Предстои ми замразен трансфер, да поговорим - Тема 7

  • 46 430
  • 787
  •   2
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 7 645
Brayda, излязаха ли ти резултатите от биопсиите? По точно-те със сигурност са готови, но коментираха ли ги?

Да, преди 10 дни ми се обадиха с резултата. Биобсията беше направена на 12-13 юли.

# 121
  • Мнения: 804
Здравейте момичета,

Някой може ли да ми отговори от какво зависи ( по кое докторите преценят, дали да замразят ембрион на 3 - ти. или 5-ти ден.) От качеството на ембриона ли ?

# 122
  • Мнения: X
Здрасти! Зависи от количеството и качеството на  ембрионите. Ако имаш оцелели повечко ембриони след 3 ти ден, ги оставят да се развиват до 5 ти ден и тогава или правят трансфер /с най-добрите/ или ги замразяват. Обаче ако са малко ги замразяват на 3 ти ден, защото може и да не оцелее нищо до 5 ти ден.  На мен ми ги замразиха на 3 ти ден, защото ми бяха останали само 3.

# 123
  • Мнения: 211
По-скоро зависи от  болницата и лекарят. Аз имах 4 извадени яйцеклетки и още на пункцията се разбрахме, че ще чакаме до 5ти ден. 1ембрион се забави на 3ти ден, на 6ти спря развитие и 3 бластоциста. Трансфер на 1 и 2 замразени.

# 124
  • Мнения: 804
Благодаря ви 🙂
Моите са 3 бр.  и днес ми се обадиха , че ще ги замразяват. 3- ти ден е. Та се зачудих по какво преценят.  Първа стимулация ми е и съм толкова ненаясно с нещата.

# 125
  • Мнения: 1 019
По-скоро зависи от  болницата и лекарят. Аз имах 4 извадени яйцеклетки и още на пункцията се разбрахме, че ще чакаме до 5ти ден. 1ембрион се забави на 3ти ден, на 6ти спря развитие и 3 бластоциста. Трансфер на 1 и 2 замразени.
Не следя много редовно темата и затова извинявай ако задам тъп въпрос,  нооо ... какво  се случи с транфера на 1 ембрион-захвана ли се или още чакаш резултат? Питам, защото и аз искам да връщам моите "полуфабрукатчета" едно по едно и се интересувам от подобен опит на други момичета.

# 126
  • Мнения: 211
Неуспешен беше. Следващият ЗЕТ с 2 ембриона успешен. Успех.

# 127
  • Мнения: 1 669
Колко най-ниско може да е тсх преди трансфер?

# 128
  • Пазарджик
  • Мнения: 725
Желателно е да е под 2

# 129
  • Мнения: 1 669
Да, под 2, но от колко започват стойностите, защото може би е добре да не е много ниско.

# 130
  • Мнения: 1 275
Ема,не се тревожи,че е много ниско ТСХто.На дъщеря ми беше под референтната долна граница и от клиниката казаха да не пипа дозата.

Последна редакция: вт, 24 сеп 2019, 08:25 от Ваня Харбалиева

# 131
  • Мнения: 1 669
Ваня, 0,9 е моето. Досега  винаги ми е било между 1,5 и 2 и нещо.

# 132
  • Мнения: 1 275
Под 0,5 беше на дъщеря ми,но аргумента на лекуващия беше,че при евентуална бременност,ТСХ се вдига рязко.
Препоръча дозата на хормона да се намали само ако има симптоми на хиперфункция...безсъние,сърцебиене.
Мисля,че няма за какво да се притесняваш,но слушай тялото си,то най-точно ще ти каже дали има нужда от промяна на дозата.
Желая ти успех!
Ако имаш притеснения ми пиши на лични.

# 133
  • София
  • Мнения: 10 642
Ваня, 0,9 е моето. Досега  винаги ми е било между 1,5 и 2 и нещо.
0,9 е прекрасна стойност.

# 134
  • Мнения: 1 669
Ваня, Надин, благодаря! Чух се и с ендокринолог и той също потвърди, че няма да коригираме дозата.

Общи условия

Активация на акаунт