ДНЕВНИКЪТ - тема 99 - Да отслабнем всички заедно!

  • 35 781
  • 752
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 25 737
Скрит текст:
Интересно е това за изварата, точно определен вид да ти действа така, siska79 Simple Smile Хубаво е да имаме знанието кое как ни действа.
Дали обаче има някакаква по-дълбока причина да налитаме на дадена храна, например някакъв дефицит, който тялото ни иска да си попълни Simple Smile Или просто си оправдавам лакомията! Simple Smile)))
Зависи на какво налиташ....
Ако ти се ядат основно пици, торти и баници, не, не е повик на тялото, а зависимост.
Ако ти се ядат ябълки/месо/какао, да, най-вероятно е някаква липса....
А ако не знам какво ми се яде, ама ми се хапва нещо... Thinking

# 706
  • Мнения: 5 262
аз в такива случаи пия чаша айрян или zелев сок или нещо леко соленко . минава ми глада.

Последна редакция: чт, 14 ное 2019, 12:45 от bella_ciao

# 707
  • Мнения: X
Скрит текст:
Интересно е това за изварата, точно определен вид да ти действа така, siska79 Simple Smile Хубаво е да имаме знанието кое как ни действа.
Дали обаче има някакаква по-дълбока причина да налитаме на дадена храна, например някакъв дефицит, който тялото ни иска да си попълни Simple Smile Или просто си оправдавам лакомията! Simple Smile)))
Зависи на какво налиташ....
Ако ти се ядат основно пици, торти и баници, не, не е повик на тялото, а зависимост.
Ако ти се ядат ябълки/месо/какао, да, най-вероятно е някаква липса....
А ако не знам какво ми се яде, ама ми се хапва нещо... Thinking
когато на мен ми се случи нещо такова, почвам да се питам:
-ябълка яде ли ми се?-не
-мляко яде ли ми се?-не
-шоколад яде ли ми се?-не
-и така за всяка храна, която се сетя....
Ако за нещо реша, че ми се яде, ям.
Ако в крайна сметка нищо не ми хареса, значи не съм гладна и не ям.
Т.е., чудя ли се, сега да ям ли, за не ям ли, ама какво да ям, за мен е знак, че не съм гладна, а е просто навик, или ми е скучно и си търся нещо да дъвча.Не го правя.

# 708
  • Мнения: 315
Когато нещо ми се яде, ама не знам какво точно при мен означава, че не съм гладна, а просто търся нещо да натъпча от скука.

# 709
  • София
  • Мнения: 11 563
Аз не мога така да обобщавам. Аз често не знам какво ми се яде, но чисто физически би трябвало да съм гладна.
Преди малко бях така, а не бях яла нищо. Сложих да опека едни бутчета преди да посегна към нещо, което не трябва.
Нямам джънк у нас, но искам да ям повече протеини. Килограмите са 58.5 кг, но изглеждам по-зле от преди месец, нямам толкова сила и ми намаля значително мускулната маса.

Последна редакция: чт, 14 ное 2019, 15:08 от Niya-

# 710
  • София
  • Мнения: 1 434
Да се похваля с жестока мускулна треска след първа тренировка в сряда. Уж беше лека, но едвам сядам, ставам и качвам стълби Laughing Не мога да повярвам, че се върнах в първа детска група, но така е като се измързеливих над 3 месеца. Тази седмица толкова нямах време на работа, че изкарах на шунка, варени яйца и майонеза за обяд.
Ранни и оскъдни вечери и така свалих почти всичко качено. Много съм доволна и направо се радвам на всяко мускулче, което ме боли, защото е стъпка в "правият път" Blush Продължавам да съм зле с пиенето на вода. Най-вече в работата, но реално 10 и повече часа (с пътя) съм обвързана с нея. И на двете бюра държа бутилка, но просто не се сещам! Като стане и по-студено..не знам. Лятото поне все съм жадна и се наливам доста. И храненето трябва да си поправя, защото почти не ям зеленчуци последните месеци. Не знам какво ми става, но и това не е ок. ама никак.
Поне за вечеря ще взема да се върна към старият навик на големи салати тип айсберг, с тон или шунка, кашкавал и дресинг вътре или нещо подобно. По принцип, от големи количества зеленчук задържам вода, но и не мога да карам само на яйца и месо.
Огладнявам в точно определени часове и така от години. Понякога знам какво ми се яде и го приготвям с кеф, но друг път просто ям, за да се нахраня. Нещо ми се загуби чревоугодничеството. Преди имах изключително отношение към хубавите ястия. Сега, все по-рядко ми се приисква нещо конкретно, което да задоволи сетивата, а не само тумбака. Не ми харесва това, но пък помага с режима Simple Smile Най-досадно е, че влизам в магазина и уж да бързам да напазарувам и започвам да се шматкам и да се питам какво ми се яде. И..нищо! Накрая се изнервям, нахвърлям обичайните неща и си тръгвам без никаква идея за готвене и кеф от хранене.

# 711
  • Мнения: 2 564
Франи, точно така се отслабва, радвай се на този период Simple Smile На човек почне ли да му става вкусно, все по-труден става самоконтрола. А и си я докарала на протеиново-мазнинно хранене, идеално за сваляне.

# 712
  • Мнения: 4 576
Идвам да помрънкам - пак съм с 2 кг отгоре! Тренирам всеки ден, закусвам варени яйца, обядвам печено месо (свинско или пилешко) с масло или домашна майонеза, 1-2 малки ябълки на ден, без вечеря или 1-2 пъти седмично вечерям яйца на очи най-често, пия само вода и чист билков чай (мента). Вече не знам какво да направя, освен да отрежа и свинското, ама само на пиле и яйца съвсем ще ми доскучее (ще започнат да ми се ядат и други работи). Ясно е че не отслабвам, ама поне и да не качвам. Помрънках малко, извинете ме. Пожелавам ви прекрасни почивни дни Hug

# 713
  • София
  • Мнения: 1 434
Беки, не орязвай пържолките!
Даже ти е малко яденето, но и аз съм така. Понякога нямам обяснение като скочат килата за ден. Започвам да се притеснявам чак ако се задържат 2 седмици примерно. При по-сериозно трениране не им се втелясвам толкоз.

# 714
  • Мнения: X
Беки,
ако ти е малко храната и много тренировката (каква е точно?) може да се получи това.
Смени нещо, но внимателно и наблюдавай. Как са мерките?

# 715
  • Мнения: 276
Беки,
ако ти е малко храната и много тренировката (каква е точно?) може да се получи това.
Смени нещо, но внимателно и наблюдавай. Как са мерките?

Възможно ли е затова и аз да спрях да свалям? Дори съм качила малко... Гледах да не надвишавам 1200 калории дневно и свалях всеки ден. Тази седмица започнах да ходя на фитнес, като почти не съм променяла хранителните си навици и за жалост ефектът е обратен   Disappointed

# 716
  • Мнения: 4 576
Благодаря, момичета, храната не е малко - яйцата са 4-6 варени (L, XL), 2-3 на очи, 2 пилешки бутчета или 2 свински пържоли. Бях спряла свинското месо и задържах на 78-79, след една седмица със свинско съм 82 тази сутрин. Мерки не съм вземала, утре сутринта ще го направя.
От две седмици тренирам само йога, баланс, йогалатес и пилатес по 1 час, след това малко пътека, но не тичам, а ходя много бързо.
Ще включа тежести веднага щом ми мине травмата на ръката, обаче упорито вече цял месец не минава, а почивах една седмица специално заради нея.

# 717
  • Мнения: X
Нямам никакво понятие от калории в храненето (във физиката е "енергията, необходима за повишаване на температурата на 1 г вода с 1 градус"), но съм срещала, че базовите калории за жена са 1200 к, т.е ако нищо не правиш/само лежиш. И от там мнението,  че не трябва да се слиза под 1600 к, но това е НА ТЕОРИЯ. Човешкото тяло не е казан/бойлер/печка и процесите са твърде комплексни и непознати. Нали не мислите, че на хранителната индустрия й пука за вашето /нашето здраве?
Няма формула, която е в сила за всички. Няма как и цял живот да броите калории или да се храните като 10 годишно дете и да тренирате като професионален спортист. Писва всичко това. Търсете си формулата за цял живот. Не е сложно,  задавате си въпрос и си отговаряте: мога ли цял живот да ям само и единствено яйца и месо? Мога ли цял живот да тренирам по 1 час всеки ден в спортна зала? И т.н.
Беки , ти май се стремиш към кето?
Кетото не е необходимо за отслабване. И пак мисля, че трябва да опиташ с промяна като увеличаване въглехидрати (от зеленчуци ) или ако държиш на кето да правиш въглехидратно зареждане от време на време. Естествено, имайки предвид здравословно си състояние.
Известно време без фастинг или по-дълъг. Опитай да промениш нещо.
Аз постоянно правя промени, защото моето тяло има неприятното свойство да се "нагажда" и му правя  сюрпризи.

# 718
  • Мнения: 10 010
Благодаря, момичета, храната не е малко - яйцата са 4-6 варени (L, XL), 2-3 на очи, 2 пилешки бутчета или 2 свински пържоли. Бях спряла свинското месо и задържах на 78-79, след една седмица със свинско съм 82 тази сутрин. Мерки не съм вземала, утре сутринта ще го направя.
От две седмици тренирам само йога, баланс, йогалатес и пилатес по 1 час, след това малко пътека, но не тичам, а ходя много бързо.


Това не е много трениране, не е от това.
Наблюдавай се и ще видиш. Оправи храната, явно там трябва промяна.

Порциите ти са като за мъж бодибилдър, според моето мнение.
2 яйца с домат, 1 пържола и краставица, това са препоръчваните порции в моя режим за трениращи хора.
В ден след крака ям повече, но от това се огладнява.
Виж си макросите и се следи. Успех!
Стискам ти палци!

Последна редакция: сб, 16 ное 2019, 16:49 от Deziderata

# 719
  • Мнения: X
С две яйца и домат /1 пържола и краставица аз умирам от глад. А дори не тренирам... Омлета ми е с 3-4 яйца - зависи колко съм гладна, на пържолата добавям майонеза... Може би не количеството, а вида храна да промениш...

Общи условия

Активация на акаунт