Румънската Гимназия - Михай Еминеску гр. София

  • 1 917
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
Моля за мнения за това училище. Благодаря!

# 1
  • Мнения: 8 601
оо?? И такова ли има?  Вярно, че всеки език е богатство, ама точно румънски...

# 2
  • Мнения: 10 681
Нито съм от София,  нито ме интересуват гимназии, но това „румънска” ме впечатли Simple Smile Ще следя с интерес за какво става дума Simple Smile

# 3
  • Мнения: 33
Има и то от 20г. http://pgiire.com/

# 4
  • Мнения: 8 601
Прочетох на сайта им учебния план - има само за 8 клас - изглежда като езикова гимназия - 18 часа английски.
Защо избра именно румънски език? Ще инвестираш много време, език не се учи лесно, ако искаш да стигнеш добро ниво. Мислила ли си после за реализацията с румънски, имаш ли някакъв план.
Аз не бих избрала такъв език точно, а някой език който ще се търси след време. При румънския не предвиждам по-голямо търсене от сега,  Но например китайския, японския ще се търси дори повече от сега. А например албански - не бих учила. А знаеш ли някой от световните езици? Защо не наблегнеш и на тях, вместо на редките.
Не, че не може да се учи някой език за удоволствие (4-5 год), но ако след това не практикуваш, считай, че не си го учила.

# 5
  • Мнения: 3 760
Темата е стара, но да споделя сведения от първа ръка.
"Гимназията" е отвъд всякаква критика по отношение  на учебно ниво, учителски състав (там са трагични), база, програма и каквото изобщо се сетите.
За две години се научават две думи румънски, а по английски се преподават само първите 10-на урока от основното ниво. Всяка година.
Текучеството в учителския състав е впечатляващо и явно има защо.
Днешното им ниво бих коментирала след няколко дни. Поименно Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1
Моля, дайте повече инфо за румънската гимназия. Аз съм родител на седмокласник и вчера я посетих лично, но нещо не останах впечатлена.........Какви са преподавателите и средата?

Общи условия

Активация на акаунт