Раждане в Болница “Лозенец” Правителствена болница

  • 28 706
  • 314
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 371
Здравей,

Честито бебче! Бъдете здрави.
Бих искала да те попитам бащата можеше ли да присъства на раждането и може ли да бъде при майката и бебето след това?

Ако имаш предвид епидурална - аз не съм искала и не съм сигурна как стоят нещата, защото трябва да викнат отделно анестезиолог за нея. Иначе използват други обезболяващи съобразно ситуацията - при мен, ака не бъркам ми сложиха аналгин в началото и папаверин по-към края. Помпа има и служебна, иначе може да си стерилизираш всичко, услужливи са.

# 76
  • Мнения: 1 235
Здравейте, моят термин е за 08.03 и се следя при д-р Такева, за момента всичко е наред и се надявам за нормално раждане.Знам,че списъка за бебето го дават след раждането,но все пак ми се иска да съм подготвена горе/долу с нещата,за да няма изненади за бъдещия татко.Ако може някоя мама да сподели какво включва списъка😊ще съм много благодарна!
П.С. Първа бременност ми е!😊


Не съм сигурна точно какво съдържа, но няма да има изненади за таткото, спокойно. Отива в една по-голяма аптека и ще му осигурят всичко от списъка.

# 77
  • София
  • Мнения: 142

Ето списъка, който ми дадоха на мен. Таткото не присъстваше на раждането, както и не се виждахме първите дни изобщо - заради грипната епидемия. Иначе стандартно не знам как е.

# 78
  • Мнения: 59

Ето списъка, който ми дадоха на мен. Таткото не присъстваше на раждането, както и не се виждахме първите дни изобщо - заради грипната епидемия. Иначе стандартно не знам как е.

BlaCk RoSe, а може ли да споделиш каква точно като посуда трябва да си носим когато влезем за раждане. Виждам в списъка, че пише прибори за хранене, чаша за вода, но реално от какво точно имаше нужда. Аз си приготвих и малка чиния и купичка, но сега се зачудих дали няма да са ми излишни.

# 79
  • Мнения: 89
Val, да, ще са ти излишни. Само вилица, лъжица, нож и чаша ще са ти необходими 🙂

# 80
  • Мнения: 19
Здравейте! Някоя има ли мение за д-р Исаков? Или да е раждала при него?

# 81
  • Мнения: 59
soniks, за един от прегледите ми се наложи д-р Исаков да замести моята лекарка и ми се видя приятен човек, но само толкова мога да кажа. Докато ме преглеждаше ми обясняваше кое какво защо, доста спокоен човек ми се стори ..... , но пък и това, че ме е прегледал и сме говорили в рамките на 10 минути едва ли е някакъв критерии. И все пак при който и от АГ-тата да се запишеш няма да е проблем според мен - всички си вършат съвестно работата в тази болница, по мои наблюдения. Явно си има някакъв определен ред който спазват, защото ми прави впечатление, че имат ли съмнение за някакъв проблем или нещо подобно всичко минава през доц. Асенова, всички картони се пазят на едно място и сестрите са доста в час какво се случва, т.е. и да не е на смяна твоя АГ, всички останали могат веднага да реагират адекватно.

Последна редакция: пт, 21 фев 2020, 00:13 от Val_val

# 82
  • Мнения: 19
Благодаря Val_val! Вече се срещнах с доктора, и останах със същото впечатление, каквото и ти сподели. Спокойно бременеене! Simple Smile

# 83
  • Мнения: 74
Здравейте,
Относно почерпка на екипа и персонала мислили ли сте за болница Лозенец и някоя от вас има ли опит какво се очаква там?

# 84
  • Мнения: 25
Здравейте, мами, очаква ме раждане чаак Октомври, но от сега се интересувам за болница и лекар, на които да имам доверие. Четох мнения за доста болници, чета и вашите коментари тук, никоя ли няма негативно мнение? :О Това ме спечели най-много и грабна вниманието ми, тъй като винаги има поне един случай на недоволна мама. Та с две думи нещата там са така - проследяване 800-1000лв., раждане - по здравна каса с проследяващия лекар. Стаите са на ниво, персоналът също, услужлив и вежлив (това е много важно), като цяло лекарите са спокойни и помагат на жената във всеки момент?? Не знам какво повече да искам.
Ако има някоя недоволна от нещо там, ще се радвам да сподели и това, защото е наистина важно.

# 85
  • Мнения: 59
Здравейте,
Относно почерпка на екипа и персонала мислили ли сте за болница Лозенец и някоя от вас има ли опит какво се очаква там?

dididra, на мен ми предстои близките 1-2 седмици да родя там (термина ми е 2 март) и с таткото мислехме да занесем само една питка, която майка ми ще приготви, и да не прекаляваме с почерпките, защото на нас лично ни е малко изтъркано това. Все пак ще дам повече информация как се случват нещата като ме изпишат с бебчето и ще ви кажа как са процедирали и другите родители и дали са носили нещо.

# 86
  • Мнения: 59
Здравейте, мами, очаква ме раждане чаак Октомври, но от сега се интересувам за болница и лекар, на които да имам доверие. Четох мнения за доста болници, чета и вашите коментари тук, никоя ли няма негативно мнение? :О Това ме спечели най-много и грабна вниманието ми, тъй като винаги има поне един случай на недоволна мама. Та с две думи нещата там са така - проследяване 800-1000лв., раждане - по здравна каса с проследяващия лекар. Стаите са на ниво, персоналът също, услужлив и вежлив (това е много важно), като цяло лекарите са спокойни и помагат на жената във всеки момент?? Не знам какво повече да искам.
Ако има някоя недоволна от нещо там, ще се радвам да сподели и това, защото е наистина важно.

Вероника С. 660053, за момента аз съм повече от доволна от проследяването на бременноста и до 1-2 седмици ще изкажа мнение и относно самото раждане как протича. Снахата на мъжа ми също е раждала там и двете си деца - едното преди 15г., а другото миналата година и също нямат забележки и са доволни. Обаче, ако има някоя недоволна от нещо мама ще ми е интересно и на мен да сподели защо и какво.

# 87
  • Мнения: 1 235
Аз отрицателно мнение не мога да кажа. Лекарите са изключителни професионалисти с много добро отношение, същото важи и за акушерките. Аз съм споделяла само за храната, че е доста зле, но се разрешава внасяне отвън, така че не ми е било проблем. Стаите са повече от хубави, има тераси към стаите, така че човек може да излезе да дишне малко въздух.

# 88
  • Мнения: 89
Аз родих нормално преди месец в “Лозенец“ и също не мога да се оплача от нещо. Както Клеопатра е казала, единствено храната понякога не е подходяща, но всичко останало е ниво - лекари, акушерки, неонатолози. Винаги можеш да питаш някой от тях, ако не ти е ясно. Стаите са много приятни, с голяма тераса, на която можеш да излезнеш, ако е приятно времето, с гледка към вътрешен парк. Всяка стая има собствена баня и тоалетна, които също са в много добро състояние.
С две думи - за сумата, която плащаш, получаваш много Simple Smile Живот и здраве, ако имам второ дете, пак бих родила в “Лозенец”.
Относно почерпката - аз препоръчвам да занесете баница/пица. Вкусни са, идеални са за обяд/вечеря, лесно се хапват. Мисля, че повече на това се зарадваха, отколкото на тортата.
Ние занесохме баница, торта, сокове и ядки.

# 89
  • Мнения: 371
Толкова хубаво звучи чак да не повярва човек Simple Smile.
Може ли бащата да присъства на раждането и разрешават ли друга освен стандартната поза за раждане?

Общи условия

Активация на акаунт