НОЕМВРИйки 2019 - тема 5

  • 25 636
  • 770
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 096
И аз май ще спирам за кратко магнезия... Защото ми докара разстройство. Докато в началото бях доволна, защото пък бях със запек, то от ден-два ми се налага да ходя по-често до ВЦ-то, а за първи път и през ноща... А днес трябва да пътувам, 4-5 часа с рейс и съм на тръни. Храната и водата ли да спирам, пътуването ли да отложа Neutral Face

# 76
  • Мнения: 958
Шоколад и аз от известно време съм така ... дали е от магнезия ? Точни се чудих каква да я върша 😂

# 77
  • Мнения: 237
Мили момичета, + 1 за неразположенията в корема!

От седмица пия Магнерот 2 пъти по 1 таблетка. От вчера имам пристягания на корема ниско долу, все едно имам колит, направо е ужас. Усещането е, че постоянно ми се ходи по голяма нужда Flushed

Така като чета мненията ви ми се струва, че може да е от магнезия...Макар че взимам малка доза! Не знам до края ли трябва да си го търпим това неразположение, доста съм объркана  Sad На доктор съм чак след три седмици... Dizzy Face

# 78
  • Мнения: 3 096
Аз май взимам конски дози - 2х1 Диаспорал 400 мг... Обаче дори и с тях, корема ми се свива понякога... Иначе би трябвало да е от магнезия, АГ-то ме предупреди, че действа разхлабващо. Което за мен беше добре дошло, но сега пък съм в другата крайност.

Стискайте палци да мине леко пътуването, без "усложнения" Grinning Ох, и вода не смея да пия, че да не ми се допишка.

А как съм се оляла с багажа... Трябваше да моля един младеж да ми помогне със стълбите на подлеза ☺️😁

# 79
  • Наблизо
  • Мнения: 6 090
Аз от днес вече нищо няма да пипам,не мога да стоя дълго права.ММ е на линия,само трябва да го управлявам и напомням,но ще се справи.Трябва да пазарува,да зарежда миялната и да минава една кърпа по плотовете.Другото го прави жената за почистването.А и прането - там най-се притеснавам,но май ще се надвесвам отгоре и ще давам команди.
Още ми е твърд корема от вчера,след две взимания на но шпа.На лекар съм в петък и се чудя дали ще докарам до тогава.

# 80
  • Мнения: 1 535
BeautifulM, пробвай с Диаспорала. Имах няколко пъти доста дори видими контракции, след конската доза 3х2 Магнерич, който уж е 500мг, пих един Диаспорал и нещата утихната. Взимам от този, който е 400мг.
Коремът ми редовно се втвърдява, полежавам повечко, само настрани, понеже лежейки и по гръб, пак имам контракции, а и не е особено препоръчително вече.

# 81
  • Наблизо
  • Мнения: 6 090
Не го знам този препарат.Аз съм в чужбина и трябва да мина през лекар,за да ми го изпише.На доктор съм в петък,дано да издържа до тогава.

# 82
  • Мнения: 4 859
Шоколад,стискам палци за леко пътуване Hug Ама защо и аз вода,нали ще спирате за почивки?

Никак разхлабващо не ми си отразява магнезия,може би защото пия от години и организма ми е свикнал.Обаче престоялата закуска ме вкара веднага в тоалетната Grinning За запека споделих какво ме оправя,при всеки е индививидуално,трябва да се пробва,но мине ли 3 дена,микро клизмичка, че с тези мои хемороиди хич не е за напъване положението.А като знам ,че от бременността могат и още да излязат или тези да се възпалява Sad На мен са ми от раждането де,ама знае ли човек....

BeautifulM,постоянно ли ти е твърд корема?Лежи си настрани,както е писала Самър,по гръб моя корем специално се втвърдява още повече като че ли и не прави резки движения или ставане.За такива случаи ми казаха магнезий 3×2 и но шпа 3×1 ,ама последното нали не трябва да си пие.Случвало ми се е по час да е на топка по няколко пъти ,но по цял ден нон стоп  не .Дано мине бързо,почивай си,а ако се притесняваш много най-добре на лекар.Прегръдки Hug

Деаспорал е разтворим магнезий,би трябвало по-бързо да се усвоява.

# 83
  • Мнения: 1 535
Не го знам този препарат.Аз съм в чужбина и трябва да мина през лекар,за да ми го изпише.На доктор съм в петък,дано да издържа до тогава.

 Хм, аз по принцип не мисля, че дори и в чужбина има нужда от рецепта. Намирам го в немския и английския амазон за продажба. Това е просто магнезий. Relaxed

# 84
  • Мнения: X
BeautifulM, пробвай с Диаспорала. Имах няколко пъти доста дори видими контракции, след конската доза 3х2 Магнерич, който уж е 500мг, пих един Диаспорал и нещата утихната. Взимам от този, който е 400мг.
Коремът ми редовно се втвърдява, полежавам повечко, само настрани, понеже лежейки и по гръб, пак имам контракции, а и не е особено препоръчително вече.

Магнерича не е 500 мг, а ефективно 90 мг, аналогично за магнерота - той е 30 мг ефективно
 (вече трети път го пиша в темата Grinning ) Диаспоралът си е ефективно 300 мг, затова ти действа по-добре Wink 

И се усвоява по-добре, защото е като магнезиев цитрат, а не като магнерота оротат дихидрат и магнерича магнезиев аспартат.

А да... и ако ти дойде малко в повечко магнезия - разхлабва Simple Smile

Последна редакция: вт, 16 юли 2019, 11:21 от Анонимен

# 85
  • Наблизо
  • Мнения: 6 090
При мен не се влияе от позицията и не е твърд постоянно,но имам напрежение,нещо неприсъщо за мен.Иначе бебето си рита.
Ще видя как съм и днес,ще почивам повече и ще правя приятни неща за мен,като да пия сокче с приятелка следобеда и ако и утре съм така - ще ида на лекар.

# 86
  • Мнения: 106
Почвам да се чудя вече какви са тези контракции, които всички изпитвате Grinning Аз ли нещо не съм наред, че нямам такова нещо.. Какво точно усещате? Аз понякога като ходя усещам стягане/тежест долу ниско, но като седна и си почина минава. Също през целия ден коремът ми се криви наляво-надясно, защото се разместват или кривят вътре госпожиците, но за някакви секунди се оправя. Втвърдяване на корема понякога усещам вечер, ако съм се изморила. Какви са тези контракции, за които всички пиете магнезии и ношпа?

# 87
  • Мнения: 237
ohhappyday, аз например като теб не усещах нищо, но магнезият ми бе изписан, защото нивата ми бяха малко ниски на кръвните изследвания. А и явно бързат превантивно да го назначат след 6ти месец, защото ако съм нямала контракции до сега, то после със сигурност....Сестрата леко се опули като и казах, че нищо не пия. Та така, неразположенията в корема ми започнаха откакто пия магнезия.

# 88
  • Наблизо
  • Мнения: 6 090
Аз не знам дали имам баш контракции,първо дете ми е..но усещам напрежение,лека болка мускулна такава и втърден корем.От това,което знам ,са леки контракции.

# 89
  • Мнения: 3 096
Лейди, има почивка, ама е по средата на пътя, след 2 часа и не смея, пия по няколко глътки само Grinning

Мале, ако знаете как друса, все едно съм си сложила вибратор между краката Flushed Направо ми иде да хукна на лекар като сляза от рейса. Май не го планирах много добре това пътуване. Реших да пътувам с рейса, за да не се напрягам с шофиране и реших, че ще е по-добре да се возя. Мъжът ми ще дойде след няколко дена с колата. Ама май щеше да е по-разумно обратното Rolling Eyes

Като лежа по гръб и аз по-често усещам контракции. Нощес спя странично, ама през деня съм в 90% от времето по гръб.

Момичета, май са ни малки коремите още, да се наслаждаваме, че като напредне още малко, ще е тежко Grinning Казват, че втория триместър е най-лек - хем гадене и повръщане са попреминали (при повечето), хем коремите не са толкова големи още Blush

Общи условия

Активация на акаунт