мляко/, така че хвърлях. Беше доста непроятно, болеше, но осовободих напрежението и това позволки като ми донесоха помпата да я ползвам. Честно казано ръчната на Томи Типи ставаше, но на мен не ми беше много удобна.  Като се установи, че ще трябва да цедя - 14 дни вкъщи и да нося на бебета замразена/изстудена кърма в болницата си взех ръчната на Авент. Цедеше по много и ми се стори страхотна. Цедях по 8 пъти в деноношието, все едно бебетата са при мен. Като си ги прибрах вкъщи се оказа, че сучат много слабо и не качват и затова, за мое спокойствие взех решение 1 хранене да си е кърмене, а на останалите да цедя с помпа и да давам от шише, за да знам колко мл.са изпили. Това продължи много месеци, като станаха по-едри мисля, че кърмех по 1 или 2 пъти на ден, останалите хранения - от шише. Колкото повече изцеждах, толкова по-големи им ставаха нуждите от мляко и в един момент цедих по 1 литър и отгоре кърма и не ми стигаше за тях, покривах около 50% от дажбата. така, че са пили и не малко адаптирано мляко. Към 10 месец /ние захранвахме по спомен от 7 месец, заради това, че са родени 32-33 седмица/ толкова вече ме болеше ръката - китка и стави, че съм ревала от болка и съм давала на мъжа ми да помпа малко, за да спред да мен боли, затова се и отказах и прецених, че няма да се "боря" да давам кърма до годинка. Те вече и ядяха каши и пюрета и ми беше спокойно.

Според мен ако бебето се храни и суче добре обикновена помпна на Медела или на Авент - ръчна е напълно достатъчна за доизцеждане и опразнаване на гърдите. С нея може да се контролира и увеличи количеството мляко. Ако бебето почне да спи през нощта, а кърмата не доститга, едно бонус цедене по малките часове може да помогне доста. НО, ако бебето не суче, жената пътува или работи - си трябва ел.помпа. Дали единична или двойна зависи от доста неща. При мен докатао цедях с помпанта от едната гърда, от другата бая изтичаше и ми беше некомформта.

Сега съм си намерила старата помпа, тя беше 2рата или третата ми на Авент /нещо в дръжката се беше счупил един държач/ и мисля да ползвам нея. Ако се налага - ще купувам електрическа. Гледах и в Амазон англия цените - има доста по-изгодни предложения от тези в БГ.

Мернах, че и тук сега могат да се намерят около 25-30% отстъпка за помпи:
https://www.hippoland.net/produkti/bebeshki/hranene-i-karmene/pompi-za-karma
https://www.hippoland.net/avent-scf330-20-rachna-pompa-za-karma- … she-natural-60-ml

# 62
  • Мнения: 379
Добро утро дружина🌞
Полезно бе да обсъдим помпите и като че ли и аз се спирам на ръчната на Авент, тази която сега е на промоция за 67лв близо с крем за зърна. Промоцията е до 31.07.
А като говорим за кърмене, вчера си взех от Кауфланд възглавница за кърмене, която виждам, че става и сега за коремчето/ за бременни. Има още рокли, клинчета за бременни, както и сутиени за кърмачки. Аз реших пивече дрехи да не взимам, но купих сутиен, който ми е малък.на обиколка обаче 😒 и се чудя, някоя от вас ползва ли удължители за сутиен, дали е удобно с тях ?

# 63
  • Мнения: 510
Наплашихте ме с тези помпи. Всички говорите за Авент. На мен приятелка ми даде на Томи Типи ръчна. Да купувам ли нова иле да видя тази първо?? 🤔🤔🤔
Силно се надявям да не се налага да я ползвам.

# 64
  • Мнения: 148
Martina%*# много благодаря за изчерпателното мнение. Ще посетя и лекция за кърмене и ще взема окончателно решение за помпата Blush

# 65
  • Мнения: 452
Наплашихте ме с тези помпи. Всички говорите за Авент. На мен приятелка ми даде на Томи Типи ръчна. Да купувам ли нова иле да видя тази първо?? 🤔🤔🤔
Силно се надявям да не се налага да я ползвам.
Защо да купуваш, пробвай първо тази и ако нещо не се получава, тогава. Може да не ти е необходима изобщо.
Аз като нямам никаква, трябва да купувам...

# 66
  • Мнения: 1 782
купих сутиен, който ми е малък.на обиколка обаче 😒 и се чудя, някоя от вас ползва ли удължители за сутиен, дали е удобно с тях ?
Аз ползвам от години. Много са ми удобни.

# 67
  • Мнения: X
Здравейте, напоследък се чудя за дрешките,  които предстои да започна да купувам. Има много противоречиви мнения как трябва да се облича бебето, а още повече, че началото на септември вече става по-хладно, особено по морето. Та.. набелязали ли сте какъв вид дрешки да купувате и какъв размер ? Simple Smile

# 68
  • Мнения: 84
С първото дете ползвах ръчна помпа на Авент и бях много доволна . С второто не ми трябваше никаква помпа, така че сега не мисля да копувам. Относно дрешките моя термин е за 28.09. И съм взела предимно бодита с дълъг ръкав .Размера не е за най малките , а следващият 56. От предишните две бебета знам че най - малките не са ми удобни много са тясни. Взела съм и следващия размер.

# 69
  • Мнения: 1 554
На мен приятелка ще ми даде електрическата на Медела и ръчната на Авент да ги имам при мен. Ако не потръгне кърменето, ще ползвам малко тях и ще си купя мои. Това е планът.

А за дрешките и аз си нямам идея. Нито как ще я обличам, нито как ще я завивам. Но за завиването купих едни “одеяла” на Минене. Като супер олекотени завивки са на пипане, не са плетени или нещо такова, а са си плат, но се водят одеялца. Мисля с това да завивам - много са хубави. После вече ще видя дали да купувам чувал за зимата или олекотена завивка. А за дрешките ще взема от всичко по 5. Цели пижамки, бодита с къс ръкав, бодита с дълъг ръкав, няколко панталончета. И това ще е. Нямам идея как ще е времето. Но и нямам идея дори и да е топло, как трябва да обличам новородено.... знам, че бебетата се обличат, както възрастните, ама за новородените важи ли?

# 70
  • Мнения: 846
Момичета, здравейте!
Понеже виждам, че вече сте в процес на пазаруване, да ви предложа нещо.
В момента във фейсбук тече една благотворителна кампания в подкрепа на бебе Александър- Робърт, може би сте чували вече. Остават да се съберат още съвсем малко парички, но са спешни. Та, с риск да натъжа някого, за което се извинявам отново... Разгледайте! Има изключително полезни, даже съвсем нови неща, които съм сигурна, че така или иначе ще купите. Защо да не е за добра кауза!? За улеснение има и търсачка- има помпи, шишета, обиколници, дрешки, кенгуру и ранички, даже креватчета и колички.

# 71
  • Мнения: 2 254
Здравейте,

вчера бях на преглед, всичко е наред Simple Smile За помпите и аз съм в голяма чуденка. За сега смятам да изчакам и да не купувам предварително, но го мисля и аз.

Относно сутиените, само при мен ли няма никаква промяна в размера на гърдите? Не, че страдам от този факт, но не забелязвам никаква разлика и си нося тези от преди да забременея. Все си мисля, че ако ще има промяна, трябва да е започнала вече Simple Smile , а не тепърва (29 г.с. +1 ден съм ).

Последна редакция: пт, 12 юли 2019, 10:51 от landlake5

# 72
  • Мнения: 148
Относно сутиените, само при мен ли няма никаква промяна в размера на гърдите? Не, че страдам от този факт, но не забелязвам никаква разлика и си нося тези от преди да забременея. Все си мисля, че ако ще има промяна, трябва да е започнала вече Simple Smile , а не тепърва (29 г.с. +1 ден съм ).

При мен промяната е не толкова в чашката, отколкото в обиколката - преди бременността бях 75Б, сега съм 85Б, като чашката вече си я изпълвам както си трябва Grinning

# 73
  • Мнения: 58
Аз реших да си взема сутиен за кърмене, но като гледах цените тук реших, че няма да дам толкова пари. И си взех от Алиекспрес.  Много съм доволна от качеството. Иначе гърдите ми са поизпълнени, обиколката е променена, но не е като да съм слагала силикон. Wink
Имате ли повече контракции?  Увеличиха ми магнерота на 3х2. Ама то като си има,си има. Поне е само стягане. Няма болка.
Аз си мислех да си подготвя сакчето с багажа за болницата да ми е по-спокойно.Има време, ама така без напрежение да си приготвя принадлежностите ще е най-добре.

# 74
  • Мнения: 442
И на мен понякога ми се стяга корема, но като не знам какво са контракциите. А иначе и аз съм подготвила нещата за болницата, само остава да ги наредя в сакчето. Като гледам само като сложа памперсите и превръзките, то почва да си натежава. Joy

Общи условия

Активация на акаунт