За Фън Шуи,суеверието или да продадем ли къщата

  • 1 831
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 404
Анджелина,като те чета и едно такова бодро ми става  bouquet"Китайско мазило"-много се смях LaughingОт днес започвам да се самосугестирам,ама тоя път положително.Още веднъж благодаря Heart Eyes

# 16
  • София
  • Мнения: 2 019
Аз вярвам във фен шуй и това е проста наука, не е никаква магия. Всички съзнателно или несъзнателно следваме принципите й. По принцип като се купува жилище винаги се прави очистващ ритуал. Прочети в книгите и си избери този, който най-много ти допада. Освен това къщата може да е била неподходяща за предишните собственици, а подходяща за вас. Изчисли си посоката на входната врата дали е благоприятна за вас и изобщо цялото разположение. Не се отчайвай, винаги има вариант.

# 17
  • Мнения: 2 254
ухаааа,жената дето ни продаде къщата е отгледала 6-те си деца в нея Mr. Green
да се стягаме значи

# 18
  • Мнения: 1 544
Аз вярвам във фен шуй и това е проста наука, не е никаква магия. Всички съзнателно или несъзнателно следваме принципите й. По принцип като се купува жилище винаги се прави очистващ ритуал. Прочети в книгите и си избери този, който най-много ти допада. Освен това къщата може да е била неподходяща за предишните собственици, а подходяща за вас. Изчисли си посоката на входната врата дали е благоприятна за вас и изобщо цялото разположение. Не се отчайвай, винаги има вариант.

Цялата церемония която се описва по горе въобще не ми се струва проста и определено не бих следвала принципите съзнателно защото ми се струва лудост да си преместя входната врата от към балкона или другия варянт е през съседите от другия вход  Joy
А на очистващия ритуал му казвам освещаване и не го търся по книгите а в църквата.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 019
Miki3, това което описваш наистина е лудост. В нито една книга не съм чела, че трябва да се премести входната врата. А принципите със сигурност ги следваш, защото най-основните са да ти е чиста и подредена къщата, да нямаш капещи кранове и тръби, прозорците и печката да са винаги в изрядно състояние и т.н. все неща, които всички правим. Е, освен ако не ти прави впечатление мръсното и разхвърляното.

# 20
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Аз си мисля, че къщите са семпли създания-искат да си вършат работата и да се пръскат от щастие. Ако обичаш една къща, тя става твоят дом и не се ровиш в миналото й, както с хората. От човек, преживял нещастие, бягаме ли, за да не ни прихване?
В моя дом са живяли нещастни хора, много квартиранти, въобще не се замислям, нито й окадявам ъглите  ooooh!

# 21
Ние също обитаваме доста старо жилище и знаем, че преди нас са живели доста мръсни хора, на които са се случвали какви ли не нещастия. Естествено за всичко това ни уведомиха съседите. Моето семейство също преживя много във вече 19 годишното си съществуване - то не бяха болести не бяха съмнения за магии и други разни простотии, но всичко това беше преди да се нанесем в "новия" си ДОМ. Да, пиша го с големи букви, защото ние го приехме наистина като домът, който сме чакали и искали цели 16 години и нищо, което се е случвало преди това в него не е в състояние да ни промени отношението към него. В старата българска традиция, която доколкото знам е основа на т.нар. фън-шуй, се използва израза "да се вградиш" в къщата в строежа, за да бъде издръжлив. Е, когато прави ремонт, стига да е с голямо  желание и ако е положително настроението по време на ремонта, ще се получи наистина "вграждане" на добро начало в новия-стар дом. Затова си мисля, че Франзела Калина е наистина много права, нещастието на хората около нас не е заразно заболяване като грипа, не би могло да ни зарази, стига ние сами да не си го втълпяваме.
Мисля, че е крайно време да си заобичаш дома и да си го "напълниш" с добри мисли.  Flutter

# 22
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Miki3, това което описваш наистина е лудост. В нито една книга не съм чела, че трябва да се премести входната врата. А принципите със сигурност ги следваш, защото най-основните са да ти е чиста и подредена къщата, да нямаш капещи кранове и тръби, прозорците и печката да са винаги в изрядно състояние и т.н. все неща, които всички правим. Е, освен ако не ти прави впечатление мръсното и разхвърляното.

Или ако детето не ти е във възраст, когато подредено просто не можеш го направиш ... Laughing

# 23
  • Мнения: 779
Сега ще ми се смеете ( поне така направи мъж ми) ама аз да си кажа каквото знам  Embarassed .
Отрицателната енергия се събира основно в ъглите на помещението  и във вещите. Предполагам , че сте махнали старите мебели, за това остава първото. За неотрализиране на отр. енергия във фенг шуй се практикува следното - със запалена свещ "минаваш" ъглите в посока нагоре- надоу ( по няколко пъти всеки) и после с камбанка ( звънче, каквото намериш ) по същия начин , звънейки "минаваш" по ъглите ( казват че звънът на камбанка неотрализирал и изчиствал отрицателните вибрации). Прекарай мислени диагонали през къщата ( ако е на повече етажи- за всеки етаж поотделно) и там където се пресичат постави нещо червено ( там е центъра на здравето а червеното пази от болести).
Друго, което аз съм правила е да напръскам стените със светена вода, но вие това вече сте го направили ( по- точно попа).
Дано съм ти била полезна   bouquet

Тъй като до сега не съм поглеждала книгите на сестра ми по повод фенг шуй не бях наясно какво пише ама според току що прочетеното направо се облещих  #Crazy ми то били по големи глупости от колкото си го представях ,то си е цяла МАГИЯ бе  newsm78
Малчо нищо лично просто и се чудя на акъла на сестра ми  newsm78 това вече си е шантава работа
Мики, ако трябва да бъда честна, аз не се интересувам особенно от фенг шуй. Това , което написах, го гледах в едно предаване. И понеже вярвам, че някой хора ( като мен примерно) са по- податливи на отрицателната енергия, ми стана интересно и го направих. Нашият апартамент също е стар и може да ти се струва смешно , но се чувствах някак подтискащо в него. Може и внушение да е , но след "ритуала" се чувтвах по- добре. А за мен това е най- важното в случая  Hug .

# 24
  • Мнения: 1 404
Момичета,малко изкривено се разбира май въпросът ми newsm78Не мисля,че сравнението с нещастния човек и грипа е уместно в случая.Фън Шуи така или иначе съществува като наука и то не от вчера и там съвсем ясно пише за къщи с лоша енергия и т.н,не съм си го измислила.Домът си го обичам много даже,може да не съм се изразила достатъчно ясно.Така или иначе,благодаря на всички за отговорите!

# 25
  • Мнения: 44
фън- шуй не е вяра , а знание. С цел повдигане на българското самосъзнание да ви светна,аз арменеца, че българиге са отворили очите на китайците за него.
Някъде бях чел, че за неутрализирането на отрицателн енергии е необходимо да се сложат малки торбички с кварцов пясък в ъглите на дъщата. Наред с освещаването на къщата от свещеник, поставяне на осветена икона на Богородица, кандило / пали се редовно/ и ръсене със светена вода. Не зная обаче как се постъпва когато къщата е над старо гробище. Все пак спокойно, за всяка болест си има лек. Лошотое, че трябва търпеливо да се търси.

# 26
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Представи си, че не са ти го казали и така......за мен не трябва да мислиш такива работи

# 27
  • Мнения: 4 629
Аз не бих искала да живея в тази къща след чутото. Жалко, че не сте чули тези истории преди да се нанесете. Сега сигурно ви е сложно да се преметите. Викни свещеник да освети къщата - мисля, че това ще помогне много. И се опитай да не си представяш ужасяващи сценарии. Понякога с мислите си предизвикваме нещастията

Общи условия

Активация на акаунт