Повръщам от Зинат

  • 1 467
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 289
Здравейте, бременна съм в края на 12та г.с. При изследването на урината откриха Е. Коли и следователно... антибиотик. Изписаха ми Зинат понеже се смята че съм алергична към Пеницилини. Знам че Зината е безвреден за бебето и че не е към пеницилинте точно, но запонах да повръщам от него. Първото хапче взех сутринта и от обяд до следобяд повръщане и болки в корема. Поотмина но сега не знам какво да правя. Лекарката каза ако не ми понася да го спра и да пия Монорал, но както и тя каза той минава през плацентата и не е мн добра опция. Сега се чудя дали да не помъча Зината пак и да видя просто дали не е първоначална реакция към самия АБ и просто стомахът ми е по пувствителен. Та искам да попитам някой повръщал ли е от Зината и продължавал ли е все пак да го взима предвид че опциите при бременни са лемитирани?

Благодаря предварително:)

# 1
  • София
  • Мнения: 39 758
Цитат
Не приемайте Зинат:
• ако сте алергични към цефуроксим аксетил или към някой цефалоспоринов антибиотик, или към някоя от останалите съставки на Зинат (изброени в точка 6).
• ако някога сте имали тежка алергична реакция (реакция на свръхчувствителност) към някой друг тип бета-лактамен антибиотик (пеницилини, монобактами и карбапенеми). Ако смятате, че това се отнася до Вас, не приемайте Зинат, преди да сте се консултирали с Вашия лекар.

Аз имам алергия към Пеницилин.
Дъщеря ми е пила Зинат (скоро). Не е повръщала.
На синът ми специалист УНГ отказа да му изпише Зинат, заради моята алергия. Синът ми няма алергии.

Консултирайте се с лекаря си.

# 2
  • Мнения: 437
Аз имам алергия също към антибиотици, но тя се изразява в обрив още на първи прием. Направете един тест за алергия към зинат и ако нямате алергия към него аз бих го продължила, като бих приемала и пробиотик и след хранене 10 мин, а не на гладно.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 758
При мен обривът се появява на 15-20 мин след прием.
Тестът не знам до колко ще е достоверен в момента.

# 4
  • Мнения: 289
Проблемът е че то лекарят ми го изписа Зината, въпреки знанието за евентуалната алергията ама то алтернативи мн няма. Аз ще отида да се изследвам ама ако спра антибиотика ми казаха хич и да не го почвам пак та.. Наистина не знам какво да направя. Интересно ми беше дали други неАлергични са повръщали от него за да сверя дали е просто реакция към АБ като такъв, а не алергична такава. Заради бебето ще повръщам колкото трябва дет се вика ама тва другото лекарство може да му се отрази и това ме приъеснява.

# 5
  • Мнения: 501
Питай лекаря за Панцеф, той се води, че става за бременни, аз лично съм го пила в ранна бременност

# 6
  • Мнения: 10 384
Повтори си изследването със стерилна урина, като вземеш средна проба (пишкаш малко отвън, после в кутийката)
Направи антибиограма задължително, ако пак открият нещо
И ако ти е толкова чувствителен стомаха - венозно

Бременна да пия АБ трябва да съм 1000% сигурна, че се налага

# 7
  • София
  • Мнения: 7 990
Зинат дразни стомаха и без бременност. Пий го по време на хранене.
През бременността на няколко пъти пих Монурал по лекарско предписание, не е толкова страшно. Изписват го и на бременни. Бактериите са по-опасни от лекарството, трябва да се изчистят. Допълнително питай за Канефрон, като допълващо лечение.

# 8
  • Мнения: 289
Ами аз снощи пих пак и днес сутринта и нищо ми няма сега.. нито болка в корема, нито гадене и повръщане. Предполагам е било просто защото АБ е по-тежък. Надявам се до края на АБ да нямам проблеми и след това ще пусна изследване най-накрая да видя алергична ли съм или не. На колко лекари съм го казвала и съм се шегувала че то и да съм колко пък да ми потрябва точно такъв антибиотик и... ето на, съдба. Благодаря на включилите се и се надявам хем да излекувам тези гадни бактерии, хем бебето да е добре 😊

# 9
  • София
  • Мнения: 39 758
Дали са съвет за храната, никога на гладно.
Вземете си и пробиотик.

# 10
  • Мнения: 289
Дали са съвет за храната, никога на гладно.
Вземете си и пробиотик.

Имам си пробиотик, но ми казаха 2 часа след приема на антибиотика + 30мин преди АБ ми казаха да ям и така си и правя. Все пак яко съм прекалено "разнежена" май и от там и проблема. Ни за сега всичко е наред дано така си и остане 😊

# 11
  • Мнения: 3 157
Антибиотици от групата на цефалоспорини имат близка на пеницилините структура и сходен механизъм на действие. Те по същия начин потискат синтеза на т.нар пептидогликан, който се явява главната съставка на бактериалната стена, което води до разрушаването микроорганизма.
Подобно на пеницилините преди всеки нов курс с цефалоспорини се прави проба за чуствителност

Пеницилини и цефалоспорини дават кръстосана реакция за алергии-т.е.ако си алергична при едните,си и при другите-те са със сходно устройство и начин на действие.

# 12
  • Мнения: 437
Може би не сте разбрали, но пробиотик се приема 2 часа и то винаги преди антибиотика.. И аз бих яла 1 час преди антибиотика.

# 13
  • Мнения: 289
Може би не сте разбрали, но пробиотик се приема 2 часа и то винаги преди антибиотика.. И аз бих яла 1 час преди антибиотика.

И аз така знам за пробиотика😁 сега дали 1 или 2 часа, ама знам че е преди! За това изрично попитах отново и ми казаха да го взимам след 🙄

Общи условия

Активация на акаунт