Пети клас 2019/2020

  • 32 930
  • 777
  •   2
Отговори
# 330
  • Мнения: 8 671
Входни нива няма да има - отменени били, поне в училищата на двете ми деца
Още в края на  миналата учебна година учителка ми каза че входните и изходните нива вече не са задължителни. Както и съхраняването на контролните работи от учителите.

# 331
  • София
  • Мнения: 7 673
Направо си навлизат в пубертета част от децата.
Моят, освен типичното пубертетско поведение, има вече и младежки пъпки.
Стон, при нас този дерт е спестен, защото те си имат класна стая и учителите ходят при тях. Много е удобно. Не само, че не се разкарват, а и си имат шкафчета пред стаята и вероятно ще оставят повечето неща там. За вкъщи -или електронни учебници, или втори комплект. Който, каквото прецени.
Много кофти се случи при нас. Разболя се сериозно от отит и пропуска първата учебна седмица в новото училище.
На какво да се прави, важното е да оздравее, че е доста зле. Дори не помня някога да е бил толкова болен. От вчера на обяд на практика не е ставал от леглото, боли го ухото много, вдига високи температури. Sad

# 332
  • Мнения: 8 264
Бързо да се оправя Ради. Много е гадно да те боли ухо.

# 333
  • София
  • Мнения: 3 088
Бързо оздравяване на наборчето, Ирина, ужасни болки са отитните, че и температурата достига висоти!
И при нас първия истински ден минал в голямо търчане нагоре-надолу по етажи и коридори. Още не знаят къде са кабинетите по отделните предмети. Уж класната им ги казала преди да ги въведе в училището, ама кой ти помни 6 различни стаи и то в правилния ред - голямо щуране е било. Какво пречеше на програмата, която им раздадоха, до всеки предмет да пише и номер на кабинет - не знам.
Претеглихме раницата, но е в ден, в който има 2 часа БЕЛ. Има дни с 6 различни предмета, а още не сме прибавили помагалата по всичко. Раница - 6кг, девойката е точно 30кг. Това си е 1/5 от теглото... Аз съм 60кг, все едно да нарамя едни 12кг и да търча нагоре-надолу по стълбите на всеки 40 минути...

# 334
  • Мнения: 8 264
На нашата програма пише и номер на стая, та ги откриват лесно. И шкафчета имат, вчера са им дали ключета. Там реално може само платненки да си държи, няма какво друго. Та така, имат шкафчета, което е добре, но има едно голямо "но". Шкафчетата са на четвъртия етаж. Разгледах му програмата. Физическото му е все след час или във втори корпус или на първи етаж, следващият час пак така. И тук малко ми се губи удобството на шкафчето. Трябва да търчи до четвъртия етаж барабар с раница и яке, за да си вземе нещата, след часа по физическо пак да търчи нагоре за да ги остави, после да бяга надолу. Че то при това положение направо да си носи платненките в раницата още от къщи.

# 335
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 762
Ирина бързо оздравяване на Ради. Като чуя отит и настръхвам (дъщеря ми  е имала 15).

мандаринка на нашата програма също пише номера на кабинета, но вчера детенце звъня, че е пред кабинет с номер 109, а класа не му е вътре. Пратих го при охраната и се оказа, че има две стаи с номер 109.

# 336
  • София
  • Мнения: 6 212
Ирина, бързо оздравяване на детенце!
При нас цари известна какафония с въпросните тетрадки с лого и тази сутрин пак ескалирахме до скЕнал с дребния. Първо получихме имейл, че тази година училището ще предоставя такива тетрадки на доставни цени. Не се уточняваше къде, как, задължително или препоръчително. Но няколко дни преди 16-ти получих втори мейл за неоходимите канцеларски и бяха споменати само 3 тетрадки речник и една нотна тетрадка. На първия учебен ден попитах и ми отговориха, че когато са налични ще ги раздадат, ние ще платим в последствие и на 17-ти могат да се без тетрадки. Е, пуснах го моя с една по всичко, викам си явно първата седмица ще пишат на разни разпечатани листи или учебни тетрадки и ще се опознават с учителите, а на 25ти имаме РС и те ще си кажат какво точно искат.

Тази сутрин, пак нервозен. Вчера писал в тази тетрадка по АЕ, защото имали първия час, но нямало къде да пише по МАТ. Късал листи и т.н. Днес имат и МАТ и БЕЛ, и ЧП и испански... И аз в бързината сутринта, наизвадих разни изостанали тетрадки и му ги давам, бързам да налепя етикети  ... о, колко грозни били, да не ги надписвам, само временно щял да пише в тях, кога щели да дават другите (все едно съм пророк). Та днес след училище (ако няма развитие) се мятаме до джъмбо и купуваме и хич не ме интересува кой какво иска.
Вашите деца по МАТ на каре ли пишат или на редове, малък или голям формат?

# 337
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
Ирина, бързо оздравяване на наборчето! Много гадна работа е болката в ухото Sad
Ние имаме класна стая и няма да обикалят по кабинети. Шкафчетата са в стаята, но още нямат ключове. Но пък голямото междучасие е 20 мин.(май беше по 30мин. миналата година), а последните няколко междучасия са по 5мин.
Раницата не съм проверявала, но със сигурност си носи неща не само за училище. Избра си големи тетрадки, не са леки, не можела вече да пише на малки тетрадки. Било несериозно с малък формат Neutral Face Ще си ги носи тогава. По математика и български им казали в голям формат да носят, но да не носят учебниците Simple Smile Но и помагала още нямаме...
Трудно ще е ставането сутрин, че и лягането вечер. От 20:00ч вечер й започват танците. Докато се приберем станало 22:00. А сутрин в 6:00ч. трябва да е става. Cry

# 338
  • София
  • Мнения: 4 589
По математика ги е оставила да решат те. Препоръчала е голям формат, каре. Моята предпочита голям формат, но редове.

Щерката ще пропусне търчането по коридорите - учителите ще идват при тях. Само по информационни технологии ще ходят в отделен кабинет.
Не знам какво е положението с шкафчетата. Пропуснах РС. А и не съм се сетила да я питам. Тя си приготвя чантата и слага каквото трябва. Т.е. нямам идея дали вече е оставила нещо там.

Вчера девойката се прибра с инфо, че другата седмица ще е гърча с входящите тестове. И съответно имаше подпитване за кои предмети/оценки няма да викам. Обещах да съм тиха и кротка. Донякъде Simple Smile

# 339
  • Мнения: 1 738
Нашата математичка помоли по МАТ да купим тетрадки голям формат с малки квадратчета. Като започнели да учат геометрията и да чертаят било по-лесно.

# 340
  • София
  • Мнения: 12 568
По математика сме с голям формат каре + начертани полета.

# 341
  • София
  • Мнения: 3 088
И "нашата" по МАТ иска ГФ-каре, по БЕЛ, АЕ и география - ГФ, на редове. По музика трябвало малка тетрадка и нотна, но такава, на която и от двете страни да са петолиния. Оказа се, че тази, която съм купила отляво е на редчета, отдясно са петолинията. Минала по чиновете госпожата и казала коя става и коя - не. Е, нашата не става. Close Днес пак имат музика, но не съм тичала да купувам нова нотна тетрадка, когато успея - ще купя, ааа-маха.

# 342
  • Мнения: 8 671
Започна лека паника да ме обзема. Вчера щерката писа домашно по БЕЛ,а днес по математика. Учителите ѝ по БЕЛ, Математика и АЕ се очертават сериозни, което ме радва.
 
    Другата седмица и двете ми деца ще правят входни нива почти всеки ден.

Последна редакция: ср, 18 сеп 2019, 14:20 от vita

# 343
  • Мнения: 318
Вчера бяхме с домашни по бълг.език и математика прибра се в 14:30 домашните ги свърши в 18:30 хапна и си легна уморен.Днес същото плюс домашно по човекът .Как го мислят тези хора незнам децата до две седмици ще са трупчета.А за родителите да не говорим.

# 344
  • София
  • Мнения: 2 371
Здравейте и от мен,
Завърнахме се от морето в неделя и още се настройваме на учебна вълна. Класната ни преподава немски ез. и ЧП ( неочаквано добра комбинация:)), госпожицата си я харесва. По математика ще учат основно по сборника на КОАЛА. Аз го имам от баткото, но изискването било на корицата да пише “по новата програма”. Чудя се какво толкова се е променило в материала по математика за 5 клас, че да се заринем у дома с едни и същи сборници, издадени през три години? Бих се радвала, ако някой е наясно по въпроса да сподели.
По БЕЛ има нова учителка, дошла от друго училище. Девойката е в потрес, била много “зла”, някои деца се разплакали чак в междучасието. Диктувала цял час много бързо, изписали 4 страници, нищо не обяснявала, ако някой искал да попита нещо, директно го скастряла и заплашвала. Дано да е сбъркала с първото си впечатление. Родителската ни среща предстои и ще видя какво е положението. Но се притеснявам, че точно по БЕЛ ще си имаме проблеми.Confused
На всички дечица щастлива и успешна учебна година, а за родителите дано да е спокойна! Wink

Общи условия

Активация на акаунт